На море в Турция - тема 26

  • 101 025
  • 760
  •   1
Отговори
# 225
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
vanq_6119  аз гледам отзиви и снимки в Отзыв.ru,Tury.ru,TopHotels.ru,HolidayCheck.ru

-True Blue-радвам се,че сте отпочинали и сте останали доволни от този рай наречен IC GREEN PALACЕ,един ден аз отново бих се върнала там,но за сега имам вече друга цел в Анталия за догодина,само да излязат ранните записвания  GrinningПосетихте ли и другите хотели около Грийна?
liv1892  е толкова изчерпателен в разказите си,че няма как човек да не ги хареса  Laughing

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 09:23 от lora

# 226
  • Мнения: 262
-True Blue-[size=10pt][/size] радвам се че все пак сте успели да починете в този хотел. Е,в края на сезона предполагам че моя отзив не е бил 1:1 както през юни,но основните неща са били на висота. Няма и как да не Ви е харесала и страхотната градина. Желая Ви да продължите да четете в темата,не се знае кога ще Ви хрумне отново да повторите Турция. Laughing Laughing

# 227
# 228
# 229
  • Мнения: 186
Страхотно  Grinning Grinning Simple Smile

# 230
  • Мнения: 4
аз не мога да кажа кой хотел кога ще се открива просто защото нямам никаква представа, но не спирам да гледам и да въздишам по снимките и хотелите от Мармарис  от страничката във фейсбук, а и не само...и искам да НИ пожелая да можем да отидем на всичките и да си изкараме страхотни почивки!!!!!И аз не спирам да чета форума / когато бебока ме остави де Laughing/

# 231
  • Мнения: 164
lora  bouquet благодаря ти!

# 232
  • Мнения: 50
Здравейте, може ли ми кажете кога са на- ранните дати за почивка в Турция.
Знам че декември излизат офертите за предстоящата година, но не се сещам за първите дати- април, май месец ли?!
В сайтовете на агенциите вече са поместени само новогодишни пакети .

# 233
  • Мнения: 262
yours5,за 2013 си спомням че първите автобусни совалки тръгнаха в края на април/26-и мисля че беше/. Така че предполагам че за догодина може да се очаква към 25.04 да стартират почивките. За самолет още е много рано да се предположи защото чартърите се договарят по-късно.

# 234
  • Мнения: 50
Да, мен точно с автобусен превоз ме интересуват датите.
А някой може ли да ми помогне с информация за хотели в Кушадасъ, които да имат вътрешен отопляем басейн .
За този период ще ни е необходим.

# 235
  • Мнения: 262
Ще трябва да гледате само оферти за 5*. Точно в тях са отопляемите вътрешни басейни. Бих споменал Сюрмели,като пример.Защото в този период съм бил там и беше много добре.Перфектна вода и доста пространство за шезлонгите. Simple Smile

# 236
  • Мнения: 1 525
Аз винаги ходя на първи дати Simple Smile Ама до вътрешен басейн не сме стигали.

# 237
  • Мнения: 539
Здравейте! Въпреки че в темата се коментират повече хотели по Егейското крайбрежие аз ще напиша отзив за хотел KAHIA AQUA RESORT & SPA в Алания. Ще започна от далече.Винаги съм смятала ще мога да организирам сама почивката ни,но сме попадали на оферти в последния момент за хубави 5 *хотели до миналата година когато "великата" фирма Емералт ни заби нож в гърба (но това е друга тема). Тук е момента да изкажа свойте най-искрени благодарности на г-н Георги Михов от Фейсбук - благодаря Ви че Ви има. Преценихме всички варианти за пътуване и избрахме да бъде с автобус. Оказа се случайно че цялото ни пътуване се осъществи с фирма Метро (не искам да правя реклама). Всички турски автобуси имат екран на седалката, но има различни варианти. От София до Истанбул автобуса беше оборудван със сателитни турски ТВ канали, турски радиа, три USB входа и слот за SD карта. Благодарение на USB -тата и SD картата може да си носите филми и музика. Тук особеността е че филмите са само AVI формат и не разбира субтитри на български. До тук свършват хубавите неща. Оказа се че много често USB входовете са разбити и не работят. От Истанбул до Алания в автобуса нямаше много хора и ние си намерихме работещи USB входове и имаше WI-FI през целия път.
И така сутринта в 9.15 часа бяхме в хотела.Веднага ни сложиха гривните и ни настаниха. Стаята беше прекрасна  newsm74
В нея имаше индивидуален климатик, LCD телевизор с няколко руски канала, мини бар , който го зареждаха всеки ден  само с вода 1.5 литра, електронен сейф и да кажа имаше много контакти по стените за разлика от другите хотели, в които сме били.
Стаята се почиства всеки ден и се сменяха кърпите всеки ден, а бельото на два дни. Слагаха и тоалетни принадлежности.Дори ни правеха и фигурки

ХРАНАТА беше невероятна.Сутрин за закуска имаше пчелна пита
Плодове имаше на всяко хранене включително и на снек баровете.
Предлагаха мозък много често,пилешки дроб и сърца.
За първи път агнешкото беше приготвено много вкусно шишчета и готвено.Имаше много сладки неща - баклавички, крем карамел и много други неща.
Учудващо,но ядки имаше само на закуска.
На всяко хранене правеха различни фигури от хляб
Храната беше поднесена много красиво
Имаха щанд за сами да си направите салатата по ваш вкус
ПЛАЖ тъй като сме за втори път в този район (TURKLER,PAYALLAR) знаехме какво да очакваме. Пясъка е тъмен с камъни,но в морето се влизаше много плавно и дъното беше с пясък, а водата прозрачна.    
до плажа се стигаше през подлез ,но нас това не ни претисняваше.
В 11 часа отваряха  снек баровете на басейна и на бара на плажа.
На снек бара на басейна всеки ден имаше сандвичи и пица, а   в други дни предлагаха мекици, дюнер, пържолки, панирано пилешко месо и др.
Най-хубавото беше че на бара на плажа всеки ден имаше риба на скара включително и ципура.
Всеки ден даваха сладолед около басейна от 14-16 часа.    
Шезлонги винаги имаше и на басейна и на плажа.
В хотела има аквапарк     към него има река,която работи с работното време на аквапарка
една от пързалките излиза точно на реката и е супер    
Според мен басейна беше много голям и до обяд една част от него беше в сянка и за този период 05.10 - 14.10   той не се стопляше и беше много студен .    

Атимация нула.Поне пускаха приятна не турска музика.
 Голям проблем беше че имаше само един бар след вечеря и всички хора бяха в него.
Интернет имаше само на определени места в лобито.
Напитките бяха само до 24 часа.
СПА център в него раздаваха кърпи за плажа.Сауната и турската баня бяха безплатни харесаха ни. newsm10
Около хотела има някакви магазини, но ние не сме влизали и не мога нищо да кажа за тях.
Тъй като ние много обичаме да се разкарваме можа да кажа че новия хотел Eftalia Splash се намира зад пазара в Тюрклер,а пред него е новия 5* ZEN.
Имахме възможност да разгледаме и хотел Ingekum West 3*.Тази информация е за хората,които се интересуват и от други категории хотели. До миналата година той е бил под шапката на Alara Star. Има прекрасна градина с много зеленина.Той е на ол инклузив.Руснаците пишат добри отзиви за него, но няма анимация. Българка работи в СПА центъра в хотела и руснаците са много доволни от нея. Ето малко снимки от хотела


И отново да се върна към хотел Kahia Aqua Resort & SPA. Отново ще изброя недостатъците:
-мини бара се зарежда само с вода
-няма интернет в стаята
-анимация - нула
-малко барове след вечеря
-много студена вода в басейна
-след взимане на електронната карта (ключа) от стаята мини бара не работи

Въз основа на тези недостатъци мога да дам оценка 5 минус. Надявам се че бях изчерпателна, ако имате въпроси пишете на лични.

# 238
  • Мнения: 2 280
Поканиха ни за НГ в х-л Титаник , Анталия, но аз няма как да ида, тъй като живи и здрави ще влизам в 9ти месец тогава. Да съжалявам ли, че ще пропусна нещо, или не е кой знае какво? Май не съм срещала отзиви за този хотел и не знам за какво става въпрос. Даже не съм сигурна, че е в Анталия, но май там. Grinning

# 239
  • Мнения: 3 940
Здравейте, тези дни ще напиша лично мнение за хотел Пинета клуб в Мармарис.
Хотела е от по ниската категоризация - 3+ звезди и ще бъде полезно по скорошно мнение за такъв вид хотел на първа страница, че там са от доста минали години.

Общи условия

Активация на акаунт