МАШИНА ЗА ХЛЯБ-54-та тема

  • 66 336
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
МАШИНА ЗА ХЛЯБ-54-та тема








В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.







РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:





Каква машина за хляб да изберем - ТЕМА за дискусии

Как се качват снимки и картинки


всичко за хлебопекарните








ЧЕТЕТЕ БЛОГОВЕТЕ И ЛИНКОВЕТЕ КЪМ ТОЗИ ПОСТ ПРЕДИ ДА ЗАДАДЕТЕ ВЪПРОС...АКО НЕ СЕ ОРИЕНТИРАТЕ - ПИТАЙТЕ. Peace

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 12:14 от Tony_st

# 1
  • Мнения: 4 070
Тони,   bouquet за новата тема
И аз искам да насеем лимец, но нашите нямат място , а ние с мъжът ми нямаме време , но щом казваш, че се гледа лесно аз почвам нова агитация у нас. Laughing Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 641
Благодаря за темата   bouquet
gundie може и твоята рецепта за хляб от лимец? притеснява ме да не объркам количеството на водата.

# 3
  • Мнения: 4 070
Благодаря за темата   bouquet
gundie може и твоята рецепта за хляб от лимец? притеснява ме да не объркам количеството на водата.
Ами може , но аз си го нагаждам. Слагам 330 мл средно (между 300 и 350 мл) вода на 550 гр брашно, мед, сол,мазнина на вкус,Мая малко по- малко от 1 гр. на 100 гр. Не спазвам точна рецепта.Но хляба от лимец става адски вкусен винаги. Просто брашното от лимец е като пълнозърнестото , то си е и такова де, та както правиш от пълнозърнест може така да си нагодиш и за лимец. Вече въпроса е дали ще смесваш с др брашно. Скоро имаше рецепта за смес от лимец и бяло, но аз лично предпочитам само лимец или смес с др пълнозърнесто/черно. Чистия лимец е най- вкусния хляб, който сме яли до сега. И то от лимец смлян от зърно.  PeaceУспех и пиши после.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 122
  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 422
запис  Laughing
Влезнала ми е муха в главата да си имам такава машинка. ММ преди чседмица ми взе една от Зора за 99лв. Обаче хляба ни се услади  Laughing и сега сме в дилема, тази да я подарим на родителското тяло, а за нас нова. Харесах една на Фагор. Да имате някакви впечетления от нея  newsm78

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
За запис - една лоша снимка на днешния вкусен, мързелив кекс, изцяло приготвен в машинката:

# 7
  • Варна
  • Мнения: 241
Благодаря за новата тема на Тони!  bouquet
meche_72, защо искате да я сменяте, малка ли ви е? За Фагор нямам мнение. Имам Мулинекс и съм доволна Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 44 122
запис  Laughing
Влезнала ми е муха в главата да си имам такава машинка. ММ преди чседмица ми взе една от Зора за 99лв. Обаче хляба ни се услади  Laughing и сега сме в дилема, тази да я подарим на родителското тяло, а за нас нова. Харесах една на Фагор. Да имате някакви впечетления от нея  newsm78

Ако ви харесва и ви върши работа защо ще я сменяте? Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 7 881
Благодаря за новата тема, със здраве да си я изпишем.

# 10
  • Мнения: 3 422
Благодаря за новата тема на Тони!  bouquet
meche_72, защо искате да я сменяте, малка ли ви е?
Да,  и май повече приляга на пенсионери - хора без работа  Mr. Green А и тази на Фагора има повече функции.

# 11
  • Мнения: X
Тони, благодаря за темата!   bouquet

В предната тема някой питаше за машина Клатроник втора ръка. У нас не се продават машини на тази марка или поне не съм чувала. Щом е немска, би трябвало да е добра. Имам само електрическа кана на тази марка. Избрах я точно заради немското качество. Купих я толкова евтино, че не си заслужаваше размислите (16-17 лв. с доставката). Малко е рисковано да се вземе хлебопекарна, която е ползвана.

# 12
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Здравейте момичета.
Извинявам се че така нахълтвам в темата,но искам да ви попитам някоя от вас случайно да ползва хлебопекарна Bomann-CB566? Намерих такава хлебопекарна в къщата на свекърите ми,но за съжаление няма ръководство за употреба и не знам как да я използвам.Моля ви,ако някоя от вас ползва такава машина да ми помогне с начина и на работа.

# 13
# 14
  • Мнения: 2 820
Благодаря за темата   bouquet
gundie може и твоята рецепта за хляб от лимец? притеснява ме да не объркам количеството на водата.
Ами може , но аз си го нагаждам. Слагам 330 мл средно (между 300 и 350 мл) вода на 550 гр брашно, мед, сол,мазнина на вкус,Мая малко по- малко от 1 гр. на 100 гр. Не спазвам точна рецепта.Но хляба от лимец става адски вкусен винаги. Просто брашното от лимец е като пълнозърнестото , то си е и такова де, та както правиш от пълнозърнест може така да си нагодиш и за лимец. Вече въпроса е дали ще смесваш с др брашно. Скоро имаше рецепта за смес от лимец и бяло, но аз лично предпочитам само лимец или смес с др пълнозърнесто/черно. Чистия лимец е най- вкусния хляб, който сме яли до сега. И то от лимец смлян от зърно.  PeaceУспех и пиши после.
Колко горе-долу мед слагаш?

Общи условия

Активация на акаунт