Подсъзнанието може всичко 59 /Линкове за всички техники има на първа стр.

  • 70 244
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Русе
  • Мнения: 39
Алина ,разсмя ме с татуировките. Аз съм на 50и тази година реших да си направя и смятам ,че всичко си му е наред. Даже и татуист намерих, нали така се казваше. Само дето здравословен проблем ме спря. Вярвам ,че след около 6 месеца всичко ще е наред и ще се похваля с първата си татуировка. Момичета прекрасна тема , следя я почти от самото начало. Успех с промяната на мисловните модели .Всичко е възможно и всичко се постига с малки стъпки  Hug

# 256
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Реших да споделя мислите на един невероятен актьор:Чарли Чаплин.
Дано част от тях докосне душата ви и намерите отговори на своите въпроси  Hug


Когато започнах да обичам себе си – от Чарли Чаплин

   
Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че мъката и страданието са само предупредителни сигнали за това, че живея против собствената си истина. Сега знам, че това се нарича „автентичност“.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах колко силно може да засегнеш някого, ако го подтикваш към изпълнение на собствените му желания, преди да им е дошло времето и човекът още не е готов, и този човек съм самия аз. Днес наричам това „признание“.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да се стремя към друг живот и изведнъж видях, че всичко, което ме обкръжава, ме приканва да раста. Днес наричам това „зрялост“.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че при всякакви обстоятелства се намирам на правилното място в правилното време и всичко се случва в нужния момент, затова мога да бъда спокоен. Сега наричам това „увереност в себе си“.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да ограбвам собственото си време и да правя грандиозни проекти за бъдещето. Днес правя само това, което ми носи щастие и радост, това, което обичам да правя и носи на сърцето ми приятни усещания. Правя това по собствен начин и в собствен ритъм. Днес наричам това „простота“.

Когато започнах да обичам себе си, се освободих от всичко, което принася вреда на здравето ми – храна, хора, вещи, ситуации. Всичко, което ме теглеше надолу и ме отблъскваше от самия мен. В началото наричах това „позиция на здравословния егоизъм“. Сега го наричам „любов към самия себе си“.

Когато обикнах себе си, престанах да се опитвам винаги да бъда прав и от този момент правя по-малко грешки. Сега разбрах, че това е „скромност“.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да живея с миналото и да се безпокоя за бъдещето. Днес живея само за настоящия момент, в който се случва всичко. Сега изживявам всеки ден за самия него и наричам това „реализация“.

Когато започнах да обичам себе си, осъзнах, че моят ум може да ме разстрои и от това мога да се разболея. Но когато го обединих с моето сърце, моят разум ми стана ценен съюзник. Сега наричам тази взаимовръзка „мъдрост на сърцето“.

Повече не ни е нужно да се боим от спорове, конфронтация или различен род проблеми със себе си или със другите. Даже звездите се сблъскват, но от техния сблъсък се раждат нови светове.
Сега знам: “Това е животът!“

Чарли Чаплин – Реч на седемдесетият му рожден ден

# 257
  • Deutschland
  • Мнения: 5 531
Запис, че се бях загубила в темите  Embarassed Embarassed

# 258
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 809
Хе, какви проблематики сте зачепкали! Ами предразсъдъците си ги имаме и от опит съм се убедила, че хич не е лесно да се преодолеят. Аз дето се пренесох през девет царства в десето, голям зор видях с предрасъдъците на местните племена #Crazy Ама нали съм българско калено в комунистическо време, ей ма на преживях, оцелях и доказах на племето колко струвам Mr. Green
По повод татуровките, на 40 години както и да е, става, не съм против, ама на 60 години си представете едно набръчкано сърце или увисналата физиономия на на героят, който сте татуирали Laughing Мен вече не могат да ме накарат да си дупча кожата(наложи ми се да ме дупчат и режат почти без упойка, та все още ми държи влага Sick), дори ваксини не си бия, да не говорим да се подложа доброволно на дупчене....сакън и дума да не става. А няма какво на кого да докажа, ако си намацам тялото с рисунки. Обаче, ако за вас е важно и сте куражлийки, успех  bouquet Hug

# 259
  • Мнения: 48
А с татуировките бях до миналата година. Точно се бях самоубедила и мама изръмжа, че хората на 43 мислели за внуци, пък аз, потенциална баба- за татуировки  Joy

alinnna Във връзка с татуировките, имам колежка, която е на 50 (с внуче, чака и второ) и си направи вече 2 татуса, отдавна и било мечта и видиш ли на тези години вече сбъдната и то не една.....шантава е по цялата си глава. Така че давай смело Simple Smile

А що оставало за промяната, аз съм винаги за, даже скоро направих една с косата си, от дълги години червена вече съм наполовина руса (червено и руси кичури) с тенденции цялата да е руса, аз съм си и естествено "глупава" де  Laughing Никой от хората с които контактувам в момента ме не виждал с такава коса, дори и мъжът ми (била съм черна или червена) ефекта за всички беше  newsm81, но пък с одобрение.....от всички Simple Smile
Промяната е хубаво нещо.... Heart Eyes

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 22:27 от svedd

# 260
  • Мнения: 514
Промяната не само е хубаво нещо, но е и най- сигурният индикатор за растеж на духа.
А колкото до промените с косата, аз имам теория, че като отрежеш голяма част от косата се чувстваш обновен. Може би се чувстваш така и ако си промениш цвета драстично, но това не съм го пробвала. Simple Smile
Но никога не е късно, особено като ми побелее още малко косата. Wink

# 261
  • София
  • Мнения: 1 244
Явно хич не съм успяла да обясня, какво имам предвид  Laughing Примерите не са нищо друго, освен примери.  Laughing

алина, аз нямам намерение да омилостивявам някого, за себе си говоря, пречупвам разни неща

Нищо, като измъдря по-подробно какво имам предвид, пак ще се включа

# 262
  • Мнения: 79
Мислех си да седна и да си направя списък с всякакви дреболии, от които ме е страх или ги смятам за неудачни за себе си, да затварям очи и да им се хвърлям.  Thinking
...
Защото просто и само промяната в мисленето да речем я докарах до някакво равнище, но това не значи, че смея и да действам... нещо такова.
...
Изброеното е някак си по-повърхностно, знам, че в мен има доста по-дълбоки прегради. Та както някои си пишат To do списък за НГ, ми се иска да ги открия. Въпросът, простичко казано е, как и къде да търся, че като се опитам и се омотвам нещо  Blush
phil, честно, в представите ми си една слънчева фурия и ми е трудно да повярвам, че етап "действие" те стряска.  Simple Smile Моят отговор на твоя въпрос е: самообичането и Егото. Когато първото е в недостиг, а второто продължава да ни вреди в ежедневието, защото цял живот са ни учили, че е важно и трябва да го слушаме, тогава се люлеем между "искам" и " а дали е редно?". И куп други колебания ... И май е по-добре да направиш To do списък не на нещата, от които се страхуваш, а на тези, които искаш с цялата си душа да изживееш и направиш. Започнеш ли да ги отмяташ, няма и да се сетиш за предразсъдъци и страхове.  Peace (Леееко припомняне на Е. Толе и В. Зеланд и на мен ще ми е от полза  Sunglasses )

Tetida в директният подход  "право куме та в очите" не виждам нищо агресивно или скандалджийско. Така е честно според мен - нещата да се изговорят открито и ясно. Peace

# 263
  • Мнения: 5 459
А с татуировките бях до миналата година. Точно се бях самоубедила и мама изръмжа, че хората на 43 мислели за внуци, пък аз, потенциална баба- за татуировки  Joy

alinnna Във връзка с татуировките, имам колежка, която е на 50 (с внуче, чака и второ) и си направи вече 2 татуса, отдавна и било мечта и видиш ли на тези години вече сбъдната и то не една.....шантава е по цялата си глава. Така че давай смело Simple Smile

А що оставало за промяната, аз съм винаги за, даже скоро направих една с косата си, от дълги години червена вече съм наполовина руса (червено и руси кичури) с тенденции цялата да е руса, аз съм си и естествено "глупава" де  Laughing Никой от хората с които контактувам в момента ме не виждал с такава коса, дори и мъжът ми (била съм черна или червена) ефекта за всички беше  newsm81, но пък с одобрение.....от всички Simple Smile
Промяната е хубаво нещо.... Heart Eyes

 Laughing Аз от 43 години съм руса...т.е. откак ме има.  Как ли бих изглеждала червенокоса ? А за татусите ме успокои. Току виж лятото съм се накиприла с някои ангелски крилца  Joy

# 264
  • Мнения: 15 619
Фил, най-първото, което ми идва за питането ти е, че разочарованията ми най-чисто разбиват предразсъдъците, страховете и спирачките ми, дават ми и свобода в мислите, оттам и повече лекота в действията и маркирането на нови, по-полезни насоки.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 244
Ей, много ми помагате, ей  Hug

И май е по-добре да направиш To do списък не на нещата, от които се страхуваш, а на тези, които искаш с цялата си душа да изживееш и направиш.

То е кажи речи едно и също - щом ги искам, а не съм, значи по някаква причина ме страхуват.

luna, точно така е, и мен разочарованията ме тласкат към ирационални действия. Но като са ми подредени нещата и ... имам чувството, че почвам да заспивам, всичко става еднообразно, макар и да е уютно. Освен да почна да се саморазочаровам умишлено  Mr. Green

Е, не съм най-слънчевата, ако не броим аватара, а и фурия ставам само отвреме на време, хаха.

# 266
  • Мнения: 5 459
Момичета, понеже за пръв път ще ми се налага по спешност да си говоря с Вселената  Laughing , та искам да ви питам нежно и културно ли трябва да и говоря и да и се моля, има ли някакви конкретни думи и средство по което да се свържа с нея.....или спокойно мога да и викна през терасата....аз съм твърде гръмогласна,  та да наруша спокойствието на съседите. Смешно ми е, обаче въпросът ми е съвсем сериозен, защото искам да опитам и това, че трябва спешно да сбъдна една мечта на сина си....вече години все обещавам и нищо не правя.......Дайте съвет!

# 267
  • Мнения: 0
Здравейте, как да си сваля книгата за подсъзнанието

# 268
  • Мнения: 5 459
Здравейте, как да си сваля книгата за подсъзнанието

От спиралата.

# 269
  • Мнения: 79
То е кажи речи едно и също - щом ги искам, а не съм, значи по някаква причина ме страхуват.
А може би просто не им е дошло времето и не са зависими от никакви страхове? Нали знаеш - възможности, приоритети и т. н .  Wink

... че разочарованията ми най-чисто разбиват предразсъдъците, страховете и спирачките ми, дават ми и свобода в мислите, оттам и повече лекота в действията и маркирането на нови, по-полезни насоки.
А разочарованията не са ли всъщност предварително създадени нагласи и очаквания?

Общи условия

Активация на акаунт