МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 95 143
  • 757
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 610
Привет на госпожиците и госпожите на бъдещите майки  и вече такива Simple Smile.Имам една питанка и тя е:
Всеки уважаващ себе си ли гинеколог има така наречените тампони с които се взема секрет или не?
Защо питам в Геника(лаборатория) секрети не вземат доколкото съм запознат,та ние с моята любов по препоръка от Сф бием път до Пловдив не,че мрънкам просто с времето осъзнавам някой неща навлизайки леко по леко в темата за проблемите с забременяването.И искам да питам ако на някоя от всички присъстващи тук  жени мъжа и пие чай или отвара от бабини зъби нека  моля да сподели рецептата.Благодаря

# 406
  • Мнения: 1 234
Лилка Н мерси много за мнението ти    bouquet
Витаминка мерси за линковете  Hug И аз на това се надявам, защото тогава беше страшноо горещо почти 40 градуса  а съм чела, че и това много вреди и може да даде грешно лоши резултати Shocked Дано да е от това и скоро да стане бебока   bouquet
И на всички пожелавам вашите мъже да се оправят и скоро към заветната цел   bouquet

# 407
  • София
  • Мнения: 1 677
Всъщност ние сме ги правили по едно и също време, така че предполагам, че жегата се е отразила, моят има лични проблеми със семейтвото и стреса му не е малко напоследък.
Андролога ни предписа Андрозитол 2х1 прахче, като гледам масово го изписва напоследък при проблемни спермограми и ни каза, ако бебето не стане до 3 месеца пак да направим нова спермограма.

# 408
  • Мнения: 403
Момичета вижте каква рецепта за чая намерих Simple Smile
Трабузан, бабини зъби - стрък
Tribulus terrestris L.

Действие: Стимулиращо половата сфера, диуретично, лаксативно и противогъбично, диуретично, повишава киселинността на стомашния сок.

Приложение: При импотенция, стерилитет и хипертофия на простата, камъни и пясък в бъбреците и пикочния мехур.

Начин на употреба: Приготвя се течен екстрат със спирт 60 градуса в пропорция 1:5 ( 50грбилка за 300 мл спирт) който се пие по 15 мл 3 пъти дневно при бъбречни заболявания, импотенция и стерилитет.

Чай се приготвя като 2 супени лъжци се запарват в 600 мл вода. Пие се 3 пъти дневно по 200 мл преди или след хранене със стайна температура.

# 409
  • Мнения: 1 234
Витаминка изглежда и на ТМ му влияят лоши неща и от там кофти СГ  newsm78 А това лекарство какво точно помага или оправя?   bouquet
_fiery_smile_8 звучи добре и интересно, но знам, че дори и билки не бива да се взимат ей така на собствена глава.....т.е. да се прекалява с тях  Thinking Вие за какво ги пиете  Hug

# 410
  • Мнения: 403
Витаминка изглежда и на ТМ му влияят лоши неща и от там кофти СГ  newsm78 А това лекарство какво точно помага или оправя?   bouquet
_fiery_smile_8 звучи добре и интересно, но знам, че дори и билки не бива да се взимат ей така на собствена глава.....т.е. да се прекалява с тях  Thinking Вие за какво ги пиете  Hug

Днес го прочетох и реших да споделя. С лоша спермограма сме под 4 милиона сперматозоиди от който 80-90% неподвижни..

# 411
  • София
  • Мнения: 1 677

Според мен това с отварата си е чист алкохол с тоя спирт  newsm78
Ние чая първо го купихме в отделни пликчета за чай и всяка сутрин си правеше по 1 чашка.
Сега е купил стрък, който се вари и прецежда.
Иначе за Андрозитола, ето листовката, не е толкова скъп, колкото в тоя сайт - 19лв е навсякъде, две кутии стигат за месец. Според доктора съдържа всичко необходимо, което преди е предписвал поотделно, май го предпочита от Фертил Айд-а.
http://apteka.framar.bg/30024974/%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE% … B0%D1%88%D0%B5-30
Пием също 4 таблетки вит Ц (от 100мг) и 4 капсулки вит Е ( от 200МЕ) на два приема - сутрин и вечер... фолиева киселина вече не пие, защото я има в прахчетата.
А... правим и бърканицата с мед, той много я обича и много хубави неща чета за нея.
Иначе много добре му повлияват, ама го побъркват сутрешни и не само ерекции Mr. Green
Като знам миналата година беше мъка, мъкааа  hahaha

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 22:10 от vitaminka

# 412
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Може ли по едно оче на нашата СГ:

Сексуално въздържание   4   2-5 дни         
Обем на еякулата      3.0   1.5-6.00 ml         
Втечняване          35   до 60 min      
Агрегация         да+   
Вискозитет         N    0-2 cm      
pH            8.0   7.2-8.0      
Желатин         да     
Левкоцити   N   <1.106 /ml         
Епителни клетки   N   0-1 /поле

Концентрация на сперматозоидите
Брой сперматозоиди/ ml   155 750 000   >15.106 /ml
Брой сперматозоиди/ еякулат   467 250 000   >39.106
Брой сперматозоиди след центрофугиране   непроведено   -

Подвижност на сперматозоидите
Нормокинетични сперматозоиди /гр. a+b/   41.2   %   >32%
a+b/ml   46 169 000   a+b/еякулат   192 507 000
Хипокинетични сперматозоиди /гр. c/   30.8   %   -
Акинетични сперматозоиди /гр. d/   28.0   %   -
   
               
Тератозооспермален индекс по Kruger-Tygerberg strict criteria (TZI)
Брой изследвани сперматозоиди   200
С нормална морфология (N≥4)           6   %
С абнормална морфология               94   %
С главични дефекти                           93   %
С дефекти на средната част               30   %
С опашни дефекти                                4   %
С цитоплазмен остатък                 4   %
TZI (N <1.6)   1.39
Преобладаващи дефекти:  Пириформени, вакуолизирани главички, със задебелен среден сегмент, с неправилно прикрепяне.   
   

# 413
  • Мнения: 1 234
MeMyselfI нашета СГ е почти едно към едно и заключението беше "Нормозооспермия" , т.е. нормално е и добро за зачеване  Peace Даже вашите са малко по-добре от нашите и се радвам....стискам палци за добър резултат   bouquet

# 414
  • Мнения: 1 234
Витаминка изглежда и на ТМ му влияят лоши неща и от там кофти СГ  newsm78 А това лекарство какво точно помага или оправя?   bouquet
_fiery_smile_8 звучи добре и интересно, но знам, че дори и билки не бива да се взимат ей така на собствена глава.....т.е. да се прекалява с тях  Thinking Вие за какво ги пиете  Hug

Днес го прочетох и реших да споделя. С лоша спермограма сме под 4 милиона сперматозоиди от който 80-90% неподвижни..
Много съжелявам  Confused  Hug Консултирайте се със специалист и да видим той какво ще ви каже   bouquet
Витаминка изглежда много обещаващо лекарството и ще стискам палци скоро с резултат  Hug Много полезен линк  Peace

# 415
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Мен морфологията ме притеснява 6%. По - скоро заради старата норма от 14%. Имаме и антиспермални на граница, но нищо по - сериозно.
Преди три месеца правихме друга и морфологията там беше 9%, но TZI беше 1,56. Сега след Фертилайд има покачване в количеството /110 млн. - 150млн мл./, TZI е по - нисък. Паднали са проблемите на средната част и на опашките. /преди опашните дефекти бяха 14%, а на средната част 34%/
Явно морфологията няма как да я оправим. А и не знам дали има нужда.

# 416
  • Мнения: 1 234
Нашета морфолигия е 5%  Tired И аз си мислех, че по старият стандарт не сме добре никак, при условие къде е 5% къде 100% примерно  Crossing Arms Но момичетата казаха, че всяка СГ си е за нея си....може да е било заради горещото време, което много влияе....  Hug

# 417
  • Мнения: 403
Мерси Мечтичкее   bouquet консултирахме се вчера и каза че не вижда причина за лошите спермограми, чисто физиологически каза че всичко е нормално и го прегледа с ехограф  newsm78

# 418
  • Мнения: 154
Здравейте момичета , нова съм в форума .Едва сега започваме със смермограми и така нататъка.
Това са нашите резултати , ще се радвам ако коментирате...
Обем - 6 мл
Вискозитет- +++
Цвят- нормален
Мирис- нормален
pH-8.3
Общо сперматозоиди- 75 мил/мл
Подвижност :
А - 20 %
B -40 %
C - 5 %
D - 35 %

Епителни клетки - няма
Левкоцити - ++
Еритроцити - няма
Бактерии - няма

Морфология :
Нормали форми - 2 %
Терато форми - 98 %

Морфологията е направена по Крюгер - Тайгерберг.


П.С. : понеже съм в чужбина и ви преведох спермограмата предварително се извинявам ако не съм използвала правилните термини . Благодаря предварително . Няма референтни стойности и заключение .Е то го и оригинала :

Volledige analyse 22-07-2014
Onthoudingsperiode 3 dag(en)
Tijdstip zaadlozing 7:30 uur
Onderzoekstijd 9.10 uur
Volume 6.0 ml
Viscositeit +++
Kleur NORMAAL
Geur NORMAAL
Zuurgraad 8.3 pH
Aantal spermatozoën 75 miljoen/ml
Kwaliteit A 20 %
Kwaliteit B 40 %
Kwaliteit C 5 %
Kwaliteit D 35 %
Voorstadia enkele
Epitheel geen
Leucocyten ++
Erytrocyten geen
Bacterien geen
Normoform 2 %
Teratoform 98 %
------------------------------------------------------------------------------------------
Kwaliteit A = spermatozoa bewegen zich snel en rechtlijnig vooruit
B = spermatozoa bewegen zich vooruit (progressie)
C = spermatozoa bewegen zich ter plaatse zonder progressie
D = spermatozoa zijn onbeweeglijk
Classificatie van de spermatozoa-morfologie volgens de Tijgerberg criteria

# 419
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен момичета,
днес си правих спермограма - искам да си изкажете и вашите мнения, но като я гледам за съжаление никак не е добре Sad

В линка съм качил сканираната спермограма.
ЦЪК

Благодаря Ви предварително.

П.П. Надявам се Мели / дано не бъркам името/ да я погледне и тя .

Общи условия

Активация на акаунт