На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 059
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 267
Вълшебство, чудесни снимки - браво ! ех тази прекрасна Тутция - гостоприемна , богата , чиста ....  bouquet Peace Hug

# 226
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Вълшебство, чудесни снимки - браво ! ех тази прекрасна Тутция - гостоприемна , богата , чиста ....  bouquet Peace Hug

 Flutter  Blush и просто приказна..  Heart Eyes

Благодаря   bouquet

# 227
  • Мнения: 25
marisha1977 Благодаря ти. Руските отзиви ги чета, но ми се искаше ако е ходил някой от пишещите тук да разбера и неговото мнение, а пък и за пътуването ми е важно да разбера как е, че сме с дете на 2 години

# 228
  • Варна
  • Мнения: 495
Привет на всички!
Далеч е още за нашата почивка, чак в началото на септември. Ама, то докато се обърнеш и.... дошло!
Тъй като най вероятно ще пътуваме с лизингова кола се интересувам има ли подробности, които трябва да знам при пътуването.
Чух,  че турците изисквали големия талон на автомобила, а при нас той ще липсва. Евентуално ни казаха, че ще ни дадат копие заверено с печат на лизинговата компания, но някой има ли информация дали ще е достатъчно. Ще пътуваме за Анталия, през  Истанбул, от къде бихме могли да си закупим т.н. техни винетки за таксуване през магистралите. Някъде веднага след ГКПП дали ги продават и за каква сума е удачно да си закупим?
На всички потеглящи в близките дни желая безпроблемно пътуване и топла и усмихната почивка! 

Ако влизаш през Малко Търново в сградата на турската митница  до гишетата за паспортен контрол има пощенски клон  казва се  P.T.T. ( пи ти ти ), ако ли не на входа на магистрлата има будки където се продават винетки - H.G.S.  За лизингова кола трябва пълномощно  от лизингодателя преведено на английски, а ако е на турски още по-добре.

# 229
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте:)
Искам да ви попитам има ли някой от вас почивал във GREEN NATURE RESORT & SPA в Мармарис.Ние сме с детенце на 5 год искаме да има все пак забавление и за нея. Понеже трябва тези дни да резервирам ще се радвам на мнения и коментари от вас.А и предложения:) А и се чуда с Бохемия или Емералд да пътуваме, на кои автобусте са по комфортни...Все пак е дълъг преход с дете..
Благодаря ви предварително

# 230
  • Мнения: 267
Аз май взех своето решение - 20 септември Чешме - Kaya Prestige Sunshine ****!!!!!!!
Такива прекрасни неща слушах и най-вече видях , че не можах да устоя  Party

Живот и здраве да се върна ще споделя впечатления - да популяризираме Чешме !

Продължавам да събирам впечатления на форумци за Чешме и хотела и да чета с интерес за други такива по прекрасна Турция !!!  bouquet

# 231
  • Мнения: 267
Някой написа по-горе фантасмагорични цифри на горивата в Турция ! Никого не критикувам , ама е по-добре преди да се напише нещо да се "провери" ....Помня от вчера бензин 5, 80 , газ колкото нашия дизел и някакви такива.....Интернет таблицата за Европа показва следното :
Турция   € 1.7740   € 1.5410   € 0.9480   10.06.2014 - съответно бензин А95 , дизел и газ пропан - бутан !!! Да по-скъпи са от тук , но не са толкова ненормални , колкото някой се беше изказал ! Peace

# 232
  • Мнения: 4 137
въпросът с плажните кърпи сигурно много кратно е коментиран, но така и не разбрах
още при слагането на гривните ли ти дават плажни кърпи или след настаняването, за да знам дали да носим за първия ден  newsm78
ако има значение хотела- палм уинг кушадасъ

# 233
  • Варна
  • Мнения: 495
Някой написа по-горе фантасмагорични цифри на горивата в Турция ! Никого не критикувам , ама е по-добре преди да се напише нещо да се "провери" ....Помня от вчера бензин 5, 80 , газ колкото нашия дизел и някакви такива.....Интернет таблицата за Европа показва следното :
Турция   € 1.7740   € 1.5410   € 0.9480   10.06.2014 - съответно бензин А95 , дизел и газ пропан - бутан !!! Да по-скъпи са от тук , но не са толкова ненормални , колкото някой се беше изказал ! Peace

Бензина е 5.03 лири, дизела  4.34 лири. При курс на лирата  0.70 лева не толкова страшно. Simple Smile

http://www.benzinal.com/default.aspx?urun=5

http://www.benzinal.com/

# 234
  • Мнения: 874
Вълшебство,страхотни снимки  Crazy
 Благодарности за труда   bouquet

# 235
  • Мнения: 2 138
въпросът с плажните кърпи сигурно много кратно е коментиран, но така и не разбрах
още при слагането на гривните ли ти дават плажни кърпи или след настаняването, за да знам дали да носим за първия ден  newsm78
ако има значение хотела- палм уинг кушадасъ
Гривните ги слагат веднага, за да ползваш всичко в хотела,
а кърпите се взимат с пластик картата за стаята, т.е. вземи си една хавлия,
поне аз винаги нося на детето./ Настаняването може да стане и в 15.00ч./

# 236
  • Мнения: 2 138
Имаше питане за Дидим "Веноса" - в хотела се хващат няколко
гръцки оператора, интернет има и в стаята, но много бавен,
а в лоби бара и ресторанта - без проблем.Времето е чудесно,
единственото оплакване на моите близки е липсата на чадъри на плажа -
има само тента./инфото е от вчера/
Пътували са с "Ориент99", луксозен автобус с двд на всяка седалка, тръгнали са
от София в 13.15 - в Дидим 6.00 - гривни веднага.
Отново се убедих, че пътуването е на късмет. / с автобуса/

# 237
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Да попитам пак за лекарствата. Нагласих един куп лекарства за температура, болкоуспокояващи и т.н., ако децата се разболеят, но имената на лекарствата в аптеките същите ли са както при нас, например аналгин, парацетамол, Проспан, Стодал, неща от този род?

# 238
  • Мнения: 63
cska_kazanlak, бихте  ли да ми казали до Йоздере  може ли да се отиде пеш или с долмуш  (близо ли спира до хотела)?  Благодаря!

# 239
  • Мнения: 2 138
Да попитам пак за лекарствата. Нагласих един куп лекарства за температура, болкоуспокояващи и т.н., ако децата се разболеят, но имената на лекарствата в аптеките същите ли са както при нас, например аналгин, парацетамол, Проспан, Стодал, неща от този род?
Пожелавам ти да не ги ползвате ! Peace
Ако нещо се наложи веднага се обждаш за лекар и за разлика
от БГ, освен прегледа дават и необходимото лекарство.
Купувала съм само аспирин - същото е.

Общи условия

Активация на акаунт