За турските авиолинии

  • 7 242
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Здравейте!

Търсих такава тема, но тя е от 2009г., а на мен ми е нужно по- нова информация за Турските авиолинии.
Ще пътувам след няколко дни с тях, полета ми е с прикачване през Истанбул и от там за Франция.
Въпросите ми са няколко:
- Задължително ли е да си направя онлайн чекиране (което в сайта им пише, че се прави 24 часа преди полет) или може и на място на летището да ми издадат бордната карта? И ако си го направя онлай чекиране нужно ли е нещо да се принтира?
- Колко килограма е безплатния багаж, който можем да носим в куфар (четох 20кг., но се притеснявам да не ми искат пари на летището, понеже в билета ми никъде не е упоменат багаж)
- В самия самолет има ли торбички за повръщане или от стюардесите да си искам? Бременна съм, а проблема с повръщането все още е налице при мен, макар, че взимам таблетки против повръщане, но незнам как ще ми се отрази полета.

Безкрайно ще съм благодарна на отзовалите се да ми дадат инфо!  Hug  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 301
Да ти кажа май по-добре си вземи твои си торби4ки,4е не се знае кога и как ше "усетиш" момента и дали стю ше е толкова наблизо да реагира,ако не я помолиш още при влизането.

4кирането е по-добре да си го направиш от сайта,за да спестиш време на гишетата и да не се мотаеш права по опашки и навалици Wink поне аз така правя и не се занимавам.Ще ти върнат мейл с детайли и потвърждение...аз ли4но ги принтирам и го показвам за да видят номера му Wink  Hug
Про4ети информацията на страницата на Turkish,за багажа и 4екирането пише вси4ко.

леле леле,сещам се като бях 2-ри месец бременна -едвам седя,как се ка4их на самолета не знам...после само да погледна през илюминатора и бях готова  Sick

успех  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Издават и на място бордни карти, не се плаща. Ръчният багаж е до 10 кг. Торбички за боклук има пъхнати пред всяка седалка, но са тънки хартиени. Най-добре си вземи своя.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Да се включа и аз с въпрос. Има ли изискване до кой месец бременност може да се лети?

# 4
  • Мнения: 609
Благодаря момичета!  Hug

Аз ще си взема при всички случаи пликове, но ще си помоля и стюардесите.
Ами аз знам, че ръчния магаж е малко, ще съм само с дамска чанта, въпроса ми беше колко е позволено безплатно да се носи като чекиран багаж. В сайта им пише за икономичен билет до 20кг., бизнес билет до 30кг... Доколкото разбирам си има един куфар безплатен?
Home raider като говорих с доктора ми каза, че някои авиокомпании не качват след 8 месец бременни.  Rolling Eyes

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Да, ние носехме по един куфар на човек за чекиране и си беше безплатно - януари тази година. Предполагам, че ограниченията са тези, които си прочела в сайта.

Много добре хранят по време на полетите, да спомена.  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 609

Много добре хранят по време на полетите, да спомена.  Sunglasses

Благодаря ти! Ами явно правило съм разбрала, исках да съм 100% сигурна, да не стане някой гаф с багажа. А за яденето и аз съм го чувала това хихи  Party

# 7
  • Мнения: 609
Значи моите полети минаха и много Ви благодаря момичета!   bouquet
Нека си напиша и аз, ако има някой в моето чудещо се положение да знае.  Laughing
Основния ми проблем беше чекирания багаж, който ти е включен в билета до колко кг. е, както пише на сайта им беше до 20кг. за икономичен билет. Торбичките за повръщане си стоят пред седалката със списанията (за мое щастие не се наложи да ползвам тях или моите си  Party )
Храната е наистина много добра и онлайн чекиране си направих предварително за по- бързо, но не е задължително. На самото летище си имаше доколкото видях и машинки ако искаш там да си го правиш.
Много ми бяхте полезни, благодаря отново!   bouquet

# 8
  • Мнения: 134
Случайно видях темата и рещих да пиша, за да не се заблуди някой - НЕ винаги чекирания багаж е до 20кг, понякога промоционалните цени са с багаж до 15кг, така че като някой резервира е добре да гледа и това, а то си пише като си избереш полетите Wink
За чекирането - няма нужда наистина да се чекирате предварително. Ние първия път така се чекирахме, но нали трябваше  и багажа да чекираме, та с изненада открихме,че не сме на същите места (при положение,че дадохме всичко разпечатано  newsm78 ). След това вече директно на летището се чекираме, а те си имат доста гишета на Ататюрк и става бързо, имат и машинки, както е писала Съни* .

# 9
  • Мнения: 80
Благодаря за полезната тема   bouquetи аз влизам в нея с няколко въпроса. Понеже последния пост е от февруари и ме интересува ако някой е пътувал наскоро, да сподели : има ли някаква промяна с чекирането: плаща ли се за чекиране на място, за колко време става чекирането? Мога да се чекирам и онлайн, но няма да имам възможност да принтирам каквото и да е/нямам принтер  Embarassed/.Тоест, ако не принтирам нищо, а само запиша номерата на бордните карти, това дали ще е достатъчно? И още един въпрос: колко време горе-долу е необходимо за придвижване от автогара Есенлер до летище Ататюрк с метрото/доколкото разбрах има директно метро до летището/.

# 10
  • София
  • Мнения: 350
Благодаря за полезната тема   bouquetи аз влизам в нея с няколко въпроса. Понеже последния пост е от февруари и ме интересува ако някой е пътувал наскоро, да сподели : има ли някаква промяна с чекирането: плаща ли се за чекиране на място, за колко време става чекирането? Мога да се чекирам и онлайн, но няма да имам възможност да принтирам каквото и да е/нямам принтер  Embarassed/.Тоест, ако не принтирам нищо, а само запиша номерата на бордните карти, това дали ще е достатъчно? И още един въпрос: колко време горе-долу е необходимо за придвижване от автогара Есенлер до летище Ататюрк с метрото/доколкото разбрах има директно метро до летището/.
Пътят от автогарата до Ататюрк не е много (до 40 мин.), а по разписанието на метрото можеш да се ориентираш най-добре. (в темата за Инстанбул можеш да видиш подробности). Имай в предвид, че на летището понякога стават големи опашки на секюрити проверката. Чекирне можеш да направиш и на място. Още повече ако си с багаж за чекиране, няма как да пропуснеш чакането. Не се плаща за чекиране, освен за свръх багаж. Самото летище не е голямо, но има доста "навалица", така че предвиди си малко повече време. Вече няколко мои познати си изпускат полета си.

# 11
  • Мнения: 80
Много ти благодаря Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 833
А някой дали има бланка за медицинска бележка по време на бременност?

# 13
  • София
  • Мнения: 143
Някой жалвал ли се е пред турските авиолинии. Багажът ми пристигна един ден след мен. Дават ли неустойки?

# 14
  • Мнения: 25 750
Едва ли дават неустойка, но питай. Аз си изтървах полета за Варна и останах една нощ в Истанбул, с полет от JFK, на американците ще платят със сигурност, само да подадат оплакване, на нас нищо.

Ако зависи от мен никога не бих летяла повече с тази компания. И не е вярно, че храната е хубава-напротив.При 10 часов полет повечето от персонала говореха лош английски.Хубаво е, че турските позволяват 2 чекирани багажа безплатно на презокеанските полети, ръчния е до 8 кг. Полета излетя със закъснение, чакахме поне 40 минути наредени на 3 опашки за отвеждане към самолета...абе селска история.

Общи условия

Активация на акаунт