На море в Турция - тема 25

  • 113 668
  • 722
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 0
Престоят ни в хотела  Efesiq беше супер. Стаята ни беще голяма, кърпите се сменяха всеки ден и боклука се изхвърляше редовно.  Персонала в ресторанта беше винаги усмихнат и любезен. Храната беше разнообразна и всеки можеше да си избере нещо по вкуса. Анимацията  Другата година отново ще предпочетем хотел Ефесия за лятната ни почивка и бих го препоръчала на приятели.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 20:05 от Botten Mary

# 586
  • Мнения: 36
Здравейте, дали някой знае каква е цената на маршрутката от Йоздере до Кушадасъ?

# 587
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен  Hug В неделя се върнахме от Турция и  ми остана време да споделя и нашите впечатления  Simple Smile
Ще ви разкажа с няколко думи за почивката ни в  хотел Palm Wings,Кушадасъ
Пътуването- Тръгнахме от Варна в 15.00 часа, през Бургас, Малко Търново, ферибота Лапсеки-Гелиболу, минахме през Айвалък да оставим туристи, през Измир и в 7.00 пристигнахме в Кушадасъ. Пътуването мина доста леко и приятно от колкото се бях настроила, на границата минахме бързо, на ферибота се качихме веднага, с две думи без никакви проблеми.
Настаняване- След като пристигнахме в 7.00,  веднага ни сложиха гривните , закусихме разходихме се в комплекса, пихме кафе на снек бара и в 12.00 ни настаниха в стаята. Бяхме в главния корпус на 4 етаж със страхотна гледка към морето и Кушадасъ. Всичко в стаята е ново, чисто, банята беше много хубава, всеки ден сменяха хавлиите , през ден чаршафите. Камериерките много се стараеха, правеха ни фигурки от чаршафите, мини бара се зареждаше всеки ден с 1.5 л. минерална вода, която беше безплатна.
Хранене За храната просто нямам думи,  по-крехко приготвено телешко и агнешко месо не бях яла до сега, всички ястия бяха толкова вкусни и разнообразни, че за 8 дни не можах да опитам от всичко, на закуска винаги имаше прясно изпечени хлебчета, закуски, палачинки, гюзлемета, плодове имаше на всички хранения, сушени плодове също, десертите просто бяха вълшебни всяка вечер и през ден за обяд имаше баклава и кадаиф. Сладолед имаше всеки ден на снек бара, много вкусен. Краен резултат + 2 кг.  Embarassed
Обслужване Определено беше на ниво, постоянно имаше сервитьори, които следяха за свободни чинии и чаши, барманите също бяха много любезни. Оставихме бакшиши на някой от тях, толкова са много, че просто нямаше как на всички да се отблагодарим.
Басейн и плаж На големия басейн беше много чисто, водата беше топла, дълбочина на басейна 1.40 метра, има и 3 по-малки басейна те са по плитки 1.20, също добре поддържани и чисти. Хавлиите  за басейна могат да се сменят по всяко време, без депозит се дават. Има малък детски басейн с малки пързалки и басейн с 3 по-големи. Плажът беше чист, широка плажна ивица, морето беше топло и плитко. Това , което ми направи впечатление е, че няма спасители, единствено на басейна с пързалките имаше едно момче. Винаги имаше място и на басейна и на плажа, въпреки,че хотела беше пълен на мах. Времето от 13.09 до 21.09 беше много топло 30-33 градуса, моят съвет е да не се гледат толкова тези сайтове с прогнозите, не съответстват много на истината  Sunglasses В асансьора на хотела имаше изнесена прогнозата за времето за една седмица както и програмата за вечерното шоу на аниматорите.
Анимация - На изключително високо ниво, много забавни игри, гимнастика, водна топка, баскетбол, имаше даже и курс по турски от 15.00 часа. С една дума - без забележки  Peace
Като заключение- Много добър хотел, напълно отговаря на 4+ звезди, напълно съответства предлаганото качество на съответната цена. Бих се върнала отново там, защото наистина си изкарахме страхотно !!! Препоръчвам хотела на всички  Peace

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 10:47 от malka kalinka

# 588
  • Мнения: 41
Здравейте,
оказа се, че нашият престой в Кушадасъ съвпада с Курбан Байрам. Това, според Вас плюс или минус ще бъде. Моля, който е запознат да сподели  Thinking
според мен е плюс- по магазините имат огромни намаления! Когато бяхме там в началото на м. август тази година беше преди Рамазан - Байрям и намаленията бяха до 70-80% Simple Smile

# 589
  • Мнения: 4
Renkaliso, цената на сейфа в нашия хотел  Golden Age Bodrum бе 3$ на ден Peace.
 Цената на екскурзията до Памуккале бе 45 евро. В тази цена влиза закуска, обяд, екскурзовод. Някои от фирмите, които са там на място в Бодрум предлагат екскурзиите на цена 35 евро, но не при всички е включена закуската. Не знам дали заради 10 евро си заслужава да ходите да търсите фирма, да си губите времето. То само пътя с маршрутки отиване и връщане, ако хотела не е в центъра на Бодрум ще ви коства половината от тази сума. А и времето, което ще изгубите, вместо да си почивате, но вие си преценяте Simple Smile
Щефи, все си мисля, че Анталия и то най-южната и точка- Алания е най-подходяща за почивка в средата на октомври в Турция. Не знам в Бодрум дали няма да е доста хладничко по това време newsm78
ние вече бяхме там, аз просто споделих каква беше цената, нашата екскурзия също включваше закуска, обяд, транспорт, застраховка, входен билет

# 590
  • Мнения: 134
Здравейте,
оказа се, че нашият престой в Кушадасъ съвпада с Курбан Байрам. Това, според Вас плюс или минус ще бъде. Моля, който е запознат да сподели  Thinking
според мен е плюс- по магазините имат огромни намаления! Когато бяхме там в началото на м. август тази година беше преди Рамазан - Байрям и намаленията бяха до 70-80% Simple Smile
Това е супер, дано да е така  newsm68
А Ефес дали ще е отворен през празника им? Или пък къщата на Дева Мария?
Имам и други притеснения с пътуването, тъй като сме с личен транспорт и на 19 октомври ще пътуваме от Кушадасъ до Истанбул. Дали няма да е много натоварено движението, а и се притеснявам дали ще успеем да се вредим на някой от фериботите напр. Ялова-Истанбул, по същата причина - трафик.
Ще бъда благодарна, ако някой е бил по това време или е пътувал по време на Байрямите  newsm12

# 591
  • Мнения: 262
Може да ви се струва рано за НГ,но вече 4 от големите фирми-Емералд,Турс Клуб,Ориент,Дорис вече почнаха да качват оферти на своите сайтове . Има много добри оферти и хубави хотели. Simple Smile

# 592
  • Мнения: 224
Завърнахме се и ние от нашата почивка. Починах си максимално, но слушайки почивали в други хотели 3 звезди, съм разочарована от Флора. И понеже няма мнение за този хотел смятам да дам своето.
Та хотелът ни беше в Кушадасъ Флора Суитс.
Настаняване - Пристигнахме в 7:45 на 14ти. Не ни дадоха гривни, чакахме чак до 12 за гривни. Нямаше от къде да си купим нито кафе, нито вода, нищичко. Чак на магазина зад хоте, който си е далечко за скапани хора от път. ДОбре, че момчетата се смилиха над нас и ни дадоха да си вземем кафе и сок. В 12 ни дадоха гривни и в 12:30 вече обядвахме ( за храната после ) . ПОсле пак великото чакане.... Стаите не можаха да се почистят дори след 14:00... Нямаше хавлии. ДОнесоха ни чак към 17:00. Настаниха ни в 14:40... На рецепцията имаше един младеж с ултра кравешки поглед, който друго освен турски не разбираше.
Чистота - Не се чистеше особено. Хавлиите ги смениха веднъж, защото бяхме в стаята, иначе взимаха старите от банята и ги сгъваха на леглото. Просто имаха разни белегчета, по коиото разбирах, че са нашите. чаршафите ги смениха веднъж, но само долния, защото шалтето, с което се завивахме, имаше едно черно петънце от оцветяване и то се различаваше от далеч. Бършеше се пода от вратата със замах...
Храна - Беше вкусна наистина. Салатите бяха еднообразни, но май навсякъде е така. Готвеното беше винаги различно. Но плодове имаше само и единствено диня и грзоде, а за разнообразие и сини сливи. Десертите не им обърнах особено внимание, защото не ми харесаха първия път.
Басейна - Шезлонгите бяха доста мръсни, бършехме си ги ние...
Ресторанта - Не знам как е по други хотели, но за мен е недопостимо..... имаше мноооого котки. Качваха се по масите, по столовете, из хората ходеха, докато се хранехме. А да не говорим, че приборите се редяха веднага след измиване. И нали се сещате, че висяха едно 2-3 часа върху масите, докато котките имат постоянен досег до тях.
Плажът - неподържан и мръсен.
Не искам да звучи като якото мрънкане, но имаше хора, които посещават само тоя хотел от години и казаха, че за 2 години собственикът на хотела се сменя за 3 път и тази година е най-зле положението...
В четвъртък вечерта дойде 1 автобус българи от Нийл Бийч. СТрашно недоволни. ЯЛи били 1 седмица боб и патладжан. Вдигнали стачка, дошли от ХЕИ ( ако има такава институция в Турция, не знам как се нарича там ), дошла полиция и затворили хотела, та ги настаниха при нас.

# 593
  • Мнения: 42
И ние се завърнахме от нашата почивка в Pine Bay, Кушадасъ. Прекарахме си страхотно, определено другата година пак ще сме в Турция. Тези дни ще напиша накратко за хотела, че още не мога да вляза в ритъм. Приятна вечер на всички.

# 594
  • Мнения: 262
lovelymam, много се радвам че сте изкарали добре и сте доволни от Pine Bay. Чакаме подробности. Между другото от този хотел почти няма/да не кажа въобще няма/ лоши отзиви.Класен си е и това е.
Стаси,не сте от малкото които се оплакват от Флора. Тази година това е хотела според мен кандидат за голямото разочарование в Кушадасъ.За съжаление има и други,които в минали сезони са държали добро ниво. Затова извода който вече в края на сезона мога да си направя от курортите в Егея/нямам наблюдения за Бодрум/ е за снижаване като цяло на нивото на обслужване. На какво се дължи това,не се ангажирам да отговоря.Е,имам си за себе си обяснение,но ще го запазя. Между другото догодина се очаква ново повишение на акциза за алкохола и това със сигурност ще се отрази на цените.И един съвет за финал.Бягайте от хотелите 3*. Зная,че се гони и ниската цена там,но пък негативите са навред в тях. Риска там е най-голям. Естествено че го има и в 4* и 5 * хотели,но някак си е повече като изключение.
ПП. Флора не е единствен пример за лошо.Миналата неделя се завърнах от Мармарис . За 4 часа бях в Клуб Диана 3*. Бях потресен от хаоса,мръсотията в стаята и храната/обядвахме/. Хора,НЕ ходете там ! Моля Ви.  Sad Praynig

# 595
  • Мнения: 224
liv1892 ,  ние отидохме във Флора, защото всички, почивали там, ми го прехвалиха като хоте 3 звезди, заслужаващ 5. Ами аз мисля, че и 1 не заслужава.... Да не говорим, че персоналът беше страшно нелюбезен и дори една усмивка не можеше да се изкопчи от тях. Но аз съм доволна, че съм си починала Simple Smile

# 596
  • Мнения: 61
liv1892 ,  ние отидохме във Флора, защото всички, почивали там, ми го прехвалиха като хоте 3 звезди, заслужаващ 5. Ами аз мисля, че и 1 не заслужава.... Да не говорим, че персоналът беше страшно нелюбезен и дори една усмивка не можеше да се изкопчи от тях. Но аз съм доволна, че съм си починала Simple Smile
[/quo
Holiday resort  4*- същата работа.Писах за него.Но на мненията за хотела на първа страница е оставен само "якия коментар".А има и два, три много негативни от тази година.

# 597
  • Мнения: 6 031
...
Holiday resort  4*- същата работа.Писах за него.Но на мненията за хотела на първа страница е оставен само "якия коментар".А има и два, три много негативни от тази година.

Това с оставането на коментари е много субективно. Който прави новата тема включва коментари. Които е видял или имал време да потърси  са включени...
Ако искате да бъдат приложени повече коментари, то ги предлагайте с линкове и ще бъдат сложени.

Много е трудоемко и ангажиращо подготвянато на всяка тема!

# 598
  • Мнения: 41
Здравейте,
оказа се, че нашият престой в Кушадасъ съвпада с Курбан Байрам. Това, според Вас плюс или минус ще бъде. Моля, който е запознат да сподели  Thinking
според мен е плюс- по магазините имат огромни намаления! Когато бяхме там в началото на м. август тази година беше преди Рамазан - Байрям и намаленията бяха до 70-80% Simple Smile
Това е супер, дано да е така  newsm68
А Ефес дали ще е отворен през празника им? Или пък къщата на Дева Мария?
Имам и други притеснения с пътуването, тъй като сме с личен транспорт и на 19 октомври ще пътуваме от Кушадасъ до Истанбул. Дали няма да е много натоварено движението, а и се притеснявам дали ще успеем да се вредим на някой от фериботите напр. Ялова-Истанбул, по същата причина - трафик.
Ще бъда благодарна, ако някой е бил по това време или е пътувал по време на Байрямите  newsm12
Работят си хората ето проверете:
http://www.muze.gov.tr/efeskapi
от Кушадасъ до Истанбул не сме пътували с ферибот Ялова-Истанбул от там е по- далече, но по празници винаги има трафик, голяма страна ,много хора, нормално е. Ако държите да си обикаляте от там си проверете фериботите на сайта им предварително.

# 599
  • Мнения: 7 605
Епавлова, твоето мнение за хотела е от преди една седмица, писано в тази тема. Няма как да бъде включено сега на 1ва страница защото редакции могат да се правят само в първите 24часа след пускането на темата! Ще бъде включено в следващата тема.

Не е така фасулско да се пуска нова тема. Е, има и потребители които просто копират старата и така пускат нова тема  Whistling , най-вече някакви нови звезди, но принципно се претърси цялата преходна тема и се взимат линкове към всички отзиви в нея. Но ако при пускането на преходната тема това не е било правено, никой няма да се върне 2 теми назад и да търси. И без това пускането на нова тема през сезона отнема много време. Би било хубаво ако когато наближи 50та страница на една тема, да не се засилват новаци да пускат следващата, а да се чака някой от старите кучета които знаят как я пусне, за да са включени и линковете към новите мнения.

Общи условия

Активация на акаунт