На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 106 996
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 41
Здравейте момичета . Аз съм абсолютен новак в темата , а и не се ориентирам много добре защото влизам често , но за кратко. Включвам се с молба да ме насочите къде да прочета или за малко информация относно курорта Айвалък и пътуване в края на месец септември със собтсвен транспорт . Видях един хотел в Айвалък /не претенциозен/ , който обаче е със самостоятелен плаж , има басейни и е на база ALL INCLUSIVE , което ни устройва. Хотела е AYVALIK BEACH 3* от 27 септември , което ни устройва и като цена и като финална почивка за това лято Simple Smile Ще бъда много благодарна ако някой е ходил или чувал нещо както за този хотел в Айвалък така и за избрания период като температура и т.н. Ще бъда благодарна и за някакви приблизителни цени на ферибота за лек автомобил с шофьор и двама пасажери  Peace Hug  bouquet
Желая прекрасно и успешно лято на всички и семействата ви !!!  bouquet  bouquet  bouquet

Здравейте! Преди 2 години останахме в този хотел за 2 нощувки на връщане от Кушадасъ! Лично на моето семейство не ни хареса този хотел. Вярно че са просторни къщички и стаи ... но беше много мръсно, пълно с комари паяжинки с паячета.... Банята мръсна излъчваше "приятна" миризма.  Храната под всякаква критика... Едната вечер имаше някаква дребна пържена риба а на другата  парченце пил. месо/един господин ти слага в чинията/...поне салати  има...безалкохолните напитки явно свършваха бързо и имаше само разредени "степчета". През деня не сме се хранили там... ходихме на Burger king заради децата за да ядат нещо. Поне пържени картофи да имаше... А басейна - малък, мръсен и дълбок... Плажа е тесничък, пясък е, не е лош ... но идва ред на мръсни шалтета  и фотьойли изпочупени и разхвърляни шезлонги ...ами не мога да кажа че ми е харесало. Анимация нямаше - само нещо от рода на детска дискотека-това не ни е било проблем. Това беше в края на август 2012г... Но разгледахме Айвалък и околностите поне спокойно.

# 151
  • Мнения: 267
Благодаря и за твоята информация ! Ние въпреки че сме с дете на 6 години изобщо не ни интересуват аниматори и подобни неща- търсим спокойствие , тишина и море. Казват , че плажните ивици на тази местност до Айвалък е най-дългата в Турция - 9 км и водата кристална и чиста. Инклузива не ме притеснява , защото знам , че колкото и да е лош - не може да бъде като този тук в България - скара от полуфабрикати , която и кучетата не я ядат .... На турците само с плодовете и десертите човек може да преяде Simple Smile Hug Peace

# 152
  • Варна
  • Мнения: 495
Благодаря и за твоята информация ! Ние въпреки че сме с дете на 6 години изобщо не ни интересуват аниматори и подобни неща- търсим спокойствие , тишина и море. Казват , че плажните ивици на тази местност до Айвалък е най-дългата в Турция - 9 км и водата кристална и чиста. Инклузива не ме притеснява , защото знам , че колкото и да е лош - не може да бъде като този тук в България - скара от полуфабрикати , която и кучетата не я ядат .... На турците само с плодовете и десертите човек може да преяде Simple Smile Hug Peace
Бену, харесват ми такива хора като теб с положителна нагласа. Сигурен съм, че ще си изкарате чудесно дори и някой друг ден да вали и да има малки забележки относно хотела.   Иначе потвърждавам думите на Хрис за Шейтан Софрасъ, трябва да я видите, особенно щом  сте  и със собствен транспорт.

# 153
  • Мнения: 41
Благодаря и за твоята информация ! Ние въпреки че сме с дете на 6 години изобщо не ни интересуват аниматори и подобни неща- търсим спокойствие , тишина и море. Казват , че плажните ивици на тази местност до Айвалък е най-дългата в Турция - 9 км и водата кристална и чиста. Инклузива не ме притеснява , защото знам , че колкото и да е лош - не може да бъде като този тук в България - скара от полуфабрикати , която и кучетата не я ядат .... На турците само с плодовете и десертите човек може да преяде Simple Smile Hug Peace
Хотел Айвалък бийч не се намира на този хубав плаж- Саръмсакли/може и да не го изписвам правилно/- там има доста хотели и е оживено и плажът е ситен пясък, а на малко отдалечено заливче и е малко тинесто. Проверете си го и вие поне в картите...  Peace За Ол Инклузива -ние бяхме само 2 дни... ама дано да не е както беше при нас, беше 2012г. все пак #Cussing out а както казах къщичките са хубави и са потънали в зеленина и явно затова има мноооого комари и оси и мухи. Просто потърсете и други мнения за този хотел. Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 9
Добро утро на всички Simple SmileЕто обещаните от мен впечатления от Маджести клуб Тархан в Дидим.Тръгнахме на 30.05 към 16.30 ч. от София.В хотела бяхме в 7.30 ч. сутринта.Пътя както всички споделят е доста,но за двама шофьори не е проблем.Пътищата в Турция са великолепни и се кара приятно и спокойно.Още с влизането във фоайето ни посрещнаха много любезно и веднага ни сложиха гривничките и ни дадоха стаята. LaughingФамилната стая не е нищо особено,но за преспиване е ок.Хотела беше пълен до пръсване може да се каже.Преобладаващите гости бяхме българите LaughingПовечето възпитани хора с редки изключения.Същото не може да се каже за гостите от Обединеното кралство-изключително шумни британски селяндури,особено вечер,след порядъчна доза уиски.Останалите гости бяха от необятният бивш Съветски съюз-руснаци,украинци,беларуси.литовци....и няколко много кротки възрастни немски двойки Simple Smile.Храната в хотела-много като количество,но доста еднообразна.Абсолютно всеки ден беше една и съща,но поне винаги имаше рибка в най-различни варианти.Едната вечер даже беше супер-имаше риба тон,калмари и т.н. морски дарове.Алкохолът-на мен ми хареса LaughingНа пуул бара и на лобито имаше скоч уиски-Феймъз граус и водка ФИнландия.Всичко беше в бутилки.дори и някои от безалкохолните като фанта и кола.Въпреки,че беше пълен хотела на плажа винаги имаше места,като сме ходили и след 10 сутринта,за което искрено благодаря на тоя тип летовници,които предпочитат да си стоят по басейните LaughingПерсоналът-предимно млади момчета и момичета,някои от тях без особено желание за работа,но като цяло им давам добра оценка!Анимационният екип са големи образи,които без да са досадни,успяваха да ни забавляват с най-различни спортни игри през деня и вечерни шоупрограми.Времето беше изцяло по мой вкус Grinning 25-30 градуса през повечето време слънцето беше през облаци.като един цял ден беше облачно и тоя ден го посветихме на разходки до близките антични места-храма на Аполон в Дидима и амфитеатъра в Миллет.Водата в морето около 23-24 гр. къпехме се всички без проблем Grinning Това е засега,ако има по-конкретни въпроси съм насреща.Весело изкарване на почиващите в момента и на тези на които им предстои Grinning

# 155
  • Мнения: 874
joro773,ако може малко повече информация ца фамилниете стаи-къде се намират,имат ли изглед към морето и т.н?  Също така за амфитеатъра в Миллет-къде се намира,колко струва цялото удоволствие на калпак,заслужава ли си цената?   Ние мислим да отидем до Памуккале и до храма на Аполон,но може евентуално да включим и амфитеатъра,или пък да го заменим с храма на Аполон  newsm78-така че ,можеш да дадеш някаква  насока  Simple Smile
   Също за мен представлява интерес информацията за някакъв аутлет в града-местоположение,цени?
Предваретелно ти благодаря за отговора!   bouquet

# 156
  • Мнения: 9
joro773,ако може малко повече информация ца фамилниете стаи-къде се намират,имат ли изглед към морето и т.н?  Също така за амфитеатъра в Миллет-къде се намира,колко струва цялото удоволствие на калпак,заслужава ли си цената?   Ние мислим да отидем до Памуккале и до храма на Аполон,но може евентуално да включим и амфитеатъра,или пък да го заменим с храма на Аполон  newsm78-така че ,можеш да дадеш някаква  насока  Simple Smile
   Също за мен представлява интерес информацията за някакъв аутлет в града-местоположение,цени?
Предваретелно ти благодаря за отговора!   bouquet
Нашата беше точно до рецепцията,имаше интернет в нея,но беше малко шумно,защото нощната дискотека беше точно срещу стаята в подземието.Предполагам,че фамилните стаи са из целия комплекс,а не на точно определени места.От нашата имаше частичен изглед и към морето.Една част от българите,които бяха в по-отдалечените стаи от лобито се оплакваха,че имат проблеми с водата в банята newsm78.Ние си ходихме самостоятелно до храма на Аполон,той е съвсем близо до хотела,малко преди града се завива в ляво.Входа е 15 тл.Много е красиво,колоните са наистина огромни Rolling EyesДревния град Милет е на около 15км.от хотела в обратната посока.Има табели навсякъде,намира се много лесно Simple SmileВхода там е 10тл.

# 157
  • София
  • Мнения: 4 294
Може ли информация: за плажа - пясък или чакъл е, плитко ли е или става изведнъж дълбоко в морето, стаите как са, понеже хотела е стар - позахабено ли, баните как са?

# 158
  • Мнения: 9
Може ли информация: за плажа - пясък или чакъл е, плитко ли е или става изведнъж дълбоко в морето, стаите как са, понеже хотела е стар - позахабено ли, баните как са?
Плажът е пясъчен,морето също.Доста плитко е,като на Черно море LaughingХотела не е много стар.1999г.Честно да ти кажа,не съм гледал много мебелите дали са захабени newsm78Обзавеждането е като за 3 звезди,има лсд телевизори,банята е добра.заредено е с козметика.Почистването им куцаше обаче.На плажа има матраци за шезлонгите,а от рецепцията срещу карти си получавате плажни кърпи Simple Smile

# 159
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И ние се завърнахме днес от Majesty Club Tarhan  Peace
Нямам много какво да добавя след подробният коментар  Hug Моите забележки са единствено към анимацията, в сравнение с миналата година в Кушадасъ вечерните шоута бяха доста постни  Laughing Хотелът е уникален като територия, чист и поддържан, ще кача през седмицата снимки в албума - уникални залези  Heart Eyes
Сложиха ни гривните с пристигането в 6:30, стаите към 7 и към 8 вече бяхме на плаж.
Дидим е малко и спокойно градче с предимно английска реч  Laughing Ходихме няколко пъти с долмушче срещу 2 лири, хваща се пред хотела и се търси последна спирка Алтънкум/ Altinkum (Златен пясък), което е крайбрежната алея на Дидим. Самият център се намира на няколко спирки по рано, при една красива и бяла джамия.
На около 10мин от хотела в посока Дидим има пазар Mavisehir, къде може да се намери всичко, но разходката до Дидим си заслужава 100%.
Приятно ме изненадаха цените на сувенирите в хотела, бяха абсолютно нормални (магнитче-2лири) ..
Последната вечер ни имаше организиран базар вътре в хотела  Peace
Минибарът е безплатен на първо зареждане, но нашият така си остана неоползотворен. Интернетът беше приличен около лобито и външните басейни.
Бях чела коментари на английски туристи за много котки, наистина са много  Laughing Но пък има и малки котенца, които определено са атракция + костенурка  Wink

Колкото до пътуването, мисля,че това ми беше първото и последното с Ориент 99. Първо ни бяха отбелязали със собствен транспорт, което наложи смени и прикачвания на отиване  ooooh! Автобусът прокапа над седалката ни  Laughing Фамилията на ММ беше объркана на всички документи, нямаше проблем за хотела, добре,че не се наложи да се ползва застраховка  Peace
На връщане бяхме подадени от друг хотел и заради това цялата група беше забавена с около час и изобщо... Crossing Arms Пътниците с ракии и т.н. не коментирам, тъй като не са вина на агенцията.  Wink
Важното е,че остават хубавите слънчеви спомени и с удоволствие ще се върнем в Дидим  Peace

Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 17:59 от Вълшебство

# 160
  • Мнения: 874
Вълшебство,само би могла да допълниш предлагаха ли  плодове  на обяд и вечеря?

# 161
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вълшебство,само би могла да допълниш предлагаха ли  плодове  на обяд и вечеря?

Да, на почти всяко хранене -ябълки и портокали, както и диня, кайсии и праскови  Peace

# 162
  • Мнения: 874
Вълшебство,само би могла да допълниш предлагаха ли  плодове  на обяд и вечеря?

Да, на почти всяко хранене -ябълки и портокали, както и диня, кайсии и праскови  Peace

Много ти благодаря!

# 163
  • Мнения: 14
Joro 773, Вълшебство , благодаря ви за изчерпателната информация  Hug  Hug Исках да попитанм за кои ресторанти се прави предварителна резервация от предишния ден и кои си заслужават? На плажа има ли спасители ? Има ли пункт за спешна мед. помощ на територията на хотела ?

# 164
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Joro 773, Вълшебство , благодаря ви за изчерпателната информация  Hug  Hug Исках да попитанм за кои ресторанти се прави предварителна резервация от предишния ден и кои си заслужават? На плажа има ли спасители ? Има ли пункт за спешна мед. помощ на територията на хотела ?


А ла карт ресторантите са три - рибен, италиански и турски . Резервация се прави в Guest relations от 10 до 11 ч. предния ден. Рибният работи само понеделник и петък, всъщност ние само за него имахме мераци , понеже изглеждаше доста кокетен, но така и не го посетихме. Можеш при резервация да видиш менюто и да прецениш кой искаш да посетиш, пък и резервациите са за 7ч, така,че няма опасност да остане някой гладен, винаги може да се отбие до основния ресторант  Laughing
Имаше двама спасителя на басейните, на плажа не съм обръщала внимание  Wink

Общи условия

Активация на акаунт