Кога може да се подстригват бебетата

  • 6 433
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
здравейте може ли да ми дадете един съвет моето бебе е на 3 месеца проблем ли е ако я подстрига защото много хора ми казват да не я подстригвам още да изчакам да направи годинка?

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 08:45 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 15 379
Можеш, но защо?

# 2
  • Мнения: 292
Аз моята я подстригах когато беше на 6 месеца гола глава,за да и се сгъсти  косата и тогава фризьорката каза,че толкова малка клиентка не е имала Simple Smile

# 3
  • Мнения: 8 957
Здравей.
Мисля че темата ти не е за този подфорум, а бебето можеш да подстрижеш, когато ти сметнеш че има нужда или че ти харесва.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
И сгъсти ли се Joy

# 5
  • Мнения: 6 365
Китайците бръснат всички бебета, като навършат 100 дни.

Моят го подстригах след годинката, но самоделно. С машинка чак след 1.5 г, дотогава се плашеше и му се изпотяваше перушинката, беше невъзможно.

# 6
  • Мнения: 292
Незнам дали от подстригването,но да сега е с доста гъста коса.

# 7
  • Мнения: 8 957
Гъстата коса е въпрос на ген, а не на подстригване.

# 8
  • Мнения: 292
Може би,си права alina_si

# 9
  • Мнения: 8 957
И аз и сестра ми сме с дълги гъсти коси. Никога не сме подстригване до гола глава, напротив, от малки сме с дълги коси.

# 10
  • Мнения: 6 365
Може би викате "гъста коса" на онова, което расте, след като опада бебешкият пух.

# 11
  • Мнения: 8 957
На дъщеря ми никакъв бебешки пух не и е падал, тя си се роди с коса.

# 12
  • Мнения: 15 379
Може би викате "гъста коса" на онова, което расте, след като опада бебешкият пух.

Не, просто разпространеният мит, че ако се обръсне до голо едно бебе, то косата му така ще започне да расте, та чак ще пращи от гъстота.
А цвят и структура на косъма са ген. Точка.

# 13
  • Мнения: 6 365
При моя имаше бебешки пух, който буквално "оскубах"- падаше ми в ръцете; после бебешка коса и после детска коса, много по-твърда, с по-дебели косми, с илюзията, че е по-гъста.

Знам за мита, може би е тръгнал от това, че при децата има естествена смяна на вида коса.

# 14
  • София
  • Мнения: 20 179
Може да я подстрижеш когато прецениш.  Peace
Моята дъщеря започнах да я подстригвам като беше на 5 месеца, защото се роди с доста гъста и дълга коса и като се стопли времето, започна да й се поти вратлето.

Общи условия

Активация на акаунт