кажете за проходилките

  • 2 550
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 346
Кога сложихте бебоците си в проходилка? Аз се чудя на нас дали ни е рано newsm78...тава е единствения ми шанс да ме остави на мира поне за малко, забавно му е...но опасно лие? #Crazy
Не се чувствам спокойна когатого оставям в леглото. постоянно се удря в решетките. В количката е е като шило, а на ръце вече не мога Embarassed
Аз съм сложена на проходилка на 6 месеца newsm78

# 16
  • Мнения: 1 427
Йоана се "запозна " с проходилката при навършени 8 месеца.Много й се радваше, но повече от час-два не й се събирало в нея.Сега вече май не я иска newsm78Значи използвахме я около месец-два, докато реши , че да пълзи и да обикаля с моя помош й е по-интересно.Но за 5 месечно бебе мисля, че рано.

# 17
  • Мнения: 7 474
 Всеки ортопед ще ти каже, че проходилката е повече вредна отколкото полезна и , че децата се слагат да седат след 6-7 мес., за да не се изкривят гръбнака и т.н. това е особенно важно за момиченцата!!!!!! doh

# 18
  • Мнения: 69
Здравей ! Не се притеснявай не му е рано .Голямата ми дъщеря я сложих по- рано и на 10 месеца ходеше е вярно , че нестабилно , но нищо и няма да ми жива и здрава и с малката така ще направя.Слагай го спокойно и на него ще му е добре.Успех.  bouquet

# 19
  • Мнения: X
Задръж поне до 6-тия месец,и после може да я ползваш.И аз съм изчела сума ти нещанеща за вредата от проходилките,но като бях по цял ден сама с малкияи непрекъснато трябваше да го разнасям...а вече беше тежък за кенгуру,просто го сложихме в проходилката.Нямаме никакви отрицателни последствия и проходи много рано-на 9 месеца.Но наистина е добре да вземеш сигурна проходилка,че повечето са много нестабилни.И внимавайте с праговете и другите препятствия.и естествено не прекалявайте със стоенето в нея.

# 20
  • Мнения: 4 473
Има стотици теми по въпроса във форума, последната от които е над твоята
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75976.0

# 21
  • Мнения: 918
За първи път го сложихме на 6,5 месеца, но ако мислиш, че му е рано, защо не му вземете някоя люлка или бънджи.

# 22
  • Мнения: 5 250
Аз за първи път го сложих към 7 месец, след консултация с ортопед  Peace
Но за кратко, тъй като имахме и бънджи-гащи, а той в тях се забавляваше повече  Joy

# 23
  • Мнения: 5 299
Изчакай да стане поне на 6 месеца
И аз така мисля - моята също искаше да сяда на 5 м. и не се свърташе на едно място. В проходилка я сложих на 8 м, но защото тогава ми дадоха. В нас всичко е с плочки и няма как да я пусна да лази по земята(просто няма такъв вариант), а в кошарата не иска да стои. И по мои наблюдения, в проходилката само се вози. Но понякога са доста удобни за майката, и който квото иска да ми разправя, ама не мисля, че трябва да се правя на героиня и да ми се откъсват ръцете по цял ден, смо и само да не я сложа в проходилката, защото било вредно. Peace

# 24
# 25
  • Мнения: 75
ние сме на проходилка от 6 месеца.травматолога каза че по рано е опасно за бебето,още не са му достатъчно здрави крачетата.вече сме почти на 8м. и не спираме да лудуваме с дъбалката.много му харесва иска все да е в нея

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 10:31 от Аурелия

# 26
  • Мнения: 2 274
Като си пееш Пенке....  Crazy
$Аз не съм против проходилките$ - не е важно Ти дали не си против, а дали няма да навреди по някакъв начин на детето...Толкова ли е трудно да се разбере, ейй.....  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 1 489
Сложих я на шест месеца и половина,защото тя не искаше да лежи,а само се държахме на ръце.Това значеше,че аз не мога да направя нищо.Там много й хареса и след седмица вече я караше хубаво.Важното е да не се прекалява.Първоначално я слага за 5,после 10 мин и ден след ден увеличавай престоя й вътре.
Но на 5 месеца ми се струва още рано.

# 28
  • Мнения: 2 242
не сме купували и хич не съм усетила да съм лишила детето от нещо важно за него Naughty. Напротив - затвърди ми се мнението - проходиликите са в много отношения вредни и в други безполезни, а са си и разход  Wink

# 29
  • Мнения: 2 407
Сега сме с проходилка на 9 месеца сме. Дъщеря ми много се кефи и забавлява, но я сложихме на 8 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт