Частни детски градини - София (8)

  • 107 544
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 452
Моя приятелка живее до Руски паметник, на ул. Владайска. В съседната сграда има нещо като частна детска градина- някаква жена гледа около 10 деца. Адресът е владайска 41 или 43. Каза, че когато е топло и прозорците са отворени се чуват ужасни крясъци към децата, обиди... Там има малка градинка, в която приятелката ми си разхожда бебето и един път жената е оставила децата сами. Решили сме да звъннем на 112 да дойде полиция да провери какво е това, клуб ли е, градина ли е, тип кооператив ли е? Каквото и да е, ни изглежда нелегално, а отношението към децата безумно. Чудим се към кого още да алармираме. Знам, че от 112 дават телефони на агенция за защита на децата. Знае ли някоя от вас за подобно клубче?

# 361
  • София
  • Мнения: 10 825
Знае ли някоя от вас за подобно клубче?
Това би трябвало да е - http://martilena-bg.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/
Това, което споделяш е наистина ужасно. Confused

# 362
  • Мнения: 1 452
И на мен ми се струва ужасно. Явно е точно този център, който споделя Onna, адресът е същия. Аз също търсих но не го открих. Чудя се само какво да напрвавим, за да бъде извършена ефективна проверка, защото директорката е и учителка и чистачка и всичко, но основното което ме потресе е отношението към децата.

# 363
  • София
  • Мнения: 10 825
Honey1980, говорете с РИО. Мисля че те трябва да извършат проверка защото детските градини са под тяхната шапка

# 364
  • Мнения: 408
Здравейте!
Моля да ми кажете дали знаете нещо за ето тази Детска академия:
http://www.childrens-academy-bg.com/
Имат и градина с яслена група.
Дъщеря ми е на годинка и 6 месеца, аз работя в Лозенец и ще ми бъде удобно да я водя.

Благодаря!
Здравей,
Нашият син е на година и седем месеца и сме го записали с баткото там. Имам много добри препоръки от майка, ползвала услугите на Академията през изминалата година. След няколко срещи с директорката - г-жа Шопова, мога да кажа, че е чудесен човек. За исканата такса предлагат много неща, всички включени в таксата и водени от специалисти. Разполагат с над 40 преподавателя. Групите ще са до 10 деца, но първата година се съмнявам, че ще се съберат максималната бройка.
Помещенията са единственото, към което може да има препоръки. Стаите не са големи, но за планът на обучението мисля, че е достатъчно. За мен базата е на второ място. Важното е, че г-жа Шопова е много ерудиран и точен човек и съм сигурна, че ще изисква същото от хората, които е наела.
Видях, че по-надолу питаш и за ЕСПА. Е за там не мога да кажа същото. Семейна приятелка-много образована и възпитана жена, преподаваше там английски. Издържа 2 месеца и избяга без да си иска заплатата даже.
Коментарът и беше - директорката е търговец,  целта е да се вземат пари от повече деца. Учителите да се подмазват, така че деца и родители да са доволни.

# 365
  • Мнения: 6
Много благодаря за споделеното за Детската академия.
И аз съм с отлични впечатления - и от директорката, и от учителите.
Водихме няколко пъти разговори и решихме да запишем и нашето дете при тях Simple Smile

Стаите наистина не са много големи, но на мен много ми допадна, че групите са от 10 деца максимум и заниманията са в различни стаи, а не само на едно и също място. Преподавателите са специалисти, а не само общи педагози, което също е важно за мен.

От ЕСПА категорично се отказахме - не може да се очаква, че нещата са в ред, след като има такова огромно текучество на учителите и масово напускат деца.

# 366
  • Мнения: 362
здравейте!чистак нова съм в тази тема и искам да питам нещо,извинявам се предварително, че нямам време да чета назад,ако повторя нещо.
интересувам се от частна градина, и държа на:
1.качествен английски-(мен така и не ме научиха от дете,кофти учители дори в училище и до днес не го знам, брат ми-напротив, със супер английски от детската още) , така че ако може "вносен "преподавател или по система някоя британска,и
2,какъвто и да е двор,но да е с ограничен достъп, че моето диване много бяга, ., и,,,
3.ако е възможно, да мога да го водя пеша, живея в кв, ВИТОША (работя с неограничено работно време, транспорт на градината не ме ползва, защото трябва да го посрещам в точен час  и не ми е възможно.).
погледнах Монтесори,ходих след раб.време,но беше само пазача и не можах да коментирам нищо, но нещо не ми харесват, английски даже май не учат,поне не пише на сайта им.
тия дни ще ходя да гледам "малки стъпки" в мусагеница, там също ми е удобно пеша, някакви отзиви за английския там?
гледах и THE CASTLE, те са ми фаворити  заради Британика, но първо са ми далече, второ сега няма места-така ми каза директорката, трето четох че нямат собствен двор, но още не съм ходила лично да видя.
ще бъда безкрайно благодарна за препоръки и мнения.
усмохнат ден на всички!

Последна редакция: чт, 07 авг 2014, 20:51 от ognena_dirq

# 367
  • Мнения: 362
ще бъда безкрайно благодарна ако ми дадете мнения и препоръки.може и на лични,
усмихнат ден на всички!

# 368
  • Мнения: 1 298
В Детска къща Монтесори, което е в твоя квартал, уж преподавателите говорят на децата само на английски. Но колко е правилен, богат и с добро произношение английският им... не знам. Там обаче са строги по отношение на часа на идване и тръгване, та не знам дали ще те ползва, ако работата ти е с непредсказуем график. Иначе за тази градина предимно добри неща се чуват.

# 369
  • Мнения: 362
karmelita_007  , благодаря за бързия отговор.
ще опитам тези дни да посетя Монтесори в приемно време,
а да знаете нещо за "Малки стъпки"?

# 370
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте,
И аз в търсене на детска ясла... ще съм благодарна на още няколко отзива за Веселите камбанки, Витоша?

# 371
# 372
  • София
  • Мнения: 235
Здравейте и аз бях дълго време в издирване на чдг в София и събрах малко инфо за цени, разпратих писма на които ме интересуваха и една част ми отговориха. Но от тези които мога да си позволя се оказва че лицата които гледат децата или не са педагози, или има голямо текучество и недоволни по някаква причина което също не мисля че е добре...И вече се разколебах май пак ще си пусна неплатен от този на съпруга ми до като измисля друго. Бях се насочила към Българанче, Алфиета, Пинокио, Славейче. Но нещо отзивите не са добри поне по моите критерии.

# 373
  • Мнения: 362
благодаря ти много. да знаеш друга частна градина с английски в района витоша-студентски град-дианабад-мусагеница?
дотук комуникирам с  литъл степс и монтесори,предстои мид а ги посетя, но не знам има ли места в тях, и да знам има ли друга подобна градина в района?
лек и усмихнат ден!

# 374
  • София
  • Мнения: 10 825
Огнена диря, по принцип е добре да решиш дали Монтесори градините са подходящи за вас. Те са малко по-различни и не всички споделят техните идеи и принципи. Това, че сте  ориентирали към градини с английски език е ок, но е хубаво да прецизираш и останалите се изисквания. Знам че това ще стане с времето и е един процес на "узряване". Въпреки че колкото по-рано детето привикне към мелодиката на един език и натрупа пасивен речник - толкова по-добре.... със сигурност това може да се постигне без големи проблеми и в малко по късна възраст - примерно от 1 ви клас натам.
Разбира се езиковото обучение е от ранна възраст е много хубаво нещо, но от друга страна най-важното за едно малко дете е  да се чувства приятно и комфортно в детската си градина и да харесва да я посещава. Идеалният вариант е двете неща да съвпадат.
Аз съм леко резервирана относно "Малки стъпки".... държа да подчертая че съм ги посещавала преди година и половина, когато още не бяха в новата си сграда в , а само в Симеоново. Не ми допадна английския на учителките, които чух, не ми допадна и самият им двор (тогава в Симеоново), не ми хареса че храната им беше не от детска кухня, а от ресторант в близост и че основната част то децата си носят храна от вкъщи и не най-вече не ми хареса че помощник-директорката се държеше с мен леко покровителствено и "отвисоко" защото и аз и съпругът ми сме българи  Rolling Eyes Собственичката обаче беше много приятна дама и тя определено ме спечели, сградата им в Мусагеница е хубава (поне от вън) и за момента единственият ѝ недостатък е че в съседство тече усилено строителство на втория корпус (за учениците), което си е шум и прахоляк, въпреки че са обезопасили нещата доколкото може. Аз живея сравнително близо и определено са ми сериозно обмисляна опция, в случай че се разочаровам от градината на дъщеря ми (в която тя е влюбена), но не всички родители, с деца посещаващи я я харесват, което за пореден път доказва, че разни хора - разни идеали.

Общи условия

Активация на акаунт