На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 019
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 605
Да си повторя въпроса - има ли почивали това лято или миналото в Онирия Кларос в Оздере, на първа страница има мнения за този хотел от 2012 и 2011 г., моля за по-пресни впечатления.

http://www.trivago.bg/йоздере-92813/хотел/onyria-claros-beach---spa-resort-1152651  най-долу кликваш на "мнения" и ще намериш едно на български от 2013г.

# 661
# 662
  • Мнения: 5
Да си повторя въпроса - има ли почивали това лято или миналото в Онирия Кларос в Оздере, на първа страница има мнения за този хотел от 2012 и 2011 г., моля за по-пресни впечатления.
Преди 3 седмици се върнах от там. Като цяло съм с добри впечатления. Нещо конкретно ли те интересува или да разкажа по-подробно за Онирия?

# 663
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте, следя темата почти непрекъснато. Миналата година ни беше първото пътуване до Турция, Кушадасъ-Атлантик. Аз и дъщеря-тинейджърка. Като цяло ,много доволни но пътя ни дойде в повече. Сега по последните прочити и много хваленият Паша бийч на Мармарис, се оглеждаме за него. Гледам цените на вариант със самолет и хотел, и са почти еднакви, допълнително само летищната такса. Така ли е в действителност, или пропускам нещо newsm78

# 664
  • Мнения: 408
esstela, jfjallen,
Благодаря ви, момичета! Ще си помисля още малко. Искам да отида в Чешме, но не мога да се реша. В началото на май бях в Кушадасъ в Тусан. Останах с много добри впечатления. Надявам се в Чешме да е още по-добре.

# 665
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте отново, скъпи дами.

След доста обстойно четене и проучване, след "Емре бийч" Хотел се спряхме на "BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4*" Решихме да сменим дестинацията от Мармарис на Кушадасъ. Хотела и предлаганите услуги изглеждат доста по - хубави, отколкото на "Емре".
Прочетох коментарите от първата страница, но все още имам няколко въпроса Grinning.

-  Има ли нещо около хотела на пешеходно разстояние? Примерно след вечеря да се разходи на някъде човек? Главна улица? Кушадасъ като град има ли какво да се види и приятно ли е за разходка?
- Хотела има стара и нова част. Старата част в какво състояние е ? Прочетох, че е добре, но моля ако има някой с актуална информация, нека да сподели.
- "Макс алл инклузиве" -  за този хотел отнася ли се, че 24 часа може да се яде и пие?
- Плажа и водата как са? Май ще се откажем от Мармарис и Емре най - вече заради претъпкания малък и каменист плаж.
- Притесняваме се, че Август ще е доста пренаселено. Храна и напитки има ли или е както в други хотели - докато свърши?

Май е това за сега. Благодаря ви за търпението и отзивчивостта   bouquet

Старата част на хотела си е супер ! инклузива и обсужването и чистотата са на високо ниво ! Няма по-як плаж от този на Батихан - ситен пясък , широка ивица , перфектни шезлонги , шалтета , чиста морска вода - направо като питейна ! уникални басейни и парк ..... Hug Peace Моето любимо място за почивка ! Приятно изкарване !  bouquet

Не знам какво разбираш под питейна вода, но явно си е до късмет - защото ние бяхме сега от 20.06 и водата беше много мътна и нищо не се виждаше на дъното. Пясъкът наистина е ситен и хубав, шезлонгите и шалтетата са ок, но не стигнат за всички, когато хотела е пълен за жалост.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 10 558
esstela, jfjallen,
Благодаря ви, момичета! Ще си помисля още малко. Искам да отида в Чешме, но не мога да се реша. В началото на май бях в Кушадасъ в Тусан. Останах с много добри впечатления. Надявам се в Чешме да е още по-добре.

Има и по-хубави пет звездни хотели от този,но зависи от сумата,с която искаш да се разделиш и с какъв транспорт ще си,ако се разколебаеш,пиши,ще помогнем,само да кажа,че съм просто турист,фен на Турция,не съм агент Mr. Green

# 667
  • Мнения: 71
Върнахме се от Pine Bay.За хотела е написано доста тук,ще напиша моите различни впечетления!Огромен хотел,само в ресторанта се усеща лудницата от хора.Аз бях огорчена от политиката с пушенето.Външната част ресторанта в по-голямата си част е като с покрив на колони.Там не се пуши!!!Било закрито!!!Това докато ни го кажат искахме три пъти пепелник!!Проблем е намирането на маса на място без "покрив".Ние обичаме да си направим аператив с питие,салата и цигара преди вечеря!!!Ако си намериш такава маса се налага да искаш многократно пепелник.Рекорда е пет пъти и накрая аз отидох до другия край на ресторанта и си взех сама.Съжелявам ако  ви се струва глупаво,но за нас си беше проблем свързан с нерви.Храната-много и вкусна,прекрасни десерти...разочарованието-много зеленини подправки в салатите,нещо като джоджън-мнооого.Много храни са люти-аз не ям!!!В хотела задължителните тумби нахални румънци!!!Налагаше се всеки ден да ставаме рано за да си запазвами шезлонги-и на плажа ,и около басейните е така.Плажа е много камеменист-камъните са във водата-големи!Има една малка ивица без камъни!Там никога не можахме да се доберем до шезлонги.Поста ми звучи негативно,но всъщност сме доволни.Това са му недостатъците за мен,полужителните неща са повече и за тях тук е писано.Ако ви интересува друго-питайте!!

# 668
  • Мнения: 408
Има и по-хубави пет звездни хотели от този,но зависи от сумата,с която искаш да се разделиш и с какъв транспорт ще си,ако се разколебаеш,пиши,ще помогнем,само да кажа,че съм просто турист,фен на Турция,не съм агент Mr. Green
Това, което ми предлагат е 1135 лева за 2-ма възрастни + дете за 7 нощувки, 9 дни с пътя, края на септември, стандартна стая изглед море. В сумата е включен автобус, застраховки, All Inclusive, ползване на басейни, шезлонги, сауни, парни бани и т.н. Преходът е нощен. което ме устройва напълно. Отивам на почивка, а не на екскурзия. В началото на май обиколих Памуккале, Извора на Клеопатра, Еффес, къщата на Дева Мария и другите забележителности в района. Сега отивам да релаксирам и освен разходка в самото Чешме, което в youtube ми прилича на нещо средно между възрожденско българско село и малко италианско селце с ресторантски маси по тесните калдаръмени улички, едва ли ще отида другаде. Търся хубав басейн и плаж, сносна храна и стая за спане. Може да не е луксозно като парижкия хотел Джордж Пети, но поне да има тоалетна четка  Laughing (трябва да спра да го повтарям). Това ми е бюджета, това са ми целите.

# 669
  • Мнения: 2 787
Да ви кажа, че тоалетна четки няма, в Бодрум си поискахме и след 3-я път ни донесоха Grinning, но ни обясниха, че е така  Joy
Благодаря на всички, които споделиха и написаха подробни постове с нова информация за хотелите.
Татяна Hug, надявам се мненията да може да се сложат в новите теми, за което благодаря    bouquet

На всички, на които предстои почивка в Турция и не само там, пожелавам слънчева, весела и безпроблемна почивка  Nature Sun With Face

# 670
  • Мнения: 408
Да ви кажа, че тоалетна четки няма, в Бодрум си поискахме и след 3-я път ни донесоха Grinning, но ни обясниха, че е така
Утре отивам в магазина и ще купя поне 10 броя. Едната е за мен, а другите ще продам. Току виж почивката ми излязла безплатна. Само на митницата да не ми направят проблем за контрабанда на стратегически стоки Joy

# 671
  • Мнения: 9
Ние се бяхме в Паин Бей от 21.06 до 28.06 - отидохме за втори път / първият беше края на септември 2012г/ Всичко беше прекрасно,както и първият път.Очаквах по-бедно меню в ресторанта,но за щастие не беше така  Simple Smile
За разлика от  Белладона аз се радвам,че не се пушеше в по-голямата част от ресторанта,защото при лек бриз димът отива и към съседните маси и не е приятно  Peace  А храната не ми направи впечатление да е люта . За пореден път съм очарована от всичко - обслужване,почистване/без да сме оставяли бакшиши/ анимация,аквапарк,природа,за храната да не говорим - толкова богато меню....за всеки вкус по нещо.Влюбена съм в този хотел  Heart Eyes Просто съм без нито една забележка  Peace Препоръчвам го на всички  Peace
А Кушадасъ е страхотно и опианяващо градче с много магазини,в които можеш да намериш всичко  Peace

# 672
  • Мнения: 138
И поради тези причини, тази година сами си организирахме почивката през "Booking.com" - мога да ви кажа, това беше първата ни почивка изживяна и преживяна без проблеми. Резервирахме за хотел "Вера ТМ" - Бодрум за 9 нощувки и цена от 900 лв. за двама туристи - стандартна стая с изглед море. Хванахме автобуса от София до Хасково в 12:30ч. с цена на човек по 22 лв. в Хасково починахме час и полувина. След това в 17:00ч. се качихме на автобус "AKBULUT" от Хасково до Измир на цена от 40 лв. /за тази фирма мога да кажа, че обслужва още по-добре от известната вече "МЕТRО"/. В 05:30ч. бяхме на автогарата на Измир. Починахме, хапнахме и в 07:00ч. хванахме автобус на "МЕТRО" до Бодрум на цена от 30 тр. лири.[quote ]
Заинтригува ме извънредно силно. Тази година се престраших и направихме две самостоятелни екскурзии от хотела ни Majesty Club Tuana Park  до Олудениз и Плажа на костенуркити/Далян и се убедих, че автобусният транспорт е перфектно организиран. Може ли повече информация:
1. Колко време предварително  направихте резервация през Booking.com?
2. Предварително ли резервирахте билети за Хасково до Измир, и после до Бодрум и от къде? Всъщност мен ме интересува друга дестинация и по-скоро искам да разбера как да получа информация за часа на тръгване на следващата връзка и трябва ли да правя предварителна резервация за билети.
 

# 673
  • Мнения: 1 030
Да си повторя въпроса - има ли почивали това лято или миналото в Онирия Кларос в Оздере, на първа страница има мнения за този хотел от 2012 и 2011 г., моля за по-пресни впечатления.
Преди 3 седмици се върнах от там. Като цяло съм с добри впечатления. Нещо конкретно ли те интересува или да разкажа по-подробно за Онирия?
Присъединявам се и аз!  Praynig Разкажи моля по-подробно. Ние сме там от 06.09. В трипадвайзара има толкова разнопосочни мнения, че направо се притесних.

# 674
  • Мнения: 1 030
Ani_iv
Тази цена само нощувки ли включва? А самият хотел как ти се видя?

Общи условия

Активация на акаунт