Кога може да се подстригват бебетата

  • 6 442
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Здравейте! От личен опит ви казвам, че подстригването гола глава може да доведе до сгъстяване на косата. Сестра ми беше на 4 и с много тънка и рядка коса. Прихвана въшки и майка ми я мина с мачинката за подстригване нула номер. Прасна и доста по-  гъста и здрава коса.  Simple Smile

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Моят син го постригахме на годинката защото имаше много голяма коса,чак в очите му падаше.Бебешката му косичка си беше мека,след постригването стана много твърда,като на баща му.Вече е на 2,5 месеца и продължаваме с машинката всеки месец 3-ти номер.На приятелка детенцето е на 2 годинки,нито веднъж не е подстригвана,много мека и нежна е,пух направо,и е много малко.Няма такъв момент при мен,мога или не мога да подстрижа детето.Ако има нужда подстригваш без да мислиш.Няма да ходи с потна глава цяло лято от жега само защото нямало детето 1 годинка.Бабини деветини са това

# 17
  • Мнения: 2 850
Здравейте! От личен опит ви казвам, че подстригването гола глава може да доведе до сгъстяване на косата. Сестра ми беше на 4 и с много тънка и рядка коса. Прихвана въшки и майка ми я мина с мачинката за подстригване нула номер. Прасна и доста по-  гъста и здрава коса.  Simple Smile
Глупости на търкалета - братовчедите ми са стригани така като бебета и до ден днешен са си с тънки и рехави коси. Това си е ген. Косата й е щяла да се сгъсти и без постригването.

# 18
  • Мнения: 8
дащеря ми се роди с дълга коса и сега почна да и се бели главичката затова искам да я подстрига

# 19
  • Мнения: 5 173
Гъстата коса е въпрос на ген, а не на подстригване.
Да. Peace

# 20
  • Мнения: 7
Здравейте! От личен опит ви казвам, че подстригването гола глава може да доведе до сгъстяване на косата. Сестра ми беше на 4 и с много тънка и рядка коса. Прихвана въшки и майка ми я мина с мачинката за подстригване нула номер. Прасна и доста по-  гъста и здрава коса.  Simple Smile
Глупости на търкалета - братовчедите ми са стригани така като бебета и до ден днешен са си с тънки и рехави коси. Това си е ген. Косата й е щяла да се сгъсти и без постригването.

Напълно е възможно Simple Smile

# 21
  • Мнения: 126
Лично аз подстригах сина си преди месец, защото се роди с доста коса и почна да му изпотява главата. Исках да отиде на фризьор, но нито един не се съгласи на толкова малко бебе, така че с ножиците.. За сгъстяването нямам мнение по въпроса Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 052
Подстригах бретона на дъщеря ми за първи път малко след годинката. Сега е на 1,8г. и останалата част от косата още не съм я пипала.
А на въпроса кога може да се подстригват - когато пожелаеш Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 597
Здравейте! От личен опит ви казвам, че подстригването гола глава може да доведе до сгъстяване на косата. Сестра ми беше на 4 и с много тънка и рядка коса. Прихвана въшки и майка ми я мина с мачинката за подстригване нула номер. Прасна и доста по-  гъста и здрава коса.  Simple Smile

Явно преди това косата не е поддържана добре и е била изтощена.
Няма никакъв шанс да се получи сгъстяване, от това, че е срязан косъма. Луковиците са си толкова, колкото са според гена, освен ако не сте садили допълнително.

По темата - когато преценят родителите.

# 24
  • Мнения: 15 379
Въпросът не е само в брой луковици, а и в самата структура на косъма Simple Smile, която категорично се наследява.
И аз, и бащата на детето ми сме с хубави коси, особено бащата. Синът ни е прихванал косата на моя покоен баща - като цвят и страхотна гъстота Heart Eyes.
Самото дете се роди с 1 педя дълга и много гъста коса, никога не е подстригван до голо, даже в първите години все го мислеха за момиченце.

# 25
  • Мнения: 808
Аз го подстригах около годинката. Мисля, че по-рано няма смисъл. А иначе има много гъста коса с твърд косъм, като баща си. Много исках да му пусна малко по-дълга коса, ама тя е толкова твърда, че расте нагоре, а не пада надолу и не може да се оформи хубава прическа.

# 26
  • Мнения: 8
благодаря за съветите
а това белене на кожата на главичката предполагам че е нормално

# 27
  • София
  • Мнения: 39 890
благодаря за съветите
а това белене на кожата на главичката предполагам че е нормално
Ако пишете за т. нар. крусти - нормално е.
При някои деца крустите са по-малко, при други - повече.
Крустите на дъщеря ми чистих с зехтин и гребен, за дребния използвах Мустела - Stelaker.

# 28
  • Мнения: 808
Аз също използвах на Мустела, във вид на пяна. Но не мога да си спомня точното име. Много добър продукт според мен. Буквално за 4-5 пъти и всичко изчезна.

# 29
  • Мнения: 15 379
Крустите при моето дете изчезнаха напълно, защото миех косата му всеки ден. Не съм ползвала препарати, опитах веднъж със зехтин и резултата беше плачевен.

Общи условия

Активация на акаунт