На море в Турция - тема 26

  • 101 022
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 840
Здравейте и от мен   bouquet
Завърнахме се от Анталия. Хотелът беше Alva Donna Exclusive. Прекрасен хотел със супер тъпо местоположение Peace Напълно сме доволни, всичко беше на ниво, храната чудесна, чистотата безупречна, хавлии сменят всеки ден, спално бельо през ден, стаите се почистват всеки ден, мини барът се зарежда ежедневно,  персонала любезен и усмихнат. Аниманицията малко се повтаряше всеки ден, но пък детската анимация беше разнообразна, всеки ден различни занимания. Върнахме се с прекрасни впечатления и мнооого отпочинали. Като леко дразнещо мога да посоча нашествието от руснаци ooooh! шумни, нахални и не съобразяващи се с никого и нищо ooooh!

Е така и никой не се изказа за новия терминал на Варненското летище,хубаво ли е,лошо ли е,къде е скрита този път кафе-машината,аз ли ще правя сефтето Mr. Green
Терминалът не е нищо особено, освен че е новичко и чистичко Peace Полета беше меко казано гаден Sick Самолетите са стари, а кабинният екипаж ужасен Crazy Кафе машина, честно не видях Blush а щях да се оглеждам.

# 31
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Записче и от мен.И аз отново се насочвам към Мармарис за следващото лято– /края на август началото на септември/ Цялото семейство се влюбихме в това градче , а и останаха много неща за правене за които нямахме време.Като гледам се събираме голяма тайфа за Мармарис .Май ще се насоча към 9 нощувки/ някой беше споменал ,че има такъв вариант/Алина и Мис Джули свиркайте за оферти ранно записване ,че ние сме 4 членно семейство и последния момент ни излиза доста солено.

# 32
  • Мнения: 5 459
Ами и ние сме 3 членно семейство, но пак ни иде доста скъпо последния момент. Пък и аз съм препичащата се. Другите двама са по екскурзиите и като гледам какви са цените  им, доста ще ми е златничко.....

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
А като става въпрос за Мармарис има ли нещо особено интересно, което си заслужава задължително да се посети.

Аз с риск да стана досадна пак да кажа: В Бодрум всеки вторник има пазар на облекло, обувки и текстил /пердета, покривки, спално бельо и пр/, който се намира на автогарата. Циганията е в повече, търговците нахални, но човек може да си спазари отстъпки до 70-80%. Пазарете се до дупка и хич да не ви пука, че предлагате безумно ниска от обявената от търговеца цена. Свалят та пушек се вдига. На пазара се предлагат и прекрасни покривки, калъфки, които са ръчна изработка и са много красиви. На тях търговците обаче правят доста по- малка отстъпка - до 30%.
Търговците на пазара знаят руски и английски, така че спокойно ще се разберете.

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 14:25 от miss july

# 34
  • Мнения: 5 459
И как да се пазаря като знам само руски и английски и  2-3 думи на турски, колкото да си изпрося боя. Ми има какво да се види в и до Мармарис. На нас ни е мечта да видим Памук кале, островът на Клеопатра, Родос , Ефес, Троя....е доста са нещата, ама и екскурзиите са доста скъпи, така, че което успеем...

# 35
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И как да се пазаря като знам само руски и английски и  2-3 думи на турски, колкото да си изпрося боя. Ми има какво да се види в и до Мармарис. На нас ни е мечта да видим Памук кале, островът на Клеопатра, Родос , Ефес, Троя....е доста са нещата, ама и екскурзиите са доста скъпи, така, че което успеем...

На български и английски се получава доста добре  Laughing А наистина предлаганите екскурзии от Мармарис са коя от коя по-примамливи  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 6 214
miss july, зависи теб какво те вълнува. Дали забележителности, места за шопинг, културни мероприятия. И зависи къде си ходила и колко си видяла. За мен щеше да е загуба да не посетя плажната ивица.

Иначе такъв пазар в Мармарис също има във вторник, по същия начин както ти описваш.  Grinning

Тия Памук кале, островът на Клеопатра, Родос , Ефес, Троя съм ги гледала, а и след 20 часовия преход с автобус последното нещо, което исках е да пътувам 3 часа в едната посока до Памуккале примерно. Просто не исках да видя автобус.   Confused

Не са лоши и скъпи морските екскурзии, които се предлагат и на самото пристанище, от там са най-евтини.

За пазаренето и аз се пазарих само на английски, всички до един го знаеха.  Peace

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
REAL_WOMAN, мен всичко ме вълнува  Grinning
Сподели малко повече инфо за Памук кале, островът на Клеопатра, Родос , Ефес, Троя, след като си ги посетила. Къде ти хареса най-много?

Съвет към пътуващите с личен транспорт - посетете Ефес по пътя на тръгване или на отиване, защото той е почти на главния път. Входът струва 25 турски лири, а агенциите предлагат екскурзията за 50-55 евро.

# 38
  • Мнения: 6 214
REAL_WOMAN, мен всичко ме вълнува  Grinning
Сподели малко повече инфо за Памук кале, островът на Клеопатра, Родос , Ефес, Троя, след като си ги посетила. Къде ти хареса най-много?


С най-добри чувства, но не съм точно аз човекът, който да ти разкаже нещо вълнуващо за тези места  Simple Smile Историческите забележителности не са моят тип туризъм и не ми носят никаква емоция.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Цитат
Терминалът не е нищо особено, освен че е новичко и чистичко Полета беше меко казано гаден Самолетите са стари, а кабинният екипаж ужасен Кафе машина, честно не видях а щях да се оглеждам

Добреее,тогава аз ще разузная Mr. Green,а за полетите все сме попадали на добри пилоти,самолетите са били и по-стари и по-нови,нормално,чартър,икономична класа Peace


# 40
  • Мнения: 1 525
И как да се пазаря като знам само руски и английски и  2-3 думи на турски, колкото да си изпрося боя.

С жестове и мимики Simple Smile Аз така направих в Бодрум като си харесах нещо, което беше много скъпо за мен. Продавача ми казва цена, аз "чок, чок". Клатя глава, и си тръгвам. А той след мен.
Разбрахме се и то в моя полза   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 7 990
REAL_WOMAN, мен всичко ме вълнува  Grinning
Сподели малко повече инфо за Памук кале, островът на Клеопатра, Родос , Ефес, Троя, след като си ги посетила. Къде ти хареса най-много?

Памуккале е природна забележителност, интересна от гледна точка на образуването си - преди това те водят при извор на такава варовита вода и се демонстрира как постепенно се е образувало Памуккале. В непосредствена близост се намира древен амфитеатър и селище, на което забравих името. Интересно е, защото е запазена главната улица на селището, виждат се очертанията на къщите, някои от прозорците, канализационната система, ако помня правилно. Определено усещането е много особено, сякаш се разхождаш векове назад. Simple Smile
Родос - екскурзията представлява пътуване с комета (едно време ги имаше и по нашето черноморие), след което те стоварват на родоското пристанище и се разхождаш сам за определен брой часове. На мен лично Родос много ми хареса, но аз съм любител на камъняците. Simple Smile Има страхотна крепост, рицарски замък, часовникова кула, от която се разкрива прекрасен изглед над целия град. Може да се види и мястото, където се предполага, че се е намирал Родоския колос. Това е екскурзия, която е най-удобно да се направи от Мармарис, защото пътуването е около 40-50 минути.
В самия Мармарис е и храмът на Мавзол, друго от 7-те чудеса на античния свят (освен Родоския колос). Останките не са кой знае колко реставрирани или по времето, когато ние ходихме, не бяха. Въпреки това беше интересно да се види.
Ефес - прекрасно място, интересно, доколкото разбирам вече имаш лични впечатления от там и няма да разказвам.
За Клеопатра и Троя да се произнесе някой друг. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 118
Здравейте, момичета! Ето ни и нас, завърнали се с прясна информация и впечатления от Бодрум Холидей Ризорт & СПА хотел.  Предупреждавам, че имам много за разказване и постът ще бъде дълъг Simple Smile

Тръгнахме на 27/09 в 16:00 от Бургас с агенция Емералд (комбиниран автобус Варна-Бургас). Автобусът беше пълен, мисля че нямаше никакви свободни места. Ние за щастие бяхме на първи седалки, по ред на записване, тъй като сме с ранни резервации от февруари месец. Като цяло пътуването мина безпроблемно и безаварийно, основната ми забележка беше към това, че беше адски тясно. Наистина никак не беше комфортно за толкова  дълъг път, а аз съм жена 1,60, какво да кажат мъжете по 2м. Към шофьорите нямам никакви забележки, караха чудесно момчетата, не сме чакали на границата, нито за ферибот. Почивките бяха прекалено на често според мен, на 2 часа и половина, но при толкова много хора винаги ще има различни претенции, така че е ок.

В Бодрум пристигнахме в 08ч сутринта, стаята ни не беше готова, но веднага ни пратиха на закуска, което беше ок. В хотела няма гривни за ол инклузив, така че от момента на пристигане всичко може да се ползва безплатно (проверката е на бариерата). Малко глупаво е направено, че интернет има само в лобито и съответно той бива активиран след чек ин-а, тъй като се влиза с номер на паспорт, който трябва за тази цел вече да е регистриран. Съответно, ако искате при пристигането си да пишете на близки и роднини, че всичко е наред, няма как да стане, трябва да се изчака или разбира се да се използва личен мобилен телефон.

Около 10:30-11:00 получихме стаите си. Бяха разположени в основната сграда на втори етаж, което възпрепятстваше морския изглед, отпред се виждаше само зеленината от градината, което не отчитам като кой знае какъв проблем.

Ще започна с хубавите неща за хотела. Има изключително поддържана територия с много зеленина, растителност, цветя, не знам колко градинаря имат, но определено в тази насока се стараят много. Другото , от което не можем да се оплачем е храната и като цяло обслужването подчертавам в ресторанта. Като всяко нещо и яденето е въпрос на вкус, но според мен все се намираше по нещо, което да ни допадне. Сервитьорите бяха много бързи, експедитивни, винаги любезни и приветливи. Като друг плюс отчитам италианския а ла карт ресторант, най-вече като кухня, тъй като обслужването там им куцаше, но храната беше божествена. Комплименти и към СПА центъра, направихме си комбиниран хамам с масаж, наистина ужасно релаксираща процедура, момичетата бяха много внимателни, изключително чисто и приятно направен спа център, ползвахме и сауната, парната баня и вътрешния басейн. И на последно място (но на първо в нашата класация, от нещата, които ни харесаха) беше анимацията. Страшно приятни, харизматични, раздаващи се млади хора, които наистина съумяват да направят престоя на гостите по-приятен. Имаше за всекиго по нещо: гимнастика (водна и на трева), водна топка, плажен волейбол, дарц, стрелба, детска дискотека и разбира се фурора на вечерното шоу, изпълнено с много хумор и забавления.

До тук добре..сега идва момента за лошата част...Хотелът спешно се нуждае от ремонт, базата е доста овехтяла, има невероятен потенциал като разположение, като природни дадености, като площ, която е огромна, но е просто стара. Преди 5-6 години може би е била топ за времето си, но в момента категорично не отговаря на 5-звезден хотел, особено стаите. Това нямаше да е толкова фрапиращо и набиващо се на очи, ако камериерките бяха на ниво, но за нас те бяха пълно разочарование. По-лошо почистване не съм срещала до сега, даже и в България. За мен смяната на хавлиите, не е чистене и определено не е задоволителна за хотел от такъв ранг. Банята ни не беше чистена нито веднъж, както и терасата. Единият ден беше валяло, имаше много силна влага в стаята, от която мазилката се ронеше и по теракота имаше прахоляк и частички от нея. Наблюдавах с надежда ден след ден дали на някой няма да му направи впечатление и да изчисти-реакция нямаше. Подът не се миеше, прахът не се чистеше, банята не се докосваше. Сапунът ни свърши един от дните-презареждане нямаше. Мъжът от двойката, с която бяхме, имаше рана на крака при падане на плажния волейбол, която през нощта се беше разранила и съответно беше направила кървави петна по спалното бельо. На сутринта девойката, нашата приятелка, махнала чаршафите и ги сложила на пода за смяна, което е красноречив знак за всекиго, че им трябват нови. Познайте какво завариха вечерта...камериерът (да подчертая, че и в двете стаи беше мъж) взел мръсните чаршафи от пода обратно и им ги застлал. Как да коментирам това, за мен това е пълно безобразие. Сутринта се оплкахме на рецепция разбира се. Където беше другия крах. Пълна некомпетентност на рецепционистите и никакви познания по английски от по-голямата част от тях. Аз самата съм работила на рецепция и бях удивена колко неадекватно се държаха. Имахме проблем с тоалетната, която се задръсти. Мъжът ми звъня на рецепция, за да повика техник. Казаха, че такъв ще дойде след 10 мин., мина половин час и никой не се беше появил и накрая мъжът ми се принуди с подръчни методи той да се мъчи да оправя проблема. За щастие се оправи. В стаята освен чаршаф, друга завивка нямаше, а ние олучихме студено време през по-голямата част, потърсих в гардероба и там нямаше. Отивам на рецепция и им обяснявам с ръце, с крака. След половин час камериерът ми носи още 1 чаршаф  Cry И така си спах де, с 2 чаршафа, явно за олекотена завивка или одеало не бяха чували. Единия ден проблем с интернета на лобито, отивам аз да ми видят настройките на рецепция (защото както вече казах процедурата е сложна) и мацката ми вика „ами явно има някакъв проблем” и ми се усмихва неадекватно и сякаш очакваше да кажа ок и да си тръгна, но не беше познала. Питах я кога ще бъде решен проблема, пак чупим китки и свиваме рамене. Накрая питах момичето до мен има ли връзка, каза, че има и се тропнах пак с лаптопа и и казах, че щом проблема не е генерален (т.е интернет има, а само с моите настройки нещо не е наред), то е тяхна грижа да ми го оправят. Да видиш как се мобилизираха и го оправиха, ама защо трябва да става по този начин...Персоналът в кафето и на баровете беше изключително отегчен и нелюбезен, личеше си, че е края на сезона и бяха вече изморени и не им беше до нас. Контингентът на хотела беше основно англичани, което отчитам като голям минус, тъй като по-големи свине не съм виждала, пълно опустошение и крах беше след тях.  Имаше и белгийци, холандци, по-малко руснаци, двойка французи, неколцина турции и около 20 българи.

Сега ще спра до тук, за да не стане наистина твърде дълго, а някой ден ще събера време да ви разкажа впечатленията си за Бодрум и екскурзията до Памуккале. Като цяло в Бодрум Холидей Ризорт & СПА не бих почивала отново. Миналата година бяхме в Grand Yazici Club Turban в Мармарис и там е на светлинни години във всяко едно отношения, бяхме в пъти по-доволни.
Както казах по-горе, хотелът има потенциал, но му трябва спешна реновация и да се обърне по-специално внимание на някои звена в сървиса.

Ако някой има въпроси, насреща съм за съвет.
   

# 43
  • между морето и небето
  • Мнения: 885

На български и английски се получава доста добре  Laughing А наистина предлаганите екскурзии от Мармарис са коя от коя по-примамливи  Heart Eyes

Препоръчвам ви екскурзиите по море, особено ако ви харесва да плувате като знаете , че от дъното ви делят само 30 метра Wink .

Пазарът във вторник в Мармарис е далеч от моя вкус, достатъчни ми бяха 10 мин, но този за плодове и зеленчуци много ни хареса.
А пазарлъка върви и по магазините ( без супермаркетите) и то на какътво език можете, ама ако назнайвате малко турски като че ли е най-успешен. Аз  специално бях понаучила някои неоходими думички и придружавах цялата компания при пазаруване.

Скрит текст:
Случайно дочух как дъщеря ми ме хвали в разговор със своя приятелка - тъй като моята майка е много симпатична и приятна  ooooh!, като я заприказват си разказва целия живот и продавачите и правят големи отстъпки.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 231
И аз благодаря за новата тема. Записвам се да я следя и с нетърпение очаквам лятната ни почивка в Турция догодина, за сега планираме първо посещение на Мармарис. Като гледам ще се съберем прилична банда Simple Smile . Да посетя този курорт, ме запалихте страхотно всички вие с прекрасните си разкази. Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт