МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 95 235
  • 757
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 124
Благодаря ви...
Не пуши, не пие и алкохол, рядко вино или бира, но откакто бебеправим не пие нищо.
Иначе от миналия месец самосиндикално пие вит Е по 400МЕ и вит Ц - 400мг на два приема.
Нека да си пие сега каквото са му изписали, а след 3 месеца направете нова спермограма, за да видите как са нещата, от една единствена спермограма не бързай да си правиш заключения. Peace

# 391
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Моля за съвет, някоя от вас ако може да коментира нашата спермограма. От 1 година правим опити без резултат  Cry аз съм на 32г а приятеля ми на 42г.
Дни въздържание/Abstinencein days/: 3 (3-5) Консумация на алкохол/alcohol consumption/: Не
Лечение с антибиотици, антиалергени/Antibiotic, antiallergenic treatment/: Не
Материалът е получен чрез/Material is obtained by/: мастурбация
Материалът е/Material is:/: даден на място
Време на втечняване в лабор.условия: 15 минути (до 60 min.)
цвят/Color/: слонова кост обем/volume/: 3.4 (2.0-6.0мл)
рН: 7.2 - 7.8 (7.2-7.Sunglasses вискозитет/viscosity/: 0 (0,1,2,3), мирис/smell/:нормален
Желатинови конгломерати/prostatic bodies/: Не
Аглутинати/Agglutinations/: Не
Кръгли клетки/Round cells/: 1 -3(<5 млн/мл)
Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл/Totalsperm count/1 ml/: 20.8 (20.106/ml)
Нормокинетични сперматозоиди (А+B)/normokinetic sperm cells/: 34 %(≥ 50%)
A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 19 %
B. с бавни ЛПД 15 %
Хипокинетични /hypokinetic/: 14 % акинетични/akinetic/: 52 %
концентрация нормокинетични сперм. (A+B) /1 мл/normokinetic sperm cells concentration/: 7.072 (10.106/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 24.044 (20.106/ml) в обема

Заключение /Conclusion and recommendation/: Asthenozoospermia ,
След селективна обработка:
След селективна обработка (DGC x106): 21
Сперматозоиди с нормокинеза след DGC ( ≥90%): 71
HBA (Sperm-Hyaluronan Binding Assay) (норма≥80%): 53
Биологична преживяемост/24ч. (норма ≥50%):
37ºС/5% СО2 : 38 стайна tºС : 73
Оценка на морфологията по Kruger's strict criteria.
Нормални (%) : 7%
Абнормални (%) : 93%
Тератозооспермичен индекс (макс. стойност: 4.0) : 1,23
Деформационен индекс (макс. стойност: 3.0) : 1,14
Нормални : 14 бр. - 7%
Аморфна глава : 186 бр. - 93%
Шийни дефекти : 30 бр. - 15%
Опашни дефекти : 12 бр. - 6%
Цитоплазмен дефект : 0
Заключение морфология: Занижена оплодителна способност
Аз съм правила хормонални изследвания, в норма са. Планирам цветна снимка следващия цикъл.

# 392
  • Мнения: 1 234
Здравейте на всички мили момичета   bouquet
Надявам се да ми помогнете със СГ на ММ, че доколкото намерих в и-нет нещата са добре, само тия антитела и някой %-ти ме притесняват? Вир какво мислите?  newsm78  Hug
Скрит текст:
СПЕРМОГРАМА
Дата:                                                                    Час на отделяне:    
Материалът е:   даден на място            донесен    
Материалът е получен чрез: Мастурбация
   
Време на сексуално въздържание: 4 (норма 3-5 дни)    pH: 8 (норма 7.2-8.0)
Обем на еякулата: 3.4 (N 1.5-6ml)    Цвят: Бял хСлонова кост Жълтеникав Кафяво-червен
Втечняване:    20 (норма до 60 мин.)    Агрегация:    хДА     НЕ
Визкозитет:    (норма до 0-2см.)    Аглутинати:    хДА     НЕ
Левкоцити:    (норма <1.106/ml)    Епителни клетки:    (норма 0-1/поле)
Незрели клетки на сперматогенезата:  хДА   НЕ  Желатинови телца:  ДА   НЕ  Детрит:  хДА   НЕ
Брой сперматозоиди: 56 000 000/ml (норма>15.106/ml)
Брой сперматозоиди: 190 400 000/еякулат (норма>39.106)
Подвижност (групи СЗО):
Нормокинетични сперматозоиди - гр. [a+b]   40%(норма >32%)
брой: 22 400 000/ml     брой: еякулат 76 160 000
Хипокинетични сперматозоиди - гр. с   31%    Акинетични сперматозоиди - гр. d   29%
Виталност: % живи (N>58%)   % мъртви
ASA в семенна плазма: (N<60 U/ml)
Тератозооспермален индекс по Kruger-Tygerberg`s strict criteria (TZI)
Брой изследвани сперматозоиди:    200   с дефекти на шийна/средна част    43%
с нормална морфология (N>4%)    5%    с опашни дефекти    4%
с абнормална морфология    95%    с цитоплазмен остатък    5%
с с главични дефекти    93%    TZI (N<1.6)  1.52   
* преобладаващи дефекти:
пириформени, елонгирани, аморфни главички, сперматозоиди със задебелен и абаксиално прикрепен среден сегмент.

Заб. Референтните стойности на показателите от семенния анализ са съобразени с "WHO Laboratory Manual for
Examination and Processing of Humen Semen" - Fifth Edition
Заключение:
Нормозооспермия. Препоръчва се изследване на ASA в семенна плазма.

# 393
  • Мнения: 60
Здравейте на всички мили момичета   bouquet
Надявам се да ми помогнете със СГ на ММ, че доколкото намерих в и-нет нещата са добре, само тия антитела и някой %-ти ме притесняват? Вир какво мислите?  newsm78  Hug
Скрит текст:
СПЕРМОГРАМА
Дата:                                                                    Час на отделяне:    
Материалът е:   даден на място            донесен    
Материалът е получен чрез: Мастурбация
   
Време на сексуално въздържание: 4 (норма 3-5 дни)    pH: 8 (норма 7.2-8.0)
Обем на еякулата: 3.4 (N 1.5-6ml)    Цвят: Бял хСлонова кост Жълтеникав Кафяво-червен
Втечняване:    20 (норма до 60 мин.)    Агрегация:    хДА     НЕ
Визкозитет:    (норма до 0-2см.)    Аглутинати:    хДА     НЕ
Левкоцити:    (норма <1.106/ml)    Епителни клетки:    (норма 0-1/поле)
Незрели клетки на сперматогенезата:  хДА   НЕ  Желатинови телца:  ДА   НЕ  Детрит:  хДА   НЕ
Брой сперматозоиди: 56 000 000/ml (норма>15.106/ml)
Брой сперматозоиди: 190 400 000/еякулат (норма>39.106)
Подвижност (групи СЗО):
Нормокинетични сперматозоиди - гр. [a+b]   40%(норма >32%)
брой: 22 400 000/ml     брой: еякулат 76 160 000
Хипокинетични сперматозоиди - гр. с   31%    Акинетични сперматозоиди - гр. d   29%
Виталност: % живи (N>58%)   % мъртви
ASA в семенна плазма: (N<60 U/ml)
Тератозооспермален индекс по Kruger-Tygerberg`s strict criteria (TZI)
Брой изследвани сперматозоиди:    200   с дефекти на шийна/средна част    43%
с нормална морфология (N>4%)    5%    с опашни дефекти    4%
с абнормална морфология    95%    с цитоплазмен остатък    5%
с с главични дефекти    93%    TZI (N<1.6)  1.52   
* преобладаващи дефекти:
пириформени, елонгирани, аморфни главички, сперматозоиди със задебелен и абаксиално прикрепен среден сегмент.

Заб. Референтните стойности на показателите от семенния анализ са съобразени с "WHO Laboratory Manual for
Examination and Processing of Humen Semen" - Fifth Edition
Заключение:
Нормозооспермия. Препоръчва се изследване на ASA в семенна плазма.


Къде е правена тази спермограма? По Крюгер мисля, че нормата е >14% нормални а не 5%. Но при толкова голям брой не мисля, че е чак толкова притеснително.

# 394
  • Мнения: 1 234
Здравейте на всички мили момичета   bouquet
Надявам се да ми помогнете със СГ на ММ, че доколкото намерих в и-нет нещата са добре, само тия антитела и някой %-ти ме притесняват? Вир какво мислите?  newsm78  Hug
Скрит текст:
СПЕРМОГРАМА
Дата:                                                                    Час на отделяне:    
Материалът е:   даден на място            донесен    
Материалът е получен чрез: Мастурбация
   
Време на сексуално въздържание: 4 (норма 3-5 дни)    pH: 8 (норма 7.2-8.0)
Обем на еякулата: 3.4 (N 1.5-6ml)    Цвят: Бял хСлонова кост Жълтеникав Кафяво-червен
Втечняване:    20 (норма до 60 мин.)    Агрегация:    хДА     НЕ
Визкозитет:    (норма до 0-2см.)    Аглутинати:    хДА     НЕ
Левкоцити:    (норма <1.106/ml)    Епителни клетки:    (норма 0-1/поле)
Незрели клетки на сперматогенезата:  хДА   НЕ  Желатинови телца:  ДА   НЕ  Детрит:  хДА   НЕ
Брой сперматозоиди: 56 000 000/ml (норма>15.106/ml)
Брой сперматозоиди: 190 400 000/еякулат (норма>39.106)
Подвижност (групи СЗО):
Нормокинетични сперматозоиди - гр. [a+b]   40%(норма >32%)
брой: 22 400 000/ml     брой: еякулат 76 160 000
Хипокинетични сперматозоиди - гр. с   31%    Акинетични сперматозоиди - гр. d   29%
Виталност: % живи (N>58%)   % мъртви
ASA в семенна плазма: (N<60 U/ml)
Тератозооспермален индекс по Kruger-Tygerberg`s strict criteria (TZI)
Брой изследвани сперматозоиди:    200   с дефекти на шийна/средна част    43%
с нормална морфология (N>4%)    5%    с опашни дефекти    4%
с абнормална морфология    95%    с цитоплазмен остатък    5%
с с главични дефекти    93%    TZI (N<1.6)  1.52   
* преобладаващи дефекти:
пириформени, елонгирани, аморфни главички, сперматозоиди със задебелен и абаксиално прикрепен среден сегмент.

Заб. Референтните стойности на показателите от семенния анализ са съобразени с "WHO Laboratory Manual for
Examination and Processing of Humen Semen" - Fifth Edition
Заключение:
Нормозооспермия. Препоръчва се изследване на ASA в семенна плазма.


Къде е правена тази спермограма? По Крюгер мисля, че нормата е >14% нормални а не 5%. Но при толкова голям брой не мисля, че е чак толкова притеснително.
В  КИРМ Плевен е правена и на други места питах и там е 4% нормата,но..... ти от къде имаш тази информация?  Hug Дано не е така, че е притеснително  newsm78

# 395
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Преди години беше 14..после направили проучвания и установили, че 4% е достатъчно за естествено забременяване. Затова промениха нормата на 4.. знам го защото едната година бяхме точно 14 и съответно в норма. На следващата година бяхме 6% и пак в норма, защото го промениха. Сега сме с 1% и вече сме с диагноза..

# 396
  • Мнения: 1 234
Катето благодаря ти мила   bouquet И някакви медикаменти пиете ли....или хранителен режим нещо? Какво ви казаха лекарите за подобрение на процента?  Hug

# 397
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Ние се готвим за опит н Турция, защото там са специализирани в мъжкия фактор и правят чудеса..не, че и при мен нещата са розови де, но поне мъжкия фактор се надявам да не е проблем. Иначе доктора там ни изписа аргинмакс по 6 на ден и спиране на цигарите..аз добавих на своя глава и витамин Ц и още едно, но забравих сега как се казваше, ако искаш после ще пиша. Има един линк с една статия, която бях пуснала преди няколко страници. Там пише добавки подходящи за съответния проблем..Виж го, ако искаш. На мен ми беше много полезен..

# 398
  • Мнения: 60
Ние правихме в Щерев преди 2 седмици и си пише, че 14% е нормата. Преди 6 месеца правихме извън БГ и там беше 14%. А между другото ММ беше 7% преди 6 месеца, а сега е 14% нормални, как може да се измени толкова за 6 месеца незнам.

# 399
  • София
  • Мнения: 1 680
И на нашата спермограма при Владимиров референтните стойности за Крюгер са 14. До колкото разбрах стойностите са променени на 4, но клиниките си работят със старите стойности.

# 400
  • Мнения: 1 234
Благодаря ти Катето   ще го разгледам обезателно  bouquet
Ние почнахме ФК да пием...по-скоро аз възобнових, а ММ започна да я пие....дано има ефект и да се натрупа в организма....за цигарите лошото е че и двамата пушим, за алкохола той е по-проблемния, на мен не ми пречи да не пия....като вземем заплати ще взема и витамини за двойки, дано дадат ефект и при двамата  Hug
Стойностите и аз четох, че ги променили скоро и ги сверили със световната им там организация, затова били достатъчни 4%, но мен никак не ме устройват нашите 5  Thinking Ако някой знае специален режим за подобрение % по Крюгер може да сподели ще съм много благодарна   bouquet

# 401
  • Мнения: 1 124
МечтичкаД, от една единствена спермограма не бързай да си правиш заключения.

# 402
  • Мнения: 1 234
МечтичкаД, от една единствена спермограма не бързай да си правиш заключения.
Нали уж е от реномирана клиника по стерилитет в Плевен  newsm78  Решила съм ако не стане до края на годината да направим още една.... Мерси все пак  Hug

# 403
  • Мнения: 1 124
Много добре, че сте я направили в такава клиника, но аз имам предвид, че резултатите се променят и може да е някакво моментно състояние просто, макар, че не изглежда зле спермограмата.
Успех!  Hug

# 404
  • София
  • Мнения: 1 680
Мечтичке, и на нас от клиниката ни казаха, че резултатите варират едва ли не с всеки ден и е възможно морфологията да се е повлияла негативно от топлото време, тясно бельо,стрес и т.н.
Ако ти се чете, ето аз какво намерих
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … 82&Itemid=149
и

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=3&b=227

Не знам дали е не добре като цяло да посетите андролог/уролог, за да ви даде съвети и да го прегледа.

Общи условия

Активация на акаунт