На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 005
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 500
Не намирам мнения за Golden Beach Hotel 4* Bodrum  newsm78
Изрових и четох стари теми, ама нъцки  Embarassed Някой може да ми помогне  Hug
Тази година сме със супер ограничен бюджет и мислим за Бодрум от 21,09 с автобус за 5 нощувки, за 3-та година ще пътуваме с Емералд   bouquet
Под супер ограничен бюджет визирам пакет за не повече от 1000 лв, уфф...

Подбутвам с надеждата някой да е бил в този хотел   bouquet

# 541
  • Мнения: 4 128
liani и на хаджията продават боклуци
взехме маслини, отгоре едри и хубави, отдолу бяха набутали ситноци  Simple Smile

# 542
  • Мнения: 10
Здравейте отново, скъпи дами.

След доста обстойно четене и проучване, след "Емре бийч" Хотел се спряхме на "BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4*" Решихме да сменим дестинацията от Мармарис на Кушадасъ. Хотела и предлаганите услуги изглеждат доста по - хубави, отколкото на "Емре".
Прочетох коментарите от първата страница, но все още имам няколко въпроса Grinning.

-  Има ли нещо около хотела на пешеходно разстояние? Примерно след вечеря да се разходи на някъде човек? Главна улица? Кушадасъ като град има ли какво да се види и приятно ли е за разходка?
- Хотела има стара и нова част. Старата част в какво състояние е ? Прочетох, че е добре, но моля ако има някой с актуална информация, нека да сподели.
- "Макс алл инклузиве" -  за този хотел отнася ли се, че 24 часа може да се яде и пие?
- Плажа и водата как са? Май ще се откажем от Мармарис и Емре най - вече заради претъпкания малък и каменист плаж.
- Притесняваме се, че Август ще е доста пренаселено. Храна и напитки има ли или е както в други хотели - докато свърши?

Май е това за сега. Благодаря ви за търпението и отзивчивостта   bouquet

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 12:13 от Muj

# 543
  • Мнения: 5 459
Имам въпрос към пътувалите с Ориент 99, защото моя приятелка сега ще пътува - автобусите спират ли на отиване на бълграския фри шоп? Някой й бил казал, че спирали малко по отстрани и туристите не отивали до шопа.

На отиване -не. Само на връщане. Спират и в едно турско селце, близо до Измир, откъдето може да се купи ръчно пресован зехтин от едни много мили бабки.  Grinning Grinning

# 544
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Здравейте отново, скъпи дами.

След доста обстойно четене и проучване, след "Емре бийч" Хотел се спряхме на "BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4*" Решихме да сменим дестинацията от Мармарис на Кушадасъ. Хотела и предлаганите услуги изглеждат доста по - хубави, отколкото на "Емре".
Прочетох коментарите от първата страница, но все още имам няколко въпроса Grinning.

-  Има ли нещо около хотела на пешеходно разстояние? Примерно след вечеря да се разходи на някъде човек? Главна улица? Кушадасъ като град има ли какво да се види и приятно ли е за разходка?
- Хотела има стара и нова част. Старата част в какво състояние е ? Прочетох, че е добре, но моля ако има някой с актуална информация, нека да сподели.
- "Макс алл инклузиве" -  за този хотел отнася ли се, че 24 часа може да се яде и пие?
- Плажа и водата как са? Май ще се откажем от Мармарис и Емре най - вече заради претъпкания малък и каменист плаж.
- Притесняваме се, че Август ще е доста пренаселено. Храна и напитки има ли или е както в други хотели - докато свърши?

Май е това за сега. Благодаря ви за търпението и отзивчивостта   bouquet

На пешеходно разстояние има пазарче, KIPA както и различни магазини като outlet-и  Peace Кушадасъ има какво да се види и си заслужава, щом така и така сте там да отидете да се разходите, пък и за сувенирчета.  Wink Той е на около 6км , ходи се с маршрутки (долмуши), които мисля,че спират пред Батихан направо  Wink
MAX и ULTRA all inclusive, трябва да проверите за конректния хотел  Peace Иначе август на мен лично ми се струва достааа горещичко  Sunglasses
За останалит въпроси съм пас, понеже не съм почивала в самият хотел, но спрямо отзивите и тук и в туристическите портали, определно няма да сбъркате с избора  Wink

# 545
  • Мнения: 5 459
момичета, тази сутрин си кацнахме обратно от Мармарис, Грийн Нечър и сега съ тъжна, че почивката свърши толкова бързо  Cry Хотелът си е както го помня от преди 5 години, правили са му освежителни ремонти, но най-доброто е, че спомените ми са реални, нищо не съм украсила, та не съжалявам. Хотелът се състои от основна сграда 5* , анекс и допълнителна 4*, 2 басейна за върастни с дълбочина 1,40 м , 2 бебешки и един за 4- те водни пързалки, 2 бара, 2 лоби бара, ресторант и един ала карт, който не посерихме, т.к. Там се гледаше световното по футбол, страхотен аниматорски тим и амфитеатър, в който имаше представления поне 2 вечери или само толкова ние посетихме.:Чистотата беше изключителна, 3 пъти ни смениха спалното бельо, хавлиите 5 пъти, т.к. единия ден бяхме по обед в стаята, беше много топло и поставихме табелка де не ни безпокоят. Храната беше изобилна,качествена и много вкусна- имаше агнешко, телешко, пилешко и риба и това всеки ден. За салатите и десертите дума няма да отварям, скрих кантара в къщи, че е враг номер едно Embarassed единственият минус за мен беше интернета - ако искаш да сърфираш на басейна е платен 50 лири, по стаите няма, само в лоби бара, но там вечер беше отчЙващо слаб, т .к. Много хора бяха. За разлика от други хотели на нас гривните ни ги сложиха с пристигането около 9.30, че и закуската хванахме и не ни ги махнаха до последно. Освободихме стаята сутринта в 10.30 ч, а трансферът ни беше в 20.30 ч, но никакъв проблем за нищо. Багажът в една стая, в спа центъра има душове, съблекални и т.н., та до последно на басейна, после къпане, преобличане вечеря и отпътуване.

Този път направих само една екскурзия до Далян Каунос, аз всички други вече съм правила, а тази за 4--ти път, но беше страхотно. А и плувах с делфин - пак Simple Smile през другото време редувахме басейн с плаж в Ичмелер. Плажът на Мармарис е кошмрен и не струва. За всички, които се чудят какъв хотел да изберат, плажът е кошмарен, водата мръсна, така че търсете хотел с плаж в Ичмелер, там 1-ва линия означава малко място и басейн. Запознахме с една двойка, които се бяха подлъгали да са на 3 звезди, близо до центъра и първа линия и през цялото време са били на басейна, месо почти не са имали и не бяха много доволни.

По-нагоре прочетох въпрос за Емре- била съм в него 2008 година и беше меко казано гадно. Два хотела са- Емре и Емре Бийч, като ги дели улицата. Емре Бийч е на първа линия, но плажът е  Sick, а басейнът е един и малък за двата хотела, храната е бедна и има винАги опАшки, както и е доста популярен сред българите, което за мен е минус. В Грийна бяхме общо 6 стаи българи, предимно бяха холандци, белгийци, англичани, турци и арАби ( от богатите) и руснаци, имаше и малко немци и повечко французи.

Това е от мен, ако някой има въпроси с удоволствие Hug

Напълно споделям. И ние вчера се върнахме от същия хотел и прекрасния Мармарис. И аз съм възхитена от храната и хигиената. На нас ни сменяха спалното бельо и хавлиите всеки ден, а също така винаги намирахме сърчица, лебеди и ветрилца от хавлийки....вероятно защото два пъти оставихме бакшиш на леглото.  Върнахме се : аз отслабнала с 1 кг, а детето и половинката не са мръднали от теглото си. Хапвахме яко, но качествена храна и всеки ден отделяхме време за сауна, парна баня и фитнес, а освен това се движехме основно пеша. Да уточня, че парната баня се заплаща 5 лири. Само един безплатен масаж, следващите се заплащат, антицелулитният е перфектен. За Далян-нямам думи. Вече всички са го описали. Синият рак действително е много вкусен- до макарони аз не стигнах  Laughing  Laughing-калорични са. За съжаление, една вечер се наложи да посетим заради детето клиника и го сложиха на системи заради вирусна инфекция, дано не ви се налага, но обслужването е перфектно и още на другия ден беше на крака, дори антибиотик му дадоха от клиниката. Тук щеше да се влачи цяла седмица..... Минахме и през другите курорти, докато настаняваха хората и вече ми е ясно, че след Мармарис, едва ли бих посетила друг курорт....нямам търпение отново да се върнем там......

# 546
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
 Здравейте-някой бил ли е в  SUNBAY 4-Мармарис?? Какво е инфото за него? има някакви оферти...

# 547
  • Мнения: 5 459
В Мармарис долмуши по 1,50 не съм видяла. Бяха по 2 лири , а до Ичмилер по 2,50. Сейфът не е 7 евро, а 7 лири, поне така ни казаха на рецепцията. Плажните кърпи са по 10 евро-депозит. Сменят ти ги всеки ден, ние сме ги сменяли и по 2 пъти на ден, заради маслата от масажа. Масажът е 25 долара, но е пеееееееееееееееерфектен. Депозитът за хавлиите ти го връщат последния ден. Бирата на плажа на Ичмилер е 8 лири, а храната е умерено скъпа. Не ни беше удобно да взимаме от ол инклузива, понеже ни се видя доста грозно българи и руснаци като търчаха с чините по стаите, въпреки, че пишеше  на турски,  руски и на английски, че е забранено. Бялото вино е перфектно-друг алкохол не сме опитвали, понеже половинката не пие, а аз не смея да пия концентрати в жегите. Бира Туборг пих на плажа-перфектна. В хотела сервират Ефес  пилзен, която съм си харесала още в Истанбул, но се въздържах от пиене на бира, заради качването на килограми  Grinning  В България си страдам от безсъние, а там си спях като бебе  Sunglasses

# 548
  • Мнения: 3 021
Здравейте-някой бил ли е в  SUNBAY 4-Мармарис?? Какво е инфото за него? има някакви оферти...

Намерих някакви отзиви в руски сайт. Намира се на около 5 мин. от центъра на града с долмушите. Не е с голяма територия, малък басейн, няма собствен плаж. Може да се ходи на общинския - на 100-150 м., или в Ичмелер, или на други, трябва да се поръча нещо, за да се получат шезлонги и чадър. Храната е добра, чистотата също, доста е шумно. През м. май не е нимало анимация /всъщност може и сега да е така, защото реално няма място за сцена, а и барът е малък/. Може да се посещава анимацията в съседния хотел - "Блу скай" или "Блу Бей" - собственикът е един и същ. Като цяло май не е лошо, но си зависи от това какво търсите.

# 549
  • София
  • Мнения: 3 610
liani и на хаджията продават боклуци
взехме маслини, отгоре едри и хубави, отдолу бяха набутали ситноци  Simple Smile

Изобщо не се съмнявам, за това казах "по-добре изглеждащи" Laughing

# 550
  • Мнения: 4 500
А това, че в описанието на хотела не пише, че има лекар, значи ли че няма  newsm78
Гледам на Емералд описанията на Green beach resort 5* Bodrum и на Green Nature resort 5* Marmaris
Държим да има лекар, все пак сме с дете  Embarassed

# 551
  • Мнения: 3 824
Искате да кажете, че в Мармарис въобще няма плажове ли newsm78

Понеже съм любителка на самостоятелното настаняване, да ви споделя, в Турция гладен няма да останеш, ето цени, докато ги помня още, ястие основно от 10 до 16 лири, риби 20, салата 4 лири, десерт 4 лири, в улични закусвални - кебап 6 лири, гьозлеме - 7 лири, бюрека е на кг, но за около 4-5 лири си хапваш доволно, обаче, опираме до алкохола, в Турция вече повечето заведения са free of alcohol, на две три места с гордост ми го съобщиха, даже и бира не се сервира  Sad, за 5 дни сводно миткане из Турция видях 2 /два/ ресторанта, в които се предлагаше твърд алкохол. Но смело ви заявявам, че нещата, които се хапват навън са несравнимо по-вкусни от хотелската храна.
Цени за настаняване, все около 100 лири и нагоре се въртят стаите и то при доста минималистични условия, понеже ровя и из турски сайтове освен в букинг, попадам на доста примамливи предложения за около 130-150 лири на къщи с 2-3 спални.
Аз за това винаги съм в издирване на ниско бюджетни ол, за да мога и още една седмица да си направя самостоятелно пътуване.

Извинете ме, но имам чувството, че тук в тази тема е срамно да се коментират ниско бюджетни хотели и хората, които ги посещават не споделят

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 13:43 от evhen

# 552
  • Мнения: 4 500
И аз такова чувство имам за коментирането на хотели под 4* newsm78

# 553
  • Мнения: 4 128
според мен звездите на хотелите не съотвестват в турция и никой не резервира под 4*
то и 5 звездните са достатъчно евтини

# 554
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Има ли хотели край Кушадасъ, в които деца се водят до 15-годишна възраст, а не до 13, както е на повечето места?

Общи условия

Активация на акаунт