На море в Турция - тема 26

  • 101 016
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 021
Татяна, а дали по немските сайтове няма карта и на хотелите в Мармарис?

Имам и въпрос към почивалите в Мармарис със самолет - колко време отнема трансфера от летището в Бодрум - Милас? Мисля, че са ми казвали, че е около 130 км. или беше час и половина newsm78

Много ми харесаха възможностите за по-активна почивка - Родос, острова на Клеопатра, река Делян - когато бяхме в Бодрум, ми се видя далече от там да ходим, но от Мармарис би било възможно. Май следващата година ще бъде посветена на този курорт Sunglasses

# 61
  • Мнения: 299
Ето тук 
https://maps.google.bg/maps?q=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%20% … p;sa=N&tab=wl

и като се увеличи се вижда разположението на хотелите

# 62
  • Варна
  • Мнения: 231
jfjallen добре дошла в клуба на планиращите Мармарис  Hug Нямам особен опит с почивките в Турция (Дидим тази година и Истанбул преди няколко), но тази година наплива на съфорумки към този курорт май е сериозен.
Благодарение на по - запознатите, а и на информация споделяна от самите нас, съм сигурна, че ще направим добър избор за лято 2014.

# 63
  • Мнения: 3 021
Ето тук 
https://maps.google.bg/maps?q=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%20% … p;sa=N&tab=wl

и като се увеличи се вижда разположението на хотелите

Благодаря за линка, но не мисля, че се виждат всички хотели, или пък аз не се справям добре. Аз предпочитам немската пунктуалност и изчерпателност, както са картите за курортите в Анталия, затова се обърнах към Татяна Grinning

# 64
  • Мнения: 71
И аз именно от това се притеснявам, но пък виждам, че ранноото записване е доста по сносно като цена и се чудя, дали да не рискувам........и аз заради болниците се притеснявам.....

Аз предпочитам да не стоя на тръни цяла година да се притеснявам да не стане нещо и да изгоря накрая с четири цифрена сума...
...
Чувала съм, че има застраховка "Отмяна на пътуване", но не съм се позаинтересувала да науча точно какво представлява и какви са условията.
miss july може и да не "изгориш"!
Ние, точно поради тези причини, след "ранното записване" през февруари за края на юни за първа година си направихме застраховка "Отмяна (и прекъсване) на пътуването" в Алианц. При непредвидима болест или злополука (пази боже) се възстановяват 100% от сериозната 4-цифрена сума. Това важи и за нововъзникнали болести на близки роднини, ако не са усложнения на хронични или предишни болести. Не важи за отмяна или прекъсване на почивката по вина на ТА или превозвача. За това ТА имат други застраховки. Въпросът е техният лимит дали е достатъчен за компенсиране на всички?! Thinking
Бяхме спокойни до и по време на почивката.  Sunglasses
Излезе ни по 20 лв. на човек.
Ако имате въпроси, на разположение съм.  Hug

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 15:31 от Лариса

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз именно от това се притеснявам, но пък виждам, че ранноото записване е доста по сносно като цена и се чудя, дали да не рискувам........и аз заради болниците се притеснявам.....

Аз предпочитам да не стоя на тръни цяла година да се притеснявам да не стане нещо и да изгоря накрая с четири цифрена сума...
...
Чувала съм, че има застраховка "Отмяна на пътуване", но не съм се позаинтересувала да науча точно какво представлява и какви са условията.
miss july може и да не "изгориш"!
Ние, точно поради тези причини, след "ранното записване" през февруари за края на юни за първа година си направихме застраховка "Отмяна (и прекъсване) на пътуването" в Алианц. При болест или злополука (пази боже) се възстановяват 100% от сериозната 4-цифрена сума. Това важи и за болести на близки роднини, освен ако не са усложнения на хронични или предишни болести. Не важи за отмяна или прекъсване на почивката по вина на ТА или превозвача. За това ТА имат други застраховки. Въпросът е техният лимит дали е достатъчен за компенсиране на всички?! Thinking
Бяхме спокойни до и по време на почивката.  Sunglasses
Излезе ни по 20 лв. на човек.
Ако имате въпроси, на разположение съм.  Hug

Не е ли по-логично внезапно възникналото заболяване на близък да е резултат от негово хронично заболяване  Thinking Ако например близък с хипертония се влоши няма да ми възстановят парите за почивка, така ли? Обаче ако стринка ми си счупи крака ще ми я уважат?

# 66
  • Мнения: 71
Точно така (според мен). Искат болестите или злополуките да са "форсмажорни", т.е. непредвидими.
За счупен крак или ръка - само на застрахованите. За другите - за тежки случаи, налагащи присъствието на застрахованите. За майка, баща, брат, сестра и деца - да, но за "стринка" - едва ли.  Simple Smile

Мога да сканирам общите условия и да ги изпратя на който иска. Hug

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 15:52 от Лариса

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние миналата седмица бяхме в Дидим. Хотелът е Venosa. Не мога да кажа, че съм впечатлена. Очаквах хотел 5*, а този според мен се доближава до 4. За парите, които бяхме платили ставаше. Хотела вече е за ремонт, явно е строен доста набързо. Стаите ни харесаха, големи, приятно обзаведени, с излед към морето. Нямаше халати и чехли, само по една голяма хавлиена кърпа. Кърпите които даваха за плаж бяха под всякаква критика, много от тях се бридаха. Плажът е много приятен, чист, няма хотели наблизо да пречат на гледката, няма външни хора, четох си книга с удоволствие. Не сме ползвали въртешния басейн.
Храната е хубава, много салати, пуешко, телешко, пилешко приготвени по различен начин, страхотен ориз, и разни манджи и други неща, които не ям и не съм им обръщала внимание;на закуска много видове хлебчета, палачинки, гофрети, правеха омлети (казаха, че са вкусни);плодове имаше на всички хранения; десертите - баклави, сиропирани разни кексчета,крем различни видове, няколко пъти имаше и крем карамел, който беше много вкусен. Много обичам баклава,но предложените там не ми допаднаха, имаха дъх на обикновени фъстъци. Един ден на вечеря правиха суши, почти никой не го ядеше, а беше прилично. Соковете не знам какви са, не съм ги опитвала. Обслужването достта им куцаше. Единият ден след сауна в 17,30 чакахме в коридора да ни опратя стаята, а не беше най-топло времето.  Като цяло си починахме добре, но не останах очарована от хотела.

# 68
  • Мнения: 71
Памуккале е природна забележителност, интересна от гледна точка на образуването си - преди това те водят при извор на такава варовита вода и се демонстрира как постепенно се е образувало Памуккале. В непосредствена близост се намира древен амфитеатър и селище, на което забравих името...
...
Древният град се е казвал Хераполис (градът на богинята Хера). Още са го наричали "бялата крепост", което е превода на Памуккале. Амфитеатрите са били 2, като по-големият е бил за 15 000 души. Shocked
Имаме доста снимки от находките в музея на Хераполис в нашия албум от Батихан, в общия албум на 1-ва страница. Peace

# 69
  • Мнения: 7 605
Татяна, а дали по немските сайтове няма карта и на хотелите в Мармарис?


Не намерих, съжалявам!  Sad

# 70
  • Мнения: 3 021
Татяна, а дали по немските сайтове няма карта и на хотелите в Мармарис?


Не намерих, съжалявам!  Sad


E, жалко, но благодаря за усилията. По принцип аз си мечтая да отидем до един бутиков хотел, за който вие бяхте дали линк 1-2 теми назад, но мисля, че е доста скъп, а и полетите рябва да се организират индивидуално, което ще оскъпи почивката още повече, така че ще си караме на масс туризъм с чартъри  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 2 280
Кой е този хотел?

# 72
  • Мнения: 3 021

Ами тя само Татяна може евентуално да се сети за кой хотел говоря, но на мен ми е неудобно да помоля за такава услуга Embarassed. Иначе аз трябва да разгледам 100-ина страници и да го открия, но има време до следващата година Laughing

# 73
  • Мнения: 262
Честито на всички които са избрали вече Мармарис за лято 2014г. Мисля ,че ще останете доволни ,стига да направите правилен избор на хотел. От няколкото прибирания на групи от там тази година мога да посъветвам само да НЕ избирате Диана,Мехтап Бийч и Сън Марис сити. Но разбира се ,това е само съвет,решението ще е индивидуално на всеки.

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 23:48 от liv1892

# 74
  • Мнения: 3
Честито на всички които са избрали вече Мармарис за лято 2014г. Мисля ,че ще останете доволни ,стига да направите правилен избор на хотел. От няколкото прибирания на групи от там тази година мога да посъветвам само да НЕ избирате Диана,Мехтап Бийч и Сън Марис сити. Но разбира се ,това е само съвет,решението ще е индивидуално на всеки.
добавям с 2 ръце и Лидия парк Laughing това е най-ужастния хотел на света

Общи условия

Активация на акаунт