Пътуване до Ларнака

  • 3 091
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! Предстои ми пътуване до Ларнака за уикенда. Много бих искала за малкото време, което ще прекарам там да видя максимално. Ще спим в хотел в Ларнака, но искам да посетим и Никозия. Проучих старите теми, но не открих препоръчани от Вас координати на рент-а-кар. Моля ако някои е ползвал и е доволен от някоя компания (с прилични цени) да ми прати контакти. Ще съм много благодарна и за всеки споделен от Вас опит и препоръка какво бихме могли да видим. Очаквам с нетърпение отговора ви.

# 1
  • Мнения: 226
Лиза има перфектна автобусна линия от Ларнака до Никозия и ако е само за да отидете до там и да се върнете ти препоръчвам нея, вместо кола под наем. Тръгва от централната алея в Ларнака - спирка Финикудес и след около час и малко те стоварва на централна автогара в Никозия - билетите за двамата ще ви струват 14 евро (поне толкова беше миналия септември). По спомени автобусите тръгваха на всеки час в двете посоки и са доста прилични.

# 2
  • Мнения: 4
Лиза има перфектна автобусна линия от Ларнака до Никозия и ако е само за да отидете до там и да се върнете ти препоръчвам нея, вместо кола под наем. Тръгва от централната алея в Ларнака - спирка Финикудес и след около час и малко те стоварва на централна автогара в Никозия - билетите за двамата ще ви струват 14 евро (поне толкова беше миналия септември). По спомени автобусите тръгваха на всеки час в двете посоки и са доста прилични.

Благодаря за бързия отговор! А дали си спомняш някакви разписания и номер на автобусната линия?

# 3
  • Мнения: 226
Ще ти пиша на лични

# 4
  • Мнения: 6
Здравейте, вдигам темата, защото друга не намерих. Купих билети до Ларнака за началото на февруари. Искам да питам има ли автобус от летището до центъра, удобен ли е? Ще съм там 3 пълни дни, какво ще ми препоръчате? И какво е хубаво да се опита като хапване и пиене? Благодаря на отзовалите се

# 5
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Има автобус, който отива до центъра. Цената по спомени беше 2.5 евро.
Опитай тяхното Fish meze, невероятно количество храна - приготвят го минимум за двама, според мен могат да се нахранят поне четирима. Риба, морски дарове, хумус, салата и още какво ли не. Има го и във вариант риба/свинско. Иначе за разглеждане няма кой знае какво - крепостта, църквата Свети Лазар, соленото езеро. Февруари на последното може да видите фламинго. От центъра тръгват автобуси за Лимасол, Никозия и т.н. Може да си направите еднодневна екскурзия.

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 07:15 от Иренкa

Общи условия

Активация на акаунт