Сбито и разбираемо обяснение защо плодовите сокове НЕ са добра идея

  • 3 643
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Дано да е полезно четиво на всички, които дават сок на бебета и на малките деца и най-вече на тези, които питат защо даваме или не даваме Simple Smile


Истината за плодовите сокове

# 1
  • Мнения: 15 379
Дано стигне където трябва Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 15 066
Не се надявайте! Повечето, които искат да дават сок са на принципа, че щом ние така сме гледани и нашите деца така трябва да бъдат гледани.

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 292
Чудесно е! Мисля, че и д-р Михайлов споделя тези виждания за сока, той препоръчва и да се разрежда с вода, за възрастните. А само да уточним, че  статията е само за прясно изцеден сок, нали? Simple Smile Аз винаги разреждам с вода и моя фреш, и на малкия, ако пие, но аз много рядко давам сок, предпочитам да си яде плодовете.

# 4
  • Мнения: 2 850
Не се надявайте! Повечето, които искат да дават сок са на принципа, че щом ние така сме гледани и нашите деца така трябва да бъдат гледани.
Не, те 2месечните имат остра нужда от витамини, които в АМ ги нява - така ми каза вчера моята педиатърка. Беше потресена, че на 4:месеца беба не е близнала сок.

# 5
  • Мнения: 27 524
Да, за съжаление повечето педиатри са на това мнение. А ако се опиташ да ги убедиш, че дори и в по-късна възраст важи същото, съвсем ще са потресени  Crazy

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за цената информация.
Дано стигне там дето трябва. Аз сок не съм давала, само вода и чай!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Сигурно никога няма да забравя,как на 40 я ден/40 дневно бебе/ педиатърката каза вече да изцеждам сокчета.Докато се прибирахме бях много въодушевена...лелееее какво сокче ще забъркам сегааааа.По това време обаче бях и много "пристрастена" към форума,та реших първо да прочета как точно да го направя....... и познайте дали изобщо направих сок.

# 8
  • Мнения: 2 850
Аз никога не съм гледала бебе и около мен приятели нямам с бебета. Като разбрах, че съм бременна,  се регистрирах тук и почнах четенето. Много лекари ми казаха да не вярвам на бг мама Joy е имат много здраве. На 5 месеца вече трябваше курабии да ядем hahaha

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Аз никога не съм гледала бебе и около мен приятели нямам с бебета. Като разбрах, че съм бременна,  се регистрирах тук и почнах четенето. Много лекари ми казаха да не вярвам на бг мама Joy е имат много здраве. На 5 месеца вече трябваше курабии да ядем hahaha
Ооооооо,той и моя гинеколог ми каза да не чета и вярвам на бг-мамата.Ако не бях чела тук,нямаше да намеря телефоните на консултантите по кърмене и нямаше да кърмя,ако разчитах на помоща на ЛЛ на детето да съм го отбила на 40 дена и да съм го захранила тогава със прословутото сокче...Аааааааа забравих,трябваше да съм го захранила на 10 дена със попара  hahaha

# 10
  • Мнения: 15 379
Аааааааа забравих,трябваше да съм го захранила на 10 дена със попара  hahaha

Моля?

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Това според съветите на ЛЛ на детето  ooooh!.Така ме посъветва,аз и затова не я слушам повече какво дрънка.Пълен игнор на такива съветчета според мен.

# 12
  • Мнения: 12 674
Сигурно е имал предвид 10 месеца. Ама нали не ги слушате...

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Не,10 дена каза.Не ми слагай думите в устата,Трещи !

# 14
  • Мнения: 12 674
Не,10 дена каза.Не ми слагай думите в устата,Трещи !

Значи просто е сбъркал. Не ги изкарвайте чак идиоти. Сок на 40 дена си беше практика. А фрешовете все още са ужасно полезни за много хора, не са прочели в Бг мама, че са отхвърлени. 

Общи условия

Активация на акаунт