ДУБАЙ 3

  • 85 816
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 0
За огромно мое съжаление нашата почивка в Дубай приключи..Толкова много никога не ми се е тръгвало от някъде ..Изживяването беше "меко" казано невероятно.Изпълнени сме с куп страхотни спомени и положителни емоции... Hug Тъй като до сега само черпих информация от форума сега смятам ,че е мой ред да помагам с каквото мога Simple Smile
Може да се каже ,че обиколихме навсякъде (с изключения на моловете,понеже не ни бяха приоритет)...Кацнахме на новото летище AL Maktoum и за тези които питаха -таксита има много там,но разстоянието до града е околко 30-40мин. (една жена каза на летището че от града до там саи взели 140 дирхама).На нас трансфера ни беше уреден от агенцията с която пътувахме,така че не мога да дам лично мнение  Thinking. Хотела ни (беше избран от агенцията) Oriental Palace Hotel Apartments се намираше в Дейра ,буквално на 2мин.пеша от метро станцията(Union Station) и беше доста добър,чист,големи стаи,много любезен персонал...хареса ни,въпреки че не беше в центъра.На 2рия ден имахме обзорна обиколка на Дубай (вкл. и музея,който е изключително интересен и го препоръчвам на всички ,които искат да научат малко повече за културата и историята на жителите на Дубай),което ни помогна много да се ориентираме за локации и разстояния..Следващите дни бяхме на Сафари-мнооого ни хареса ,Burj Khalifa,фонтаните на Dubai Mall, вечерен круиз,обяд в Burj Al Arab (подводният ресторант),Аtlantis (за който разбрах от Roje и съм му невероятно благодарна,понеже това място е незабравимо изживяване),Medinat Jumeira (малката Венеция,къде то можеш да се повозиш на лодчици по каналите или просто да седнеш да хапнеш нещо наслаждавайки се на красивата обстановка,архитектура и възхитителният Burj Al Arab...За всичко това смятам да си направя един блог в който да разкажа малко по-подробно,за да не спамя темата (а и предполагам,че малко хора ще имат нервите да ме изчетат до края  hahaha ) Искам само да обърна малко внимание върху нещо,за което до сега не е коментирано тука....Бяхме решили да посетим Mirracle Gardens ,но местният екскурзовод ни препоръча вместо тях да отидем в Global Viliges и не съжалихме нито за момент.Това е изложение на различни държави,което се провежда от ноември до февруари (ако не се лъжа).Върху огромна площ всяка държава има свой палат в който под формата на пазарчета предлагат местните си стоки. Повече от страхотно е да посетиш "задочно" Индия,Тайланд,Турция,Кувейт,Пакистан,Китай,Виетнам,Оман,Египет,Германия,Франция,Италия,Испания,Англия,Африка и много,много други страни.Във всеки един от тези палати можеш и да си закупиш (след задължителният пазарлък) сувенир или традиционно ядене от избраната страна ,като както стоките,така и продавачите са тамошни )  Joy Laughing ..за любителите на екстремното има огромен парк с люлки и пързалки..концерти и представления на културата и обичаите на всички държави включени в изложението...Абе страшно е интересни и горещо го препоръчвам за посещение.. Охх..малко се поолях в разказите,така че спирам за сега,че наистина никой няма да ме прочете  Grinning Grinning Grinning Laughing

# 211
  • Варна
  • Мнения: 306
Браво! Радвам се, че ти е харесало. Ще чакаме с нетърпение да споделиш линк за блога си.
А къде се намира този център Global Viliges и как се стига до там?

# 212
  • Мнения: 0
Намира се извън града ...доста е отдалечен,като ние стигнахме до там с груповото бусче ,на което платихме 80$ за 2те посоки + 4ч. време да ни изчака ,но предният ден 2 жени от нашата група бяха ходили до там с такси ,което им е вземало 120 дирхама за 2те посоки  (както казах,нашият хотел беше в Дейра , така че ще има разлика в цените ,ако хотела ви е на друго място  Naughty )

# 213
  • Мнения: 44
Ама как така няма кой да те чете? Всички , четящи темата, очакват именно споделени и пресни преживявания  bouquet

# 214
  • Мнения: 5
Здравейте,
искам да попитам на някоай искали ли са му депозит за визите?! Защото на нас агенцията от дубай, която ни вади визите ни поиска 5000 дирхама на човек депозит, който ще върне когато излетим от там!!!! Което ми се вижда неприемливо висока сума?!
Моля пишете , другите агенции искали ли са и usit colors  искат ли подобно нещо ?!
Благодаряяяя! Hug

# 215
  • Мнения: 2 550
Здравейте,
искам да попитам на някоай искали ли са му депозит за визите?! Защото на нас агенцията от дубай, която ни вади визите ни поиска 5000 дирхама на човек депозит, който ще върне когато излетим от там!!!! Което ми се вижда неприемливо висока сума?!
Моля пишете , другите агенции искали ли са и usit colors  искат ли подобно нещо ?!
Благодаряяяя! Hug


ЮЗИТ не искат депозит. Аз миналата седмица им преведох парите за визите и чакам да ми пишат дали всичко е наред.
На мен хотелите в Дубай, към които се бях орентирала, ми предолжиха асистънс за визата, но пак срещу скромните 5000 дирхама депозит Simple Smile

# 216
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ако от Дубай съдействат за виза - искат депозит от 5000, тази сума ми поискаха от Citymax Al Barsha, когато директно контактувах с тях за цени и т.н... Ако е закупена от тур агенция от България, депозит не се изисква - явно Laughing!

# 217
  • Мнения: 4 370
Аз заминавам в неделя. От къде мога да закупя такава карта simpatik?

# 218
  • София
  • Мнения: 1 841
няма ли вече някой, който да се е завърнал от Дубай, след като е летял с полет на Уиз еър, за да каже как е стигнал от летището до метрото или до хотела си Peace

# 219
  • Мнения: 0
@roje22 аз писах малко по-нагоре точно за това  Laughing Joy
Ето го и моят 1ви официален блог с разказ за преживяванията ми в прекрасния Дубай. Дано да се намери кой да го изчете в предвид голямото ми писане  #Crazy Joy

http://irinateodosieva.blogspot.com/

Последна редакция: пн, 11 ное 2013, 16:00 от Irinaeva

# 220
  • Мнения: 0
Аз заминавам в неделя. От къде мога да закупя такава карта simpatik?
Влез в сайта им -може да поръчаш по интернет с куриер или да си я вземеш от някъде .зависи от къде си.

# 221
  • Мнения: 390
Виждам, че се коментират визите. Всъщност каква е най-добрата възможна цена за виза. Дали от хотел в Дубай или чрез българска агенция. Тези 5000 дирхама какво са в евро и на летището ли си ги получаваш обратно или в хотела?

# 222
  • София
  • Мнения: 1 841
@roje22 аз писах малко по-нагоре точно за това  Laughing Joy
Irinaeva  bouquet добре дошла и благодаря за разказа ти.
Вие сте имали трансфер от летището Peace.
Но това не помага на тези, които нямат трансфер. Отбелязала си, че някаква жена е хванала такси и е платила 140 дирхама. Уаааа, това е страшно много за Дубай!!!
Тя или не е казала истината, или жестоко са а излъгали.
Тя трябва да е пътувала чак до другото летище в Дубай, за да навърти такава сметка. От летището до първата спирка на метрото са 20км., което трябва да излезе около 15лв. и ако има начална такса както на другото летище 20дирхама , около 20лв. да плати, не повече.
Затова си позволявам да питам отново.
Ако има някой, който се е върнал от Дубай с полет на Уиз да сподели как е пътувал от летището до метрото или до хотела си, изключваме трансфери, защото те са толкова скъпи, че повечето няма защо да си ги позволяват. Транспорта в Дубай е изключително евтин.  И дали автобус F53  пътува до метростанцията.
Приятен път на всички, които ще пътуват и очакваме и техните разкази.

# 223
  • Мнения: 0
може и да са я излъгали жената..нямам идея...  newsm78 аз автобуси не видях никакви нито на кацане ,нито на заминаване ..само таксита..но разбира се може и да не сам наясно (както обикновенно се получава  hahaha ) само знам че пътувахме 30-40 мин. до хотела (вярно че е на другият край ,но пък почти нямаше трафик....съжалявам ако сам подвела някой  Blush

# 224
  • Мнения: 1 668
Повтарям въпроса си с надеждата някой да може да отговори. Има ли проблеми с влизането в ОАЕ при наличие на изтекла израелска виза и печати за еднократно влизане в Израел.

Общи условия

Активация на акаунт