КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 2

  • 40 839
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Тъй, ама ние тук си нямаме пазар. Sad Абе ще се ходи във Варна и без това, от там ще взема.

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Е, това му е хубавото на...
Скрит текст:
"селото" , че няма "нищо", а пък да е наблизо големия град. Simple Smile
И наше "село" е така, магазините са ни все на път с кола... Пък аз искам и още по-далечко да сме от града.  Simple Smile

# 272
  • Мнения: 1 517
аз се запаси с брашно и с 500гр масло остава захар и други дребнотии Crazy
подстрекателки сте вие ей Crazy НЕ- ИЗ-ДЪР-ЖАХ




и едно козуначено руло. Рецептата е на една съфорумка Нана77. Споделям я, защото ми се стори с доста захар
Скрит текст:
20 гр мая, 600гр брашно
75 мл олио
3 яйца
200гр захар
250 гр прясно мляко

вътре е със сладко от сини сливи, но нямам парченце тъй като е за утрешния празник на майка ми Peace

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 1 010
Браво,момичета,страхотни козунаци сте направили tinki_15,Didi smile,miusli   bouquet
Аз пак имам питане към вас  Wink Даже 2  hahaha
Пекли ли сте козунаци в тези еднократните алуминиеви тавички и има ли нещо специфично при тях? Например по-бързо или по-бавно изпичане... Че ми се върти нещо в главата,че има значене материалът на тавата за печенето  newsm78
И още,мисля да направя един козунак или нещо като руло оформено с течен шоколад,но се притеснявам дали няма да остане глетаво там където е шоколадът  Rolling Eyes Да споделите вашия опит   bouquet
Благодаря ви предварително  Hug

# 274
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Пекли ли сте козунаци в тези еднократните алуминиеви тавички и има ли нещо специфично при тях? Например по-бързо или по-бавно изпичане...
Нищо по различно, май е по-бързо наистина изпичането, но така или иначе трябва да се наблюдвава.





И аз имам 2кг масло на пакетчета от любимото ми (на супер цена - 2.45лв от промоцията на Ф), надявам се да стигне до Великден...  Wink

# 275
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А такааа, харесах си още една рецепта. Много добре изглежда.
http://cookinglife.ru/panettone/

Ако искате превод за добавяне на първа страница, кажете.

# 276
  • Мнения: 230
А такааа, харесах си още една рецепта. Много добре изглежда.
http://cookinglife.ru/panettone/захаросани плодове?

Джемма, дали ще стане ако в панетонето се сложат нарязани на дребно лимонови резенки вместо захаросани плодове?

# 277
  • Мнения: 28
Чудесни козунацииии  Peace miusli, по коя рецепта са твоите?
Нещо средно между тази на Венета и тази на Мах-Мама, но по скоро вече отива към тази на Мах Мама, защото ползвам мас+олио. Тъй като в повечето пъти си ги правя както ми дойде, ще напиша и тук измерени пропорции от едно правене - 3 яйца, мазнина - 75мл, мляко 290 / може да се намали малко /, захар 170 и 1сл подсладител. Брашно на София Мел - тъмно синята опаковка.
tinki_15,Didi smilе - страхотни козунаци.

# 278
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А такааа, харесах си още една рецепта. Много добре изглежда.
http://cookinglife.ru/panettone/захаросани плодове?

Джемма, дали ще стане ако в панетонето се сложат нарязани на дребно лимонови резенки вместо захаросани плодове?

Вероятно. Не съм пробвала, но някъде четох такава рецепта с лимонови резенки.
 Аз лично го предпочитам само със стафиди и портокалови корички.

# 279
  • Мнения: 10
Здравейте дами, следя темата и днес най-накрая се реших да направя и аз козунак. Това ми беше първи опит и като за такъв смея да кажа горе долу успешен. Само не разбрах,защо външната коричка ми стана някак хлебна(страни4на и долна кора), може ли да се дължи на повече мазнина или? Rolling Eyes

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Няма как само кората да е хлебна, вероятно целият козунак е такъв.  Thinking
Може ли да снимаш.? Дай и рецептата, да видим повече ли е мазнината? Макар да не е това причина да е хлебен.

# 281
  • Мнения: 699
Джема, моля те сподели как я правиш тази сирна пасха. newsm78

# 282
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте,
Не съм писала тук досега, но от няколко седмици ви следя и ме заразихте с козуначения си ентусиазъм Grinning  chef
Миналата година направих козунаци само веднъж, изпуснах ги - превтасаха и се отказах от втори опит, но тази година няма отказване.
В последните 3 седмици, вече 3 пъти правя и двата последни пъти пека по начин, който видях тук - на вентилатор, долен реотан, 160С Peace
Днес ползвах 2 рецепти:
Със заквасена сметана, само че месих на ръка, не в машината.
И по тази рецепта, като ползвах обикновено брашно тип 500 и го увеличих с около 80г,
И двете рецепти са много сполучливи - само с плетките още не се справям добре, в дясно са тези със заквасена сметна, в ляво от хлебопекарната. Плънката е различна - с локум, с шипков мармалад и орехи, със сладко от сини сливи, със стафиди.
Миналата седмица правих по тази рецепта. Тези се получиха с най-добрата плетка досега, само поръската от навлажнена захар не ми хареса.

# 283
  • София
  • Мнения: 11 745
Здравейте дами, следя темата и днес най-накрая се реших да направя и аз козунак. Това ми беше първи опит и като за такъв смея да кажа горе долу успешен. Само не разбрах,защо външната коричка ми стана някак хлебна(страни4на и долна кора), може ли да се дължи на повече мазнина или? Rolling Eyes
Не би трябвало да е от мазнината. Какво значи хлебен/а ?? странична кора

# 284

Общи условия

Активация на акаунт