На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 009
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 841
Zhiki, добре дошли Hug Много хубаво описание си направила на хотела Peace
Не се притеснявай, никога тук не са били проблем дългите постове за хотелите.
Напротив, всяка различна гледна точка е от полза Peace.
Радвам се, че сте прекарали добре почивката си.
Явно в хотела има и не реновирани стаи, защото миналата година ние бяхме в  реновирана, в която всичко си беше добре. Единствено сейфа беше от старите с ключ, а не с код. И Тв не беше от новите, но кой ти гледа там Тв
Съжалявам, че сте получили такава стая Cry. А и наистина отвън като гледах стаите на приземния етаж около пътеката и стълбите не изглеждаха много добре.
Абе това със стаите си е късмет във всеки хотел. винаги е лошо като изтеглиш късата клечка. На нас ни се е случвало това в ТУнис. Ама там наистина не ни обръщаха никакво внимание и то при положение, че им платих на ръка пак не ни дадоха друга стая. #2gunfire
Не мисля, че хотела дели гостите си на французи и останали.
По скоро деленето (във всички хотели по света) е на тур оператори, а не нации.
А не само в този хотел, а в цял Бодрум всички говорят френски. Това е нормално, при положение, че основния контингент почиващи там са французи.
В Анталия пък всички говорят английски и руски Simple Smile
Но БАКШИША премахва всякакво делене Peace.
Няколко раздадени долара в началото правят чудеса в отношението към този гост Simple Smile
Досега никога в Турция откакто почиваме там в последните 10 години не са ме гледали с пренебрежение или като втора ръка човек, затова и почиваме все там Simple Smile Дори в повечето случаи отношението към комшуто е доста приятелско Simple Smile Турците си ни обичат нас!
Не зная защо  не са ви чистили първите два три дни. Но при такива случаи е по-добре според мен да се говори директно с камериерките, а не с мениджмънта, защото в противен случай става царя дава, пъдаря не.
 Иначе в хотела и територията му е чисто и градините му са красиви.
На мен не ми хареса чистотата на плажа, възглавниците в шатрите бяха много захабени и не можех да си представя, че ще легна на тях. Но тъй като духаше отвратителен вятър в края на август ние почти не стояхме на плажа, а на басейна.
Но всичко това са наистина подробности на фона на всичко останало. И е супер, че сте си прекарали добре
А и не е без значение цената, която се плаща. А тя наистина е много добра на фона, на това, което получават гостите на хотела. По-добра база и по-високо качество от доста пет звездни хотела.
Чакаме с нетърпение снимките Peace

# 526
  • София
  • Мнения: 195
roje22, добре заварила!  Simple Smile
Нямаше да ме е яд толкова за стаята ако предварително на рецепция не бях дала бакшиш точно за нея!  Simple Smile
След това пък се ядосах и казах, че повече няма да дам бакшиш там, докато не получа удовлетворяваща ме услуга.  Peace И така и направих- давах бакшиш, когато видя, че се стараят.  Peace
Абе, както и да е, така или иначе изкарахме си чудесно и не мисля да се кося повече!  Hug
Сега мисля за следващата година вече и се чудя- Мармарис или Сиде/ Лара/ Белек... Simple Smile

А на всички, които им предстои да пътуват за Турция или вече са там- хубаво време и весели емоции пожелавам! Peace

# 527
  • Мнения: 6 031
Роже, моля те, влез в профила си и сложи отметка на мъж!  Laughing

# 528
  • София
  • Мнения: 1 841
Zhiki, много е гадно това с даването и не получаването #Crazy
Точно това ни се случи с Тунис. Дадох предварително 20 долара за хубава стая, а ни сложиха в стая, на която 7дни не отворихме вратата на терасата, защото точно под нея беше инсталирана климатичната система на хотела #2gunfire.
Никога през живота си не бях чувал толкова много шум на едно място Joy
А тунизийците хич не им пукаше от оплакванията ни, нито пък се трогваха, че съм им дал пари на ръка, все едно това не бе половин месечната им заплата, а колкото за един хляб.  Joy
Сега ми е смешно, но тогава .... направо ги мразех Joy
А за догодина, ако позволяват финансите Белек Peace, ако малко не стигат Лара Simple Smile, ако ли не един по-евтин хотел, но по нищо не отстъпващ на скъпите в Белек и Лара, в който бяхме тази година- Лонг бийч. За пръв път ми се прииска да повторя хотел в Анталия. Безумно ниска цена за изключително високо качество Peace
Хехехе, Мимиии Simple Smile, че аз мислех, че всичките го знаят Joy Направих го Simple Smile

# 529
  • Мнения: 4
Здравейте колебая се между Гранада и Викинген инфинити в Алания , също и Роял Алхамбра виждам ,че послеедният е едно ниво над другите какво мислите ?

# 530
  • Мнения: 4 500
Не намирам мнения за Golden Beach Hotel 4* Bodrum  newsm78
Изрових и четох стари теми, ама нъцки  Embarassed Някой може да ми помогне  Hug
Тази година сме със супер ограничен бюджет и мислим за Бодрум от 21,09 с автобус за 5 нощувки, за 3-та година ще пътуваме с Емералд   bouquet
Под супер ограничен бюджет визирам пакет за не повече от 1000 лв, уфф...

# 531
  • Мнения: 539
Здравейте колебая се между Гранада и Викинген инфинити в Алания , също и Роял Алхамбра виждам ,че послеедният е едно ниво над другите какво мислите ?


Здравейте! Ако може да си го позволите най-добре е Роял Алхамбра иначе аз бих Ви препоръчала Гранада - на високо ниво е.

# 532
  • Мнения: 1
Здравейте,

Ще бъда много благодарна ако някой който е ходил на море в Турция ми отговори на няколко въпроса  Simple Smile
Първо някой ходил ли е с влак до Истанбул и от там до избраната турска дестинация и какви впечатления има.
Второ кой е най-хубавия морски курорт в Турция на достъпни цени.
Трето дали някой знае някакви като на нашето черноморие семейни хотели  , къщи за гости където отдават стаи.
И последно за 7 нощувки и всичко останало като се има превдид че не е задължително да е супер лукс как вариат цените за една почивка в Турция.
Наистина ще бъда много благодарна ако някой ми отговори на въпорсите, и да кажа става въпорс за края на този месец - юли.

 

# 533
  • София
  • Мнения: 195
Zhiki, много е гадно това с даването и не получаването #Crazy
Точно това ни се случи с Тунис. Дадох предварително 20 долара за хубава стая, а ни сложиха в стая, на която 7дни не отворихме вратата на терасата, защото точно под нея беше инсталирана климатичната система на хотела #2gunfire.
Никога през живота си не бях чувал толкова много шум на едно място Joy...

roje, ужас е било това вашето в Тунис!  Close  Аз направо щях да съм бясна!  Grinning Е, поне ви остават впечатления от чуждата култура и дори само затова си струват пътуванията в чужбина.  Peace

Аз сега като се замисля, може пък да им се е сторил недостатъчен бакшиша- пъхнах 10 евра в паспорта, докато се чек-ин- вахме.  Thinking

Благодаря за съветите за догодина- преди малко се зачетох в постовете ти за Лонг Бийч и да ти кажа, ама направо се пренесох там и страшно ми хареса!  Simple Smile Май ще го следя на ранни записвания...

Качила съм снимки от престоя ни в Голдън Ейдж Бодрум в общия албум, в папка Golden Age.  Peace

# 534
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте,

Ще бъда много благодарна ако някой който е ходил на море в Турция ми отговори на няколко въпроса  Simple Smile
Първо някой ходил ли е с влак до Истанбул и от там до избраната турска дестинация и какви впечатления има.
Второ кой е най-хубавия морски курорт в Турция на достъпни цени.
Трето дали някой знае някакви като на нашето черноморие семейни хотели  , къщи за гости където отдават стаи.
И последно за 7 нощувки и всичко останало като се има превдид че не е задължително да е супер лукс как вариат цените за една почивка в Турция.
Наистина ще бъда много благодарна ако някой ми отговори на въпорсите, и да кажа става въпорс за края на този месец - юли.

Здравей,

ще се опитам да отговоря на една част от въпросите ти- поне на тези от тях, по които мога да дам мнение:
По отношение на най- достъпния курорт в Турция- доколкото съм запозната това май са Айвалък и Кушадасъ. Цени за пакетни почивки можеш да  намериш в сайтовете на различните туроператори, напр:

Емералд Травел:

Кушадасъ

Айвалък

Турс Клуб:

Кушадасъ

Айвалък

Ориент 99:

Почивка в Турция

Има и други ТА, на които можеш да се спреш.

Цените зависят от вида транспорт, който ще избереш. В линковете, които съм пуснала има различни варианти, можеш да си избереш най- удобния за теб и хората, с които ще пътуваш. Но имай предвид, че през юли в Турция е доста горещо- ние се върнахме преди ден от Бодрум и температурите през деня достигаха 38 градуса.  Предполагам, че през юли ще са с поне 3-4 градуса по- високи. Peace

# 535
  • Мнения: 6 031
Здравейте,

Ще бъда много благодарна ако някой който е ходил на море в Турция ми отговори на няколко въпроса  Simple Smile
Първо някой ходил ли е с влак до Истанбул и от там до избраната турска дестинация и какви впечатления има.
Второ кой е най-хубавия морски курорт в Турция на достъпни цени.
Трето дали някой знае някакви като на нашето черноморие семейни хотели  , къщи за гости където отдават стаи.
И последно за 7 нощувки и всичко останало като се има превдид че не е задължително да е супер лукс как вариат цените за една почивка в Турция.
Наистина ще бъда много благодарна ако някой ми отговори на въпорсите, и да кажа става въпорс за края на този месец - юли.

 
Да кажа и аз нещо по въпросите...
Не съм сигурна дали върви директен влак до Истанбул. Имаше някакви проблеми по линията, но не знам дали ги решиха...
Възможно е да се придвижите самостоятелно с автобуси или самолети.
Хотели/апартаменти можете да потърсите в големите сайтове(букинг, отел.ком, венера и т.н.)

Аз лично предпочитам да ползвам фирма за Турция.
Това, което сте описали за семейните хотелчета е характерно повече за Гърция.

# 536
  • Мнения: 152
Здравейте, имаме оферти за тези два хотела в Кушадасъ-  COAST LIGHT 4* и  IMBAT 4 *. Имате ли впечатления от някой от тях, информацията, която намерих е малко и ни е трудно да изберем. Не сме пътували до сега в Турция и всичко споделено ще ни е полезно, а междувременно чета темите назад. Благодаря на отзовалите се.   bouquet

Здравейте, ние миналата година бяхме в ИМБАТ. Мога да кажа, че стаите бяха хубави, настаниха ни веднага, чистотатата в стаите на ниво.Но... дотук. В ресторанта-пълна скръб и мърсотия-отвратителни сервитьори-мърлячи(извинявам се за думата, но е така) , никакво възпитание - минават с едни колички за отсервиране и точно под носа ти ги завират, хвърлят отпадъци , хвърчат вилици и прочие простотии. Няма прибори, хората ходят сами да си взимат, храна отвратителна-от обяда преработено за вечеря. Плажът- малък, една  платформа и каменен кей. Доста дълбоко, ако плувате от там-има стълби и право в морето. Откъм плажната ивица не е толкова дълбоко, но има големи камъни, в които се спъваш неочаквано. Много гости от Беларус, които са нещо като това ,което пишат за поведението на българите на някои места и хотели. Иначе веднага от хотела започва крайбрежна алея с много заведение и магазини и вечерно време се разхождахме там. Анимация нямаше и басейна е малък. Препоръчвам съседния-Гранд Блу Скай. Хора почивали там от нашият автобус  бяха много доволни. Ако искате повече пишете.

# 537
  • Мнения: 3 021
Здравейте колебая се между Гранада и Викинген инфинити в Алания , също и Роял Алхамбра виждам ,че послеедният е едно ниво над другите какво мислите ?

E, ако имате финансовата възможност - само Роял Алхамбра - страхотен хотел, плаж, добро обслужване.

# 538
  • Русе
  • Мнения: 764
Здравейте, имаме оферти за тези два хотела в Кушадасъ-  COAST LIGHT 4* и  IMBAT 4 *. Имате ли впечатления от някой от тях

Здравейте, ние миналата година бяхме в ИМБАТ

Благодаря много за споделеното- инфото ми е полезно, въпреки, че ме разочарова, този хотел ми изглеждаше по-добрият вариант.   bouquet

# 539
  • София
  • Мнения: 3 610
И ние се завърнахме от Palm Wings Кушадасъ. Много доволни Laughing Пътувахме доста прилично с Ориент 99,много хубав автобус и на отиване и на връщане-с монитори на всяка седалка. Водачката ни Снежана обясняваше доста подробно и за пътуването и като екскурзовод.Хотела беше страхотен,чист . Нашата стая беше със спалня и  двуетажно легло(каквото си и бяхме резервирали),просторна,светла и със страхотна гледка към планините и близките квартали.Персонала мил и отзивчив,храната вкусна,разнообразна и предостатъчна.Плодове всякакви.За техните пици и гюзлемета е излишно да споменавам,защото веднага огладнявам Mr. GreenСладолед имаше от 12 до 17ч-много вкусен. Басейните кристално чисти,плажа хубав.В морето имаше малко водорасли в края(първият 1м.) ,но всяка сутрин ги почистваха от плажа и ги събираха в едни чували.Налагаше се да си запазваме шезлонги било на плажа,било на басейна,защото след 9ч вече почти нямаше места,но ние и без това ставаме сравнително рано и не ни беше проблем.Посетихме турски а-ла карт ресторант-беше вкусно,сервираха ни почти цялото меню,за да пробваме от всичко,единствено основното ястие и десерта трябваше да си изберем.Поръчахме си 2 вида агнешко-едното като кебап върху пюре от карфиол,а другото  в някаква палачинка-и двете бяха много вкусни. Simple Smile Българите бяхме доста голяма група-даже на нашето море не бях засичала такава голяма група,но не бих казала,че е имало проблем от това с много малко изключения.Имаше доста невъзпитани румънски туристи,но пак не такива,каквито съм срещала последните 2 год. на Албена.Имаше и доста турски почиващи.Анимацията беше свежа,имаше доста добри попадения във вечерното шоу-една впечатляваща турска вечер и един много забавен мюзикъл по мотиви от Шрек,Дисни и др. с много готини костюми и впечатляваща игра Party
Това,което искам най-вече да споделя е дълбокият ми потрес от така нареченият "текстилен и маслинен център-Линда"  на който спряхме за последни покупки на маслини,локуми баклави и сувенири.Едно огромно хале,нещата като от бит пазар,сувенирите евтини,но едвам успях да избера 1 магнитче,което да не ме е срам да подаря(добре,че за нас си взехме от Кушадасъ) тоалетните в потресаващ вид,едни ужасни съсухрени маслини,абе въобще най-големите боклуци събрани на едно място специално за българските туристи.Добре,че не се подведох да купувам каквото и да е(освен това магнитче),а от Хаджията си взехме и локум и баклава-и по-евтини и по-добре изглеждащи Peace
Може да не са били толкова зле нещата,но аз ли имах друга настройка,така ли ми се е сторило,но бях меко казано потресена Shocked

Общи условия

Активация на акаунт