ПЧМГ

  • 38 392
  • 255
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
http://www.parvamatematicheska.com/

Срещам доста мнения из другите теми на родители с дечица от ПЧМГ - не е ли време да се строим и преброим в една отчетна тема?
Пък и да си помагаме с информация и мнения...
На първата родителска среща на петокласниците не можахме да се запознаем - може да го направим виртуално, поне засега...Пък и информация от "горните" класове също би била полезна.

За протокола - моят син е в 5 "в" клас.
В една друга тема коментирахме количествата домашни по математика, с които ги юрнаха децата от първия ден. Понеже той две години ходеше на курсовете в СМГ при г-жа Киселова, където това си беше съвсем нормално, затова не му се видяха много или трудни...но за всички деца ли е така?

# 1
  • Мнения: 227
Привет! Много разчитах да срещна такава тема, благодаря!  bouquet
Моята дъщеря не е ходила на курсове и ми е притеснено как ще се справя. Засега не среща затруднения, въодушевена е от училището, решава си задачите и не се оплаква. Само това решаване на чернова и преписването после доста я бави и смятам да го прекрати вече. Надявам се в най-скоро време да получат обещаните шкафчета, че раниците са безумно тежки.
Много ме мъчи придвижването и паркирането. Обмислям по-натам да си ходи сама, но тази пешеходна пътека при училището им е страшно опасна заради колите, идващи от кръговото и борещи се да минат бързо, бързо пред идващите с предимство от пл. Македония. Още мислим най-безопасния маршрут 

# 2
  • Мнения: 105
И аз мисля, че писането на чернова/белова само ще ги забавя, пък доста имат да пишат...
Разбрах, че класната е казала, че трябва до утре да решим за шкафчетата - но не е казала кога ще се събират пари. Принципно аз също съм "за", но как ще стане, хич не ми е ясно.

Привет! Много разчитах да срещна такава тема, благодаря!  bouquet
Моята дъщеря не е ходила на курсове и ми е притеснено как ще се справя. Засега не среща затруднения, въодушевена е от училището, решава си задачите и не се оплаква. Само това решаване на чернова и преписването после доста я бави и смятам да го прекрати вече. Надявам се в най-скоро време да получат обещаните шкафчета, че раниците са безумно тежки.
Много ме мъчи придвижването и паркирането. Обмислям по-натам да си ходи сама, но тази пешеходна пътека при училището им е страшно опасна заради колите, идващи от кръговото и борещи се да минат бързо, бързо пред идващите с предимство от пл. Македония. Още мислим най-безопасния маршрут 

# 3
  • Мнения: 227
дъщеря ми каза, че вече се събират пари за шкафчетата, затова днес и аз изпратих по нея сумата. Дано е разбрала правилно

# 4
  • София
  • Мнения: 5 019
Благодаря за темата!
Засега само ще ви следя, защото синът ми е 4-токласник в "Питагор" и в края на тази учебна година ще трябва да решим накъде да поеме - към ПЧМГ или към СМГ.

# 5
  • Мнения: 7 263
Присъединявам се да ви следя, също така и да помагам с отговори на въпроси, които знам.
Имам 6-токласник и 10-токласник.

# 6
  • София
  • Мнения: 676
Аз съм с първолаче и бивша седмокласничка, която вече е в друго училище.

Моето мнение за домашните по математика е силно положително. Най-добре се забелязва ефектът от тях в 7 клас! Ще видите колко ще ви хареса това, че децата не са проспали 5 и 6 клас  Wink
Изобщо, натоварването в ПЧМГ е по-голямо в сравнение с повечето училища, но в рамките на нормалното. В крайна сметка не се ходи на училище само заради социалните контакти... В първите месеци на 5 клас децата са малко стресирани, но в един момент се научават да се организират по-добре и всичко си идва на мястото. В този ред на мисли, малко се притеснявам от целодневното обучение на 1 клас, защото реално не виждам кога децата ще си изграждат навици за организация на самоподготовката.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 019
Mryn, с тези домашни, които дават и в началното училище за събота/неделя, не мисля, че първолачето няма да изгради навици за самоподготовка. Освен това масово децата в този период ходят или на занимални, или някой помага у дома.
А в класа на каката каква беше практиката - повечето ученици с или без допълнителни школи се справиха с НВО ?

Моля, ако има някой с детете от 5а клас, да ми изпрати програмата.

# 8
  • София
  • Мнения: 294
И ние да се запишем;-)
За протокола-дъщеря в 5а.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 025
Както е видно от аватара и аз се записвам в темата с щерка в 5б  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 676
Имаше школа по БЕЛ в училище и по-голямата част от децата бяха записани там. За други школи нямам представа...
Има един такъв психологически момент с школите - повечето родители записват децата си някъде, за да се презастраховат, просто за успокоение, че са направили всичко, което зависи от тях. Аз също много се чудих дали да поема риска да не се презастраховам, но ме достраша. Записах я на школа по БЕЛ в Междучасие. Тя успя да отиде 2 пъти в първия модул, защото заниманията съвпадаха със състезанията по математика, а те са с приоритет. В края на модула ме помоли да не я записвам за втори, защото там не научава нищо повече, а в същото време губи доста време. Ние бяхме при страхотни преподаватели в училище и виждайки как работи 5, 6, а вече и 7 клас, реших че ще успее да се справи и само с училищната подготовка. Големи страхове брах последните месеци, но все пак детето се справи отлично и без школи.
Факт е, че по останалите предмети, по които със сигурност никой не ходи на допълнителни занимания, резултатите на учениците на НВО също бяха чудесни. Последно ще спомена и отличните резултати на олимпиадите по физика и химия и спирам, защото взе да става като реклама...

# 11
  • Мнения: 7 263
Моето мнение за домашните по математика е силно положително. Най-добре се забелязва ефектът от тях в 7 клас! Ще видите колко ще ви хареса това, че децата не са проспали 5 и 6 клас  Wink
Изобщо, натоварването в ПЧМГ е по-голямо в сравнение с повечето училища, но в рамките на нормалното. В крайна сметка не се ходи на училище само заради социалните контакти... В първите месеци на 5 клас децата са малко стресирани, но в един момент се научават да се организират по-добре и всичко си идва на мястото.

 Peace - напълно подкрепям  Peace

Имаше школа по БЕЛ в училище и по-голямата част от децата бяха записани там. За други школи нямам представа...
Останах с впечатлението, че сега школите са обявени само за външни деца, което води до извода, че на подготовката на собствените ученици ще се набляга изключително в клас.
Има един такъв психологически момент с школите - повечето родители записват децата си някъде, за да се презастраховат, просто за успокоение, че са направили всичко, което зависи от тях. Аз също много се чудих дали да поема риска да не се презастраховам, но ме достраша. Записах я на школа по БЕЛ в Междучасие.
Точно така е аз също бях записала вече бившия 7-мокласник в школа, но не мога да кажа дали е имал кой знае колко огромна полза от нея. За 6-токласника засега смятам, че ще пропусна този момент, но пък имаме още цяла една година да видим как ще върви и после вече в рамките на самия 7-ми клас, ще преценя дали пак да се наемем с този допълнителен това и като време и като финанси.
Тя успя да отиде 2 пъти в първия модул, защото заниманията съвпадаха със състезанията по математика, а те са с приоритет. В края на модула ме помоли да не я записвам за втори, защото там не научава нищо повече, а в същото време губи доста време.
Аз упорито го оставих и втория срок, въпреки че и при него имаше доста отсъствия.Ние бяхме при страхотни преподаватели в училище и виждайки как работи 5, 6, а вече и 7 клас, реших че ще успее да се справи и само с училищната подготовка. Големи страхове брах последните месеци, но все пак детето се справи отлично и без школи.
Факт е, че по останалите предмети, по които със сигурност никой не ходи на допълнителни занимания, резултатите на учениците на НВО също бяха чудесни. Последно ще спомена и отличните резултати на олимпиадите по физика и химия и спирам, защото взе да става като реклама...
Колкото до останалото, всеки има право да го смята за каквото си иска - моето мнение се припокрива с казаното. Малкият ми син това лято заяви, че най-много иска да учи в това училище именно заради учителите, защот по-добри не е имал в предишните си училища.

# 12
  • Мнения: 105
Оказа се, че имаме малък проблем със застъпване на часовете. Нали 5в клас ще имат два допълнителни часа по английски, за да наваксват, но се оказва, че те ще са в понеделник от 14.00 - точно тогато е обявена и школата по информатика. Синът ми много държеше точно на тая школа пък сега се оказва, че няма как да я посещава...Лошооо...

# 13
  • София
  • Мнения: 5 019
Много благодаря за програмата на 5а !

Какво е ДТИ ?

А това със засичанео на школите е мног жалко!

# 14
  • Мнения: 7 263

На мен например много ми се иска да има алтернатива на немската паралелка на СМГ и в ПЧМГ, особено ако успеят да включат часове по немски и в горните класове, в комбинация с добра математика и часове/школа по информатика + школа по английски за САЕ / СРЕ, стига и таксата да бъде на на сегашното ниво.
Защото за мен пък АК не е опция, не толкова заради размера на таксата, а заради всичко друго,  което тя води след себе си.

Ето това и аз искам, но .... ще поживеем и ще видим, както казват на изток, някои неща се случват макар и по-бавно.




Копирам два поста от една друга тема, защото тук им е мястото според мен.
Любопитно ми е да чуя какво мислите вие по принцип за езиковото обучение в началният етап 1-8 клас.
Моето мнение в 4-ти клас мис Ками им даде много стабилни знания /това ни беше първата и еднинствена година в Питагор/, в 5-ти клас мога да кажа, че по-скоро ще дам неутрална оценка на обучението по английски - очаквах повече определено.
Иначе за тези, които се интересуват от гимназията там нещата са доста добре. Основният преподавател г-жа Кръстева ги гони достатъчно  Grinning, отделно имат двама англоговорящи преподаватели, като и двамата са доста различни и като хора и като подход, което е голям плюс за учениците. След подготвителният клас, нивото им видимо скочи.

Другото, което на мен поне би ми се искало е да речем малко по-широк избор на езици в прогимназията - та дори и на принципа СИП - руски, немски, френски. Дори да са с малък хорариум би било полезно да се занимават повечко, поне тези които имат такъв интерес.

Общи условия

Активация на акаунт