Отговори
# 330
  • Мнения: 122
Аз си попълвам всичко на компютъра и като я разпечатам само се разписвам.

+1
Чак ме скастриха, че не съм използвала гърба на страницата, много хартия съм им била занесла, нямало място за съхранение -хахахах- изсмях се с глааас

# 331
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте момичета, искам да ви питам нещо, ако се е случвало на някоя от вас досега. Значи сина ми е предучилищна група в детската градина. Преди две седмици поради смяна на квартала го преместих в друга детска градина, но не знам дали ще имам детски този месец заради бележката от детската, че детето посещава определена предучилищна група. От старата детска е отписан и от там няма да подадат служебно в социалните, че е присъствал. От новата градина не съм взимала такава бележка, защото още нямам адресна регистрация на новия адрес, а те това искат, за да я издадат. Какво ще ме посъветвате да направя в този случай?

# 332
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Служебното подаване към социалните е за брой неизвинени отсъствия и то само за 5 и над 5.
в твоя случай, ласт нейм, бившата ви детска градина няма да подава за неизвинении, защото това дете вече не се води при тях, а новата ще подадат само, ако има неоснователни отсъствия.

# 333
  • София
  • Мнения: 58
Благодаря Лиляна, дано да е така и да не се налага да нося нова служебна бележка, защото е излишно размотаване, доста далечни са ми новия и стария квартал. А и с регистрацията мисля да изчакам още малко.

# 334
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте.
Преди всичко искам да ви поздравя за страхотната и полезна за всички ни тема.
Имам един такъв въпрос, ако някой може да ми отговори: защо се взима предвид брутния доход, а не нетния при подаване на заявление за получаване на детски надбавки, а и не само?

# 335
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте.
Преди всичко искам да ви поздравя за страхотната и полезна за всички ни тема.
Имам един такъв въпрос, ако някой може да ми отговори: защо се взима предвид брутния доход, а не нетния при подаване на заявление за получаване на детски надбавки, а и не само?
Защото това ти е истинския доход. Няма значение, че чисто получаваш друга сума. Разликата са пак твои пари, които дължиш.

# 336
  • Мнения: X
Здравейте дами,
Имам питане, през месец декември имам суми по граждански договор. Когато подавам документи за детски следващия път /през септември 2014/ трябва ли да ги добавя към дохода, който показвам със служебна бележка от работодателя?

# 337
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По принцип трябва. А дефакто никой не проверява.

# 338
  • Мнения: X
Благодаря за бързия отговор.

# 339
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ако запиша децата в ДГ и Училище в провинцията, а аз остана по лична карта в София, трябва ли да си местя нещата в социалните в провинцията?

# 340
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Ако запиша децата в ДГ и Училище в провинцията, а аз остана по лична карта в София, трябва ли да си местя нещата в социалните в провинцията?

Доколкото знам документите се подават по постоянен адрес на майката, което означава, че всеки път ще трябва да ходиш до София, за да си подаваш документите и всичко останало.

# 341
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Ако запиша децата в ДГ и Училище в провинцията, а аз остана по лична карта в София, трябва ли да си местя нещата в социалните в провинцията?

Доколкото знам документите се подават по постоянен адрес на майката, което означава, че всеки път ще трябва да ходиш до София, за да си подаваш документите и всичко останало.


Документите могат да се пратят и по пощата до София, но задължително оставяте телефон, за да ви уведомят, ако има проблеми с молбата.

# 342
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Супер, много ви благодаря за отговора Hug

# 343
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Момичета прочетох в една затворена група нещо много смущаващо и необяснимо.в групата пишат само майки на деца сТелк.Днес една от тях е била да си вземе заповедта.Казали са й, че детските стават 35. Т.е ги намалят от 70 щом детето се отглеждало в домашна среда.100 лв щели да бъдат на деца по институции.
Не знам какво да кажа,  ако това е истина.

# 344
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Момичета прочетох в една затворена група нещо много смущаващо и необяснимо.в групата пишат само майки на деца сТелк.Днес една от тях е била да си вземе заповедта.Казали са й, че детските стават 35. Т.е ги намалят от 70 щом детето се отглеждало в домашна среда.100 лв щели да бъдат на деца по институции.
Не знам какво да кажа,  ако това е истина.

Спокойно!Няма такова нещо-моя позната си получи заповедта за детски-100 лв, а за добавката-240 лв от м.януари 2014 г. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт