На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 106 992
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 267
Тук в България продават боклуци , които наричат 'зехтин" , а там е исински , перфектен зехтин и не е космически скъп за разлика от тази нашата си гавра тук.
Напомням , че "кюфте" е чуждица в нашия език и е останала от османско време - така , че кюфтета каквито правят турците , ние само можем да ламкаме мухи  Peace
Телешко , говеждо , ориз и милиони неща имат за ядене.................Не ги подценявайте толкова , защото те са вече във Космоса както се казва , а ние сме 100 години след маймуните ! #Crazy

И аз взех , че се съгласих с останалите форумки - каква е тази почивка на която ще ходиш да готвиш и още по-зле ще мъкнеш буламачите закупени от тук ...Свинското е свинско , колкото аз съм Юри Гагарин - всичко е внос , 6-то качество , замразено преди 3 години и ти си мислиш , че ние ядем месо ...Боже, Боже .....Турците напомням не са в скапаната американска сбирщина Европейски съюз и затова все още имат една от най-силните икономики и все още се хранят с истински продукти !

# 271
  • Мнения: 960
Alinna, плажът в ичмелер е с малки камъчета, а във водата няма. Вътре съм си боса, а с джапанките отивам до нея, събувам се и съм вътре. Дори и пясък да беше пак босанямаше да стане, щото много се нагрява и пари. То по тази причина ги слагам, не щото боцка. Морски таралежи няма, за тях ни предупредиха на плажа на острова на Клеопатра, но водата е кристална, там е пясък и "чудовищата" се.  Виждат  Mr. Green

Но вие като си ги имате  Sunglasses, аз нямам и не мисля да взимам, определено ще ве видим в хотела Simple Smile

# 272
  • Мнения: 262
 Party На всички заминаващи за турските курорти този уикенд-лек път и прекрасни почивки,които да Ви заредят с положителни емоции,хубави спомени и голяма наслада. А на тези които са за Перлата-Мармарис,дано да се засечем някъде около Паша Бийч в събота вечер. На добър час.  Peace

# 273
  • Мнения: 105
Още 1 ден сме в мармарис паша биич. Тук е рай.като се върна ще пиша цялостно мнение

# 274
  • Мнения: 48
Тук в България продават боклуци , които наричат 'зехтин" , а там е исински , перфектен зехтин и не е космически скъп за разлика от тази нашата си гавра тук.
Напомням , че "кюфте" е чуждица в нашия език и е останала от османско време - така , че кюфтета каквито правят турците , ние само можем да ламкаме мухи  Peace
Телешко , говеждо , ориз и милиони неща имат за ядене.................Не ги подценявайте толкова , защото те са вече във Космоса както се казва , а ние сме 100 години след маймуните ! #Crazy

И аз взех , че се съгласих с останалите форумки - каква е тази почивка на която ще ходиш да готвиш и още по-зле ще мъкнеш буламачите закупени от тук ...Свинското е свинско , колкото аз съм Юри Гагарин - всичко е внос , 6-то качество , замразено преди 3 години и ти си мислиш , че ние ядем месо ...Боже, Боже .....Турците напомням не са в скапаната американска сбирщина Европейски съюз и затова все още имат една от най-силните икономики и все още се хранят с истински продукти !


От написното от теб разбрах,че си туркиня.Зехтина,който се продава в българските магазини е или гръцки или турски.Кой тогава е боклук???Дааааааа за кюфтета НИЕ българите не сме и чували(КАКВО Е КЮФТЕ???????)Не искам да се заяждам но чак така да се говори.Хайде,хайде и ние сме ходили в Турция
И между другото Юри Гагарин всъщност е Юрий Гагарин
А относно маймуните Вие може да сте 100 години след тях,но нас българите не ни намесвайте.

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 11:05 от svedask

# 275
  • София
  • Мнения: 164

[/quote]От написното от теб разбрах,че си туркиня.Зехтина,който се продава в българските магазини е или гръцки или турски.Кой тогава е боклук???Дааааааа за кюфтета НИЕ българите не сме и чували(КАКВО Е КЮФТЕ???????)Не искам да се заяждам но чак така да се говори.Хайде,хайде и ние сме ходили в Турция
И между другото Юри Гагарин всъщност е Юрий Гагарин
А относно маймуните Вие може да сте 100 години след тях,но нас българите не ни намесвайте.
[/quote]
Аз да потвърдя предварително, че не съм туркиня - българка съм. Искам да те попитам къде - в кои от веригите хранителни магазини в България и какви марки турски зехтин се продават. Моля да  споделиш. А относно кюфтета - дааа, ние също разбираме и знаем вкуса на кюфтета, но само когато кюфтета се правят с домашна кайма. Проверете какъв внос на меса е разрешен в Турция - и дали те ядат меса от преди 20 години, каквито ние ядем. И дали в техните кайми се слагат субпродукти, както в нашите.  Моля проверете и ни споделете за да знаем.

# 276
  • Мнения: 7 605
Нека не изместваме темата  Hug

# 277
  • Мнения: 136
Е, защо не?! На мен това пък ми е любимата тема - за кюфтетата. Laughing
Лошото е, че прекалявам с тях...
А ако трябва да говорим сериозно - хубави и лоши кюфтета има и тук и в Турция (същото важи и за зехтина). Макар че, мен ако питате, всеки си има различен вкус и ако на някой нещо му харесва, за друг може да е абсолютен боклук. За моята съпруга например по-отвратително нещо от шоколад няма, ама дали и вие мислите така?

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз утре отивам на шопинг в Одрин, така че мога да разкажа кое колко струва и колко е качествено  Grinning
Определено в Турция стоките са на светлинни години като качество и цена от нашите стоки, които са сбирщайн боклуци от цял свят.
За справка - в Кипа има 3л. зехтин за 21,90 лири /15,30 лв/.

# 279
  • София
  • Мнения: 3 797
Е, защо не?! На мен това пък ми е любимата тема - за кюфтетата. Laughing
Лошото е, че прекалявам с тях...
А ако трябва да говорим сериозно - хубави и лоши кюфтета има и тук и в Турция (същото важи и за зехтина). Макар че, мен ако питате, всеки си има различен вкус и ако на някой нещо му харесва, за друг може да е абсолютен боклук. За моята съпруга например по-отвратително нещо от шоколад няма, ама дали и вие мислите така?
Мъжът ми е страшен фен на агнешките кюфтенца в лаунджа на летището в Истанбул. Само за тях говори, когато летим с турците, а съдейки по опашките, не е само той Laughing

# 280
  • Мнения: 7 605
Е, защо не?! На мен това пък ми е любимата тема - за кюфтетата. Laughing


Нямах предвид яденето  Wink

# 281
  • Мнения: 167
Здравейте!
Живот и здраве след няколко дни потегляме към Аква фентъзи. Нямаме търпение вече всички в къщи.
Има желаещи в групата да посетят Памукале. Какво ще ме посъветвате? Да ползваме екскурзия от хотела или да проверим в Кушадасъ за такава?
Всъщност какво представлява Кушадасъ? Какви магазини има, цени..има ли смисъл да ходим до там и ако ДА как от хотела?
От темата разбрах, че трябва да си вземем препарати против комари. Нищо друго освен дрехи и пари не съм си наумила.
Има ли някой вече завърнал се от Аква фентъзи тази година? Интересни са ми подробностите.

Здравей! Ние се завърнахме в началото на седмицата от Аква Фентъзи. както писах и в предишната тема - хотела е просто УНИКАЛЕН   grinning039 Огромен комплекс, зеленина и мноооого басейни. Пристигнахме в 7.30 сутринта, веднага ни сложиха гривните, настаниха ни към 10.30ч. Ние бяхме в Club Family suit - две отделни стаи , широки, във всяка има LCD телевизор. Интернета е платен - 2евро на ден! Кърпите се сменяха всеки ден, чаршафите един път , козметика в банята всеки...Аква парка е с работно време от 10.30 до 17.45ч. За него няма какво да коментирам - страхотен!!! Ето линк със снимките ни:

http://turkey.snimka.bg/travel/aqua-fantasy-2014.823069

В основната част на хотела има и отопляем вътрешен басейн с пързалка и джакузи. В детската част водата беше около 31 градуса.... Пари не се налага да носиш в себе си в комплекса и на аква парка. При пристигането ви си зареждате някаква сума в картата, която е за хотелската ви стая и с нея плащате навсякъде. Никъде не вземат пари в брой....Мини бара е платен, в деня на пристигането ви дават минерална вода...В самия хотел има достатъчно магазини, от които можеш да си купиш всичко, нооооо е ужасно скъпо....Храната - много, разнообразна и вкусна....Вечерните им програми са много забавни - всяка вечер има детска дискотека от 20.30ч, после програма за възрастни и след това купона се пренася на плажа. Плажа е пясъчен, много широк и а в морето си е плитко доста навътре....Ако имаш някакви конкретни въпроси съм на твое разположение  Wink

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 17:57 от anito1232

# 282
  • Мнения: 267
Тук в България продават боклуци , които наричат 'зехтин" , а там е исински , перфектен зехтин и не е космически скъп за разлика от тази нашата си гавра тук.
Напомням , че "кюфте" е чуждица в нашия език и е останала от османско време - така , че кюфтета каквито правят турците , ние само можем да ламкаме мухи  Peace
Телешко , говеждо , ориз и милиони неща имат за ядене.................Не ги подценявайте толкова , защото те са вече във Космоса както се казва , а ние сме 100 години след маймуните ! #Crazy

И аз взех , че се съгласих с останалите форумки - каква е тази почивка на която ще ходиш да готвиш и още по-зле ще мъкнеш буламачите закупени от тук ...Свинското е свинско , колкото аз съм Юри Гагарин - всичко е внос , 6-то качество , замразено преди 3 години и ти си мислиш , че ние ядем месо ...Боже, Боже .....Турците напомням не са в скапаната американска сбирщина Европейски съюз и затова все още имат една от най-силните икономики и все още се хранят с истински продукти !


От написното от теб разбрах,че си туркиня.Зехтина,който се продава в българските магазини е или гръцки или турски.Кой тогава е боклук???Дааааааа за кюфтета НИЕ българите не сме и чували(КАКВО Е КЮФТЕ???????)Не искам да се заяждам но чак така да се говори.Хайде,хайде и ние сме ходили в Турция
И между другото Юри Гагарин всъщност е Юрий Гагарин
А относно маймуните Вие може да сте 100 години след тях,но нас българите не ни намесвайте.


хахахахахахахахахахахахахахахахахахахах Ще оставя този брътвеж без коментар !!!!!!!!!! хахахахахахахахахахахахЗащото "добре завъртя, ама брошка ти се падна ..., просто не позна " ....има и един виц който завършва "За малко не позна " ...ама ще се въздържа, а и явно ти като "закоравяла българка" няма да го схванеш ........Аз съм българка и за разлика от теб съм реалистка към днешния ден.махнала съм си "розовите очила" , защото тъкмо те ни доведоха до това трагично положение в което се намира цялата държава днес !
Като не искаш да се заяждаш просто не го прави ....!!!
Колкото аз съм изчела и написала за Юрий Гагарин ти толкова косми нямаш по всичките места ..., за да ми се захващаш за една изпусната при писането на името буква ....Сега ако те попитам кога е роден Гагарин/ дата и година/  - веднага ме напира смях , защото ще търсиш Гугъл , а при мен не е така , нали разбираш колко сме далече аз и ти и можеш да се въздържаш от забележки , защото старите хора са казали "от зелена тиква, семки не се вземат" !!!! Peace  Анадъмо ???????????хахахахахахахахахахахахахах    hahahaОтваряй речника и отговаряй хахахахахахахахахаха

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 19:00 от Bennu Korel

# 283
  • Мнения: 35
Момичета и момчета, дали някой скоро е бил в Сюрмели, Кушадасъ?

# 284
  • Мнения: 267
От написното от теб разбрах,че си туркиня.Зехтина,който се продава в българските магазини е или гръцки или турски.Кой тогава е боклук???Дааааааа за кюфтета НИЕ българите не сме и чували(КАКВО Е КЮФТЕ???????)Не искам да се заяждам но чак така да се говори.Хайде,хайде и ние сме ходили в Турция
И между другото Юри Гагарин всъщност е Юрий Гагарин
А относно маймуните Вие може да сте 100 години след тях,но нас българите не ни намесвайте.
[/quote]
Аз да потвърдя предварително, че не съм туркиня - българка съм. Искам да те попитам къде - в кои от веригите хранителни магазини в България и какви марки турски зехтин се продават. Моля да  споделиш. А относно кюфтета - дааа, ние също разбираме и знаем вкуса на кюфтета, но само когато кюфтета се правят с домашна кайма. Проверете какъв внос на меса е разрешен в Турция - и дали те ядат меса от преди 20 години, каквито ние ядем. И дали в техните кайми се слагат субпродукти, както в нашите.  Моля проверете и ни споделете за да знаем.
[/quote]

Ani_iv,  благодаря за уместния коментар , но мисля , че на госпожата или гОспоицата с кюфтетата и "турския зехтин по българските магазини" ....ще й е трудно да отговори....задаваш й твърде труден въпрос за "коефициента" който "разлива" тук в поста Wink
Аз също съм българка ...ама какво да й обяснявам ... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт