Отговори
# 105
  • Мнения: 3 271
Не знам какво да кажа, според мен е някаква щастлива случайност, че сте минали там. Ако някой иска да рискува сега, изборът е негов

Ние си знаехме, че рискуваме. Документално не е позволено. Но си казахме, че в най-лошият случай ще ни препратят към Букурещ. Само, че във Виена си ни подеха нещата и стана бързо. Не искам да подвеждам никой, а и мина време. Просто споделих как беше при нас. И ние следяхме от години, може би от около 99-та. Даже сме ходили на разни събирания с имиграционни адвокати за Канада и т.н.

# 106
  • Мнения: 743
Това е в отговор на "Мама Марго". това са финансовите изисквания за спонсориране. В първата колонка е броя на хората от двете семейства, това на спонсориращия и спонсорирания, а във втората е годишния доход който трябва да има спонсориращото смеиство:

1 $ 19 795
2 $ 24 745
3 $ 30 744
4 $ 37 253
5 $ 41 642
6 $ 46 031
7 $ 50 421

Амио това е. Съдейки по това което ти си ми написала, че сестрати има дете и Вашето семеиство е от 4 живот и здраве, общо ставате 6, то сестра ти трябва да има годишен доход над $ 46 031. Успех
Просто си супер нямам думи!Дори сестра ми не можа да намери такава подробна информация Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Лошото е че дохода и в момента е 1500$ месечно, което прави около 18000$ годишно така че за жалост май няма да стане за сега Cry
Нищо ще действаме по стандартната процедура за Квебек,защото доколкото разбирам това е по бързия начин.
Благодаря още веднъж и успех и на вас! newsm10

# 107
  • Мнения: 274
Мама Марго, благодаря за комплиментите. Опитах се да бъда усложлив, това е. Успех и на вашето семейство. Ако сестра ти е в Квебек финансовите условия са други и по-малки.

# 108
  • София
  • Мнения: 708
Здравейте!

Нямаше ме една седмица. Отново зачепквам темата. Започвам да действам по документите за Квебек. Приемам всякакви съвети.

Плановете са ми следните, свидетелства за съдимост и актове за раждане ще поръчвам тази седмица, предвидени за чужбина. Въпросът ми е: трябва ли им легализация, освен превод, или е желателна?

Минимумът пари колко е за 4-членно семейство? Задължителна ли е Юнион банк.

поздрави..милена

# 109
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Миленка, според мен е най-добре първо да изчетеш всички статии тук:
http://www.bgcanada.com/portal/index.php?module=articles&typ … category&id=1
и после, ако имаш въпроси питаш тук:
http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewforum.php?f=1
Предполагам, че и някое от момичетата тук би могло да ти отговори, ако е минало процедурата скоро, но най-добре виж линковете, които ти давам - там със сигурност има много, много полезна информация.

# 110
  • София
  • Мнения: 708
Sneji, благодаря! Почвам статиите.

# 111
  • Мнения: 743
Мама Марго, благодаря за комплиментите. Опитах се да бъда усложлив, това е. Успех и на вашето семейство. Ако сестра ти е в Квебек финансовите условия са други и по-малки.
За жалост тя е в Торонто,кандидаства за Квебек, но кацна направо там. Sad
Все пак благодаря!Успешен ден! Peace

# 112
  • Мнения: 74
Privet i ot men:)Za men nai podrobna informacia moje da vzemete ot bgcanada.com(kakto Sneji e kazala),ne si gubete vremeto v pitania,chetete ,tam e opisano vsichko stupka po stupka.
Nie kandidatstvahme za Frenska Canada ,no kaznahme tuk:)Vpechetlenieto mi e ot idvastite tuk ,che 80%idvat po tozi nachin.Postepenno broiat na bg se uvelichava,V New Westminster sme poveche ot 50 bg sem.ima nad 20 bebeta veche!!!!!!kato samo predi 2 godini dali e imalo i 15bg ssemeiastva.Kolkoto mojem si pomagame:)Az do skoro pomagah na novopristignali (s namirane na kvartira ),no sega s tova bebe sum mnogo zaeta ,a puk se nadiavam na tezi na koioto im e pomagano da pomognat na niakoi drug:)
ako moga da sum vi polezna s nesto ,pitaite:))

# 113
  • Мнения: X
Здравейте, и аз подкрепям мнението, че по въпроса за кандидатстване освен официалните сайтове можете да научите много от bgcanada.com. Там обаче ежедневно прочитам толкова отрицателни мнения за Канада, че редовно след изчитането на темите започвам да се чудя за къде съм тръгнала.  ooooh! Последно се коментира неособено положително една статия в в. Стандарт,  в която пише за младо семейство от София, което се надява да успее да изгради по-добър живот за себе си в Канада. Сякакш това е някаква химера и нещо невъзможно и все едно България е пълна с възможности за младите хора  #Crazy Надявам се и вярвам, че вие български мами бихте били по-искрени в мнението си за тази страна, особено след като се справяте с нелеката задача да отглеждате и възпитавате деца си в нова среда, без разчитате на баби и дядовци и обикновено жертвайки своята кариера и осланяйки се на таткото да поддържа финансовата стабилност. Въпреки всички трудности във вашите мнения някак не виждам негативизъм  Peace И това ми дава кураж. На мен лично сега или никога ми е времето да се реша на тази стъпка (имиграцията), ако отлагам още въпроса с децата пък след няколко години ще бъда "стара" за това. Искам да вярвам, че ще справим с всичко това, така както вие сте се справили. За това и пуснах тази тема в самото начало. Виждам, че и други четат горния форум,  кажете доколко са верни мненията според вас? Толкова ли трудно вие/половинките ви си намерихте работа след пристигането? Чак толкова ли е ужасно там - дискриминация и беизходица? Наистина ли много хора са още там защото няма измъкване - това някак ми изглежда странно, та все пка всеки си е предвидил поне възможността да си купи един билет за връщане, само 10-12 часа го делят от родината в действителност? Някак са малко положителните мнения в онзи форум, които показват амбицирани и щастливи хора, виждащи смисъл от борбата, която водят на чужда земя. Ще се радвам на искрените ви мнения за това как виждате нещата там  Hug  bouquet

# 114
  • Мнения: 3 271
Не обичам много да я обсъждам тази тема, но все пак ще се включа.
hesitant, проблема с работата е наистина много сериозен! Истината е, че една заплата, дори ниска от порядъка на 10$ на час може да гледа семейство с 2 деца (като броиш и детските). 2 ниски заплати не е много повече, защото едната директно заминава за градина и транспорт (говоря за Торонто). Работата там е всичко, но се намира трудно! Трябва ти познат човек в бизнеса, или мнооого късмет, езика е много важен. Работодателите искат канадски опит, напатили са се от недоборосъвестни имигранти, които никой не познава и наистина звънят на хората, които те препоръчват. Другият проблем е, че може да се случи да си прекалено висококвалифициран и опитен, за да те вземат на ниска длъжност (никой не иска да го ползваш за транплин и след 2-3 месеца като се сдобиеш с канадския опит да напуснеш за много по-добра позиция другаде), за високите пък нямаш опит. Как се излиза от този кръг не е много ясно.
Иначе за дискриминация, към нас едва ли може да я има - бели сме, приличаме си на канадци. Е, акцента го има, но това не е голям проблем, стига да можеш да се разбираш с хората.

Иначе като стандарт на живот, спокойствие и т.н. няма много какво да се коментира. Не че не ме дразнят ужасно много неща там, но това е друга тема.
Колкото до "затворени са там", това и аз не го разбирам. Човек винаги трябва да има едни пари като за обратният билет. След няколко години там чак пък толкова да не могат да съберат? За мен това са оправдания на хора, които са вечно недоволни, но нямат смелостта да направят нещо по въпроса.

Като цяло, ако имаш настройката, че ще ти отнеме 2-5 години, за да достигнеш стандарта си в БГ, да хванеш добра и стабилна работа, купиш къща и т.н. няма да имаш проблеми да свикнеш и да ти хареса бързо. Успех!
Темата е дълга и голяма, съжалявам, ако звуча разхвърляно, но се опитах да кажа макс в мин място.

# 115
  • Мнения: X
Milena благодаря ти много за отговора   bouquet Така описани нещата наистина макар и трудни, не ми изглеждат така страшни както някои хора ги представят.   Успех и на теб  Hug

# 116
  • Мнения: 743
Може би не е редно да се намесвам ,не живея све още в Канада,но исках да кажа че сестра ми остана сама в Канада,в Торонто на 3 тия месец от пристигането си с дъщеря на 7 години.И се справи!Завърши колеж за адвокатски помощници,курс по счетоводство,защото тя замина като хардуерен специалист, но не можа да намери работа подари липса на опит.Сега работи по 3 дни седмично като счетоводител,след като премина хиляди интервюта и 2 кантори(адвокатски),тя казва че е щастлива парите и стигат дори всеки 6 месеца ми праща по някой дрехи за сина ми и пред мен този проблем не стои от години.Пари за сега не може да праща(аз и не съм искала)и за жалост дохода и от 1500$ месечно е по нисък от необходимия да ме спонсорира,но иначе тя живее в 3 стаен апартамент-лукс,не се лишава от нищо.
Така, че дали е лесно там не знам ,но знам че ако си самотна майка в България с една заплата и без родители и тяхната подкрепа(както сме ние двете )едва ли ще оцелееш дълго,аз разчитам много на съпруга си тук и неговото семейство помага с каквото може,не веднъж когато сме имали проблеми съм си мислила че сама в БГ не бих оцеляла,не и на приемлива цена ,така че за мен тя води един щастлив и самостоятелен живот това е голям успех според мен!
Това за мен лично е голям стимул,че ще успея,защото тук не оставям нищо, тя се отказа от собствен - магазин за детски дрехи много добре разработен и вървящ и нов апартамент и кола,още 1 магазин за спортни стоки,бизнес на 10 години,но сега твърди че е по щастлива.В БГ тя нямаше никакви финансови проблеми,но сега е много по спокойна и уверена,казва че в неделя се чувства щастлива ,че ще е на работа в понеделник .За мен това е успеха-хармония със себе си и всички около теб. Peace
Малко се отплеснах но мисля че за колебаещите това ще окаже влияние! Wink

# 117
  • Мнения: X
MamaMargo, мнението ти много ме зарадва  Grinning Успех ви желав в постигане на мечтите ви  Praynig

# 118
  • Мнения: 636
Мама Марго, поздравления за упоритостта на сестра ти! Познавам още 2 самотни майки, които се справят подобно. Едната даже купи апартамент, което си е доста голяма и сериозна кра4ка за семейство, пък камо ли за самотна майка.

Много си права като сравняваш, 4е в Бг хората раз4итат на родители до една или друга степен (било с жилище, било с фин.помощ, било с контакти, било с физ.помощ по гледане на деца напр.) Българите приемаме това за даденост в родината и не осъзнаваме колко много ни помага. Докато тук се справяш с вси4ко горепосо4ено с едната заплата (или две според слу4ая). 4овек би трябвало да си зададе въпроса какво би постигнал в Бг от нулата (с 2-3 куфара с дрехи, книги и снимки, без никаква фин. или морална подкрепа) и какво постига тук от нулата. И след това да сравнява.

По отношение на работата - пак сравнете възможностите в двете страни. Работа за 100-200-300, дори 500лв/мес. в София НЕ МОЖЕ да издържа семейство (тръгнало от нулата). Работа за $10/4ас наистина може да издържа семейство в Торонто. Сравнявам пари4ен еквивалент на разли4ните житейски стандарти за големи градове в съответните държави.
Миленка, не искам да ти противоре4а или да споря, но според МОЯ опит работа за $10/4ас се намира бързо и лесно (уто4нявам - 4рез агенции за намиране на работа - до 2-3 дни). Това не е квалифицирана работа, оба4е! Ако сте с нагласа за квалифицирана работа - не 4акайте някой да дойде да ви извика от в къщи! Трудно се намира, но не невъзможно! Познавам хора, които бързо и лесно са си намерили работа по специалността, макар на мен да ми отне известно време. Хора - всякакви, амбиции - всякакви.

Постинга ми придоби такава "сравнителна" тематика, понеже виждам, 4е моми4етата се колебаят в новата кра4ка (напълно разбираемо). А мнения "за" и "против" ще 4уете много. Във всякакви крайности. Както и ние сме ги 4ували преди да дойдем. Не искам да налагам своето мнение, само ще ви помоля да сравните горепосо4ените неща. След това си отговорете на въпроса колко хора заминават и колко се връщат... И колко от върналите се заминават отново...

# 119
  • Мнения: X
Оххх, така се радвам, че ви има, и ви благодаря за куража   bouquet  Май вече ще започна да избягвам да чета негативните мнения, които срещам в другия форум, понеже така или иначе съм почти накрая на процедурата и негативизма въобще не ми помага приема идеята за заминаване и да се съсредоточа върху нещата, които биха ми помогнали за новото начало. Страхотни сте  Hug

Общи условия

Активация на акаунт