Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014

  • 46 974
  • 774
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 841
Аз не съм, но определено вече не експериментирам с памперси. Опитах се няколко пъти да ги сменя, но все оставам разочарована. Последно хванах оферта за памперси от Англия на Памперс, които дойдоха горе долу на половин цена от тукашните, та се позаредих.

Общо взето по мои наблюдения за всяко дупе си има определен памперс. Хвалеха ми на Бейбилов от ДМ, на Кауфланд тяхната марка, та ако искаш по евтини ето ти две предложения. Не съм ги пробвала, та не мога да кажа от опит. Пробвала съм на Клевър от Била. Стават, макар че и те не са "моята" марка.

# 496
  • Мнения: 336
не мога да разбера дали тези са полските Хепи или Бг?
и са скъпички тези в емаг 0.36 ст бройка но сега са на оферта та затова попитах дали някой знае

# 497
  • Русе
  • Мнения: 179

Общо взето по мои наблюдения за всяко дупе си има определен памперс...

Напълно подкрепям  Joy, на нашето дупе паснаха от Лидъл  - Тожур

# 498
  • Мнения: 18
Момичета, вече е време да си глася багажа за раждане. Купих си куфар на колелца, но се оказа малък за багажа ми, а като цяло вземам само това което ми казаха най-необходимото, нищо излишно. На бебо съм сложила нещата в една отделна чанта, нали не  е проблем, че без това детските ще ги вземат нещата още след раждането. Притеснявам се да не ми кажат нещо,но предпочетох така, че по друг начин не мога събера нещата. А също така казаха ми , че вече обличат бебетата , но се чудя какви дрехи да взема , че в тази жега... моят мъж казва къси бодита, а според мен ми се струва неподходящо, и мисля дълги ръкавчета, и какво ще кажета колко комплекчета трябва да взема. Благодаря момичета за помоща.

# 499
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Там, на четвъртия етаж, където са майките с бебетата е ужасно горещо. И аз бях взела дълги ръкави, защото нали новороденото трябвало да се климатизира и т.н. Постоянно беше зачервена. Така, че май е по-добре да вземеш къси ръкави + едно с дълъг за всеки случай. А тази седимица е най-гореща май до сега от лятото.  Peace

# 500
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз да благодаря на Агнес за памперсите   bouquet Свиркай ако се зададе подобна промоция, че нашите свършиха вече, а си беше страхотна далавера! Сега ми се наложи да взема малък апкет Пуфис и дупето й се изрина. Отдавам го на това, че са по-дебели от на Памперс и явно заради жегите така е реагирала кожата й. Повече и аз няма да експериментирам  ooooh!
Колкото до дрехитв в родилното, нагласи си и от двата вида, те сестрите ще те насочат, пък и сама ще прецениш кое е по-подходящо. Аз лично не бих облякла дълъг ръкав, кожите им са чувствителни, като нищо ще ви изпишат подсечени и претоплени  Rolling Eyes

# 501
  • Мнения: 4 841
 Hug ако има нещо ще свиркам. Сега няма особена далавера понеже вдигнаха цената на паунда  Rolling Eyes иначе щяха да дойдат няколко лева по евтни от тукашните, но сега ако поръчам мисля ще дойдат на същата цена като тукашните и се губи смисъла.

В родилното нали има климатик?! Моето дете средата на юли си беше с дълго ръкавче и не е било проблем. В нас като си замина мама  Mr. Green вече беше по боди с къс ръкав и доста често по голо дупе.

# 502
  • Мнения: 195
Уфф от таз далавера ми пламтят ушите още - добре че ги препродадох на моя приятелка, че и аз лакомията като останалите 5 кашона закачих. Само мокрите кърпички си оставих, че ги ползвам. Нашето дупе явно е мнооог капризно, щото освен Huggies друго не трае - няма скъпи, няма евтини... провлала съм Либеро, Памперс -бял, зелен, лилав, оранжев...., Бейбилов, Молфикс, Пуфис...тц, не ги понася, а уж проблем с кожата нямаме да му се не види  newsm78 но виж тез въпросните Happy не съм взимала все още. То ми писна да експериментирам.
bebe0914 за боденцата - зависи. Аз носих и късо и дълго - обличахме ги и двете, особено като ме качиха вече в стаята и си надух климатика, и не отварях вратата да си споделя хладното с другите  Whistling Whistling - вътре си беше супер по време на августовските жеги. Така че колко му е да метнеш и от двата вида, че да не го мислиш.

Момичета как изтрайвате в това топлото - ние ще се побъркаме вече. Сутрин излизаме рано-рано, до обед, и вечер към 119ч за час-час и половина. През останалото време се побърквам в нас Rolling Eyes Sad да не говорим за малкия звяр... #2gunfire #2gunfire

# 503
  • Мнения: 336
Уфф от таз далавера ми пламтят ушите още - добре че ги препродадох на моя приятелка, че и аз лакомията като останалите 5 кашона закачих. Само мокрите кърпички си оставих, че ги ползвам. Нашето дупе явно е мнооог капризно, щото освен Huggies друго не трае - няма скъпи, няма евтини... провлала съм Либеро, Памперс -бял, зелен, лилав, оранжев...., Бейбилов, Молфикс, Пуфис...тц, не ги понася, а уж проблем с кожата нямаме да му се не види  newsm78 но виж тез въпросните Happy не съм взимала все още. То ми писна да експериментирам.
bebe0914 за боденцата - зависи. Аз носих и късо и дълго - обличахме ги и двете, особено като ме качиха вече в стаята и си надух климатика, и не отварях вратата да си споделя хладното с другите  Whistling Whistling - вътре си беше супер по време на августовските жеги. Така че колко му е да метнеш и от двата вида, че да не го мислиш.

Момичета как изтрайвате в това топлото - ние ще се побъркаме вече. Сутрин излизаме рано-рано, до обед, и вечер към 119ч за час-час и половина. През останалото време се побърквам в нас Rolling Eyes Sad да не говорим за малкия звяр... #2gunfire #2gunfire

Аз си поръчах въпросните памперси Хепи и съм изключително доволна те са с екстракт от зелен чай и действат много добре на беба а и когато е пълен памперса не мирише на напишкано и не се получава топка  дори днес си получих и другата поръчка от тях запасих се

# 504
  • Русе
  • Мнения: 90
Аз мога с две ръце да препоръчам Pampers Premium. От самото начало само тях ползваме и никога не сме имали никакви проблеми с подсичане. Сигурно затова и не сме пробвали други и тези препоръчвам. Бях категорична, че няма да си правя експерименти с кожата на детето.
Но има и друг момент - много зависи кой колко често сменя. Чувала съм майки да коментират как сменят при всяко изхождане, а други как, за да икономисват, сменят 3-4 за денонощие newsm78
Сега в жегата, като я храня повече, за да се оводнява добре, нормално е и да отделя повече и, съответно, да отиват повече памперси. За да нямаме проблеми с подсичането ползваме на Бочко течната пудра с тапиока, а ако започне да се появява зачервяване веднага мажа със Судокрем и всичко е на 6 Simple Smile
Тези със зеления чай, които препоръчва Мама на Вики и Ивка, звучат интересно Simple Smile
Та като стана въпрос за зелен чай и жега - така се спасяваме - със зелен чай с лед, приятно свежо  Hug

# 505
  • Мнения: 4 841
Аз съм в постоянно движение с децата така че при мен винаги е жега  Mr. Green В нас сме под климатиците. В колата пък си правим здравословна сауна  Mr. Green Т
ези дни излизам сутрин рано към 8-9ч и се прибирам малко преди моя мъж  ooooh!

Както вече казах за всяко дупе си има памперс. Моя син не ми се е обривал от памперси (освен сега като е топло, затова по често го пускам по голо дупе), но в случая капризната съм аз. Той и да му е неудобен памперса още не си признава  Mr. Green
За смяната на маперси е индивидуално. Сменям когато видя, че има нужда от смяна. Общо взето май сутрин, обед и вечер и когато има токсична бомба, което се случва сравнително рядко в памперса, но пък винаги си има изключения. Моя син не е от най пикливите, въпреки, че пие доста течности.

# 506
  • Русе
  • Мнения: 90
В нас сме под климатиците. В колата пък си правим здравословна сауна  Mr. Green
Ние пък без климатик сме си в постоянна сауна  Whistling
Както вече казах за всяко дупе си има памперс. Моя син не ми се е обривал от памперси (освен сега като е топло, затова по често го пускам по голо дупе), но в случая капризната съм аз. Той и да му е неудобен памперса още не си признава  Mr. Green
За смяната на маперси е индивидуално. Сменям когато видя, че има нужда от смяна.
Индивидуално е, съгласна съм, не съм искала да прозвуча осъдително - всеки сам решава според ситуацията си  Peace А голите дупета са винаги на почит Hug За жалост на мъниците, няма как да е постоянно  Wink

# 507
  • Мнения: 4 841
Защо да няма как?! Има еднократни попивателни подложки. На Доналд Дък са 2лв и стотинки за 10бр. Подлагаш на количката, в леглото, където ти стои детето обикновенно. Обуваш му едни гащички ако се притесняваш да не му настине дупето на детето.

Бебо предното лято го оставях на спалнята върху една такава подложка с напълно голо дупе и го загъвах отгоре с една пеленка и доста често така спеше в жегите. 

# 508
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен,отдавна не сьм писала,но не пропускам да ви 4ета Simple Smile има ли някоя бьдеща мама с термин октомври,видях 4е има за септември и се зарадвах 4е сьщо може да си споделяме.Другият вьпрос е дали има някоя мама която се следи при Шишкова? Simple Smile
Здравейте и от мен. Моя термин е на 5 октомври и ме следи
д-р Шишкова. Доволна съм си от нея.
Вече не съм нито бъдеща, нито настояща мама,благодарение на "вниманието" на д-р Шишкова.  Заради недопустимото й безхаберие загубихме бебето и без малко щяха да изпуснат и мен.
28 седмици ми се повтаря, че всичко е наред, след прегледи за по пет минути и мерене само на главичката на бебето. След фм при д-р Сигридов в София се оказа, че бебето е зле и страда, изоставаше с 5 седмици, липсваха му кислород и храна. Плацентата беше стара и пред отлепване. И никой нищо не беше видял в Русе.  Два пъти лежах и в патологията, първия в 6-та седмица, втория в 23-та и там никой не забеляза проблем... Бебето се роди в Плевен, но беше само 750гр., с тежка хипотрофия и живя само 9 дни(живот в мъчение и в утробата ми и извън нея).
Аз имам две автоимунни заболявания за които съм предупредила лекарите, но никой нищо не направи. В София и Плевен докторите се хванаха за главата, как може такова безхаберие.  Толкова много неща е можело и е трябвало да се направят, а не са... Сега ме е страх да отида при който и да е лекар в Русе...
Дано само здрави бебета  се раждат  в Русе, от здрави мами, защото за други те просто не са компетентни.

# 509
  • Русе
  • Мнения: 520
aleksea , прегръщам те и плача с теб за загубата на бебенцето ти. Само не се предавай. Вече знаеш, че има прекрасни отдадени на професията си лекари като д-р Сигридов. И те ще ти помогнат да си износиш и родиш здраво бебенце. С подходящата терапия и постоянно следене всичко ще бъде наред, дори и при автоимунно заболяване. Кураж и сили ти пожелавам. Hug

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 00:21 от парашутани

Общи условия

Активация на акаунт