Сбито и разбираемо обяснение защо плодовите сокове НЕ са добра идея

  • 3 646
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 618
Нямам нищо против соковете,и аз пия,и на детето давам.Но не на толкова малко бебе  NaughtyНямат още ензимите за тяхното разграждане.Защо да се мъчим взаимно?

# 16
  • Мнения: 12 688
Ужаст! Не разбра ли, че са вредни. По-добре изяж един плод.

# 17
  • Мнения: 27 524
Трещерица, много си забавна  hahaha Предполагам, че упорито си поила със сокове детето (децата) си и сега затова лееш толкова злъч Wink Но никой не те упреква теб лично за нищо  Peace

За твое сведение, по една случайност, чудно как ли, и в Белгия са против соковете. Освен да са чели и те БГ Мамма... И не само на децата, ами и за възрастни. Няма да изпадам в подробности защо, тъй като виждам, че това ни най-малко не те интересува.

Ама поне ще ти е проблем ли да спреш да ръсиш глупости или ще е прекалено трудно за теб  Laughing

Айде, чети, преди да дойде метлата и спри да спамиш из темата.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 12 688
Аз съвсем сериозно знам, че са вредни и за големи.  Но много хора като таня 80 не знаят , но  устата им не спира да мели. Внучката грам сок не е пила , късно е захранена и изобщо спазвам, което намирам за разумно. Но чак пък тия кръстоносни походи, които сте обявили.   

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 15:10 от Трещерица

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 618
Трещи,спри да се заяждаш с хората,моля те.Не съм тук да се дърляме сякаш сме на селския мегдан.На 40 дневно бебе сок няма да дам.Но аз пия и ще пия,дори и да не е полезен.То и газираните не са полезни,а доказано вредни но от магазините ги изкупуват на едро за празници особено.Всичко в днешния свят е вредно,и месото,и пилешкото бъкано с хормони,рибата с живак,зеленчуците със пестициди,плодовете също,водата е мръсна и не е годна за пиене дори след преваряване.......Няма нужда да изреждам.Родени сме и живеем,по дяволите.Кой колкото умее и знае.Като ми се пие нещо след хранене,какво да взема-алкохол,мръсна вода,сок от кутия или фреш?Аз избирам последното. Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 27 524
Чак кръстоносни походи не са Simple Smile Просто е насочено за онези, които слушат педиатъра или на своя глава решават, че сокът е подходящ за захранване, както и да присъства в менюто на бебето редовно.

В предния си коментар писа, че в нета имало инфо и нямало нужда от тема. Ами то тогава няма нужда и от форума изобщо, защото всичко, което дъвчем тук го има и в нета, да Simple Smile

Криско понякога пие сок от портокал, ама с всичко, без ципата, не мисля, че му вреди. Аз също пия понякога Simple Smile

# 21
  • Мнения: 12 688
Писах, да. Това е нещо като свекървинските съвети - когато не са поискани, няма смисъл. Имаше една тема - Глупачки са тези, които дават кисело мляко. И аз не мисля, че на децата ми е навредил сокът. А мога да ти извадя 1000 теми колко е вредно млякото. В момента имуностимулаторите са много модерни, кога ли ще изгърмят и те. 

# 22
  • Мнения: 27 524
Да, права си. Виж как хубавичко се разбираме, като не ме хокаш  hahaha  Hug

И за млякото ги четох тия неща, за месото, всъщност за какво ли не ги четох  Crazy Ако всичко приема за чиста монета, не ми остава друго, освен да си тегля куршума.

С имуностимулаторите чакам да изгърмят и преобитоиците  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 136
Леле, какво става тук ... И аз споделих за соковете че не са за препоръчване , след като гледах предаване , в което установиха че в ябълков фреш има повече захар отколкото в сок и ме подгониха , аз давам сок в малки количества , но го разреждам с вода постоянно 40/60%

# 24
  • Мнения: 27 524
Имах гестационен диабет, установен след натоварване с глюкоза и трябваше да си следя кръвната захар с глюкомер. И веднъж питах ендокриноложката как да проверя след време стойностите след подобно натоварване, какво сладко да изям и колко и тя каза да изпия 200мл фреш от ябълка.

# 25
  • Мнения: 1 136
Блонди , не споря , не натрапвам мнение , но го видях и чух с очите си в едно изследване - аз също се чудя какво да правя и чета постоянно етикети ... Добре че децата ми поотраснаха вече.

# 26
  • Мнения: 27 524
Да, аз това потвърдих след теб, че фреш от ябълка се доближава до чиста глюкоза   Hug

# 27
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
Аз също не пия плодови сокове , но защото не обичам .
На малката не съм давала все още , мисля колкото мога да отложа във времето .
Прави ми обаче впечатление , че повечето мами около мен дават масово на малките си бебета .

Общи условия

Активация на акаунт