Деца, хапещо домашно куче, свекър

  • 22 370
  • 374
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 447


Моите съболезнования, но кой е собственика на къщата? Щом не си тактична и съобразителна, защо изискваш това от другите?

Поздравления, че чакате нова радост, но както един колега казва : "Децата са най-сладки, когато се правят." Как се решаваш на двоен тормоз за теб, при все че ситуацията у дома не е в твоя полза?

# 16
  • Мнения: 30
Кучетата са различни - също като хората. Щом детето е било погризвано - дали на игра, дали като предупреждение, няма значение - трябва да се маха. И с цялото ми уважение към приятелите на кучетата (отрасъл съм с кучета и самият аз имах), няма такова животно, което да е по-важно от детето. Махайте го, без да се колебаете, за да не плачете после. След няколко години, като порастне детето, купете ако щете санбернар на свекъра, ако не е мирясал.
Някои кучета разбират инстинктивно, че трябва да пазят децата. Други не. Изобщо не обръщайте внимание на хора, които Ви обясняват, че по начало тази порода е добричка, но конкретно Вашето куче е получило лошо възпитание или нежната му душа не е разбрана. Детето е важно, кучетата са взаимозаменяеми. Ако не е било дресирано - да плаче този, който не го е дресирал. Мислете за детето.


# 17
  • Мнения: 147
Подарете една-две тенис топки на свекъра и с лабрадора да отиват в парка. С по половин час търчане на ден животното ще се успокои доста. Ако разходките са по-дълги още по-добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 130
Махайте го, без да се колебаете, за да не плачете после. След няколко години, като порастне детето, купете ако щете санбернар на свекъра, ако не е мирясал.

Или се махнете от неговата къща.  Wink
Ако човека си е вкъщи има право и мечка гризли да отглежда.
Може би е намек към вас...

# 19
  • София
  • Мнения: 195
Компромисен вариант е да заведете кучето да го обучат. Ако сте в София се сещам, че на гърба на музея Земята и хората има един човек, който от години се занимава с това, наскоро и в някакво предаване го даваха. Ако намеря координати ще пиша.

# 20
  • Мнения: 19 527
Компромисен вариант е да заведете кучето да го обучат. Ако сте в София се сещам, че на гърба на музея Земята и хората има един човек, който от години се занимава с това, наскоро и в някакво предаване го даваха. Ако намеря координати ще пиша.

Аз имам координатите на добър треньор, може би даже да е същият човек. Който се интересува, да ми пише на лични.

# 21
  • Мнения: 3 231
Моля да ме насочите, дали съм права...
Агресивен лабрадор Simple SmileSimple SmileSimple Smile Ще падна от смях. Ами... не си права.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 201
Дори и детето да е предизвикало с нещо кучето, ситуацията е ненормална. Още при първата ситуация  е трябвало  да реагираш, но не с тема във форума, а наистина. Няма такава драма внучето или кучето - поне за нормален средно интелигентен човек.

# 23
  • Мнения: 406
Здравейте!
Живеем с домашно куче лабрадор, което мъжът ми донесе 3 години преди да се роди първото ни дете. Кучето има достъп до всички общи помещения + спалните на  родителите на мъжа ми. Кучето излиза на двора, само за да го ползва за тоалетна. Животното многократно е "предупреждавало" детето, на различни места в къщата, чрез леки захапвания по крайниците и вече два пъти чрез "одраскване" по лицето, което за мен си е хапане. Детото дори има и белези от първото "одраскване" по лицето. Мъжът ми не желае да променя нищо в навиците на кучето, тъй като смята, че ние сме допуснали инцидентите да се случат. След първите два разнородни инцидента, аз коренно си усложних живота, за да опазя детето си, дишам му във врата,но за щастие успявам. Отпусна ли се малко, и да го поверя на друг член от семейството, инциденти отново се случват. Аз мисля, че щом не можем да ги избегнем, трябва да променим начина на живот на кучето. Бащата на мъжът ми много обича животното и най- вече заради него мъжът ми не предприема нищо и не ме подкрепя. Тъй като очаквам и второ дете, което трябва да расте в същата обстановка съм притеснена.

Моля да ме насочите, дали съм права, смятайки домашната обстановка за ненормална,тъй като "домашните" постоянно ме убеждават в противното и какво мога да направя в описаната ситуация. Не съм много тактична и съобразителна в диалозите със свекъри и изобщо незнам как да променя нещата в моя полза.


Предвид тези ти думи, ако беше в моята къща бих ти посочила вратата без колебание, щом живееш в нечия къща ще се отнасяш с уважение към собствениците и и порядките в нея, ако не ти изнася ...свят широк.
Между впрочем, какъв ти беше замисъла на поста, може би имаше нужда от погалване по главата или толкова не ги понасяш та рече да се оплачеш.

# 24
  • Мнения: 1 786
А това дете какво точно прави , та кучето го захапва предупредително ? Нали се сещате ,че колкото и да е добро едно куче, то не е плюшена играчка и в даден момент реагира . Може би трябва просто  да ги научите как да си играят без някой да пострада . Не виждам никаква драма и нужда да се маха кучето .

# 25
  • Мнения: 6 932
Лабрадорите не са агресивни по природа, но все пак предполагам зависи и в някаква степен от характера. Но наистина кучето ако искаше да го захапе наистина досега да го е направило. Виждала съм лабрадор, той така скача и се хвърля като се радва, че е напълно възможно да те одраска без да иска.
И аз си мисля, че би било добре кучето да се дресира.
Ако в кучето наистина има някаква агресия не би било добре да живее с вас докато са толкова малки децата определено. Но аз от изложената ситуация не можах да разбера дали е такова и как точно са се случили тези инциденти.

# 26
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Имаме кученце,дребно,непородисто.Та когато се роди племенникът ми,брат ми и снаха ми постоянно я натирваха,гонеха я,да не се доближава до него,още от бебе..Сега малкия е на 6,когато го чуе да слиза по стълбите,го лае като чужд. човек.Детето понякога иска да я доближи,но тя го лае неистово.Е,миналото лято той пак се беше опитвал да я доближи и тя го гризнала по петата.Много неприятно,но в нашия случай мисля,че брат ми и снахата бяха виновни за това поведение на животното към детето.
Когато за първи път заведох нашата бебка вкъщи,извиках кученцето,то я подуши,повъртя се,разбра,че не е враг и нямаме проблеми засега..

# 27
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аксел, това са здрави кучета.Подлежащи на тренировка.Любвеобилни и верни до гроб.Абе хора вие не сте ли обръщали внимание какви кучета са водачи на незрящи?Биха ли се спряли масово на тази порода, ако не са податливи на тренинг и имат лош нрав.
Знам че не сте съглсни с мен и няма никга да ме разберете.Майката вероятно не дава на детето да играе с животното.Някой ден ще имам куче и то задължитено ще е или лабрадор или н овчарка.Умни, послушни, обожаващи деца и верни приятели.
Останете си със здраве.
От другата страна мъжа винаги Трябва да уважава мнението на жена си и да не препочита кучето пред нея след като я е страх.Отделна тема е това.
Аз те разбирам и подкрепям.И съм наясно, че едно животно ако иска да нападне, ще го направи. При положение, че авторката говори само за одрасквания и леки наранявания, то животното очевадно не е агресивно. Една съседка има Голдън Ретрийвър, също адски любвеобилно животно. Всеки път скача да ми се радва и ме драска, не нарочно.
Според мен, проблема е в авторката и детето й. Тъй като то е малко, не разбира, че на кучето може да не му е приятно ако му дърпа опашката (или там, каквото му прави), съответно го показва. Ако не ви кефи, защо не се изнесете в собствено жилище, или спрете да пускате кучето във всяка стая?

# 28
  • Мнения: 1 786
Няма как да спреш да пускаш голямо куче в  някоя стая, без това да бъде оттренирано, за което се изисква време, защото големите кучета се научават да си отварят вратите . Единствено би могло да се заключва дадената стая, но не мисля ,че това е решение .

# 29
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Надявам се тази тема да е пързалка Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт