Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 669 910
  • 1 374
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 117
Момичета,извинявам се ,че не съм по темата,но да попитам:Тиквата освен с картоф и ябълка с какво може да се смеси.Например може ли с картоф или с някакво месо.От скоро правя на малката пюрета и още съм на Вие с тази материя.А пъпеша с каквосмесвате и от кои месец се дава?

# 451
  • Мнения: 1 089
Да,определено може! Има много такива готови бурканчета. С месо също може!

# 452
  • Мнения: 782
В тиквата я смесвам  с просо, ориз, картоф, месо, ядки, бисквити ....

# 453
  • Мнения: 1 449

Тиквата е универсален плод-зеленчук.
Може да се смесва с почти всичко, според вкуса.

Ето една любопитна класификация (не че има значение за захранването):
* тиква (наситено оранжева, кръгла) = плод
* тиква (оранжево-бяла, продълговата, сладка) = зеленчук
* тиква (зелена/бяла, кръгла, с твърда кора, зимно-есенен сорт) = зеленчук
 
Пъпеш
- 6 м. най-рано
- 8 м. най-добре (т.е. във възрастта за пресни плодове)
- може сред първите плодове (отчита се факторът сезонност)
- не е силен алерген (участва в някои кръстосани алергии, напр. поленови)
- добра хранителна ценност в детското хранене (бета-каротин, витамин С, минерали и др.)
- лесносмилаем за нежното стомахче (над 90% вода)
- невисоко съдържание на фибри
- внимава се при разрязването да не попадне замърсяване от кората (расте върху земята)
- не се прави разграничение между видовете (може с гладка кора, може с мъхеста)
- възможно е да предизвика типични обриви около устата т.е. непоносимост (не алергия) - причината е киселината, подобно на цитрусите, пресните домати, ягодите и т.н.

 

# 454
  • Мнения: 11
Страхотни рецепти  bouquet

# 455
  • Мнения: 11
момичета и аз малко не съм по темата, но бихте ли ми дали съвет какво да правя... моето бебче отказвада яде зеленчукови пюрета /пробвала съм от всички марки, които има на пазара/



newsm32

# 456
  • Мнения: 3 869
Жужи, колко ти е голямо бебето?
 - може да е временно, изчакай няколко дни и пак предложи
 - може да пробваш с цели парчета, а не пюрета - поне от любопитство ще опита, а може и да му хареса
- може да добавиш повече кърма към домашно приготвено пюре
изобилието от готови зеленчукови пюрета е крайно бедно за моя вкус, може да има зеленчуци, които твоето дете да предпочита, но те да не са в готовите пюрета или да смесени до неузнаваемост с нещо друго. Моето дете много харесва тиквички, но пюрето от тиквички с царевица отказа с отвръщение. Аз го опитах и разбрах защо - то беше само гаден вкус на сурово царевично брашно  Sick

# 457
  • Мнения: 11
на 4 месеца и 23 дни ... дали е рано още?

# 458
  • Мнения: 11
ядем само зеленчукови супи на Гербер ... но едно и също всеки ден и омръзва и понякога се цупи

# 459
  • Мнения: 2 132
Много сте малки още. Ива на вашата възраст беше само на кърма Simple Smile

# 460
  • Мнения: 342
Здравейте, мислех да отварям нова тема, но като размислих май тук е по-подходящо да задам въпроса си  Simple Smile
А той е следният - как да приготвя и съхраня плодове (кайсии, круши, праскови и други такива) за зимата без захар и без консерванти?

# 461
  • Мнения: 782
Ето тава е един полезен линка за тази цел  Wink
http://www.amber-bg.com/cooking/index.php?option=com_content& … =34&Itemid=40

Аз ще правя и компоти  с по 1с.л кафява захар. Също така и сладко с малко каф.захар и лимонтузу. Последното се слага за да не се развали сладкото.  Компотите ще ги ползвам за нектар, нещо за пиене  Grinning а сладкото може да си го яде като пюренце или намазано на филиика.

пп. Компота и сладкото, може да приготвиш и без захар  Mr. Green

# 462
  • Мнения: 3 869
Жужи, щом яде супите, но не иска пюре, най-вероятно пюретата са му гъсти. Малки сте още, затова. Но щом вече си започнала и искаш да продължиш и да разнообразиш или разреждай пюретата до консистенцията на супите или сама прави по-редички пюрета, но за 4 месеца разнообразиото от възможни зеленчуци не е голямо така или иначе.

# 463
  • Мнения: 11
В бебешките зеленчукови пюрета /за 5 месеца/ мога ли да сложа няколко маслини? newsm78

# 464
  • Мнения: 185
Да питам и тук, някой, който е давал патладжан, може ли да ми каже с какво го готви? Купих и опеках патладжан, но аз го ям само на салата с пресни домати и печен пипер и нямам идея с какво да го сготвя за детето  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт