Спешно ми трябва съвет !!

  • 14 661
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2


Здравейте, реших да споделя и тук моят проблем с надеждата да намеря някой като мен, който знае какво му е и може да ми помогне .
За напред вижте снимката ми ...
Първото Ви мнение ще е, че това са милиуми.... е да ама не са ! От докторска гледна точка са " кисти"  гнезно от малки повърхностни пъпчици. На пръв поглед, като милиуми но от вътре са с доста дълъг и гъст секрет. Всеки месец ходя на козметик и ми ги махат тези които могат, защото много от тях са много надълбоко. Стискат ми ги махат се, лицето ми се изчиства и до месец, месец и половина цялото ми лице плъзва отново в такива неща .. Така е от години .. Лицето от стискане ми се е състарило, а няма как да не хода да ми ги махат, защото става много грубо лицето. Ходила съм на куп доктори изписваха ми роакутан... Но от него станах по зле, на мен НЕ ми помогна Sad появиха ми се ужасни червени пъпчици- подкожни, които седят от доста месеци там. Отчаяна съм ,не знам какво да правя и къде да ходя вече .. Не съм си правила изследвания защото никой от докторите не ми е казвал какво да изследвам .  Другото , което ме притеснява е, че никъде не съм срещала хора с моят проблем.

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 18:47 от Ashly.

# 1
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Говорила ли си с диетолог?
Може би трябва да направиш промяна в начина си на хранене.

Не знам дали и хомеопат няма да може да помогне. Ако някой знае повече нека пише.

# 2
  • Мнения: 296
....  "От докторска гледна точка са ..."
На какъв доктор си ходила и след какъв преглед и изследвание я поставена тази диагноза ? И той ли препоръча по този начин /на козметик/ на се премахват въпросните кисти ?

# 3
  • Мнения: 2
здравей,споед мен също трява да идеш диатолог или сама да си пречистиш организма,да отбягваш шоколад и газирано,както и червени меса

# 4
  • Мнения: 2
Диагнозата ми е поставена от д-р Кадорина от ВМА , която само ме погледна и ми каза, че това са кисти. Тя ми изписа ролакотан , кръвни изследвания не са ми правени . След като нямаше ефект от лркарството посетих други дерматолози , които ми изписаха какви ли не мазила, но пак няма ефект. Докторите не са ми препоръчвали да хода на козметик , решението взех своеволно за да може да ми е чисто лицето. Предстои ми след 2м да хода на алерголог. Мисля да си направя хормонални изследвания, но не знам какво точно да изследвам . Sad

# 5
  • Мнения: 2
spored men vsqko zabolqvane idva ot vutre!!! napravi si kruvni  izledvania ,kakto i hormonalni,ako lekar ti e kazal che tova sa kisti,ne se pretisnqvai,moje da se naloji operacia,no se lekuva,az sushto sum imal obrazuvanie blizo do okoto kato kista no mi go mahnaha:)

# 6
  • Мнения: 296
Попитах, защото при мен се появи подобен проблем през 2006г. след един пилинг при козметик, ще разкажа накратко и как се справих с проблема.

До тогава не бях ходила на комзетик, но незнам защо тогава реших да отида, за да ми "почисти" лицето за сватбата на сестра ми. След това се наложи да ходя всеки месец, понеже все се появяваше нещо на лицето ми. Зимата козметичката ми предложи да ми направи някакъв нов пилинг, след което точно за Коледа лицето ми "пламна" и се появиха някакви ситни "пъпчици" подобни на твоите. Купувах и мажех с много скъпа козметика без ефект. След като видях, че няма резултат отидох при дерматолог в София - изписаха ми някакви кремове, приготвени в аптека. О тях също нямаше никакъв резултат. И аз като теб продължих да ходя на козметик, за да имам все пак приличен вид.
Лятото на 2007г. си дойде моя приятелка, която живее във Франция и ми каза да изхвърля всички кремове и да спра да ходя на козметик. Заведе ме в аптеката и по нейно настояване купихме обикновена розова вода, бадемово масло на Икаров и дневен крем на Дева /в момента не си спомням кой точно/. Аз толкова бях отчаяна, че реших да й се доверя. Започнах да почиствам с водата, а при почистването на грим към нея да добавям и бадемовото масло, и после да мажа с крема на Дева. След няколко месеца всичко беше ОК.
Вече не си спомням дерматолога каква диагноза ми беше поставила, както и не пазя рецептите, но напълно те разбирам и ти съчувствам.
За радост при мен нещата се оправиха на 100 %. Оттогава не ходя на козметик /за щастие не ми се налага/ и много внимавам каква козметика ползвам - заложила съм на българска, без парабени и за чувствителна кожа.

Вероятно стреса също оказва влияние, както и начина на живот - храна, движение и т.н. , но при мен нищо от тези неща не се беше променило и аз затова го отдадох на посещенията при козметика.

Успех!

# 7
  • Мнения: 888
Спри за известно време животинските продукти - месо, яйца и млечни продукти, храни се основно с плодове и зеленчуци, докато се изчисти лицето ти. Почиствай ежедневно с хубав измиващ гел - Avene например.

# 8
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за съветите момичета  Hug
sash_stefanova извинявай за въпроса, но при тебе какъв беше секрета ? Дълъг и гъст ли? И  някой може ли да ми каже какви хормоинални изследвания да си направа ?

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 21:49 от Ashly.

# 9
  • Мнения: 413
МОЛЯ ВИ, без глупости с кремчета и диетки. Отиваш до аптеката и си купуваш медицинска сяра за пиене на прах(няма общо със сярната киселина!!!), сутрин на гладно 1 лъжица супена МЕД(ама хубав, от производители - пчелари, около 15-20 лв. струва едно хубаво голямо бурканче) + 1 ЩИПКА от тази мед. сяра, това правиш в продължение на 10 дни. Ако не ти помогне, трябва да се обърнеш към наистина добър дерматолог(д-р Маркова) за антибиотик.
Мед. сяра си нямате на идеа какъв антиоксидант е и как пречиства..ако пробваш, поне няма да ти навреди, защото е адски полезна. Виждала съм момиче, което беше с толкова много комедони и подобни на твоите пъпчици, обезобразена от козметици и "компетентни дерматолози", че ходеше с шал през лицето, към днешна дата с тези две простички нещица, се радва на чиста кожа, както и аз(не съм имала 1 пъпка в живота си след като започнах да използвам това лечение и съм супер добре  Flutter  bouquet) !  Peace

# 10
  • Мнения: 2
здравей Jasmine искам да те питам,може ли да се взима от това и хора които нямат този проблем,за пречистване на организма или ако нямаш такъв проблем може да навреди,и още нещо :консистенцията на каша ли трябва да има това сяра+мед?

# 11
  • Мнения: 413
здравей Jasmine искам да те питам,може ли да се взима от това и хора които нямат този проблем,за пречистване на организма или ако нямаш такъв проблем може да навреди,и още нещо :консистенцията на каша ли трябва да има това сяра+мед?
    Здравей, да - може!  Именно мед. сяра е за пречистване на организма. Прави се 10 дни, последователно, всеки ден. Една супена лъжица - голяма с мед и отгоре взимаш от прахчето 1 щипка и поръсваш. Може и направо в бурканчето да я изсипеш и да я направиш на каша.  Ето повече инфо, даже можете да видите как изглежда пакетчето - http://pravilnohranene.com/блог/сяра-кожни-заболявания/ . Аз лично съм взимала по първия начин и даже бях на 14-15 год., когато за първи път майка ми, ми даде да пробвам Simple Smile

# 12
  • Мнения: 413
http://pravilnohranene.com/блог/сяра-кожни-заболявания/       ето пак линка, май не се копира горе в поста

# 13
  • Мнения: 2
много много багодаря  Jasmine,в момента съм на диета,искам малко да се "детоксинирам",защото ям ужасно много сладко,пържено,пия кола ... и мисля че и това ще ми помогне за пречистването Simple Smile мерси още веднъж

# 14
  • Мнения: 178
И на мен преди много години ми бяха предписвали сяра за някакъв проблем на скалпа - някакви рани май имах, доколкото си спомням, предписаха ми и специален шампоан и след известно време ми мина.
Сярата е без рецепта и много хора си я самопредписват, но имайте предвид че може лесно да предизвика разстройство, тъй че много внимателно с дозировката. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт