Спасение срещу влагата и мухъла

  • 109 690
  • 348
  •   1
Отговори
# 165
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Hug

# 166
  • Мнения: 3 647
И аз тия дни изчетох всичко по темата, изписано във форума. Днес не можах, но утре ще ходя да купувам Саво и Термошилд (или Термомакс). За сега ще пробваме без този влагоуловител.

# 167
  • Мнения: 1 047
Айде кажете от къде да си купя влагоуловител,моля Praynig

# 168
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Влагоуловител - от МЕТРО  Hug

# 169
# 170
У нас също имаше конденз миналата година, мисля, че заради разликата в температурите - навън много студено, а в стаята с отоплителна печка. Ползвах един препарат за 6 лв, който се пръскаше и много силно миришеше. Затова започнах да почиствам с влажна домакинска гъбичка и се почистваше също толкова добре.

# 171
  • Мнения: 1 564
    Grinning  Пръсках с Мистър Китхен на Хенкел. Бяла туба с оранжева пръскалка. След десетина минути забърсах стената със суха кърпа. Мухъла повече не се появи.
От къде го купуваш newsm78

# 172
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
При нас в северната стая излиза мухъл и то в гардероба ,който е залепен за външната северна стена.Направо ми съсипва дрехите и се чудя какво да направя.Проветрявам често, но явно проблема е от непостоянното отпление. На парно с водна риза сме.Вечер като си легнем няма кой да се занимава и до сутринта стаята изтива.След работа, като се върнем отново го палим - парното, и температурата е непостоянна. Иначе направихме вътрешна изолация, но спасение няма.По стените няма мухъл, само в гардероба.Направо съм се отчаяла.

# 173
# 174
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ние си купихме влагоуловител и изхвърлям по 2 л. вода на ден  Shocked  Shocked  Shocked
Надявам се като се махне влагата навсякъде в апартамента да не се събира чак толкова много, направо се шашнах!
 Sick

# 175
ИНТЕРЕСНО, НАЛИ? При 2 литра влага всеки ден. И повечето са така, дори и по  зле. Е как тогава със Саво, или с някаква боя ще изкараш влагата навън ?

# 176
  • Мнения: 560
И у нас се появява мухъл вече трета година. А две от стаите са ни южни.  Не знам дали ще стане с минерална вата, защото нашата кооперация още като я строиха и сложиха такава. Миналата година си сложихме камина с водна риза и нямахме нито мухъл нито конденз, но тази година отново се появиха и двете, въпреки, че палихме. Дали е заради постоянното изваряване на шишета и вода за бебето, не знам. На красно село в един магазин продават някакъв силиконов грунд, който се поставя под тапети и латеск. Продавачките ме уверяват, че предпазва от мухъла, но не знам. Това лято мисля да мажем. Обезвлажнител на въздуха си купиха едни съседи на последния етаж и са много доволни. Термошилд какво точно представлява?

# 177
  • Мнения: 175
Здравейте на вси4ки. Про4етох цялата тема и ми настръхнаха косите. Не про4етох оба4е някой да споменава не6то за вентилационна система. 6те се опитам да обясня какво то4но имам в предвид макар 4е не съм специалист а само се опитвам да помогна по някакъв на4ин. Живея в тухлен блок строен 1970 година. О6те като се нанесохме ми направи впе4атление 4е в кухнята и банята има едни отвори/така да се каже/ от който се 4ува тих но постоянен звук като 4е ли духа вятър. По късно разбрах 4е това е вентилационната система. Преди 2 месеца забелязах конденз по стъклото в кухнята,хола и стената на коридора. Оказа се 4е вентилационната система е повредена. Поправиха я и за 1 ден конденза из4езна. Сега ни предстой да се пренесем в новата ни къ6та която стройм ве4е една година. Там има голяма вентилационна система. По обясненията на фирмата тази система сменя целият въздух в къ6тата на етапи и го филтрира. Така са си ре6или проблема норвежците както е видно о6те преди много години.

# 178
Така е, когато има добра вентилация, добра изолация, качествена дограма ,  а самата постройка е  изсъхнала добре, преди да се нанесеш заедно с пералнята,готварската си печка, един куп саксии и мокрите пелени на децата си. Затова говорят хората и се чудят откъде да го подхванат. Защото всичките "добре" липсват по начало и влагата си е вътре още преди да си се нанесъл. Второто което е различно  е, че относителната влажност на въздуха в България си е доста висока.Особено около  Черноморието ни. Третото е също много важно-липсата на средства. За каквото и да било. При положение ,че имаш много конденз /влага/ -отиваш в първия магазин и си купуваш белина за 2 лева за да умориш мухъла ,а не за да изсушиш къщата с нея. Това е .

# 179
  • Мнения: 784
 Въпрос към сдобилите се с влагоуловител - за цялата площ на жилището ли вършат работа и продават ли някъде други модели, освен тези в Метро (по-малки евентуално)?

Общи условия

Активация на акаунт