На море в Турция - тема 25

  • 113 655
  • 722
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 164
Някой от вас ходил ли е в HOLIDAY RESORT HOTEL 4 * в Дидим? Aко може да ми кажете мнението си за този хотел.
3а HOLIDAY RESORT HOTEL 4 * в Дидим имам два подробни от3ива. Не помня в коя тема бяха постовете ми...може би - 20 или 21 тема. Ако е въ3можно някой 3наещ и можещ да ги постави на първа страница ще е добре, тъй като често се 3адават въпроси 3а то3и хотел.
AVZA, ако имаш търпение ги потърси и се информирай. Накратко:приятен хотел с най-хубавия плаж на който съм била в Турция - ситен жълт пясък, кристално чиста вода.

# 511
  • Мнения: 61
Бях обещала да пиша
Бяхме в уж Дидим а се оказа, че това е нещо като област а бяхме в Акбук на 20 км. от Алтъмкун нещо като центъра на Дидим.Хотела е Нолидей резърт.
Пътя - Супер беше. Отговорника на групата Филип много готин пич, за всеки град ни разказваше за забележителностите.Настани ни в хотела и т.н.Пристигнахме в 8,30.Закуска не ни се полагаше, докато в другите хотели преди нас им сложиха веднага гривните и ги настаниха.Сложиха ни гривните в 13 ч.Обядвахме.В два часа си влязохме в стоите.Добре бяха.После плаж, раздадоха ни пакети  с телефони на отговорник за екскурзиите.Отговорника се появи на 3-тия ден.
Храната - Пълна скръб.Еднообразна, повечото люта.За закуска 5 вида тип мюсли и нескуик, нарязани домати и краставици, настъргани кашкавал и пуешка шунка, варени яйца, чай и кафе много, много рядко.Вдигна се скандал и почнаха да дават и кафе на гранули.Обяда  - супа един вид тип крем супа, салата зелена с домат и краставица, рукола и така наречената патешка трева - много я хапват.Лук две огромни чинии и магданоз.Храната сякаш беше стара.Гъби във всякакви варианти, зелен боб безвкусен.Пилешко месо - съсипваха го.Бон филе сухо като кирпич.И всичко лютичко.През нощта се скъсах да връщам поръчката, оказа се, че не съм била само аз.Десертите, не ставаха.Дори никой освен местните не ги взимаха, яко захаросани.Диня и пъпеш, веднъж грозде.Риба три пъти, уж на плача но като жива - сварена.
От 10 часа даваха пепси и бара работеше до 11 вечерта.След обяда от 2-3 имало гюзлеми от което не съм очарована и пържени картофки, от 3-4 имаше кекс и масленки чаках 0,30 мин. на опашка и като свърши ... това е.Алкохола.Раки - тип мастика, джин ,водка и бяло вино, а и ефес естествено.
Плажа - Не е достатъчен за хотела, аз си намерих в съседство, на изоставения до нас хотел свободен плаж и беше супер, място колкото искаш.Пясък, и много чисто и плитко.Съпруга се майтапеше, че е като Мойсей , вървиш километър и водата е до кръста.
Мястото като цяло - Въобще Дидим не е нов курорт, а направо изостанал, и се опитват да го възродят.В съседство имаше 3 хотела, два от тях бяха без дограми.Бяхме като хвърлени в нищото, защото Алтъмкум беше на 20 км. и в едната посока на човек беше 4,5 лири.
Добре, че бяхме група от 13 човека, иначе щяхме да умрем от семейно щастие.
Анимацията - Първия ден от 22-23 часа, пуснаха Бяла роза и песен Азис, втория ден ,ужас, после мълчина до последния ден в който пак се опитаха да направят нещо.
Имаше една група поляци, които след обяда вдигнаха гранде скандале и отпрашиха.
Имаше приключение с корабче.Това беше най-прекрасния и готин ден.Корабчето ни имаше и програма.Танци и т.н.На всеки 0,30 мин. спираха и по 0,30 мин. скачахме и плувахме.Струваше 15 евро на човек.Но за една бира и две безалкохолни 20 лири.Другите екскурзии бяха солени.Аквапарка  - не ходих, работела 1/3 но било добре, но цената на вход 25 евро и вътре всичко си плащаш.Не може да си вкараш вода и т.н.
В Алтънкум беше скъпо.Цигарите са скъпи, хубавите са по 9,50 турски лири.
На безмитния само слимовете са по 11-13 евро, другите по 25-30 евро стек.
Парите - Може лири и евро няма проблем, но в лири е по-добре.
Не се сещам друго.Имаше хотел в близост където оставихме хора от автобуса.Лускс от мрамор, гранит и стъкла, супер лукс но пак хвърлен в нищото - Веноса, но поне храна, анимация , всичко е било ок.Други пък се оплакваха от анимацията, все едно спали седем дни в дискотека.Но хора които в продължение на 5 години ходят на почивка в Турция ми казаха, че е по- добре много малък хотел в близост до град.Било супер със супер храна и отношение.
При нас по време на обяд и вечеря тичаха с едни колички които блъскаха по масите докато хапваш и взимаха чиниите.
С две думи - това не е мястото - пълен провал, колкото и да се опитваш да го приемеш на Созопол за тези пари, дори доста по- малко пари си изкарахме прекрасно.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2013, 00:30 от epavlowa

# 512
  • Мнения: 164
liv1892 и3ненадана съм. Миналото лято хотела беше бе3 3абележки ( а, имам опит с какви ли не хотели). Това о3начава, че ря3ко са смъкнали нивото...може би смяна на мениджмънта.Стаите бяха току-що реновирани;чудесна храна (имах 3абележка само 3а десертите); 3абавна анимация;чисто. След Веноса ми се стори: по-спокоен; семеен;релаксиращ. Жалко, ако в момента нивото му е такова.
Е, след поста на epavlowa мога да кажа със сигурност: някой е съсипал хотела Sad

Последна редакция: ср, 18 сеп 2013, 00:33 от vanq_6119

# 513
  • Мнения: 61
Някой от вас ходил ли е в HOLIDAY RESORT HOTEL 4 * в Дидим? Aко може да ми кажете мнението си за този хотел.
3а HOLIDAY RESORT HOTEL 4 * в Дидим имам два подробни от3ива. Не помня в коя тема бяха постовете ми...може би - 20 или 21 тема. Ако е въ3можно някой 3наещ и можещ да ги постави на първа страница ще е добре, тъй като често се 3адават въпроси 3а то3и хотел.
AVZA, ако имаш търпение ги потърси и се информирай. Накратко:приятен хотел с най-хубавия плаж на който съм била в Турция - ситен жълт пясък, кристално чиста вода.

Не - в никакъв случай.

# 514
  • Мнения: 2 280
Аз искам да питам цените в Анталия как са? Като в европейските туристически градове (курорти) ли са, или? Има ли много магазини с маркови стоки?

# 515
  • София
  • Мнения: 164
Аз искам да питам цените в Анталия как са? Като в европейските туристически градове (курорти) ли са, или? Има ли много магазини с маркови стоки?

Анталия е над милионен град, има много маркови и други магазини и няколко мол-а. Бих ви посъветвала да ползвате сервизите на мол-овете - срещу касова бележка за закупена стока, може да ползване микробуси, които имат маршрути за всички райони на града. Хубаво е да разполагате с карта на града.
Цените по принцип са малко по-високи от тук в България. Пожелавам ви, слънчева и усмихната почивка.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2013, 09:27 от Ani_iv

# 516
  • Мнения: 262
vanq_6119,определено този хотел е съсипан. бил съм в него пролетта на 2012г. и тогава ми хареса. Но тази пролет още на входа ни чакаше неприятна изненада-хубавите палми в алеята на 5-6 м.височина,а смятайте за колко израстват такива дървета,  лежаха мъртви на тревата,покосени от безмилостната резачка...И така не разбрах причината да ги премахнат. А и сега след като виждам с подробности какво е обслужването в хотела,направо съм го зачеркнал от списъка с добрите 4 зв. хотели. epavlova много точно е описала ситуацията,с уточнението че при мен и стаите не бяха наред. С две думи-тотален срив при новия собственик. Close

# 517
  • Мнения: 2 280
Аз искам да питам цените в Анталия как са? Като в европейските туристически градове (курорти) ли са, или? Има ли много магазини с маркови стоки?

Анталия е над милионен град, има много маркови и други магазини и няколко мол-а. Бих ви посъветвала да ползвате сервизите на мол-овете - срещу касова бележка за закупена стока, може да ползване микробуси, които имат маршрути за всички райони на града. Хубаво е да разполагате с карта на града.
Цените по принцип са малко по-високи от тук в България. Пожелавам ви, слънчева и усмихната почивка.
Благодаря! А какви са тези сервизи и къде могат да ни заведад тези бусчета?
Не знаех ,че е толкова голям този град Grinning

# 518
  • София
  • Мнения: 164
Благодаря! А какви са тези сервизи и къде могат да ни заведад тези бусчета?
Не знаех ,че е толкова голям този град Grinning
[/quote]
В страни под Мол-овете има паркирани бусчета и малки автобусчета, със сигурност ще ги забалежите, защото са много. Имат табели с описание на маршрута на всяка от колите. Могат да ви закарат до различни квартали или пък центъра на Анталия - в рамките на самия град, без курортните селища, като Лара, Сиде или Кемер. Движат се по разписание на около 15-20 мин. Някои супермаркети от веригата КИПА и Мигрос също предлагат тази услуга.

# 519
  • Мнения: 2 280
Супер   bouquet

# 520
  • Варна
  • Мнения: 233
Някой да е бил в Annabella park 4*, Алания?Предстои ни ходене сега началото на октомври!

# 521
  • Мнения: 262
На всички стягащи багажа и в трепетно очакване за своята почивка този уикенд- приятно пътуване,много слънце,страхотни емоции и прекрасно настроение. Да сте доволни от Вашия избор и да споделяте!  travel  grinning039 newsm53

# 522
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Утре заминаваме за Бодрум с наш транспорт. Вчера ми изпратиха по куриер оригиналните договори и ваучерите за хотелско настаняване. Багажът ми е стегнат, а аз вече нервнича да идва утре  Crazy

Да питам нещо - с дебитна карта по-изгодно ли е да се пазарува от колкото в брой?
Имам карта на ДСК - Visа. Парите ще ги обменя на курс 0,74. Имам и 115 евро за всеки случай, че мъжа ми настояваше да вземем, макар че аз смятам, че не е нужно да имаме евро.

На всички, на които им предстои пътуване или вече се излежават по турските плажове, пожелавам много слънчеви и усмихнати дни и весело прекарване.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 771
С карта можеш сда пазаруваш със сигурност в големите магазини. Ако пазаруваш по пазари, сувенири и др. магазинчета по-изгодно е в лири - иначе ти смятат цената в евро по курс, който няма нищо общо с реалността.

# 524
  • Мнения: 262
Подкрепям,за дребни покупки в турски лири. Ако обаче искате да си закупите примерно кожено яке ,от някой търг. център-ползвайте картата. Хубава почивка! Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт