Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво означава изречението в новия вариант на Протокола (Приложение No 5 към чл. 6, ал. 6) за подаване на данни с декларации обр. No 1 и обр. No 6?
Какви са декларации 1 и 6 и защо е важно да се подават едновременно?
Какви са очакванията при търсене на счетоводител?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво означава изречението в новия вариант на Протокола (Приложение No 5 към чл. 6, ал. 6) за подаване на данни с декларации обр. No 1 и обр. No 6?
-
Какви са декларации 1 и 6 и защо е важно да се подават едновременно?
Декларация 1 е месечното подаване на данни като самоосигуряващо се лице, докато декларация 6 се подава годишно за изравняване на осигуровките заедно с данъчната декларация. Те трябва да се подават едновременно, защото НАП проверява съответствие в декларираните задължения и приема двете декларации само когато декларираните задължения с Декларация образец 6 са равни на изчислените осигурителни вноски в подадените Декларации образец 1.
-
Какви са очакванията при търсене на счетоводител?
При търсене на счетоводител е важно да се очаква той да разбира от своята работа, да предразполага по начин, по който може да му се доверява, ясно и редовно да обяснява своите действия и въздействието им върху бизнеса, активно да търси начини за намаляване на разходите и увеличаване на печалбата, бързо да отговаря на запитвания, ефективно управление на финансите и предлагане на конкурентна цена.
-
Какво представлява пощенският превод и необходима ли е касова бележка при изпращане на стока с наложен платеж?
-
Какво представлява декларацията за регистрация на самоосигуряващо се лице и кога трябва да се подаде?