На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 027
  • 741
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 134
Ползваме слънце - защитната козметика от "Лидл",
доволна съм и сега взех , в момента е налична в магазина,
от "Пени" също. Без значение каква  козметика предпочитате -
вземете си я от България -  цените са пъти по-високи на тези продукти в Турция/морето/.

# 196
  • Мнения: 267
Здравейте! Реших и аз да се включа с въпроси. Писах в темата за Кушадасъ, но там някак по-тромаво върви .Става въпрос за цените на храната в Кушадасъ. Нямаме включен обяд и ще трябва да се купува. В заведенията много ли е скъпо? А в магазините? Интересува ме и дали някой има лични впечатления от Мелике в Кушадасъ. Знам ,че е скромен хотела, но ние сме 2 възрастни и не търсим лукс. Освен това по въпроса за местните екскурзийки ме интересува, ако се запишем от агенция на място, каква би била разликата в цената . Кои екскурзии си струват? Имам предвид най-вече пътуването до Ефес и Памуккале. Губи ли се закуската, ако идеш на екскурзия? Ако нямаме акваобувки, това проблем ли ще е или е въпрос на избор? В смисъл търппимо ли е или неможе без въпросните обувки по плажа?

Не мога да кажа нищо за хотела , но щом е в района на Кушадасъ и след като търсите спокойствие , а не лукс във всички случаи ще сте супер доволни. Не ходехме на екзкурзии , защото на нас вечено не ни стига слънцето и най-вече къпането в морето. Аква обувки не са ви необходими , морето в Кушадасъ е перфектно/ водата кристално чиста/ и пясъка е страхотен! ще останете супер доволни , уверена съм !  bouquet
п.с Ние бяхме All inclusive изхранване , толкова богати закуски , че после се яде само от лакомия хахахахахаха Няма да бъдете гладни за обяд , но ако сте - цените на риби и всякакви подобни вкусотии са в пъти по-евтини и по-добре приготвени отколкото тук в България . Една обилна вечеря за двама с десертъи , кафета , всичко , риба , миди , баклави , платихме 28 турски лири , направо не вярвахме , че е възможно Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 20:07 от Bennu Korel

# 197
  • Мнения: 2 134
Бену, не навсякъде в Кушадасъ е така, зависи в кой хотел са,
за храната също На плажа предлагат закуски, гевреци, миди -
няма да останете гладни, плодове.
В хотела на място може да доплатите за ОИ, стига да не от типа НВ.
Кой е хотелът, за да може да те ориентираме.

# 198
  • Мнения: 267
Може ли някое мнение като цяло ако трябва да се избира между Айвалък и Чешме ???????

# 199
  • Мнения: 2 134
Бену, Айвалък не го препоръчвам, писала съм за него.
Повечето българи се привличат от близостта му до БГ,
но в никакъв случай не може да се сравни с Кушадасъ,
Бодрум, Мармарис...../ Анталия е друга класа/
Мога много да пиша за Айвалък, но основното  - водата
е студена,  неподържана плажна ивица, занижена хигиена в хотелите,
доста шумно и недостатъчно пространство на единствения басеин и ролба,
обслужваш двата хотела Шалет и Буюк Берг.Впечатленията са ми от там.
За Чешме съм чувала добри отзиви, ако трябва да избирам няма да е Айвалък.

# 200
  • Мнения: 267
Красива Белла, Благодаря за отговора. Наистина не знам Simple Smile Явно трябва да спра да чета и да питам за да взема някакво решение. Всеки е със своето си мнение , а то е строго индивидуално поне според мен ooooh! Да, права си , че една от причините да се ориентирам към Айвалък е , че е най-близо . Не ми се пътува 1000 и повече километра за 7 нощувки ...Много са ми , а детето ще го измъчим тотално ..С автобус не мога да го преживея - да не пуша и да почивам когато друг определи ......няма да ми се отрази добре..... По отношение на водата ...за мен 22 градуса е перфектна за къпане ..., просто защото считам , че когато е 26-28 тогава морето е толкова мръсно , че не ми се къпе ....

# 201
  • Мнения: 267
Колко километра повече се пътува до Чешме от София спрямо София Айвалък ??? Благодаря ако някой е пътувал със собствен транспорт и сподели  bouquet

Гледам изглед от Kaya Prestige Sunshine към плажа и не разбирам .....Шезлонгите все едно са на пристанището ................., а пише пясъчен плаж един от най-красивите в Турция ???????!!!!!!!!!!

# 202
  • Варна
  • Мнения: 495
Колко километра повече се пътува до Чешме от София спрямо София Айвалък ??? Благодаря ако някой е пътувал със собствен транспорт и сподели  bouquet

Гледам изглед от Kaya Prestige Sunshine към плажа и не разбирам .....Шезлонгите все едно са на пристанището ................., а пише пясъчен плаж един от най-красивите в Турция ???????!!!!!!!!!!

София - Айвалък 740 км.

София - Чешме  995 км.
 
София -  Кушадасъ 979 км.

Според мен по- добре Кушадасъ , отколкото Чешме. Доколкото съм чувал в Чешме е по- ветровито и затова там е рая за  уиндсърфистите.

# 203
  • Мнения: 262
Привет на всички.Днес се върнах от Мармарис и за всички които се интересуват от курорта и по-специално новия Green Nature Diamond 5*, ето "гореща"информация. Хотела е готов на 95 %. До официалното откриване на 01.07. остава да се оформи главния вход,да се монтират парапетите на  част от терасите и да се почисти и приведе в ред околното пространство. От това което видях,сериозно се замислям за почивка точно там.Хотела изглежда супер впечатляващо,на прекрасно място-първа линия,два километра само до центъра и в съседство с молове,аутлети,заведения,новия аквапарк на града и хипермаркет,площта му също за критериите на Мармарис е впечатляваща-48 декара.Единственото което липсва засега са цените по периоди,но в съвсем скоро време ще ги имаме и тях. ... Иначе Мармарис си е...Мармарис.С кмет трети мандат,още по-хубав и зелен,чист и пълен с живот.Невероятното съчетание на гори и море впечатлява всеки път когато го видиш/дори и след 10 посещения в курорта,тръпката е жива/.Горещо е.Над 30 градуса през деня и то сега,след седмица-две още по-горещо. Хотелите са пълни,купона е на 6,безопастността е гарантирана. А за топлото отношение на домакините,е излишно да говорим.Това всеки го знае. Хубави почивки на избралите Мармарис.Носете със себе си само доброто настроение,всичко друго го има там. Simple Smile  261uu

# 204
  • Мнения: 25
Здравейте
По време на ранните записвания се коментираше новия хотел AURUM spa & beach resort 5* в Дидим.
Има ли вече почивали там. Моля ако някой има актуална информация, нека я сподели.
Имам и друг въпрос - някой пътувал ли е тази година с нощните полети на 6 дневните програми и по конкретно до Дидим. Колко време е трансфера от летището до хотела, разбира се приблизително, тъй като съм наясно, че за различните хотели зависи от маршрута на автобуса или бусчето с което се извършва. Ще съм много благодарна, ако някой даде повече информация.

Последна редакция: вт, 10 юни 2014, 00:22 от dia1

# 205
  • Мнения: 602
Здравейте
По време на ранните записвания се коментираше новия хотел AURUM spa & beach resort 5* в Дидим.
Има ли вече почивали там. Моля ако някой има актуална информация, нека я сподели.
Имам и друг въпрос - някой пътувал ли е тази година с нощните полети на 6 дневните програми и по конкретно до Дидим. Колко време е трансфера от летището до хотела, разбира се приблизително, тъй като съм наясно, че за различните хотели зависи от маршрута на автобуса или бусчето с което се извършва. Ще съм много благодарна, ако някой даде повече информация.

Ако четеш на руски, това са последните отзиви http://ftour.otzyv.ru/read.php?id=228333&p=80 .









# 206
  • Мнения: 431
Може ли някое мнение като цяло ако трябва да се избира между Айвалък и Чешме ???????
Бену, в събота се върнахме от Чешме - хотел Бабайлон, 9 нощувки. Почивката беше супер!
Пътувахме с Турс Клуб. Нямам никакви забележки относно организацията и удобството на пътуването. Досега не бях попадала на толкова добър представител на фирмата - казва се Иво.
Относно хотела - добър, чист, храната разнообразна и много - никога не свършваше нищо. Направи ми впечатление, че имаше много плодове (и на трите хранения) - диня, пъпеш, портокали и грейпфрут (белени и нарязани), череши, праскови, кайсии, ябълки, джанки, много десерти.
Персоналът е много любезен, но говорят английски само на рецепцията.
Наистина, беше ветровито, на моменти много. Но не знам дали винаги е така, или защото времето беше много променливо.
Относно анимацията - не видях никаква, може би защото беше съвсем в началото на сезона. Това ни ни липсваше, защото отидохме на почивка, а не за шумни забавления.
Миналата година бяхме в Кайа Престиж - също беше добре. Но тази година имало някакви проблеми с ремонт на хотела - две българки бяха прехвърлени от там в Бабайлон.
За хора, които търсят спокойна почивка горещо препоръчвам този хотел (и Кайа Престиж, но впечатленията ми са от миналото лято).
Ако има въпроси, насреща съм!

# 207
  • Мнения: 874
   Детка-петка,аз миналата година няколко пъти питах за мнения за Чешме,но никой не ми отговаряше.  Е,избрах друг курорт за това лято,но всяка информация за Чешме би ми била полезна за напред.  Така че,имам един въпрос към теб Simple Smile чувала съм ,че в някой от заливите в Чешме ,вътре в самото море извира топла минерална вода ,и  това прави водата в залива по-топла и приятна.
Знаеш ли нещо по този въпрос ?
Буюк е името на  този залив с термалните води.

Последна редакция: вт, 10 юни 2014, 09:36 от Мика*ела

# 208
  • Мнения: 4 204
Има ли в момента почиващи в Кушадасъ?
Как е времето.
Чудя се за горните дрехи?

# 209
  • Мнения: 431
  Детка-петка,аз миналата година няколко пъти питах за мнения за Чешме,но никой не ми отговаряше.  Е,избрах друг курорт за това лято,но всяка информация за Чешме би ми била полезна за напред.  Така че,имам един въпрос към теб Simple Smile чувала съм ,че в някой от заливите в Чешме ,вътре в самото море извира топла минерална вода ,и  това прави водата в залива по-топла и приятна.
Знаеш ли нещо по този въпрос ?
Буюк е името на  този залив с термалните води.
Миналата година отговорих на една дама от форума, други питания не съм видяла, явно съм пропуснала.
И аз четох в интернет за такива извори, но явно е някъде другаде - не около тези 2 хотела, в които съм била. Водата беше добра за къпане, разбира се всеки си има предпочитания относно температурата. Имаше и басейн, много чист, но в него не сме се къпали.
Представителката на турската фирма партньор е българска туркиня, та от нея научихме доста неща. Тя каза, че в Чешме почивали много турски богаташи и хора на изкуството. Но в някакви затворени клубни хотели в самия град. Изобщо в града имало доста скъпи хотели.
А цените за турците в Бабайон били доста високи, не можело да се сравняват с цените за българите. От нея разбрахме, че искали да популяризират този курорт за българите и затова цените били доста по-ниски за нас (поне засега, дано и в близките години да е така).

Общи условия

Активация на акаунт