проблем с изпражненията

  • 2 947
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте,бих искала да попитам дали някой е имал подобен проблем.Имам бебок на 5 месеца и от както се е родила има проблем с акането- на 4 дни ака веднъж.Сега,обаче,от около седмица ака всеки ден,но изпражненията винаги са много твърди и големи,освен това и цветът им ме притеснява/  шарени-зелено черно или много тъмно кафяво/

# 1
  • София
  • Мнения: 28 782
На кърма или на АМ е?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Задължително трябва да обясниш с какво се храни бебето, дали е на кърма или АМ, захранено ли е, ако е - с какво и т.н.

# 3
  • Мнения: 45
На кърма и на АМ е,като вече е повече на АМ,отколкото на кърма.Хапва зеленчукови пюрета на обяд и плодови каши следобяд.Правя и сокчета от ябълка и морков.Сега почвам само от морков,понеже знаю,чр ябълка та запича.

# 4
  • Мнения: 2 237
Аз мисля, че няма защо да се тревожиш. Когато синът ми почна да яде пюрета, и неговите изпражнения се промениха така. Понякога ака и по 3-4 пъти на ден.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 782
Махни напълно соковете - вредят. Морковът също запича.В тази тема е обяснено защо соковете вредят- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=768086.0
Освен това сега, като въвеждаш нови храни, наблегни повече на разхлабващи и регулиращи пюрета. Ето още за захранването - http://ncphp.government.bg/files/2preporaki%20karmacheta.pdf

# 6
  • Мнения: 45
Много ви благодаря за бързите отговори,аз още се шяшкам от всичко:)))

# 7
  • София
  • Мнения: 44 229
На кърма и на АМ е,като вече е повече на АМ,отколкото на кърма.Хапва зеленчукови пюрета на обяд и плодови каши следобяд.Правя и сокчета от ябълка и морков.Сега почвам само от морков,понеже знаю,чр ябълка та запича.
ябълката регулира, моркова запича.
Спри изобщо  сока, съобрази така пюретата, че да са предимно  разхлабващи, провери точно кои храни какви са.
Кашите също  може би запичат.
Даваш ли добавки - Желязо?

# 8
  • Мнения: 45
Не,не давам.Засега давам каквото ме е посъветвал педиатъра,но мисля,че в оризовата каша има желязо,ако не се лъжа.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 229
И в АМ има добавено, в смисъл добавките желязо  дават зелено-черен цвят на изпражненията, за това питах. Все пак е хубаво да се посъветваш и с педиатъра ви.

# 10
  • Мнения: 45
За него всичко е нормално,каквото и да съм питала,отговора е един и същ,затова реших да попитам и тук,че вече му нямам много вяра.Факт е,че откакто почнахме пюретата се промениха така акитата,тъй че се надявам  наистина да е нормално
Детето си е супер спокойно и не дава изгледи нещо да го боли.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 229
Тогава просто понаблегни на разхлабващите храни(не знам какво точно си въвела до тук) и махни сока.
Иначе като цяло естествено е нормално  да се променят нещата след захранването с твърди храни.

# 12
  • Мнения: 45
Благодаря много,въвела съм картоф,морков и тиква,но купувам и готови пюрета,в които има и по малко други зеленчуци.Скоро трябва да въведем и месните пюреца по съвет на педиатъра.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 229
За 5 месечно доста неща си въвела.
Бих наблегнала на пюретата с тиква и ябълки(или поне картофа или моркова да са смесени с едно от двете, за да се уравновесяват действията им).
Готови пюрета с други зеленчуци? Т.е. си въвела и други зеленчуци.( въвеждат се един по един, има достатъчно готови пюрета с по 1-2-3 съставки). Какви други точно зеленчуци си въвела? Спанак, тиквички, броколи, карфиол също са разхлабващи ако вече си давала(въпреки, че последните 2 не са много подходящи за възрастта). С кашите какви плодове даваш или не си стигнала до плодовите? Защото ако там даваш също е вариант към кашата да прибавяш малко плодово пюре/пасиран плод, който да разхлабва.
За месни изчакай поне на 6 месеца да стане.

# 14
  • Мнения: 45
Спанак и карфиол,от плодовете-ябълка и кайсия.Вчера и днес и дадох тиква на обяд и днес изпражненията са оранжеви,но пак е ужасно запечено,а уж тиквата разхлабва.

Общи условия

Активация на акаунт