Мнения за 20-то ОУ. Избор на учител за първи клас 2014/15

  • 43 690
  • 167
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 806
Момичета, не откривам тема за 20 ОУ. Някой има ли актуална информация за училището? Имам бъдещ първокласник за учебната 2014/2015 година и съм в голяма чуденка за училищата, а за 20 ОУ с немски език не намирам нищо.  ooooh!

# 1
  • Мнения: 8 463
 Ако си амбициозна майка, готова да се надпреварваш с други амбициозни и финансово доста възможни родители за благоволението на учителите, ако можеш да изтърпиш целогодишен рекет в полза на училището, честа смяна на учители по немски език или наличието на такива, които са учили всичко друго, но не и филология...
...ако искаш детето ти да е целодневно заето и да се подготви за влизане в елитна паралелка след 2-3 години и си приготвиш съответната сума за занимални, частни учители и курсове...
...ако детето ти може да изтърпи казармена дисциплина- то това е вашето училище. И т.н. и т.н.
Не съм против, колкото и абсурдно да звучи зарад написаното по-горе. Просто алтернативите са малко. Почти същото е и в другите училища с ранно чуждоезиково обучение. Все пак понаучиха детето ми на някои неща и сега- вече на почти 18 все още доучваме.
Сигурно има и много доволни от училището, с тях няма да споря и да отговарям на такива постове. За нас то беше по-малкото зло.

# 2
  • Мнения: 7 160
Тук има малко информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=743181.0

# 3
  • Мнения: 31 206
И аз се колебая между 20, 19 и още няколко други, като със сигурност в първите две ще подаваме документи
Еми, искам моля те да ми разкажеш лично всичко за 20 училище! Не знаех, че имаш подробни впечатления. Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 8 463
Дени, с най-голямо удоволствие ще се видим и ще ти разкажа лично.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 806
 *Emia*, благодаря за споделеното.   bouquet

Фран Джонсън, не я знаех тази тема, благодаря!   bouquet

# 6
  • Мнения: 31 206
Дени, с най-голямо удоволствие ще се видим и ще ти разкажа лично.  bouquet
Благодаря, много ми е важно! newsm51  love001 Ще ти пиша след празниците!

# 7
  • Мнения: 3
  Здравейте, моля който има информация за добри учители в 20 ОУ , които поемат първи клас 2014-2015г. нека пише.

# 8
  • Мнения: 976
     1. Никой не знае кой е районът на училището - той се определя по дълбочината на джобовете  на заявилите желание да "даряват" родители. 2. Това училище е феодално владение на директорката, която налага частна занималня под нейно покровителство /и финансово заинтересована от него/, за която обаче официално не се говори, само "Ще ви каже директорката..."3.Родителите плащат, но явно не се интересуват къде учат децата и как. Занималнята са помещава в тясно, претъпкано и неосветявано от слънце преддверие на библиотеката - поне това е инфото от моя близка, чието дете посещаваше занималнята... Ако това е нормално... В такава обстановка как ще има някакви резултати в усвояването на материала? Докато не се въведе някогашното райониране, ще се пълнят гушите на директорките.

# 9
  • Мнения: 20
Моля, майките на завършващите 4 клас тази година да дадът информация за учителите, за които имат наблюдения! Т.к. сме първокласници тази учебна година 2014/2015 се вълнувам повече и от детето! Имаме големи шансове за 20-то, заради многото точки, но кой знае.... Все пак надеждата умира последна! Моля, майките и бащите, които имат наблюдения да пишат! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 988
Без да имам личен опит, но по споделено от приятели, чието дете е учило при въпросната госпожа, една от учителките, поемащи първи клас тази година е г-жа Койчева и е много добра.
 
Имаме големи шансове за 20-то, заради многото точки, но кой знае....
Интерсно как си прецени точките и шанса, като още не са обявили критерии за прием?

# 11
  • Мнения: 20
Живеем точно до училището, мъжа ми е учил там, едната баба е в системата на образованието. Би трябвало да имаме достатъчно точки или поне се надявам! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 20
Mira_P, много благодаря за информацията!  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 988
Живеем точно до училището, мъжа ми е учил там, едната баба е в системата на образованието. Би трябвало да имаме достатъчно точки или поне се надявам! Simple Smile
Дано, стискам ви палци, но всичко е доста субективно и критериите, понякога ги променят всяка година. Например в 32-ро последните години имаше точка предимство за бивши възпитаници, членове на семейството, които са учили там, но от тази година отпадна. А за баба в система на образованието, ако не е учител в същото училище, обикновено няма точки, този критерий отпадна и от детските градини след като ВАС го обяви за дискриминационен. По отношение на близост, както беше писал някой по-горе, никой не знае какъв е точно района на училището, имам познати, които са наистина близо, точно до Петте кьошета, но не ги приеха. За сметка на това знам за дете, което пътува от село на около 30 км. от София, но учи там.

# 14
  • София
  • Мнения: 723
Живеем точно до училището, мъжа ми е учил там, едната баба е в системата на образованието. Би трябвало да имаме достатъчно точки или поне се надявам! Simple Smile
По отношение на близост, както беше писал някой по-горе, никой не знае какъв е точно района на училището, имам познати, които са наистина близо, точно до Петте кьошета, но не ги приеха. За сметка на това знам за дете, което пътува от село на около 30 км. от София, но учи там.

Ако живеят от страната на бул. Прага или бул. Христо Ботев – не са в района на училището. И детето се реди по входящ номер заедно с това, което живее на 30 км. От училището......Районът е много малък – карето заключено между бул. Патриарх Евтимий, бул. Витоша и бул. Скобелев –т.е. триъгълника .....Иначе ако сте в този район  - сигурно ще ви приемат, другото сигурно предимство е брат/сестра в училище. Тези критерии никога не се променят....едва ли ще измислят нещо различно...но април ще стане ясно.....

Общи условия

Активация на акаунт