На море в Турция - тема 25

  • 113 647
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 50
Да има такава информация в офертата на хотела.  Но тя е безплатни услуги и изброени такива и храна  на база Ол инклузив.Но аз питах точно какво ни се полага и в колко часа.
Пример: сладолед- от кога и до кога.
На баровете какво ни се полага.
Това имах впредвид.
Подробно описание на услугата Ол инклузив , което да има някъде из хотела.

# 661
  • София
  • Мнения: 4 751
Да има такава информация в офертата на хотела.  Но тя е безплатни услуги и изброени такива и храна  на база Ол инклузив.Но аз питах точно какво ни се полага и в колко часа.
Пример: сладолед- от кога и до кога.
На баровете какво ни се полага.
Това имах впредвид.
Подробно описание на услугата Ол инклузив , което да има някъде из хотела.

На рецепцията би трябвало да ти дадат такава програма още при настаняването за часове, анимации по часове и т.н.

# 662
  • Мнения: 7 605
Да има такава информация в офертата на хотела.  Но тя е безплатни услуги и изброени такива и храна  на база Ол инклузив.Но аз питах точно какво ни се полага и в колко часа.
Пример: сладолед- от кога и до кога.
На баровете какво ни се полага.
Това имах впредвид.
Подробно описание на услугата Ол инклузив , което да има някъде из хотела.

Полага ти се само това, което е описано в офертата на твой ТО. Къде и в колко часа: Различно, може да ви дадат хвърчащ лист с тази информация, или плик за картите за стаята, на който го пише, може да има една папка с информация в стаята, може да го пише в асансьора, може по телевизията да тече инфо-чанъл с тази информация.....

# 663
  • Мнения: 164
3дравейте Hug
Вчера се прибрахме от Кушадасъ. Х-л Палм Уингс с Ориент 99.3а пореден път давам отлична оценка на Ориент 99. Бе3проблемно и комфортно пътуване и в двете посоки.С то3и екип вече бях пътувала и се чувствах ОК.
Палм Уингс - прекрасен хотел!!! Смятах да напиша по-подробно мнението си, но прочетох постовете на malka kalinka и Jane 2013. Двете дами са предали толкова точно,подробно и и3черпателно впечатленията си, че а3 няма какво да добавя...освен да се съглася с всяка тяхна дума. Напълно подкрепям тяхното мнение. С Jane2013 сме били 3аедно в хотела, но 3а съжаление не сме 3наели това, 3а да се 3апо3наем.
И все пак да допълня някои мои виждания. Бяхме настанени в основната сграда на 3 етаж с и3глед към морето.Въпреки оплакванията на други гости на хотела при нас нямаше комари. Стая, хигиена - бе3 3абележки.И всеки ден очарователни фигури върху леглата.3а храната...и а3 нямам думи. Вкусна, и3обилна, ра3нообра3на. Жане, какво ще кажеш 3а крехко и3печеното агне на чеверме  Peace А 3а телешките пържоли на първа консумация в нашата компания настана спор...дали не са свински. Не обичам риба и морски дарове, но имаше голямо ра3нообра3ие и моята приятелка добре ги дегустира.Сладоледените торти бяха ра3кошни! 3а айряна ви подкрепям напълно - страхотен! Да спра до тук, че ще повторя момичетата. 3а ала-карта...и ние не можахме да се класираме 3а италианския, много желаещи, малко места. Плажа - чист, поддържан...моето място. 3а басейните не мога да кажа нищо не съм ги пол3вала. Първите два дни подухваше и на мен ми беше хладничко, но после времето бе ра3кошно. Аниматорите - македонците 3а които беше писано в нашата тема си бяха отишли, но групата от тъмнокожи симпатяги ми допадна. Отгани3ираха 3абавни игри пре3 деня , вечер имаше цирк, Мис хотел.И а3 да кажа 3а СПА центъра. Платих 40 евро 3а сауна;турска баня с пяна и пилинг;масаж;терапия на косата.Цялото това удоволствие около 2.5 часа.Всичко това и3пълнено като в някакъв ритуал. Пълен релакс.И понеже обичам те3и гле3отийки и в Турция и в БГ...мога да кажа, че СПА 3оната е на много високо ниво. С Жането ни е масажирала една и съща девойка- виртуо3на.
3а гостите на хотела - имало францу3и, холандци, руснаци, но на мен те ми се губят сред десетките българи. И сега интересния момент, е поне 3а мен. Освен нашата компания в хотела имах около 30! души по3нати (и то не по3нати само по фи3иономия) включително и семейство съседи. Споделих на бли3ък човек от нашата тема - имах чувството, че съм си в квартала...дааа при среща се обсъждаха не държавни, а градски клюки Joy Но, няма на кой да се сърдя. Палм Уингс Кушадасъ се ока3а хитовия хотел 3а това лято и много хора искат да почиват в него. И има 3а какво. Горещо препоръчвам хотела на всички, които ще правят своя и3бор 3а следващото лято. Почивала съм във Веноса, сега в Палм Уингс и 3а мен та3и верига хотели поддържат високото си ниво бе3компромисно.
3а мен лято 2013 г. приключи с две ра3кошни почивки в хотелите Сентинус и Палм Уингс...малко ми е мъчно, че лятото си отиде,но идва следващото Peace
И пак ще я има тръпката по и3бор на хотели...и пак ще си помагаме в та3и прекрасна и по3итивна тема.
На себе си и на всички вас пожелавам - да сме живи и 3драви; делата ни да вървят успешно...3а да можем и другото лято да се отправим към любимата дестинация!

# 664
  • Русе
  • Мнения: 7 057
3дравейте Hug
Вчера се прибрахме от Кушадасъ. Х-л Палм Уингс с Ориент 99..................
newsm10 Радвам се, че сте доволни!

# 665
  • Мнения: 262
Ваня,радвам се че този сезон ви е удовлетворил.Желая Ви догодина да направите отново правилния избор за почивката си.Всичко е добре,но имам едно разминаване по отношение популярните у нас хотели. Често пътувам по работа до курортите и имам много ясна представа от т.н. "хитови" хотели този сезон.Не искам да налагам мнение,но в такава наситеност от нашенци  като Палм Уингс-Кушадасъ,Сюрмели-Кушадасъ,Дикили или Паша Бийч-Мармарис просто няма как да се чувствам комфортно .Примерно-В събота над 100 човека в Пашата чакаха своите автобуси за Бг. Естествено това си е лично становище.

# 666
  • Мнения: 4
Здравейте. Simple SmileПрестраших се да пиша в темата,за първи път давам отзив. В неделя се прибрахме от Мармарис от хотел Емре Бийч.Пътувахме с Турс Клуб,фирма за която думите на благодарност не стигат.Прекрасна организиция,внимателен и подготвен гид/Иво/ и перфектни шофьори.Догодина отново с тях. За хотела нямаме никакви забележки,хубави стаи,разнообразна храна и много добро държание на персонала,аниматорите. Редовно почистване и смяна на бельото и кърпите.Емре не е голям хотел,но е много компактен,поддържан и е на отлично място ,до сами крайбрежната алея по която всяка вечер си правихме приятни разходки към центъра. Случихме и на време,особено ни допадна екскурзията до Далян-Каунос.Препоръчвам я на всички които все още не са ходили там. Ние си я закупихме от една агенция,която е точно до Емре бийч (Пако Тур). Мармарис ни хареса много,били сме досега в Кушадасъ. Града е страхотен,навсякъде палми и зеленина,вечер на доста места свирят групи и човек само трябва да се поспре по алеята за да се наслади на всякакъв род музика от близките хотели и заведения.Желая на многото дами пишещи тук,догодина да намерят своето място за прекрасна почивка.Нашето семейство и приятелите ни ,вече сме наясно че отново ще заложим на  Мармарис.

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Към почивалите в Кушадасъ - бихте ли споделили какво е мнението ви за самия курорт. Приятел на моя мъж му беше казал, че не било хубаво там, било мръсно като в Сл.бряг и той се тръшна да не ходим там. Иначе в Бодрум е голяма красота и се чудя дали и в Кушадасъ ще ми хареса също толкова.

# 668
  • Мнения: 290
Здр зарибила съм се да почиваме следващото лято 2014 г в Турция, но имам две деца на 8 и 6 г живот и здраве и се притеснявам с автобус дали ще успеем да пътуваме, кажете вие с деца как пътувате с личен превоз, с чартърен полет ...от коя тур фирма сте доволни? Благ ви

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здр зарибила съм се да почиваме следващото лято 2014 г в Турция, но имам две деца на 8 и 6 г живот и здраве и се притеснявам с автобус дали ще успеем да пътуваме, кажете вие с деца как пътувате с личен превоз, с чартърен полет ...от коя тур фирма сте доволни? Благ ви

Това е много относително. Само ти си познаваш децата. Ние пътувахме с две деца /1г. и 5г./ и нямахме никакви проблеми. Децата се държаха супер.
Ти си прецени, познавайки децата си как биха се държали на път.......и то доста дълъг при това. Ако не си сигурна по-добре не рискувайте с автобус - и на вас ще ви се отели вола, и на хората в автобуса.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Здр зарибила съм се да почиваме следващото лято 2014 г в Турция, но имам две деца на 8 и 6 г живот и здраве и се притеснявам с автобус дали ще успеем да пътуваме, кажете вие с деца как пътувате с личен превоз, с чартърен полет ...от коя тур фирма сте доволни? Благ ви
Ако бюджетът ви позволява най-добрият вариант е със самолет, според мен.
Моите деца обичат да пътуват и досега не сме имали проблем при по-далечни дестинации, вкл. голямата ми щерка е пътувала с автобус до Кушадасъ на 4 год и до Мармарис на 5год.
Вземате книжки, игри и се занимаваш с тях, за да не усетят пътя през първите часове, а след като заспят, притесненията ти са свършили, защото сутринта ще сте пристигнали  Peace

Аз да си повторя пак питането - как са цените на местните агенции за дневните екскурзии? Интересува ме по-конкретно еднодневна екскурзия до Памуккале. И при екскурзии, организирани от местните агенции ли се посещават магазини, ателиета и др за кожени дрехи, лукуми, зехтин и т.н.  

# 671
  • Варна
  • Мнения: 231
Здравейте и от мен, завърналата се в неделя от Дидим Бийч Ризорт 5*. Първо да благодаря на всички, които отговориха на въпросите ми, много на брой преди да замина   bouquet
И сега за Лъки Холидей и пътуването. Тръгнахме от Варна на 20.09 в 15:00. Водачката ни - Деси много мило момиче, но и доста неопитна, но това разбира се не е проблем. Проблема е превозвача, автобуса, с който пътувахме беше стар неудобен и с гуми като изтъркани джапанки, съгласете се това е недопустимо, когато пътуваш около 1000км. Когато спирахме за почивка, направо ми се искаше да се шмугна в автобус на някоя от другите агенции и да продължа с тях  Laughing. Благополучно пристигнахме в Кушадасъ, където оставихме туристи от нашата група по хотелите и трябваше да продължим към Дидим. Е да, ама не. На излизане от Кушадасъ се оказа, че трябва да изчакаме друг автобус идващ от София, от който да прикачим хора за Дидим. Чакахме 1,30ч, защото автобуса "бил задържан на границата". Ние после се в хотела се запознахме с хора от "задържаната група", които казаха, че няма такова нещо и те са си минали границата изключително бързо, просто и те са тръгнали от София в 15:00, а пътя от там бил около 1,5 - 2 часа повече отколкото от Варна. Е това вече ме  Twisted Evil . В хотела пристигнахме в 11:00, което си е 20часа пътуване, може би някой по - опитен ще каже, но на мен ми се струва мноого за тези км. И последно за Лъки Холидей, на заминаване ни беше казано да бъдем готови за отпътуване около 14:30, което за мен означава +/- един час, а те ни взеха в 17:00  #2gunfire . От посрещащата им фирма и представителя Мюмюн по - добре бягайте далеч.
И сега по - кратко за хотела, тъй като от там има доста отзиви, а и това е първата ни почивка в Турция и нямам база за сравнение. Ние бяхме настанени в новата сграда - Елеганс. Хубави стаи не много големи, но чисти и спокойни, имат си всичко необходимо. Храната, която доста хора критикуват аз намирам за добра, не е нищо особено, но в крайна сметка имаше за всеки по нещо вкусно, особено на барбекюто и пещта   chef. А и ресторант, в който се готви за 600 човека няма как да е гурме. По - скоро напитките бяха гаднички, доста разредени, но в крайна сметка не сме отишли да преяждаме и напиваме. Комплекса разполага с хубава територия добре поддържана. Много ме очарова екипа от аниматори, който по цял ден "щъка" напред назад и ти предлага различни забавления. Около основният басейн е шумничко, но за тези, на които не им допада шума имаше още 2 басейна и частен плаж.
 Ние си изкарахме страхотно и смятаме с ваша помощ догодина да си изберем хубав хотел в Мармарис и друга туристическа агенция. Приключвам, че май стана доста дълго. Ако някой има въпроси да пише, защото май ми е доста аматьорско описанието.  Grinning

# 672
  • Мнения: 5 459
Момичета, а в Мармарис има ли летище. Имате ли идея каква е цената на двупосочен билет , ако има такова?

# 673
  • Мнения: 6
Момичета, а в Мармарис има ли летище. Имате ли идея каква е цената на двупосочен билет , ако има такова?

Не ,Даламан е най-близкото международно летище и е на около 90 км .Това в Бодрум е на около 140 км.

Последна редакция: вт, 01 окт 2013, 21:08 от bgtiger

# 674
  • Мнения: 164
miss july Hug по една и ли друга причина (някои не 3ависещи от мен ) в последните 4 години  два пъти почиваме  в Дидим и четири! пъти в Кушадасъ. Била съм в: Бодрум, Мармарис, Чешме, та дори и Айвалък и имам ба3а 3а сравнение. В Кушадасъ можете да си и3берете само хотела, но града НЕ струва. И3ка3вам мое мнение и никой не ангажирам с него, но Кушадасъ си е град от селски тип. Ра3хвърлян, неподреден, мръсен.Ба3ари с веещи се парцали и цени в тавана. Скучни 3аведения, съ3дадени бе3 капка фанта3ия. Веднъж като видиш Причия остров и круи3ите...повече няма нужда да се ходи до центъра. Та3и година два пъти бях там и не стъпих в централната му част...няма 3а какво. А, и3ключвам м. юни концерта на Кърач, който беше на центъра.
Мармарис е очарователно място. Напомня ми на Ривиерата. Красива крайбрежна алея;оригинални 3аведения ( на центъра в ляво от паметника на Ататюрк има сладурско 3аведение, чийто под е про3рачен и под краката ти плуват рибки); много 3еленина и цветя; бли3ост на борова гора...мога още дълго да и3реждам.Можеш всяка вечер да е ра3хождаш и да нямаш желание да се прибереш в хотела. Мнооого красив курорт
Бодрум вече ти е по3нат.
Дидим - нов, ра3виващ се курорт. Градчето е чисто ; оригинални къщи; красива крайбрежна алея ( на Алтънкум)...хареса ми.
Чешме...просто трябва да се види.
Та на въпроса ти - Кушадасъ не струва пред Бодрум.3а почивка там и3бираш хубав хотел и 3абравяш 3а града.
Пак подчертавам - това е мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт