Сдружение "Фридрих Шилер" - прием 2014

  • 83 647
  • 871
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 99
Момичета - с мотивацията направо съм до никъде. Sad Пробвах да обясня на госпожицата, че е важно да сме постоянни и да внимаваме докато правим нещо /например решаваме задача/ обачеееее...И затова съм решила - каквото стане. Ако не успеем сега, догодина ако има алтернатива с друго сдружение или сносно училище, ще я натисна повече.

# 2
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Познавам дете, което много страда от това, че не го приеха, защото родителите подробно му бяха обяснили, че е изпита, дали ще ходи в училище или не и т.н. После драмата беше голяма.

# 3
  • Мнения: 4 393
Някъде бях мернала, че тази година няма да има събеседване с родителите, но сега не намирам. Да не би да съм си го измислила  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 12 231
Да се включа и аз в темичката.
Догодина с малката евентуално може да кандидатстваме.

# 5
  • Мнения: 1 266
Ами аз съм казала, че може и да не я приемат, но ако не опита, е сигурно, че няма да я приемат. Ако и там блее и се инати като вкъщи, нямам големи надежди. Приятелчетата й са много изпълнителни, тя е "не" на всичко по дифолт.

# 6
  • Мнения: 4 393
Моята си е отнесена, виждам я. Притеснява ме дали ще разбере правилно условието на задачите, тъй като има склонност да чува това, което ѝ е интересно. Малко избирателно слушане практикува. Затова съм по-скоро настроена, че няма да я приемат.
Предполагам, че не е рядко срещано за деца на тази възраст и съм обнадеждена, че като стане време за първи клас ще е по-съсредоточена. Въпросът е дотогава?
Ще кандидатства и в Луис Карол, пък да видим. Дано поне там влезе.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 060
Записвм се да ви следя. В голяма дилема съм по редица причини, най-вече доколко е подходящ маршрута Люлин - Младост всеки ден по два пъти за едно 6 годишно дете. Струва ми се лудост, но за другите държавни училища с немски просто нямаме шанс. Имам още седмица да поумувам...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 948
Aриана, никога не бих го причинила на 6-годишно дете, въпреки че има транспорт. В нашия клас има деца, които пътуват от доста далеч - напр. Гоце Делчев. Ние избрахме училището, защото ни е сравнително близо. Когато е по-топло можем да ходим и пеша. Хубаво е училището, но чак пък да е някакво супер училище, че да си заслужава детето да пропътува половин София по 2 пъти на ден, определено не.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 411
И моята дъщеря се разсейва лесно, освен това много бърза да реши "първа" задачите и допуска много грешки. Какво да правиш, деца са. И мен пътуването ме притеснява, но ще му мисля ако случайно я приемат. Ние не сме толкова далеч, но не сме и в Младост.

# 10
  • Мнения: 94
Записвам се и аз при вас   bouquet.Ще се пробваме и ние тази година.Шилер ни е удобно като местоположение,иначе не бих си и помислила.Това за мен е много важно.Никакви "изкушения" не може да ми предложи начално училище ,за да прекарвам два часа от деня в задръствания.
За изпита-единственото,което съм казала е,че ще отиде на нещо като състезание,просто да видят кой се справя най-добре.Максимално искам да й спестя разочарования,занапред престоят много такива в живота.На себе си искам да спестя и обяснения ,че трябва да се разделя по-рано с дечицата от детската и тн.Все пак желаещите са много,местата малко и съответно шансът за прием не е голям.Просто реших предварително да не я обременявам.
За концентрацията-умее да се съсредоточава,НО!!! само ако задачата й харесва.Някои ги подминава с такова пренебрежение и там няма шанс да и привлека вниманието.Веднага мога да предрека резултата ако се падне от "скучните"задачи.

# 11
  • Мнения: X
айде и аз да се запиша Simple Smile Не мотивирам щерката, даже избягвам темата, защото тя е много амбициозна, и ако нещо обърка и не й се получи, много преживява т.е. не че дълго ще страда, но много емоционално реагира на "провалите", а за мен изобщо не е толкова важно дали ще я приемат, или не. Не мисля, че училището е чак пък толкова добро, по-скоро ще ми е удобно. Та, каквото стане.

# 12
  • Мнения: 1 266
Аз бих искала да я приемат, защото немският ми е на практика втори майчин, но нямам големи надежди. Както дойде.

# 13
  • Мнения: 67
Ще се запиша в темата. Подадох документите за кандидатстване вчера. Дадоха ни дата и час за изпита. Тази година няма да има събеседване с родителите, а ще попълваме въпросник. Изпитът за децата също нямало да е като предходните години, нещо ново щяло да има, защото сме се били "изучили" Simple Smile Училището ми е в квартала, но все още имам дилеми дали ако изобщо я приемат да я записвам.  Базата не ми се стори никак привлекателна, дори напротив. Има ли родители с по-големи дечица, които учат в Шилер в 145то да споделят как са класните стаи, тоалетните? Знам, че не това е най-важното, но все пак има значение.

# 14
  • Мнения: 688
Clioniki и на мен ми направи недобро впечатление базата на 145-то. Доста западнала, както повечето училища в по-крайните квартали. Незнам дали корпусът в който ще се обучават от сдружението Шилер е отделен и по-реновиран. Бих се радвала на впечатления.
А тоалетните са си важни, чувала съм от родители че дацата им цял ден задържат физиологичните си нужди именно заради мръсни и неприветливи тоалетни.
Не знам как е и в 55-то, но като видях какво е в 145-то и на въпроса им кое у-ще предпочитам отговорих 55-то  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт