На море в Турция - тема 26

  • 101 028
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 51
Ориент 99 предлагаха почивки само със самолет от Варна, а миналата година на повечето туристически агенции ранните записвания излезнаха още в средата на декември, тъй че дано и тази година ги пуснат по рано, аз ги чакам с нетърпение.



Напротив  Naughty Ориент 99  предлагат почивки и от Варна. Въпросът е, че си комбинират автобусния транспорт най-често с фирма Динита . Почивката с тръгване от Варна се оскъпява с 20   лева на човек  Peace .
Тази година септември месец бяхме с Ориент99 в Турция с тръгване от Варна .

# 301
  • Мнения: 2 740
Стаята се оставяше в този вид


и за да не пречат окончателно на никой лъзглавниците бяха сложени тук от персонала

Другата издънка на тема чистота, която засякох неволно;  върнах чаша за вино неизмита с остатък от червило и една сутрин отивайки до чашите за кафе попаднах на 6 чаши с утайка по тях, оставих ги обърнати да се видят, когато се върнах след няма и минута бяха махнати от купа с чистите.

Обяд -  супи,  готвено – задушено  с различни по  вид  месо, гювечи – постни и месни, риба - по два вида, редуваха се кюфте или кебапче, спагети, равиоли, талиатели, пица,  дроб сърма, пилешко – различни варианти на приготвяне,  гарнитури – гъбени, млечни и др. сосове,  задушени зеленчуци  или на скара.

Салати -  познати зеленчукови, червено цвекло, майонезени, млечни, рибни, макаронени, зелена салата,  продукти за направа салата по собствен вкус.
Това са десерти от един обяд...... на вечеря се добавят още различни баклави, няколко торти, пастички с различни кремове,  кексчета с глазура или без, толумбички, кадаифи, еклери, скалички, чийзкейкове – шоколадов или ванилов,  дребни сладки– с  орехи, кокос, корнфлейкс, сусам, сиропирани или не,  фурми, сладоледена торта, кремчета
 
Вечерята – отново различни печени  пържени меса – включително и свинско / имаше страхотни джуланчета/ , риба, шишчета....

Тематична вечеря -  турска -  интересно ястие  с кълцано телешко увито с лист месо и задушено в сос, ориз с бадеми  приготвен в тесто, агнешки шишчета,  манджи с лук, зеленчуци – пълнени.   На следващия ден започна „национален конгрес на медицинските сестри”, та по случай събитието турската вечер се повтори на практика с доста типични десерти за тях.  /Гостите на конгреса, изключително възпитани, повечето жени, модерно облечени, нямаше блъскане за храна и обсебване на хотела с шумни глъчки/.

Тематична вечеря – морска –8 вида риба – пържена и печена на място, каквато  си изберете, калмари – панирани, миди  - пане, мидена салата, скариди, 4 вида суши....Не сме питали за a la  cart  ресторант, така беше невъзможно да опитаме от всичко.

Плодове – ябълки, круши, грозде, пъпеш, банан, нар, киви, праскова, слива

# 302
  • София
  • Мнения: 413
Ориент 99 предлагаха почивки само със самолет от Варна, а миналата година на повечето туристически агенции ранните записвания излезнаха още в средата на декември, тъй че дано и тази година ги пуснат по рано, аз ги чакам с нетърпение.



Напротив  Naughty Ориент 99  предлагат почивки и от Варна. Въпросът е, че си комбинират автобусния транспорт най-често с фирма Динита . Почивката с тръгване от Варна се оскъпява с 20   лева на човек  Peace .
Тази година септември месец бяхме с Ориент99 в Турция с тръгване от Варна .

Явно съм се объркала в такъв случай или най вероятно не съм обърнала внимание, че имат тръгвания от Варна,  Мерси за разясненията и се извинявам на renkaliso, че я подведох  Embarassed

# 303
  • Мнения: 2 740
десерти от един обяд
 



Напитките -  прясно изцедени портокали всяка сутрин,  сокове на  Capyбезалкохолно на кока-кола, разнообразни коктейли, преброих 7-8 вида водка,няколко марки коняк, мартини, уиски passport се сервираше в основния ресторант, на мокрия бар и на снек баровете, в lobby lounge – с огромна тераса в хотела  /8:00-01:00/  можеше  да се избере  още уиски    из между 100 pipers, jonnie walker, ballantine, jim bim. Кафето зависи кой ви го прави – може да бъде перфектно или доста редичко.




Мокър бар започва в 10:00

Снек бар – 12:00 започват да се въртят гюзлемета, пица, дюнер, хамбургери, може да има и супа или боб чорба
Сладолед  12:00 – 18:00

 Тук в дясно дървената къщичка  срещу карта са плажните кърпи, а човекът на снимката приготвящ найлоновия чувал за количката с отпадъци е един от многото, които дискретно и постоянно примитат, мият, зареждат консумативи във външните тоалетни.


За СПА центъра  кърпите се дават вътре на място. Отлично отоплена сауна, парна баня.


 Сервитьори обслужваха за напитките в ресторанта – сутрин, обяд, вечеря, снек баровете. Много мили, усмихнати млади хора, радваха се като разберяха, че сме българи. Бакшиша върши чудеса, помнят какво пиеш и как го предпочиташ, предлагат нови неща  да опитваме.


Анимация – страхотна, отново неуморни млади хора,  ненатрапчиво подканяха кога какво има, вечерите в амфитеатъра.... бяха много забавни – различни гост трупи, падаше голям смях при скечовете с участието на гостите /включително и моят мъж като едно непораснало дете се правеше на палячо/.


Нощното забавление продължаваше основно в нощния клуб вътре в хотела, дискотеката на плажа работеше за малко вече.


Озеленяването се състоеше предимно от различни чемшири, фикуси, папрати, палмички, цъфнало цвете освен мушкато почти не видях, може би заради сезона.  Всичко беше поддържано отлично, предвид чукарите навън от една скала бяха направили поляна.



 Тук  на сто метра от  основното тяло на хотела  имаше ВИП апартаменти с мини басейнчета /имаше хора и ми беше неудобно да  щракам  на главите им.

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 15:52 от Щефи

# 304
  • Мнения: 2 740







Единствено хотела е сам в залива,  други хотели имаше пръснати на разстояние и не беше удобно за обикаляне пеш, от главия път до хотела са 17 км. планински чукари, където не е пожалено от човешката безотговорност – по пътя се виждат опаковки и бутилки от мин. вода.

Екскурзии не пожелахме, не ми се пътуваше, само отскочихме до Бодрум да разгледаме и да направим някои покупки. Цените по магазините  горе-долу като в България, пазара – голяма цигания.

Отлично попадение на хотел като за първи път, надявам се следващите  почивки живот и здраве да бъдат още по-добри. Извинете ако съм ви досадила с обяснения и снимки но съм под въздействие на турското гостоприемство.



 междуетажно фоайе

 тоалетна при басейните

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 15:43 от Щефи

# 305
  • София
  • Мнения: 413
Щефи  Hug С удоволствие се насладих на разказа ти, заедно със снимките   bouquet  bouquet  bouquet , ще чакам да видя какви  ще са цените като излязат ранните записвания и да се надяваме догодина да му се насладим.
Искам само да попитам плажа целия ли беше каменист или така е само на места и също така с долмуша колко горе долу е пътя до Бодрум? Благодаря предварително Simple Smile

# 306
  • Мнения: 262
Щефи,благодарности за информацията и снимките.  bouquet

# 307
  • навсякъде
  • Мнения: 348
 Tatjana , благодаря ти   bouquet

# 308
  • Мнения: 274
Здравейте! Снощи се прибрахме от Мармарис. Пътуваме винаги с личен транспорт в Турция, като цяло км и до Антлия и до Бодрум и до Мармарис са едни, просто трябва да се избере най удачния и бълз вариант. Миналата неделя си направихме резервация и в понеделник тръгнахме. От Шумен до Мармарис е 1078 км , пътуваме около 14 ч.  с няколко почивки като ползваме ферибота на Лапсеки, а не на Чанаккале, защото пътят е около 30 км прав участък и двулентов  в двете посоки, а   преди ферибота, посока Чанаккале е покрай залива с доста завои и рано сутрин почти винаги има мъгла, а това естествено се отразява на скоростта. В предградията на Измир веднага на магистралата и така се избягва трафика в ситито.  Бяхме в х-л Мунамар в Ичмилер.  Като цяло мога да кажа прилично....Базата вече е доста овехтяла, не отговоря на 5* .Случихме много хубаво време, дори водата в морето беше по топла от тая на басейна, което е идеално, поне за нас.  Не съм  очарована като цяло, територията на почти всички хотели, които видях в Ичмилер е в пъти по малка от тази в Анталия или Бодрум,  поне от тези които сме посетили. Плажа също не ми допадна, направо сгурия и камък. Стаите в хотела големи и просторни, но скъсани чаршафи, но пък удобни матраци и възглавници  Laughing , изтънели хавлии  Mr. Green  В банята без диспенсъри, а със сапунчета на шайби  Mr. Green  , шампоани от време на време, бяха като екстра  Wink, въпреки всекидневните бакшиши за камериерката. За храната в ресторанта,  няма да коментирам, е не сме останали гладни  Mr. Green  но може би в края на сезона е така  newsm78  останките от закуската да се правят на салати за обяд  , все пак е криза  Mr. Green  , но пък по крайбрежната работеха още ресторанти със вкусна храна.   Анимацията   newsm78 , то май нямаше такава  Mr. Green  но пък всяка вечер имаше музика на живо.  Май трябва и нещо положително да кажа  Wink  инет не само във лобито, а и в стаята....спа центъра, приличен и доста евтин, там убивах  време  Grinning , защото разположението на хотела не позволява след 16 ч да си на плажа, просто няма слънце, а аз не обичам да съм на басейна.Ще попитате какво ме накара да избера това място, ами просто не бяхме ходили в Мармарис, а хотела като снимки го харесах, може би от отзиви и коментарии, че  е толкова желан за почивка, да не забравя че и цената също беше повече от добра. Направихме си хубава екскурзия по местните забележителности, които не бяхме посещавали. Само Родос ни остана, защото сме влезли с кола в Турция, а по закон шофьора не може да напусне пределите на страната без колата....та така тази дестинация си остана само като желание. Като цяло сме доволни, защото все пак отидохме да почиваме и да закрием морския сезон тази година, а какво по хубаво от спокойствие и тишина. В хотела нямаше българи,а и не е много посещаван според мен от сънародници.... може би защото не пускат деца до 16г. възраст....политика някаква на ТУИ...Ние никога не плануваме предварително почивките, поради професията на моят мъж, но пък това си има предимства.

# 309
  • Мнения: 4
Ориент 99 предлагаха почивки само със самолет от Варна, а миналата година на повечето туристически агенции ранните записвания излезнаха още в средата на декември, тъй че дано и тази година ги пуснат по рано, аз ги чакам с нетърпение.



Напротив  Naughty Ориент 99  предлагат почивки и от Варна. Въпросът е, че си комбинират автобусния транспорт най-често с фирма Динита . Почивката с тръгване от Варна се оскъпява с 20   лева на човек  Peace .
Тази година септември месец бяхме с Ориент99 в Турция с тръгване от Варна .
Аз попитах защото ни се наби на очи не един многооо добър автобус на Ориент 99, на който беше изписано че има интернет, беше с луксозни седалки, всички автобуси , които видяхме бяха Мерцедес.Мисля, че къде-къде по- комфортно би било пътуването на дълъг път с тези автобуси, и това не е всичко, с абсолютно всички, които съм говорила за тази фирма са на мнение, че обслужването им е на високо ниво и всичко е било перфектно.Ние също пътувахме началото на септември за Мармарис с Емералд / автобусите бяха сетра- ами не са удобни, нито седалките, нито нищо, не разботеше така наречения климатик явно както трябва, защото се включваше когато си поиска, или само над нашите седалки беше така/.Щом има доплащане само 20 лв на човек, и гарантират за автобуса/пътят си е дълъг хич да не е/няма проблем да ползваме тях.Доколкото разбрах, поправете ме ако греша, но техните цени са най- изгодни, поне така погледнах.

# 310
  • Мнения: 539
Щефи, много полезна информация.Добро описание и снимки.Този хотел освен кей има ли възможност влизане в морето не през платформа?



Vesselaa  благодаря за споделеното.

# 311
  • Мнения: 29
renkaliso, не само Ориент 99 имат добри автобуси. Просто когато сте пътували с Емералд не сте случили на добра машина. Иначе и двете фирми използват автобуси на Хеброс-Пловдив.Но сте права,че не трябва да се допуска да се пътува с подобни автобуси. По отношение на хубави цени,тук Ориент имат доста да стигнат гъвкавата Турс Клуб. Тук са едни от супер офертите за летните сезони. А и фирмата ползва автобуси от Цветина,които също са комфортни. Ако си пуснат и нет в тях-грешка няма да имат.  Simple Smile Peace  

# 312
  • Мнения: 4
renkaliso, не само Ориент 99 имат добри автобуси. Просто когато сте пътували с Емералд не сте случили на добра машина. Иначе и двете фирми олзват автобуси на Хеброс-Пловдив.Но сте права,че не трябва да се допуска да се пътува с подобни автобуси. По отношение на хубави цени,тук Ориент имат доста да стигнат гъвкавата Турс Клуб. Тук са едни от супер офертите за летните сезони. А и фирмата ползва автобуси от Цветина,които също са комфортни. Ако си пуснат и нет в тях-грешка няма да имат.  Simple Smile Peace  
благодаря за информацията. но ние гледаме да има автобус от Варна,иначе няма смисъл особен.Сякаш ми се стори , че Турс клуб нямат тръгване от Варна

# 313
  • София
  • Мнения: 350
Щефи, много полезна информация.Добро описание и снимки.Този хотел освен кей има ли възможност влизане в морето не през платформа?



Vesselaa  благодаря за споделеното.
http://kefaluka.com/en/ Тук има панорамни снимки и можеш по-добре да се ориентираш. Хотелът е много добър. Препоръчвам го. 95% от стаите са с изглед море. Има чудесен изглед към остров Кос.

# 314
  • Мнения: 2 740
  Мими, това е 5 метра до предната снимка, която пуснах. Редуват се места с повече камъни или не толкова. При влизане също е камъни, на места доста хлъзгаво, но бързо става пясък.

Транспорт може да се вземе от рецепцията - има разписание, плаща се двупосочен билет 10 евро на човек или в ТЛ за двама ни взеха 50,  след 4 часа се връща обратно, ако не си готов може да се уговориш да те вземат със следващ курс. Оставят те срещу автогарата и там те вземат.  Пътя до града е 30 мин.
Може да си поръчате и транспорт от бариерата на хотела, там ще ви оставят където пожелаете и после може да го хванете от всякъде в града. Не сте обвързани с разписание.



Теди, да, може да се остане на плажа - ивицата е широка 10 м., повече или по- малко, дълга е по протежение площта на  останалата територия.
  тук се вижда какъв е пясъка - насипан е, според мен

  отсреща  на снимката е хотел Армония


Да, точно така,  Диана, Grinning невероятна гледка

Общи условия

Активация на акаунт