Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014

  • 46 958
  • 774
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 780
Бих излязла с удоволствие, но вече не живеем в Русе, а в едно градче съвсем наблизо и затова все още ви се меся в темата  Laughing   bouquet

# 766
  • Русе
  • Мнения: 90
Пускам линк към моя списък за родилното, ако някой иска да се възползва  Hug
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oNWqbQvcCkXNDcvmQFQsFr6r … /edit?usp=sharing

# 767
  • Русе
  • Мнения: 19
OAKFINGERS , и аз раждах преди 10 месеца. На коя дата роди?  Hug


И аз родих преди 10 месеца- на 11.03. Heart Eyes Heart Eyes Как са вашите бебоци

# 768
  • Мнения: 780
Аз родих на 10.03  Flutter
Добре сме-скоро не са ни теглили и мерили защото времето не позволяваше и не мога да кажа колко сме. Храним се 5 пъти, като само сутрин и вечер с мляко. Изправя се права от легнало положение и ходи из леглото, но на земята не иска и 1 крачка да направи, въпреки че я държа. Зъбки още нямаме...но е време. Иначе казва мама, баба, бебе, тата, дяда, правим куку-бау и показва колко голяма ще стане след което си пляска, прави чук с главичка и така. Започна да има и предпочитания към хората. Много са сладки бебоците както на тази, така и на всяка друга възраст. Всеки ден измислят нещо ново с което да ни радват.  А вие?   bouquet

# 769
  • Русе
  • Мнения: 90
Не мога да се оплача от нищо, расте здраво и бодро дете Simple Smile Някъде към 70 см. и към 8 кг.
2 зъба, бърбори много, обича да тананика и да танцува (клати си дупето и раменете много сладурски), казва стандартните повтаряеми срички, изправя се на два крака в леглото, пълзи из цялата къща (камък ми падна от плещите с чистенето - вече има кой да го прави Wink ). Не знам защо всички казват, че като пропълзи детето и наставало ад. Ами за мен е по-добре, защото вече е по-самостоятелна - ходи където сама поиска. Е, като почне да се учи да крачи ще бъде с малко повече внимание, но то ще е за кратко.
Хапва доволно, всичко сама вкъщи й готвя, никакви кухни и никакви купени храни. Още се кърмим по малко за сплотяване на колектива.
Разбира всичко и, ако я помоля да направи нещо, е изпълнителна  Heart Eyes Абе смятам, че като за семейство, което се оправя без баби сме направо огън  bowuu

# 770
  • Русе
  • Мнения: 19
 Много се радвам, дано все така здрави и щастливи да си растат дечицата.
 Ние се храним по 6 пъти на ден още, така и не можах да го отуча от шишето в 3-4 но да е жив и здрав ще ставаме и ще даваме. Аз още се цедя вечер в 12ч му давам кърмата. Другите храни гледам да разнообразявам пюрета,каши,кисели,попарки,но като цяло още не смея да включа кисело мляко,риба и др.
Иначе имаме 4 зъба - 2 долни и 2 горни. Пълзим и се изправяме. Хваща се за масата, столовете и се изправя и върви като се придържа за тях.
Още не сме проговорили т.к. му говорим и на български и на турски и малко по бавно ще стане.
До преди месец не се беше разболявал сериозно, но новата година не ни тръгна добре вече сме на втори антибиотик, но за сега е на подобрение. Praynig

# 771
  • Мнения: 438
Моля някой, който е наясно и разбира да пусне нова тема, че вече прехвърлихме 50 стр.

# 772
  • Русе
  • Мнения: 19

OAKFINGERS ще пуснеш ли пак линкче на групата във фейсбук.

# 773
  • Русе
  • Мнения: 90
Линк към групата ни във фейсбук: https://www.facebook.com/groups/493015104168049/553541868115372/ … oup_comment_reply
И не само да се присъединявате, ами и да идвате да се запознаваме и да обменяме опит, да правим нови приятели  Hug
daniela1222, много е хубаво, че говорите на два езика вкъщи! Не се притеснявайте за проговарянето - казвам го като лингвист и педагог - всичко ще си дойде на мястото с времето. Няма място за притеснение, а така ще направите само добро на детето. Аз също говоря вкъщи, освен на български, което е неминуемо, и на руски, и на английски. Доколкото знам по някоя друга дума на други езици, гледам всичко да вмъквам, защото така детето развива езиковия си усет за структурата и на други езици. Много хора твърдят, че това само обърква детето, но специалистите са на друго мнение  Naughty
За киселото мляко - ние започнахме сами да квасим вкъщи, купуваме мляко от млекомат (много е по-мазно от тези, в кутиите) и слагаме пробиотична закваска - става чудна работа. Даваме и по малко сирене и краве масло. Скоро ще се престраша и сирене да заквасвам.
В интерес на истината, мога да кажа, че досега вкъщи никога не е имало проблеми със захранването, освен с киселото мляко. И то виж какъв проблем: изпада в истеричен рев, като й го вземем  Laughing Киселото мляко е любимата храна на малката.
За броя на страниците - никога не съм го разбирала тоя форум в това отношение (според мен не е много печено да се отделят хиляди теми, ама карай, лично мнение). Който знае знае как, нека го направи. Ако има модератори, нека се включат.
Аз пак се олях с писане, ще ме извинявате   bouquet

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 12:14 от OAKFINGERS

# 774
  • Мнения: 72
Линк към групата ни във фейсбук: https://www.facebook.com/groups/493015104168049/553541868115372/ … oup_comment_reply
И не само да се присъединявате, ами и да идвате да се запознаваме и да обменяме опит, да правим нови приятели  Hug
........

Аз кандидатствах за групата, ще ми бъде приятно да обсъждаме, а дори да  разхождаме бебоците заедно.  Hug Е, ние засега сме мънички и си стоим у дома, но от първа пролет нататък при хубаво време по редовно смятам да излизаме ...  1stroller  Nature Sunny

Аз ще пусна новата темичка Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=820399.0;topicrefid=19

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 17:00 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт