МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 95 338
  • 757
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 153
А някой знае ли дали има някъде, където да правят само морфология? Другите неща са ни винаги едни и същи..

Кате, май няма такова нещо Wink И аз много търсих, ама няма Wink

# 376
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Никъде не правят само морфология, тя може да се интерпретира правилно само с останалите показатели в основната спермограма, защото едно е 10% морфология при концентрация 50млн/мл друго е 10% при концентрация 5млн/мл  Peace Освен това останалите показатели могат да насочат към причината за евентуално ниска морфология и с подходящо лечение да се подобри цялостно спермограмата и от там - морфологията, както и да се определи подходящият метод на оплождане (ин-витро или ИКСИ), когато се налага АРТ.

# 377
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Ние имаме много спермограми и обема е все около 200 млн..но морфологията ни спада всеки път..последно беше 1% Sad

# 378
  • София
  • Мнения: 4 488
Здравейте момичета,
Д-р Бъчваров предписа на ММ прием на Глутатион, Агапурин, Цинк, Андрозитол и Q10 за 4 месеца. Пие ги вече 3-ти месец, като за този период се сдоби с корем, а досега не е имал. Напоследък усеща и дискомфорт.  Sad Започвам да се притеснявам дали е нормално?  Tired Случвало ли се е на някой друг?

# 379
  • Мнения: 2 153
Здравейте момичета,
Д-р Бъчваров предписа на ММ прием на Глутатион, Агапурин, Цинк, Андрозитол и Q10 за 4 месеца. Пие ги вече 3-ти месец, като за този период се сдоби с корем, а досега не е имал. Напоследък усеща и дискомфорт.  Sad Започвам да се притеснявам дали е нормално?  Tired Случвало ли се е на някой друг?


Ако са минали 3 месеца, вече е време за нова спермограма. Вижте резултатите и на контролния преглед непременно кажете на Бъчваров за дискомофорта. Може това да не е правилното лечение за твоя съпруг, или да е на алергична основа към някой от медикаментите!!! Вече е време да се срещнете с Бъчваров!

# 380
  • София
  • Мнения: 4 488
Благодаря, Ванеска!   bouquet Ще го накарам да му се обади по телефона и да изкоментират състоянието му, както и дали ще продължава да пие нещо и за какъв период.
А на рецептата д-р Бъчваров е написал да се приемат 4 месеца и след това контрола, но явно ще се наложи някаква промяна.
Още веднъж благодаря!  Hug

# 381
  • Мнения: 2 153
Благодаря, Ванеска!   bouquet Ще го накарам да му се обади по телефона и да изкоментират състоянието му, както и дали ще продължава да пие нещо и за какъв период.
А на рецептата д-р Бъчваров е написал да се приемат 4 месеца и след това контрола, но явно ще се наложи някаква промяна.
Още веднъж благодаря!  Hug

Той за по- сигурно е написал 4 месеца, но ако дискомфорта при мъжа ти е силен, може да се направи консултацията и след 3 месеца, няма смисъл да се мъчи! Просто ще кажете на доктора, че по-рано идвате на консултация и той ще го вземе в предвид. След този период би трябвало да се види дали резултатите вървят нагове или надолу Wink
Успех!

# 382
  • София
  • Мнения: 4 488
Благодаря!   bouquet
Ще пиша какво сме направили и дали има някакъв резултат от лечението.  Simple Smile Praynig

# 383
  • София
  • Мнения: 3 669
Благодаря, Пънче  Hug
Тъй като аз ходя във Вита и ми се иска и мъжа ми да запратя там. Погледнах, че е призната от ФАР. Дали някой има отзиви от там - правят точни ли са спермограмите или да се насоча към Надежда или Щерев?

Нашите спермограми повечето са от Щерев, но сме правили и във Вита, понеже ни е близо. Във Вита ни излизат определено по-добри резултати. Морфологията във Вита ни излиза 5%, а след 1 седмица примерно в Щерев излиза 1%! И аз незнам вече кои са достоверни.

В рамките на два месеца сме пускали СГ при Владимиров, Вита и Щерев. СГ от Владимиров и Щерев бяха идентични, а тази от Вита беше направена между двете и показателите бяха доста завишени - даже и за фонда не ми вършеше работа, така че аз лично от моята камбанария не препоръчвам да вярваш на завишените им показатели.

# 384
  • Мнения: 8
Здравейте момичета...Искам да попитам дали знаете колко струва една пълна спермограмма в Селена 
и дали там е най-добре да се направи.Ако знаете и за други добри места за изледване на СГ в Пловдив моля споделете...Благодаря предварително!!!

# 385
  • София
  • Мнения: 1 691
Момичета, не знам къде мога да помоля за коментар и съвети за тази спермограма.
Правена е в клиниката на д-р Владимиров


Период на полово въздържание - 3дни
Обем на еякулата - 1.5мл (норма >1,5мл)
PH: 7.4 ( норма 7.2 - 8.0)
Цвят: нормален
Вискозитет: 2 (нормален до 2см)
Време на втечняване: 30мин
Концентрация на сперматозоиди: 21 млн/мл (норма > 15х10^6 в мл)
Общ брой на сперматозоиди в еякулата: 31.5 млн (норма > 39х10^6 в мл)
Обща подвижност на сперматозоиди (%) 52 (норма > 40%)
- % сперматозоиди с нормокинеза 50 (норма > 32%)
-% сперматозоиди с хипокинеза 2
- % сперматозоиди с акинеза 48

Брой нормокинетични сперматозоиди - 10500000 (норма > 10х10^6 в мл)7
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 15750000 (норма > 20х10^6 в мл)
Аглутенация на сперматозоиди - НЕ
Тип - Стемен 1 (<10%)

Агрегация на сперматозоиди НЕ
Клетъчни елементи различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40)
- Левкоцити 7-8
- Епителни клетки <1
- Желатинови конгломерати - НЕ
- Незрели клетки на сперматогенезата - НЕ

Kruger's strict criteria
9 % сперматозоиди с нормална морфология (нормални стойности - 14%)
91 % сперматозоиди с отклонения в морфологията
от тях:
- 23% сперматозоиди с главични дефекти
* амофрни главички 24
* микроцефалия 15
* макроцефалия 13
* двойни главички 5
* главички с еленгирана форма 8
* отсъствие на акрозома 10
* малка акрозомна област 12
* елонгирана постакрозомна област 6

- 21% сперматозоиди с шийни дефекти
* пречупени шийки - 31
* аморфни шийки - 32
* асиметрично залавяне - 37
- 22% сперматозоиди с опашни дефекти
* пречупени опашки - 62
* спираловидни опашки - 19
* двойни опашки - 19

- 21% сперматозоиди с цитоплазмен остатък
* проксимален - 65
* дистален - 35
- 4 % клетки на сперматогенезата

Teratozoospermia index 1.39 (нормални стойности < или = на 1.6)

Заключение и препоръки:
Намалена оплодителна способност въз основа на Kruger's strict criteria. Останалите показатели в норма.

# 386
  • Мнения: 2 360
Vitaminka, добра е спермограмата. Подвижността е супер, само обемът и броят на сперматозоидите могат да се подобрят. Морфологията също е добра, е, винаги може повече, но 9 % са си супер.  Peace

# 387
  • Мнения: 1 124
Vitaminka, изобщо не е толкова зле спермограмата.Ако ТМ пуши- да спре.На ММ андрозитола никак не му повлия, но това не значи, че и при вас ще е така.И пак казвам, не виждам нищо шокиращо и притеснително в спермограмата.
Ако всичко друго е наред, едва ли проблема е само в мъжкия фактор.

# 388
  • София
  • Мнения: 1 691
Благодаря ви...
Не пуши, не пие и алкохол, рядко вино или бира, но откакто бебеправим не пие нищо.
Иначе от миналия месец самосиндикално пие вит Е по 400МЕ и вит Ц - 400мг на два приема.

# 389
  • Мнения: 2 153
Аз да попитам от кога нормата  за обем е 1,5, по мои спомени беше 2. На последния ни опит количеството на съпруга ми беше 1,6 и бяха много недоволни ембриолозите...отказаха инвитро оплождане...Ако референтните стойности са 1,5 значи сме в норма  newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт