МАШИНА ЗА ХЛЯБ-54-та тема

  • 69 859
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 779
А да ви питам и има ли такова чудо като хляб със стафиди, че на моите момчета такова чудо им хрумнало Simple Smile
има. лекинко прилича на козунак със стафиди.  Joy
а иначе ако му наблъскаш камъни в тестото ще получиш хляб с камъни.  т.е. каквото му сложиш такова ще получиш. ама ще трябва и да се яде  hahaha

# 46
  • София
  • Мнения: 47 993
така като гледам 1 втасване повече в полза на пълнозърнестия и в началото има по-дълго изчакване... изравняване на Т ли е какво е... този пък с лимецовите рецепти е с по-малко изчакване предварително и 5 мин повече печене, значи ще е по-препечен от нормалния пълнозърнест, което ме изкушана Simple Smile

bongo_2007 ® абе и аз за кексове и козунаци се сещам... ама като толкова държат ще им направя един такъв, то с тези стафиди ме побъркаха от както взехме машината питат  за хляб със стафиди Simple Smile гледам някакъв канелен със стафиди...то това хляб ли е  Laughing Crazy

# 47
  • Мнения: 660
bongo_2007 ® абе и аз за кексове и козунаци се сещам... ама като толкова държат ще им направя един такъв, то с тези стафиди ме побъркаха от както взехме машината питат  за хляб със стафиди Simple Smile гледам някакъв канелен със стафиди...то това хляб ли е  Laughing Crazy

Тук продават хляб с мед, стафиди и лешник. Преди да си купим машината често ядяхме от него. Сега не съм правила, но ми даде идея....само дето капризната ни кака може и да не го яде, та ще видим. Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 47 993
Tony_st - бял ли е хляба, който продават? АЗ почнах да се чудя дали на ръжения(който го правя с мед така или иначе) да не им цъкна и стафидите...

# 49
  • Мнения: 660
Tony_st - бял ли е хляба, който продават? АЗ почнах да се чудя дали на ръжения(който го правя с мед така или иначе) да не им цъкна и стафидите...

Бял е, да. Така слагат меда обаче, че се вижда във филийките...явно го слагат накрая в добавките. Вкусен е хлябът, но не съм правила вкъщи. Ако решиш да опиташ в ръжения - сподели после как е на вкус. Peace

# 50
  • Мнения: 5 749
Ще взема и аз да го пробвам. Другото, което много ми се иска да пробвам е хляб със семена и орехи - едно време продаваха такъв в Била и беше много вкусен, ама все не стигам до него, отделно и моя син е капризен и не съм сигурна ще го яде ли.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 356
аз днес на програмата на френския хляб сложих стафиди и едно яйце, да, сладни, но ми допада
иначе стафиди слагам в козуначените хлебчета най редовно

а предния с ръжено брашно на програмата за пълнозърнест хляб беше пълен провал, тестото се разля на второто бъркане и после се събра над бъркалката, накрая се опече, но беше глетав.
Сега не смея да ползвам ръжено...

Трябва ли да се смесва непременно ръженото с пълнозърнесто?

Слънчогледовите семки на кое брашно пасват като вкус?

# 52
  • София
  • Мнения: 47 993
дъщерята на Мистрал аз си го правя 50 на 50 ръжен с лимец или ръжен с бяло и се получават, особено с лимеца, мъжът ми много го харесва.
Иначе  другата машина на панасоник си има специална програма за ръж, че и бъркалка друга.

Слънчогледови съм слагала само на  пълнозърнесто брашно(аз давах назад рецептата с доста семена, вторият път добавих и тиквени и слънчоглед и стана много вкусен), иначе има рецепти за всяко брашно и за бяло и за ръжено, та просто пробвай как ще ти харесат най-много.

Tony_st - ще пиша, вероятно като си изядем елденото, ще пробвам със стафидите, че да кротнат.

# 53
  • Мнения: X
Брашно от елда продава ли се? Само се каня и накрая забравям. Трябва да го опитам най-после. Елдата ми е любимото ядене. Подозирам, че в хляба само аз ще си го ям. Да споделя за бъркалката за ръжено тесто. Не съм впечатлена от нея. Като че ли по-добре си е с плътната. Тази за ръжено брашно е като гребен. А програмата за ръж си е ОК. Като ви чета - стафиди, семки... ръж, вкусотии... дояде ми се.  Joy Семките ще отиват най-много на пълнозърнесто, според мене. Продаваха преди  едни тъмни хлебчета със слънчогледови семки. На вкус бяха много добре. А хляб със стафиди - може би с бяло брашно, мляко, яйце и масло, а за да втаса и изпече добре, захарта да не е повече от 4 с.л., ще стане с вкус на кифла.

# 54
  • София
  • Мнения: 47 993
alys има да, до нас има един магазин със  щанд с разни био и здравословни неща, та там си намерих и брашно от елда. Предполагам по повечето магазини с био  продукти ще има.
" с.л захар...мляко, яйце, масло...аз направо един козунак да им пусна.  hahaha

# 55
  • Мнения: 7 779
най-отгоре на страницата цигането ти е написало ,че лекинко ще наподоби козунак.
добре е ,че и ти стигна до този извод.  hahaha

# 56
  • Мнения: 5 749
Сладък хляб правих на принципа на козуначеното тесто за кифлички по рецептата на Джемма и стана много вкусен, независимо, че прекалих с дозата и чак преля през казанчето. Следващия път ще сложа по-малка доза и стафиди, да видим как ще стане.

# 57
  • София
  • Мнения: 47 993
най-отгоре на страницата цигането ти е написало ,че лекинко ще наподоби козунак.
добре е ,че и ти стигна до този извод.  hahaha


аз го видях, споко, ама те моля не щяли козунак или кекс, хляб искали...  ще им сипя просто в ръжено-нещото та да се радват, сигурно ще отиде на гълъбите Simple Smile

# 58
  • Мнения: 681
най-отгоре на страницата цигането ти е написало ,че лекинко ще наподоби козунак.
добре е ,че и ти стигна до този извод.  hahaha


аз го видях, споко, ама те моля не щяли козунак или кекс, хляб искали...  ще им сипя просто в ръжено-нещото та да се радват, сигурно ще отиде на гълъбите Simple Smile

И гълъбите душа носят  Mr. Green Що да не си хапнат от твоя хляб  Wink
Намерих лимец на цена 3,50 за половин килограм, не е ли много? А тези мелници са много удобно нещо предполагам, цената им обаче е висока....

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 11:20 от бибиту

# 59
  • София
  • Мнения: 47 993
лимеца, който бях взела беше 2,30  за 500 гр. иначе има и по 4 и нещо за 500 гр. зависи.

Общи условия

Активация на акаунт