На море в ТУРЦИЯ - тема 30

  • 84 407
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 993
Съгласна съм с Роже. Темата не се ощетява, напротив, обогатява се с направените сравнения с почивки в други държави. Някои имат богат опит с почивките в чужбина и е полезно да го споделят с други, чийто опит в това е беден. И аз не съм ходила в Испания на почивка, колебая се за дестинацията поради казаното от Татяна и като чета чужди мнения по въпроса, трупам база данни в списъка "за и против"  Simple Smile.

И в темата за Гърция от време на време се прокрадват сравнения с Турция. Wink 

# 706
  • Мнения: 167
Здравейте от страхотния хотел Аква Фентъзи........Уникалнооо е тук да знате....  grinning039 Да започна първо с пътя: Тръгнахме вчера в 17,30 с колата от София и сутринта в 8ч бяхме тук като направихме една по-голяма почивка преди границата, / около един час / и няколко малки за тоалетна вече на турска граница... Пътят е много хубав / една дупка не видяхме.. / и затова може би не се усещат толкова километрите.  На границата бяхме към 21ч - минахме много бързо. Отново да кажа на пътуващите с кола - да не забравят големия талон на колата. Искат го както на границата така и после при закупуването на HGS карта..... Ей това ни беше най-големия проблем - никъде няма такива карти - бяха ни казали на Шел - да ама нееее.... ooooh!.След като минете границата , на около 50км по пътя за Истанбул се продават такива , ние ги пропуснахме,защото по принцип се отклоняваш за Чанаккале / и другото място е преди самата магистрала в Измир, вляво на доста неудобно място е, но поне има.....Ние много се бяхме притеснили, че ще си отнесем яко глоби, ноооо Слава богу всичко е ок...Самата винетка струва 50ТРЛ.Дизелът е 4,2 - 4,30лири. За хотела: веднага с идването ни дадоха гривните, в самия апартамент ни настаниха в 10ч.  - другото семейство с нас нямаха този късмет и тях ги настаниха в 14ч. Времето е страхотно в момента - в 13ч. термометърът показваше 30градуса... smile3559 Това е засега - по нататък ще пиша и впечатления от самия хотел...Ако някой има въпроси - насреща съм  Grinning dance

# 707
  • София
  • Мнения: 4 294
Момичета някой ще ходи ли в този нов хотел AMARA ISLAND BODRUM ELITE
Има ли записали се, интересува ме плажа най вече, искам пясък, моля да сподели, както и други подробности.
Ние все още не сме направили резервация, сигурно ще гледаме някоя ластминит оферта.
Събирам мнения и впечатления от вас и ви чета редовно  Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 4 397
Кимболина, нека не се изкарваме по католици от папата.

Нещо не схванах за какво става дума  newsm78

# 709
  • Мнения: 1 732
Хайде, ако обичате, да си пренесете заяжданията на лични!
Хора, абе какви са тези безумни часове на чартърните полети това лято? Ама то така още по-зле от автобусния транспорт... ooooh! Сега гледах едни оферти на Емералд с комбиниран, в едната посока самолет, в другата - автобус, ама пак се получава тъпня, хем недоспал, хем настаняване след сто часа. Явно БГ сме последна дупка на кавала като поток от туристи, та затова...

# 710
  • Мнения: 306
ЗДравейте,току що се завърнахме от Анталия -  Хотел Club Falcon **** . Хотелът-  4 звезди,но страхотен.Тази година са правили основен ремонт ,всичко мирише на ново. Подменени са дори и приборите за хранене. Персоналът - млади,любезни... Е, не всички говореха английски,но се разбирахме някакси. Постоянно питат дали всичко е ОК,дали имаме от нещо нужда и т.н.  Имаше ли някакъв проблем(,като например картата да не ти отваря вратата на стаята) то той се отстраняваше за секунди. Просто не съм очаквала такава организация. Локацията на хотела не можеше да бъде по-добра. На 17 км от летището.В квартала на Анталия - Лара. на 5 мин.пеша от два големи мола ,които предлагат дрехи 0т 10 до 1000 лири. На 10 мин. с автобус от центъра на Анталия и старият град. и на още 30 мин с автобус от центъра до водопадите Дюден само срещу две лири за билет. Интернет имаше в навсякъде дори и в стаите. Анимацията- много добра.
А времето..... мммм страхотно около 28-30 градуса с лек ветрец...направо страхотно.Хванахме хубав тен. Забравих да подчертая че бяхме с малката която е само на 8 месеца. Всички много я харесваха,целуваха и искаха да се снимат с нея. Дори и самият шеф на хотела и беше станал фен  Joy Много съм доволна и заредена...  Party
Пожелавам приятна и слънчева почивка на всички

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 620
Ех момичета благородно ви завиждам дали няма да има някое чартърче от Бургас   Embarassed

С малко бебе сме и не ми се мисли за сухопътен транспорт въпреки че не е невъзможно


 Peace

# 712
  • Мнения: 306
Ех момичета благородно ви завиждам дали няма да има някое чартърче от Бургас   Embarassed

С малко бебе сме и не ми се мисли за сухопътен транспорт въпреки че не е невъзможно


 Peace

Спокойно може да си хванете самолета от Варна. Толкова ви е близко. Ние с бебето(8м.) пътувахме 3 часа до София,после час и половина със самолета и после още час и половина с автобус до хотела. Бях подготвена за най-лошото,но за моя радост беше много спокойна,и  в колата и в самолета и в автобуса поспа по 30 мин. Оглеждаше се и се закачаше с хората около нея.
Има ли желание има и начин  Wink

# 713
  • Мнения: 111
... В нашя хотел Лонг бийч ...

Чудесен репортаж!  Grinning

Но може ли още малко:

1. Линк към снимките?

2. Ние ще сме във виличките с басейн, какво е положението там - има ли шум от коли, дискотека и анимации?

3. Беше споменал, че "Стаята я почистваха редовно, правеха лебеди всяка сутрин, без да оставяме бакшиши, като оставихме и не направиха. Затова и повече не оставих.
Най-много бакшиши давахме на барманите в основния ресторант и снек бара на плажа и басейна с морска вода. ЗАтова и винаги пиехме качествени напитки и коктейли.
" - Колко бакшиш и в каква валута е нормално да се оставя на камериерките? И колко за барманите? Срещу тези бакшиши какво получихте повече от другите, които не са оставяли?

4. Ала карт ресторантите - какви има?
Има ли дрес код по принцип за основния и за ала карт ресторантите?
В ала карта при една резервация за престой получаваш една безплатна вечеря, така ли?

5. Месата какви са? Предполагам, че предимно пилешко? Имаше ли агнешко, телешко и риба?
А свинско?

6. "Алкохола освен местни включваше и вносни напитки." - Вносно уиски на корем или само срещу бакшиш?  Rolling Eyes

7. "вечерта на хотела" - какво представлява?

8. С полетите всичко ли беше ок? Ние летим с дневни полети и се надявам всичко да е наред, че имам леееекинка фобия.  Mr. Green

9. Някакви интересни екскурзийки има ли и къде си струва човек да отиде?  newsm78

10. И последен въпрос - Как са плажа и морето? Чисти ли са, има ли камъни, има ли разни опасни морски твари?

Благодаря предварително за отговорите!  cheers

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 22:34 от GODzillata

# 714
  • Мнения: 134
Ех момичета благородно ви завиждам дали няма да има някое чартърче от Бургас   Embarassed

С малко бебе сме и не ми се мисли за сухопътен транспорт въпреки че не е невъзможно


 Peace
Преди имаше чартъри от Бургас до Анталия, но последния беше през 2011г, когато по спешност се обединиха чартърите за Бодрум и за Анталия, заради фалита на Алма. Сега може да летите от Варна (както правихме и ние до 2012г), може и от Истанбул (ние летяхме от там мин. година и тази пак ще сме така). Тъй като за бебето няма да плащате нито хотел, нито лет. такси, то предполагам, че няма да си заслужава да летите от Истанбул.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 841
... В нашя хотел Лонг бийч ...

Чудесен репортаж!  Grinning

Но може ли още малко:

1. Линк към снимките?

2. Ние ще сме във виличките с басейн, какво е положението там - има ли шум от коли, дискотека и анимации?

3. Беше споменал, че "Стаята я почистваха редовно, правеха лебеди всяка сутрин, без да оставяме бакшиши, като оставихме и не направиха. Затова и повече не оставих.
Най-много бакшиши давахме на барманите в основния ресторант и снек бара на плажа и басейна с морска вода. ЗАтова и винаги пиехме качествени напитки и коктейли.
" - Колко бакшиш и в каква валута е нормално да се оставя на камериерките? И колко за барманите? Срещу тези бакшиши какво получихте повече от другите, които не са оставяли?

4. Ала карт ресторантите - какви има?
Има ли дрес код по принцип за основния и за ала карт ресторантите?
В ала карта при една резервация за престой получаваш една безплатна вечеря, така ли?

5. Месата какви са? Предполагам, че предимно пилешко? Имаше ли агнешко, телешко и риба?
А свинско?

6. "Алкохола освен местни включваше и вносни напитки." - Вносно уиски на корем или само срещу бакшиш?  Rolling Eyes

7. "вечерта на хотела" - какво представлява?

8. С полетите всичко ли беше ок? Ние летим с дневни полети и се надявам всичко да е наред, че имам леееекинка фобия.  Mr. Green

9. Някакви интересни екскурзийки има ли и къде си струва човек да отиде?  newsm78

10. И последен въпрос - Как са плажа и морето? Чисти ли са, има ли камъни, има ли разни опасни морски твари?

Благодаря предварително за отговорите!  cheers
GODzillata, сега ще отговоря на въпросите ти Simple Smile
1. Снимките все още не съм ги качил в албума на бг мама в снимка бг. Ще го направя предполагам утре ако ми остане време Simple Smile
2. Във виличките не мога да ти кажа дали има шум вечер, защото не съм стоял при тях. През деня едва ли ще стоите точно на тях. Много малко хора стояха на басейните там, защото самичък да стоиш си е скучно. Вечер може би се чува музика от дискотеките на хотелите, които са зад реката от страната на вилите, но едва ли при затворени прозорци се чува музиката. Иначе от дискотеката на хотела не се чува нищо.
3. На камериерките оставям обикновено по 1 долар сутрин, на барманите давам колкото ми е кеф. Някой път по един, друг път по пет както ми дойде отвътре.  Хахаха, този въпрос ме уби. Какво сме получили повече от дургите? Не зная. Не съм гледал на тях какво са давали, но знам как ме посрещаха мен. Винаги ми се отваряше нова бутилка, правеха ми се добри коктейли, не ме караха да чакам. Бяхме приятели, а нали знаеш как е между приятели Peace
4.Ала картите ще прочетеш концепцията на хотела и ще ги видиш. Няма дрес код, но не видях голи хора или по бански.
5.Всякакви меса има. Включително свинско, риба, телешки език, пилешко
6.Не знам какъв ти е корема за вносното уиски. Но не видях хора с големи кореми там. Пиеш две три най-много. Останалото вече си е наливане, а не видях хора да се наливат в този хотел.Може би, защото нямаше българи...
7. Вечерта на хотела е както всяка вечер на всеки хотел. Тържествена вечеря с тройно повече ядене и пиене, музики, програма, заря.... абе от пиле мляко...
8. Всеки полет е за себе си. нашите си бяха ок.
9. Ние в Турция ходим на море, а не на екскурзии. Там на място ще ви ги кажат, ще се запишете на тези, които Ви харесат.
10. Морето и плажа са чисти. Има малко.... акули, ама не е нещо страшно Joy Joy
Аааа, те свършили въпросите ти. Ако има още питай спокойно.  Simple Smile
ПС. Успях да кача сега и снимките от хотела. Ще ги видиш в албума Long Beach Resort& Spa Hotel в снимка бг.  Профила и паролата ги има на първа страница на темата. Качих и снимки от вечерта на хотела.

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 23:41 от roje22

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 620
Да точно тогава летяхме за Бодрум от Бургас чиста работа в страхотен хотел бяхме всичко беше много на ниво Торба Воаяж  Peace
http://www.voyagehotel.com/Gallery

А какво ще кажете за автобус  Mr. Green с бебето


 newsm78  bouquet

Последна редакция: нд, 01 юни 2014, 00:10 от gicka

# 717
  • Варна
  • Мнения: 10 558
По принцип би било хубаво да се коментира основно и само за Турция,за това е и заглавието на темата,друг е въпроса,кой иска да си направи труда да чете темите и да ръзсъждава Mr. Green
А и двете дестинации нямат нищо общо Peace
Може и с кола до Истанбул и от там със самолет до Анталия,не е скъпо Peace

# 718
  • Мнения: 111
.... Ако има още питай спокойно.  Simple Smile
...

Благодаря за изчерпателните отговори!  newsm10

Питам  Grinning - накъде все пак е плажа, защото според табелката - е навсякъде!  Laughing


Чудесни снимки, btw, спокойно се разглеждат без име и парола.  Wink

Друго - препоръчително ли е човек да има турски лири или може само евро? Или пък са фенове на доларите?  Rolling Eyes

Липсата на пиянски изцепки, българи и гуляещи братушки е добра новина!  newsm44
Явно по-дългият трансфер и цена отсяват туристите.  Laughing
@Alleisha - ТОВА е твоят хотел!  Wink  Mr. Green

Други въпроси към момента май нямам  newsm78, но ако ти се сещаш за нещо, което ще е от полза на хора, отиващи за първи път в Турция по принцип и в Лонг Бийч в частност -  не се колебай да го споделиш.   smile3521

# 719
  • Мнения: 1 732
Sentinus или The grand blue sky, и двата в Кушадасъ, предвид това, че държа основно на плажната ивица, пясъчен плаж, по възможност без камъняци, чистота и хубава храна? Анимация и СПА не ме вълнуват. Сама с детето съм, не пием алкохол и си лягаме с кокошките. Mr. Green Цените са почти еднакви, четох, четох, изморих се...

Общи условия

Активация на акаунт