проблем с изпражненията

  • 2 952
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не бързай толкова със захранването, на 5 месеца 2 заместени хранения е доста, спанак и карфиол е ужасно рано да даваш. И спри соковете.
Давай круша. Сини сливи. Пробиотик някакъв също не е лошо, питай лекаря ви да ви препоръча някакъв. Важно е и АМ какво е, има такива, които запичат ужасно. Лактана Био се отразява добре на деца със запек.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 896
И според мен си избързала много със захранването. Изчакай с въвеждането на нови храни, от вече въведените, давай разхлабващите, поне няколко дни, за да има ефект. Ако от вече въведените, няма достатъчно разхлабващи, тогава въведи такава. Включи и пробиотик. Пак прочети препоръките за захранвене на Мин. на здравеопазването, към които ти дадох линк в началото. Провери и кои храни запичат, кои разхлабват... Оризът, примерно, запича, така че вероятно същото важи и за оризовата каша. Освен това, какъв е този педиатър, за когото един запек при бебе не е проблем, и който, на всичко отгоре, препоръчва толкова преждевременно захранване?

# 17
  • Мнения: 45
Офф,ами педиатърката ми каза още в края на 4тия месец да започна със захранването.Досега правя само каквото ми е казала.А АМ е фризолак,смесено с фризовом.

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз доколкото помня тиквата балансира, на моите девойки това беше любимото пюре.Ориз, картоф и морков стягат  Peace Попитай вашата лекарка за пробиотик, на тази възраст според мен той би ви помогнал най-много  Peace

# 19
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моят син от захранването се запече. Трябваше ми известно време докато намеря каква храна да му давам, за да не се запича. Не съм ползвала никакви разхлабващи лекарства, намерих кое плодово пюре яде с апетит и то му действа разхлабващо. После разбрах и останалата храна как му действа.
Цветът на изпражненията са дълго време в цвета на храната, която бебето поема. Яде морков - оранжеви, яде спанак - зелени и т.н. както и дълго време има несмелни парчета храна.
Към авторката - махни соковете и наблегни на водата, ако ти се струва, че има запек може 2-3 дена да даваш на бебето само АМ, докато се регулират пак изпражненията.
Аз препоръчвам олодово пюре на БиоБамбини от ябълка и манго или от круша и манго. Те са 100% плод, мангото действа добрае на изхожданията. Моят син като се позапичаше в началото на захранването, едно такова пюре го "оправяше" бързо, бързо.
Ако детето хапва с апетит храната, която му предлага, намали малко броя на продуктите. Направи си комбинация с нещо, което не го запича и давай, докато се пооправят изхожданията му. Peace
Другият вариант е да даваш по-малко пюрета и после да си дояжда детето с АМ. Peace

# 20
  • Мнения: 45
Благодаря много за полезните съвети.Сокове вече не и давам,почнах да давам само Фризовом,но вода пие с голям зор и то по много малко.

# 21
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Благодаря много за полезните съвети.Сокове вече не и давам,почнах да давам само Фризовом,но вода пие с голям зор и то по много малко.
Предлагай вода, ще пропие. На тази възраст повечето бебета не пият много вода.

Общи условия

Активация на акаунт