Майчинството счетоводно-60

  • 28 796
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 201
Здравейте момичета моля ,ако някой знае нещо по моя казус да отговори ,защото аз нищо не разбирам.Та питането ми е такова в момента съм бременна и съм земеделски производител ,но от година и половина не съм си плащала осигуровките ,а иначе от 2007 д0 2012 съм си плащала и то на високия процент за болнични и майчинство.Може ли да избегна плащането на веднъж на тези осигуровки за момента ,защото нямам възможност ,като отида да се отпиша от данъчното и една приятелка да ме назначи в нейната фирма на работа фиктивно.Та мисълта ми е такава ,ако направя така и после ще взимам ли майчинство ,като съм имала през живота ми 5 години ,в които съм осигурявана  на високия процент или се гледат последните 2 години и няма как да взимам майчинство.Дано да сте ме разбрали ,защото много хаотично го описах ,моля ви ако някой знае нещо да ми пише ,за да знам какво да правя за напред.Благодаря ви предварително.

# 736
  • Мнения: 1 192
Ако единият болничен лист изтича в петък, а новия се издаде в понеделник, това прекъсване ли е и проблем ли е, ако има назначен друг човек по заместване?
  Вторият ми въпрос е 45 дни преди раждане включват ли самия ден на раждане?

# 737
  • Мнения: 297
Здравейте момичета моля ,ако някой знае нещо по моя казус да отговори ,защото аз нищо не разбирам.Та питането ми е такова в момента съм бременна и съм земеделски производител ,но от година и половина не съм си плащала осигуровките ,а иначе от 2007 д0 2012 съм си плащала и то на високия процент за болнични и майчинство.Може ли да избегна плащането на веднъж на тези осигуровки за момента ,защото нямам възможност ,като отида да се отпиша от данъчното-непременно го направи и една приятелка да ме назначи в нейната фирма на работа фиктивно.Та мисълта ми е такава ,ако направя така и после ще взимам ли майчинство ,като съм имала през живота ми 5 години ,в които съм осигурявана  на високия процент-да, ще получаваш парично обезщетение или се гледат последните 2 години и няма как да взимам майчинство.Дано да сте ме разбрали ,защото много хаотично го описах ,моля ви ако някой знае нещо да ми пише ,за да знам какво да правя за напред.Благодаря ви предварително.-дохода, от който се определя обезщетението за бременност е от 18 месеца назад, като е гарантирана минималната работна заплата.

Ако единият болничен лист изтича в петък, а новия се издаде в понеделник, това прекъсване ли е и проблем ли е, ако има назначен друг човек по заместване?--Неясен въпрос според мен. Двете заболявания различни ли са?
  Вторият ми въпрос е 45 дни преди раждане включват ли самия ден на раждане?-Не, датата на термина не се включва в болничен лист за раждане.
[/color]

# 738
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Ако единият болничен лист изтича в петък, а новия се издаде в понеделник, това прекъсване ли е и проблем ли е, ако има назначен друг човек по заместване? -не, така се издават ако втория е продължение на първия. Ако ще е болничен с друга диагноза или от друг лекар трябва да има поне един работен ден между двата болнични
  Вторият ми въпрос е 45 дни преди раждане включват ли самия ден на раждане?-не, 45дни до деня преди термина на раждане

# 739
  • Мнения: 1 192
Да, не съм уточнила. И двата болнични са за рискова бременност и с една диагноза- заплашващ аборт...
 А в 180-те дни, които се полагат максимум влизат ли предишни болнични дни, ползвани за гледане на дете или за мен самата поради болест?

# 740
  • Варна
  • Мнения: 4 924
За болничните явно ти е продължение, така че-да, така се издават.
180дни са дни за ползване на болнични от ЛКК за календарна година. Ако тази година си ползвала от тях-да, влизат.
п.с. болнични издадени от ЛЛ(40 дни полагащи се за година) и болнични за хоспитализация не влизат в броят дни на болнични от ЛКК.

# 741
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Да, не съм уточнила. И двата болнични са за рискова бременност и с една диагноза- заплашващ аборт...
 А в 180-те дни, които се полагат максимум влизат ли предишни болнични дни, ползвани за гледане на дете или за мен самата поради болест?

180-те дни се броят без прекъсване.Ако има прекъсване между тях се започва наново.Така че зависи болничните за гледане на дете и личните ти кога са били...  Peace

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Заповядайте в новата тема                 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=791915.new#new

# 743
  • Мнения: 30
Мами имам следния въпрос сега съм на борсата от този месец имам трудов стаж 6 год .и половина кога трябва да си прескъсна борсата и да ме назначат фиктивно на работа за да вземам две год. майченсво.благодаря ви предварително

# 744
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Мами имам следния въпрос сега съм на борсата от този месец имам трудов стаж 6 год .и половина кога трябва да си прескъсна борсата и да ме назначат фиктивно на работа за да вземам две год. майченсво.благодаря ви предварително
Непосредствено преди 45-дневния болничен. Да име 1 ден поне ефективно отработен.
И ползвайте новата тема:
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=791915.new#new

# 745
  • Мнения: 30
Преди да ми дадът болничния 45  дена преди термина значи трябва да се водя един ден на работа така ли.аз мисля преди 45 дневния болничен да ме назначат 3-4 дни по рано така ще стане ли

# 746
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Преди да ми дадът болничния 45  дена преди термина значи трябва да се водя един ден на работа така ли.аз мисля преди 45 дневния болничен да ме назначат 3-4 дни по рано така ще стане ли

Да.

Общи условия

Активация на акаунт