БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-32

  • 27 666
  • 785
  •   1
Отговори
# 690
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
искам съвет.бебка е на 6,5 месеца.храни се 5 пъти дневно,като режима и е следния: сутрин - кърма,още едно кърмене към 11,за обяд пюре (зеленчуково или месно),като рядко се сещам да добавям кърма в пюрето Wink,към 17-18 яде каша ,като давам около 100 гр.смесена с плодово пюре,след това дохранвам с 100 мл АМ.преди лягане пак е АМ.въпроса ми е правилно ли е да давам толкова к-во каша,или да давам поне 150 гр,като я приготвям с АМ?

# 691
  • Мнения: X
При захранване от 6 мес. без заместено хранене сурови плодове откога?
Зависи от източника. Някой казват 6 месеца, други 8 месеца. Аз дадох 6 месеца - банан, авокадо и манго сурови! На 7 месеца ябълка на пара и после сурова, сурова круша, пюре от сини сливи и после сурови! На 8 месеца пюре от кайсия и праскова и суров пъпеш!

# 692
  • Мнения: 2 168
Благодаря, Малиш!
Сетих се и още нещо-каква е разликата между варени и пасирани зърна и варено съответното зърнено брашно?

# 693
  • Мнения: X
Благодаря, Малиш!
Сетих се и още нещо-каква е разликата между варени и пасирани зърна и варено съответното зърнено брашно?
От личен опит като варя зърна ми стават лепкави и детето не ги иска

# 694
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ако реша да дам лешников тахан,как да въведа,тахан ли,лешници ли  newsm78ще го използвам вместо захар понякога..)))дала съм орехи само засега ..)))  bouquet

# 695
  • Мнения: 377
*лаленце*, лешниковият тахан си е смляна лешникова паста, така че така би въвела именно лешници.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Ако реша да дам лешников тахан,как да въведа,тахан ли,лешници ли  newsm78ще го използвам вместо захар понякога..)))дала съм орехи само засега ..)))  bouquet
Само за информация- има и орехов тахан.

# 697
  • Мнения: 81
Нормално ли е да намирам грейпфрут и мандарини цели в памперса? Тоест непреработени, аз махам люспата на всяко парче преди да дам.
Също искам да попитам защо овесените ядки ми стават лепкави? Кисна и варя, без да пасирам.

# 698
  • Мнения: X
Нормално ли е да намирам грейпфрут и мандарини цели в памперса? Тоест непреработени, аз махам люспата на всяко парче преди да дам.
Също искам да попитам защо овесените ядки ми стават лепкави? Кисна и варя, без да пасирам.
За цитрусите не мога да ти отговоря.Не съм предлагала.
Всички овеса и аз като го варя ми става лепкав. По таз причина го правя на брашно.

# 699
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ядките винаги си стават лепкави(едни такива лигави)така трябва да си стават  Peace
Мерси момичета,ще дам направо тахана..))))

# 700
  • Мнения: 72
от кога се дава царевица?
и може ли от тези които са стерилизирана консерва,като ги измия и искисна за да няма сол и захар,или трябва да е прясна? newsm78

# 701
  • Мнения: 15 379
от кога се дава царевица?
и може ли от тези които са стерилизирана консерва,като ги измия и искисна за да няма сол и захар,или трябва да е прясна? newsm78

Може от 7 навършени месеца. От готова инстантна каша или царевично нишесте и да направиш кисел.
Царевица на зърна чак след 10 навършени месеца.

# 702
  • Мнения: 72
благодаря за отговора!! Peace Hug

# 703
  • Мнения: 4 734
Днес захраних щерката с пюре от тиква разредено с кърма, но голямо бутане с език падна. Чудя се дали да продължа още или да изчакам или да ѝ дам резенче ябълка, краставица, картоф или нещо подходящо за възрастта ѝ /на 6 м. и 7 дена е/  newsm78

# 704
  • Мнения: 1 661
Момичета, след годинката по колко кис. мляко давате и колко често?

Общи условия

Активация на акаунт