Кои плодове са цитруси?

  • 28 622
  • 45
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
Аз скоро разбрах, че и банана се брои за алерген заради хистамина. Защо лекарите си мълчат и не ни казват???
що, за домата и банана аз лично знам и много се чудя на банановата каша след 4 мес и на пъчти всички зеленчукови пюрета, в които има домат newsm78

# 31
  • Мнения: 46 518
Мойта педка зачезна за известно време и заместващите я ми казаха да давам банан, пасиран след 4 месец и аз патката давах, добре, че минахме м/у капките, но като ми казаха да дам и попара на 4 месеца ги зарязах и се регистрирах в бгмама  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 7 640
Мойта педка зачезна за известно време и заместващите я ми казаха да давам банан, пасиран след 4 месец и аз патката давах, добре, че минахме м/у капките, но като ми казаха да дам и попара на 4 месеца ги зарязах и се регистрирах в бгмама  Mr. Green
Grinning
даже знаеш ли- за деца се препоръчват презрелите, почти угнили банани с черните точици, з-то в незрелите съотн. захар:скорбяла е 1:15, а в зрелите 16:5 Crazy
И според френската школа, бананът трябва да се попари с обелката или с нея да се сложи във фурната, после се намачква Rolling Eyes
Колкото и да е странно, бананите са тежка храна за стомаха- всеки коремен хирург ще го каже

# 33
  • Мнения: 4 915
Колкото и да е странно, бананите са тежка храна за стомаха- всеки коремен хирург ще го каже
Не е странно, така е. Дори учителката  по биология в гимназията ни каза: "Не яжте банани след хранене, защото са много тежки за стомаха и затрудняват усвояването на храната. "

Пък относно чуденето но Никол за педиатрите - част от лекарите залагат повече на уменията си да лекуват, вместо на задължението да предпазват - със съвети и консултации, с добра информираност и непрекъснато опресняване и обогатяване на знанията.  Confused Лечението на последствията е пред превенцията, вместо да е обратното.

# 34
  • Мнения: 6 390
А като се попари или опече с обелката банана - променя ли си вкуса  newsm78

# 35
  • Мнения: 7 640
аз го разделям на парчета белен и го пускам на 600 за 2 мин в МВ.
Става по-сладък и ароматен, после го прибавям към овесени ядки и пр. Много се котира у нас  chef

# 36
  • София, център
  • Мнения: 686
       И на друго място писах ... четох в един сайт, че първите ( и единствени в ранна възраст ) ПЛОДОВЕ, които могат да се дават сурови ( не-бланширани, не-варени, не-печени ) са банана и авокадото!
       Не споря просто казвам какво съм чела, а пък е факт че в много от пюретата и кашите има банан!

http://www.wholesomebabyfood.com/tipavocado.htm - ЗА АВОКАДОТО ( НА АНГЛИЙСКИ )
http://www.wholesomebabyfood.com/tipbananas.htm- ЗА БАНАНА ( НА АНГЛИЙСКИ )

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 23:54 от adiland

# 37
  • Мнения: 6 390
аз го разделям на парчета белен и го пускам на 600 за 2 мин в МВ.
Става по-сладък и ароматен, после го прибавям към овесени ядки и пр. Много се котира у нас  chef
аз го давам в суров вид, в смисъл не го мачкам и не го прибавям към нищо, яде си само банан, та затова се питам дали му се сменя оригиналния вкус  newsm78 а в МВ с вода ли го пускаш

# 38
  • София, център
  • Мнения: 686
За банана, предварително се извинявам за превода си  Rolling Eyes

                Бананите са с отлична хранителност, както и подходящи за първа храна на вашето бебе! Бананите често са смятани за една от перфектните храни , които природата ни е дала, защото те съдържат всичко необходимо на човек да отцелее. Един от най – важните хранителни компоненти на бананите са калий и fiber (  фибри (карбохидрат - несмилаем) полезни много). Бананите са също така богати на Витамин B6, Витамин C и Витамин В12.



                Калия в банана , често бива объркав с натрий ( сол ). Калия допринася за добро кръвно налягане, както и за нормалното функциониране на сърцето. Някои проучвания предполагат, че хора които консумират банани и други храни богати на калий, е по – малко вероятно да развият атеросклероза и високо кръвно налягане!


   Бананите са известни още като антиациди ( противокиселинен ). Те предпазват от язва на стомаха и язвени образования. Причината за този малко известен и почти особен факт е наличието на лепкаво обемно вещество, което помага на червата при продукцията на слуз, което прави бананите много много лесно смилаеми.


   В допълнение на всички по–горе споменати фантастични качества бананите са много удобна храна. Те са в своя собствена кора и нямя нужда да се мият; просто белиш и ядеш ! ….


Садържание:
BANANAS: (един среден)
VITAMINS:
Vitamin A - 95 IU
Vitamin C - 11 mg
Folate (important during pregnancy) ( фолий – полезен по време на бременността )- 22.5 mcg
Vitamin B6 - .7mcg
Niacin - .6 mg
Pantothenic Acid - .31 mg
Vitamin E - .67 IU

MINERALS:
Potassium ( калий )- 467 mg
Magnesium - 43 mg
Phosphorus - 27 mg
Calcium - 7 mg
Selenium - 1.3 mg
Iron ( желязо )–4 mg
Забелязват се и следи от zinc, manganese and copper ( мед – бакър, не мед за ядене  Grinning )

от http://www.wholesomebabyfood.com/tipbananas.htm- ЗА БАНАНА ( НА АНГЛИЙСКИ )

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 00:49 от adiland

# 39
  • Мнения: 7 640
адиланд, няма хирург, които да не забрани ядене на банани след коремни интервенции Thinking, разни източници- разни мнения.
Фактът, че запича обикновено, за мен потвърждава фактът, че не е лесно смилаем.

Ели, без вода, нарязав или начупен на парчета, той сам си пуска сок.
Суров го давам също, така правя, като искам да го добавя в закуска.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 686
PolarFox   не споря само ми беше под ръка този текст и го преведох  Hug Grinning

# 41
  • Мнения: 7 640
PolarFox   не споря само ми беше под ръка този текст и го преведох  Hug Grinning

ясно, даже не се сдърпахме Wink

# 42
  • София, център
  • Мнения: 686
PolarFox   не споря само ми беше под ръка този текст и го преведох  Hug Grinning

ясно, даже не се сдърпахме Wink

ООО не съм по тази част, трябва яко да ме изнерви някой и чак тогава newsm62

 Hug

# 43
  • Мнения: 702
За някой хора, май че всички плодове, които не са присъщи за България  са цитруси Wink

# 44
  • София, център
  • Мнения: 686
За някой хора, май че всички плодове, които не са присъщи за България  са цитруси Wink

аха  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт