На море в Турция - тема 25

  • 113 650
  • 722
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 50
Знаете ли защо в различните сайтове даден хотел е представен с различна категоризация. Как се получава това разминаване.

# 526
  • Мнения: 2 280
Защото в различните страни има различни изисквания за категеризация. Ако хотела в Турция и Бг е 5 *, то в Германия е 4 примерно.

На всички стягащи багажа и в трепетно очакване за своята почивка този уикенд- приятно пътуване,много слънце,страхотни емоции и прекрасно настроение. Да сте доволни от Вашия избор и да споделяте!  travel  grinning039 newsm53
Мерси  Hug

# 527
  • Мнения: 2 787
Защото в различните страни има различни изисквания за категеризация. Ако хотела в Турция и Бг е 5 *, то в Германия е 4 примерно.

На всички стягащи багажа и в трепетно очакване за своята почивка този уикенд- приятно пътуване,много слънце,страхотни емоции и прекрасно настроение. Да сте доволни от Вашия избор и да споделяте!  travel  grinning039 newsm53
Мерси  Hug
И аз мерси! Пожелавам на всички слънчева и незабравима почивка!

# 528
  • Мнения: 242
И ние тръгваме утре вечер с кола. Ще разказвам, когато се върнем. Хубава почивка на всички!

# 529
  • София
  • Мнения: 6 964
Лек път на всички заминаващи утре и в събота    bouquet
 Хубава слънчева почивка и незабравими емоции!

Блу, от тебе ще чакаме тройно повече впечатления, разказ, може и снимки  Laughing Hug

# 530
  • Мнения: 164
Е, момичета и момчета, не останаааа Simple Smile Багажа е стегнат...утре потегляме 3а Палм Уингс Кушадасъ.
Благодаря 3а пожеланията Hug
На всички 3аминаващи в петък и събота 3а турските курорти желая: лек път,хубаво време,много настроение и само положителни емоции!
Пожелавам го и на себе си...

# 531
  • Мнения: 2 280
Блу, от тебе ще чакаме тройно повече впечатления, разказ, може и снимки  Laughing Hug

Не чакай. Днес като отидох до агенцията да си взема ваучерите , се оказа, че немския ни тур оператор вчера е обявил фалит!  Tired Сега 3 дни преди пътуването нямаме нито резервация, нито нищо. Само едни самолетни билети.
Според вас има ли шанс да си върнем парите, че хич не са малко? От българските фалирали фирми знам , че никой не е видял нищо, но малката надежда ми е, че този е немски.
Направо не мога да ви опиша какво ми е.  Sad

# 532
  • Мнения: 4
Утре заминаваме за Бодрум с наш транспорт. Вчера ми изпратиха по куриер оригиналните договори и ваучерите за хотелско настаняване. Багажът ми е стегнат, а аз вече нервнича да идва утре  Crazy

Да питам нещо - с дебитна карта по-изгодно ли е да се пазарува от колкото в брой?
Имам карта на ДСК - Visа. Парите ще ги обменя на курс 0,74. Имам и 115 евро за всеки случай, че мъжа ми настояваше да вземем, макар че аз смятам, че не е нужно да имаме евро.

На всички, на които им предстои пътуване или вече се излежават по турските плажове, пожелавам много слънчеви и усмихнати дни и весело прекарване.
според мен е най- изгодно да се вземат лири, тъй като на повечето места закръглят в тяхна полза ако е евро, но вие си решавате.колкото до картата, не знам как стоят нещата.иначе страхотно и много вълнуващо изкарване в Бодрум, и лек и безавариен път!

# 533
  • Мнения: 4
Е, момичета и момчета, не останаааа Simple Smile Багажа е стегнат...утре потегляме 3а Палм Уингс Кушадасъ.
Благодаря 3а пожеланията Hug
На всички 3аминаващи в петък и събота 3а турските курорти желая: лек път,хубаво време,много настроение и само положителни емоции!
Пожелавам го и на себе си...

айде и от мен, лек път и благородно завиждам  Winkда напишеш отзиви и да си изкарате супер якооооооооооо

# 534
  • Мнения: 4
Блу, от тебе ще чакаме тройно повече впечатления, разказ, може и снимки  Laughing Hug

Не чакай. Днес като отидох до агенцията да си взема ваучерите , се оказа, че немския ни тур оператор вчера е обявил фалит!  Tired Сега 3 дни преди пътуването нямаме нито резервация, нито нищо. Само едни самолетни билети.
Според вас има ли шанс да си върнем парите, че хич не са малко? От българските фалирали фирми знам , че никой не е видял нищо, но малката надежда ми е, че този е немски.
Направо не мога да ви опиша какво ми е.  Sad

няма да ги оставяте на мира, много кофтиииии, а застраховката не покрива ли такава опция или не? и няма ли опция в договора при фалит? или де да знам, трябва да има начин, иначе е нечовешко много предварителни нагласи, пари, нерви, и какво ли още не.стискам палци да се оправят някак нещата

# 535
  • Мнения: 2 280
Не съм направила застраховка. Общо взето от агенцията , която ми посредничи в случая с немците (и която не е виновна) ми казаха, че най-вероятно няма да си видим парите. Те ще пуснат такава молба , която се изисква, но не ми дават много надежди.
Тур оператора е Glauch.
Да, най-кофтито е , че това става по-малко от 3 дни преди да тръгнем (в неделя сутринта имаме билети) и ми дойде изневиделица...  Sad Sad Sad

# 536
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Стискам палци да намерите начин Praynig Peace

# 537
  • София
  • Мнения: 6 964

Не чакай. Днес като отидох до агенцията да си взема ваучерите , се оказа, че немския ни тур оператор вчера е обявил фалит!  Tired Сега 3 дни преди пътуването нямаме нито резервация, нито нищо. Само едни самолетни билети.
Според вас има ли шанс да си върнем парите, че хич не са малко? От българските фалирали фирми знам , че никой не е видял нищо, но малката надежда ми е, че този е немски.
Направо не мога да ви опиша какво ми е.  Sad

Айде стига бе  Confused Не знам какво да те посъветвам, не е за вярване... Ти в хотела ли звъня, за да провериш за резервациите? Да не те подведат нещо тукашните агенти и да си имате резервация пък да не отидете...
Направо се поставих на твое място... Търси телефони, звъни навсякъде където ти дойде на ум, утре де факто е последния раб.ден... Много гадно ми стана, Блу  Sad

# 538
  • sofia
  • Мнения: 114
 На 15.09 се завърнахме от Дидим Simple Smile
Бяхме в Дидим бийч Елеганс- хотела определено не е 5 звезди,но пък беше добре.Общите части около басейна и плажа не се чистеха ,джапанките ни непрекъснато лепнеха. Стаята беше чистичка и просторна ,но идваха все в неподходящото време към 15.30 часа,въпреки,че ги помолих да идват сутрин . Анимацията беше добре ,ние нямаме малко дете и не мога да дам мнение за заниманията с деца.Всяка вечер имаше и програма в амфитеатъра. Храната също ни хареса. Ние бяхме в частта на Резорта от страната на басейна и беше доста шумно,вечер до 02.00 часа няма заспиване,защото аниматорите от амфитеатъра се местят в  бара и става лудница.В елеганса казаха ,че било тихичко. Плажа е малък и мръсен,водата в морето беше по-топла от басейните,а и беше кристално чиста.Имаше рибки ,но мен лично не са ме хапали..Мисля,че хотела цена -качество ще е супер,ако обръщат малко повече внимание на чистенето на плажа и около басейните.
Хотела е на пешеходно разстояние от центъра на Алтънкум(крайбрежната улица) ,но самият Дидим не ни хареса.До храма на Аполон се ходи с маршрутките,заслужава си да се види.
Пътувахме с Ориент 99- от тях нямам никакви оплаквания  и забележки.
Местната агенция,която ни посрещна в хотела ни предложи екскурзиите на доста по-високи цени ,дори от другите агенции в хотела ( 55 евро срещу 45 евзо за Памуккале  и 50 евро срещу 40 евро за Ефес) естествено избрахме другата агенция. Памуккале и Ефес са страхотни екскурзии и човек ,ако има възможност трябва да ги посети. newsm10
Ако някой има въпроси, насреща съм Simple Smile

# 539
  • Мнения: 2 280

Не чакай. Днес като отидох до агенцията да си взема ваучерите , се оказа, че немския ни тур оператор вчера е обявил фалит!  Tired Сега 3 дни преди пътуването нямаме нито резервация, нито нищо. Само едни самолетни билети.
Според вас има ли шанс да си върнем парите, че хич не са малко? От българските фалирали фирми знам , че никой не е видял нищо, но малката надежда ми е, че този е немски.
Направо не мога да ви опиша какво ми е.  Sad

Айде стига бе  Confused Не знам какво да те посъветвам, не е за вярване... Ти в хотела ли звъня, за да провериш за резервациите? Да не те подведат нещо тукашните агенти и да си имате резервация пък да не отидете...
Направо се поставих на твое място... Търси телефони, звъни навсякъде където ти дойде на ум, утре де факто е последния раб.ден... Много гадно ми стана, Блу  Sad

Ами те тукашните агенти нямат интерес да ме лъжат... ще ми съдействат каквото могат... казаха ми да изчакаме до утре (не че имаме избор Simple Smile ) да видим. Но и те ми казаха да не надявам . Идеята им е от хотела да кажат някаква цена, малко по-евтина и да си платим пак. Ама 8000 лв 2ри път няма да палтим сус сигурност Simple Smile
Като чета сега в нета (гугъла ми превежда от немски) около 20 000 са потърпевшите  Shocked значи пари да не чакаме.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт