Моля Ви, хайде да помогнем

  • 10 502
  • 164
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 657
По вси4ко ли4и 4е хората имат нужда и от дрехи за тях.

ей,много ме е яд 4е не взех апарат4ето с нас,голяма съм заспа Embarassedно се надявам в най-скоро врема пак да отско4им до там GrinningНищо 4удно да накарам мъжо да идем другата събота,само дано не ни спрат 4е нямаме винетка Rolling Eyes

Сега говорих със Шушони и тя каза 4ев кашоните има около 200памперса WinkОтделно тези ние който сме занесли със Зори Grinning


Ами майката е колкото мен висока,т.е.170 и е доста слаби4ка.Таткото е по нисък и леко закръглен 4овек.
ок,аз ще проверя кога ще се пътува от тук пак и ще пратя дрехи на хората.Горе-долу какви размери са newsm78

# 136
  • Мнения: 4 195
 Embarassed Embarassed Embarassed - тоя Свекър ми ше го удуша - каза ми че е пълен и едър - а то .........
сори за двата оффа

# 137
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси аз доколкото знам мъжа е едричък и то доста.
имам на село много запазени неща - дрехи, обувки, одеяла.....абе квот се сетиш - айде с мен един уикенд - тамън да се разходиш да видиш красота - тамън да напълним колата с неща чакащи нови собственници.близо е - Ярлово...40 км от София...........(само да не спукаме гума Wink)

а свекър ти няма ли да пътува до там-видинско де newsm78Направо да им ги закара Wink

# 138
  • Мнения: 4 195
махни го тоз..........ще пътува предполагам. ама незнам кога - виж неговия приятел доста често си пътува, мога всеки път да им пращам по малко кой каквото има или събере.просто да съм сборен пункт а той да им ги носи.
ама нали ти казвам - имам много неща ама сме ги складирали на мойто село, и все чаках да се стопли - идвай за компания че не ми се ходи сама  bouquet

# 139
  • София
  • Мнения: 111
здравейте момичета,
много се радвам, че Йоана и Зори са успели да отидат и да се видят с тези бедни хорица на място Hug.  много ми стана мъчно като прочетох за мазето, липсата на ток и прозорци.
а те обясниха ли защо майката не получава майчинство? доколкото зная дори да не е работила преди да роди, има прави да взима по 100 лв. месечно за 1 година.
- дали си е подала документите за еднократната помощ от 200 лв?
- а тя и таткото регистрирани ли са като безработни?
Момичета, ако ходите отново потърсете в аптеките препарат против мухъл (ако изобщо има такъв  newsm78)
И нещо, което се подсетих, че е важно - дали са изписали на бебенцето витамин Д 3 (Вигантол примерно). Изобщо ако имате възможност да намерите педиатър при който да запишете Иванчо, пък дори да не го водят на преглед всеки месец, все би било от полза. А и заради повиването е добре да му погледнат крачетата, за да нямат евентуално проблеми.
за съжаление ние няма да можем да дойдем до Гъмзово, но все ще помагам с каквото мога. а възможно ли е да се живее в горната част на къщата? ако се спретнем да съберем пари и материали дали ще може да се ремонтира и ползва?
желая ви слънчев ден Sunglasses

# 140
  • Мнения: 7 106
Рошко, започвам от зад на пред - за горната част на къщата, ако трябва да се събират пари, по-добре да се строи на ново. Не можеш да си представиш в какъв окаян вид е. За препарат за мухъл да не говорим - ами то цялото предвери е обрасло в мъх!!!! все едно е вход на пещера. В самата стая в която живеят е сухо, не видях да има мухъл, но то просто не се виждаха стените от багаж, котлета, черги и какво ли не. Стаята изпълнява функциите на спалня, хол, кухня, килер и всичко останало  Sad.
Относно майчинството - до колкото разбрах, тя е била женена за друг мъж, с който още нямала развод, а живее с таткото на Иванчо на семейни начала. Така ни каза тя. Но какво общо има това с неполучаването на майчинство не можах да схвана  Rolling Eyes.
Бебето си има наблюдаващ лекар, казаха че всеки месец го водят на консултации и пие вит. Д. Отделно тя се допитва и до някаква пенсионирана акушерка ли каза, педиатърка ли, не помня точно. Бебето от самото начало е с памперси, не е повивано. Надявам се домашният лекар в Гъмзово да си гледа свястно работата.

# 141
  • sofia
  • Мнения: 7 477
някакви новини имате ли момичета newsm78

# 142
  • Мнения: 4 195
вчера пратих за Гъмзово 4 чувала - три от мама_Стели и един от мен, главно с дрехи и играчки са, пратих и кремчета против подсичане, но чакам зълва ми да каже дали ги е занесла(понеже заминба тя с гаджето и а не свекъра). ще ме набере от там за да говоря с хората - да ми кажат какво е належащо, а свекъра като пътува и по него ще пратя, така че чакайте новини от Гъмзово Hug

# 143
  • Мнения: 4 195
зълва ми се върна от Гъмзово - занесла е нещата, каза че бебока е страхотен и че даже сме рода - не аз де мъжо им е рода някаква - ама така е по селата, дали са им всичко - зарадвали са се - имат памперси и всичко необходимо за детето - но.нямат пари за храна - и гадни съседи веднага са ги изпортили на зълвето че си продават дрехите - техните, не на детето........но и аз бих продала своите от безпаричие и липса на храна за детето. незнам вече как да помогна - мамка му защо съм бедна бе хора кажете ми - ей от де да изкопам 20-на лева на месец да им пращам за храна на бебо - ми само те ли са - ми на ангелчетата за памперси - баси сдуха - немога да дочакам да се върна на работа за да мога и с парички повече да помагам. както и да е- сори за офаа - важно е че дечко е ок, зълвето каза че и що годе са добре - не са баш в мазе , спретнато е - бедно но чистичко. жената и мижа били светсни - не пиели и тн така че съм спокойна. ако скоро пак си ходим ще им занеса една от двете ми проходилки и играчки за бебо - ще гледам и нещо каши, пюрета - нещо да купя да им занеса - това е за сега  bouquet

# 144
  • sofia
  • Мнения: 7 477
зълва ми се върна от Гъмзово - занесла е нещата, каза че бебока е страхотен и че даже сме рода - не аз де мъжо им е рода някаква - ама така е по селата, дали са им всичко - зарадвали са се - имат памперси и всичко необходимо за детето - но.нямат пари за храна - и гадни съседи веднага са ги изпортили на зълвето че си продават дрехите - техните, не на детето........но и аз бих продала своите от безпаричие и липса на храна за детето. незнам вече как да помогна - мамка му защо съм бедна бе хора кажете ми - ей от де да изкопам 20-на лева на месец да им пращам за храна на бебо - ми само те ли са - ми на ангелчетата за памперси - баси сдуха - немога да дочакам да се върна на работа за да мога и с парички повече да помагам. както и да е- сори за офаа - важно е че дечко е ок, зълвето каза че и що годе са добре - не са баш в мазе , спретнато е - бедно но чистичко. жената и мижа били светсни - не пиели и тн така че съм спокойна. ако скоро пак си ходим ще им занеса една от двете ми проходилки и играчки за бебо - ще гледам и нещо каши, пюрета - нещо да купя да им занеса - това е за сега  bouquet

Вики  bouquet
ще се справят,доколкото разбрах таткото си и пиивал newsm78
Като пътува пак зълва ти -пусни тука да се знае,ок PraynigЩе измислим нещо за храната Wink

# 145
  • София
  • Мнения: 111
здрасти Вики,
хубаво е, че има добри новини от семейството. аз мога да ти пратя тези парички за тях. единственото, което искам да помоля е да не се купува алкохол с тях. мога да ти пратя парите по банков път и като ходите да им ги дадеш. какво да се разберем? и отново ще призова който ходи да разчопли въпроса с майчинството, все пак не са малко пари за хора в тяхното положение....

# 146
  • Мнения: 7 106
Момичета, НЕ пращайте пари, моля Ви! Бащата е бивш  мноооого голям фен на алкохола и финансовата ви подкрепа съм сигурна , че ще взобнови порока му. А и по този начин, този здрав и прав мъж няма да има никакъв стимул да си търси работа, щом има кой да го спонсорира.
Мисля че до тук се даде доста за това семейство, нека се опитат да си помогнат и те, а не таткото да играе карти по цял ден.

# 147
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, НЕ пращайте пари, моля Ви! Бащата е бивш  мноооого голям фен на алкохола и финансовата ви подкрепа съм сигурна , че ще взобнови порока му. А и по този начин, този здрав и прав мъж няма да има никакъв стимул да си търси работа, щом има кой да го спонсорира.
Мисля че до тук се даде доста за това семейство, нека се опитат да си помогнат и те, а не таткото да играе карти по цял ден.



 newsm10

# 148
  • Мнения: 4 195
Зори ми взе думите от устата,
знаете ли какво си мисля - опасявам се да не с еполучи - ние ги гледаме, те си живеят живота,
зълвата каза че детето изглеждало много добре, чисто, спретнато дет се вика, бащата също - не им изглеждал алкохолик - макар че без да се смеете в тва село алкохола е начин на хранене и нема неалкохолици там #Crazy #Crazyно наистина  - моля ви никакви пари да не се пращат - само колети или по някой от нас осигурил трнаспорт до там - неща за детето Praynig

# 149
  • София
  • Мнения: 111
Ок, разбира се, че ще се съобразя с вашето мнение. И аз смятам, че е най-важно те самите да се стимулират да си стъпят на крака, така де - "помогни си сам, за да ти помогне и бог". Мога да им помогна с пюрета - ако някой ходи и смятате, че е уместно, може да се разберем. А заплануваните парички ще отидат за памперси за домовете, ще измисля как да ви ги дам.

Общи условия

Активация на акаунт